vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

168 επισκέπτες, 2 χρήστες
michalis412, camber

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #780 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 21:05 »
Μία απο τα ίδια και εγώ, τέλειος σε όλα του.
Λογότυπο δεν έχει πουθενά.

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #781 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 21:06 »
Lotto για τα λογότυπα  >:( α ρε γ@#ώ τους κινέζους, σταθεροί στα πάντα τους  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #782 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 21:09 »
Υπάρχει και ο V2 με λογότυπο στη βαση εκτός απο το τζαμακι με 25.53 σε ματ όμως
Μάκη και δήμο καλοατμιστα τα νέα σασ εργαλεία

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #783 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 21:24 »
Δηλαδή ο δικός μου να μην είναι ε? :) :) :)
Εκανα και το δευτερό μου στήσιμο πριν λίγο,προς το παρών δεν βλέπω διαρροές  :) :) :)

Αποσυνδεδεμένος haris1mee

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #784 στις: Φεβρουαρίου 13, 2016, 23:04 »
νομιζω οτι πρεπει να ψαχτειτε και λιγο απο πανω και οχι μονο στα φυτιλια.....δεστε λιγο μηπως μπενει αερας απο το πανω καπακι...
Και εγώ υποψιάζομαι ότι από εκεί έχω τα προβληματα διαρροών γιατί στον δικό μου το οριννκ είναι κάπως χαλαρό όταν περνάω το επιστομιο της καμπάνας μεσα..θα πρέπει να βρω κανένα άλλο να δοκιμάσω μπας και στρώσει!

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #785 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 10:41 »
και μένα είναι πολύ χαλαρό  :hmmm: :hmmm: :hmmm:


λές να μας την κάνει αυτο την διαροοή;;


 :-\ :-\  έτοιμος είμαι να τον παρατήσω και να ξαναγυρίσω στον kfl+  σταθερή αξία


ξέρει κανείς που μπορούμε να βρούμε τέτοιο  ορινγκακι;

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #786 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 11:01 »
Δεν νομιζω να ειναι απο κει ρε παιδια ,εμενα επειδη μυριζε λιγο το oring αυτο το βγαλα τελειως και  ατμιζα και δεν ειχα καμια διαρροη, το μεγαλυτερο ποσοστο διαρροης ειναι απο στησιμο- βαμβακι .

Εγω το προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχω καλο αποτελεσμα στην γευση.
Θα το γραψω και ας με κραξετε...
Εχω εναν tron-s και εναν ego one και πολλες clr οπου δοκιμαζω συρματα κλπ
Βαζω ιδιο συρμα kanthal 28mm ιδιο βαμβακι,ιδιο υγρο στα ιδια watt και η clr μου βγαζει πολυ καλυτερη γευση  :dontknow:

Τον τηλεμαχο τον εστησα με 2.5 αξονα αλλα και με 3 και με ss 316 ,με βαμβακι αφρατο ,με βαμβακι πιο σφιχτο,εχω ανοιξει την καμπανα 5-6 στροφες, αλλα δεν μου βγαζει την γευση που βγαζει η clr.

Tωρα θα μου πεις εδω μιλαμε για τηλεμαχο οπου λενε οι πιο πολλοι οτι εχει φοβερη γευση..μακαρι να την εβρισκα, γιατι ειχα χαρει πολυ οταν τον πηρα.

Κατι γινεται και δεν μου βγαζει ατοφια την γευση του υγρου κ το λεω επειδη ατμιζω παραλληλα τον tron-s με το ιδιο,υγρο,συρμα,βαμβακι.
Mπορει επειδη ειναι κλωνος να χανει καπου σε ποιοτητα,απο μεταλλα,oring κλπ και να μην αποδιδει το μεγιστο?
Οτι ειναι αψογος στα σπειρωματα  το ειδα αλλα γευση δεν πηρα  :(
Τι αλλο μπορω να δοκιμασω και μη μου πειτε τον γνησιο  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #787 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 11:16 »
Κι εγώ θα συμφωνήσω με τον φίλο


ο kfl+  έχει πολύ καλύτερη γεύση


μάλλον θα πάει για πούλημα  :dontknow: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος George X

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #788 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 12:11 »

"Mπορει επειδη ειναι κλωνος να χανει καπου σε ποιοτητα,απο μεταλλα,oring κλπ και να μην αποδιδει το μεγιστο?"

Όταν μου το λέγανε το θεωρούσα υπερβολή, όσο περνάει ο καιρός και δοκιμάζω πράγματα, τόσο ποιό πολύ αρχίζω και πείθομαι ότι τελικά παίζει ρόλο  το υλικό.

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #789 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 12:13 »
Και γω τα ίδια.Καλύτερη γεύση με τον subtank από τον κλώνο.Να είναι το στήσιμο??Τι να πω.Είναι ψιλοαπογοήτευση μετά από όσα έχω διαβάσει.Να προσθέσω και τις διαρροές

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #790 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 12:19 »
Σήμερα είναι η δωδέκατη μέρα συνεχόμενου αποκλειστικού  ατμίσματοσ με των Τηλέμαχο V2 plus κλώνο  απο ft...προβλήματα του τύπου υπο  τροφοδοσίας η ακόμα και υπέρ τροφοδοσίας με διάροεσ η να παίρνω  καμένη γεύση δεν είχα απόλυτος κανένα ...όταν βαμβάκι και αντίσταση ηταν όλα όπως πρεπει να είναι για να έχει μια ομαλή λειτουργεία ο ατμό  ..... όταν το βαμβάκι είναι λίγο το σίγουρο είναι οτι θα έχεις διαρροή σε αντίθετη περιπτωση αν το βαμβάκι είναι παρα πολύ και σφιχτό μέσα στην αντίσταση και καλύπτει και τα λούκια τισ εισαγωγής υγρού   η γεύση καμένου θα ερθει πολύ σύντομα ακόμα και τέρμα να ξεσφίξεισ  την καμπάνα ..αυτό εξάλλου θα συμβεί σε όλους τουσ ατμοποιητεσ ουδέν ωσ  εξαιρουμένου η το αν λέγεται kayfun η subtank η lemo  calix και ολων των υπόλοιπων που κυκλοφορούν στο εμπόρειο... θα συμφωνήσο με τουσ παραπανω φίλους και συνατμιστεσ δεν είναι όλοι η ατμό  για όλους επειδή εμένα μου αρέσει και παιζει  απροβληματιστα  δεν παει να πει οτι θα αρέσει και σε όλους...   ο κάθε ατμό έχει και τα συν και τα μείον που αν δεν τα βρεί ο κάθε κάτοχος του όποιου ατμό...  ατμιστικό αποτέλεσμα δεν θα πάρεισ ποτε και θα μείνει μονο μια κακιά εμπειρία     

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #791 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 12:42 »
Έτσι είναι Γιώργο, κάθε ατμοποιητής στέλνει μηνύματα όταν κάτι δεν του πάει καλά. Και ειδικά τα μηνύματα που στέλνει ο Τηλέμαχος, είναι...ανοιχτό βιβλίο. Πάντως, επειδή βλέπω πολλούς κατόχους του τηλέμαχου, να αντιμετωπίζουν τα dry hits με πολύ ή full άνοιγμα της καμπάνας, απλά να πω ότι το μήνυμα που έχει στείλει ο τηλέμαχος είναι...."έχω πολύ βαμβάκι εκεί που δεν πρέπει". Και όχι "άνοιξε μου κι άλλο τη καμπάνα". Γνώμη μου.... :)

Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #792 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 12:49 »
και να συμπληρωσω και εγω οτι η αντισταση πρεπει να ειναι χαμηλα..και με σωστη ποσοτητα βαμβακιου παιζει τελεια!

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #793 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 12:49 »
Γιωργο και εμενα απροβληματιστα παιζει,αφου ουτε καμμενο παιρνω ουτε πλημμυρες εχω,ωραιο πυκνο ατμο εχω,χτυπημα εχω, γευση καθαρη του υγρου δεν εχω αλλα την εχω με  φθηνοτερο ατμοποιητη και ουτε καν( καθαροαιμο επισκευασιμο)!
Δεν ειναι οτι δεν μου κανει ο ατμοποιητης ,η με δυσκολεψε,η ειναι πολυ σφιχτη η αερατη η τζουρα.

Ολα του μαρεσουν αλλα αλλοιωνει την γευση σε μενα,μπορει να ετυχε,μπορει με αλλα υγρα να μην φαινεται σε καποιον γτ ειναι πολυ εντονα ,πολλα μπορει,μπορει να μην στηνω καλα και να ειμαι για μια clr που ειναι ευκολη.

Πιστευω οτι τα μεταλλα παιζουν ρολο στο αποτελεσμα και ειδικα οταν ζεσταθουν αν ειναι κακης ποιοτητας μπορει να αλλοιωνουν την γευση,συν τα υπολοιπα ,πλαστικο τανκ ,oring κλπ

Οποτε  αυτο το  (παιρνω τον κλωνο για να δω αν μου κανει και μετα να παρω τον γνησιο ειναι λιγο ακυρο) γιατι δεν ειναι ολοιδιος με τα ιδια υλικα ,αρα δεν θα εχεις το ιδιο αποτελεσμα,αρα δεν θα κρινεις σωστα τον γνησιο.
Αν ειναι ιδιος με τον γνησιο σε ολα γιατι  να δωσεις δλδ 90-100 ευρω μετα να τον παρεις γνησιο ,σε χαλαει που τον πηρες 20??




Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #794 στις: Φεβρουαρίου 14, 2016, 12:54 »
Είχα ξαναρχίσει το κ.τ. πιο παλιά με εκείνες τις πρώτες συσκευές ovale


Δεν θα την ξαναπάθω εξαιτίας του τηλέμαχου .Μου βγαλε την ψυχή . τον έχω στήσει με όλες τις περιπτώσεις και είδα ουκ ολίγα βίντεο .


Το μόνο που με χαλούσε και παλιά και τώρα είναι οι διαρροές



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343611 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207405 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542754 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31776 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598341 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359018 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193919 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1669 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1745 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios