vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

246 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

Tilemahos v2 clone

Αποσυνδεδεμένος achatzi

  • ***
  • 694
  • Φύλο: Άντρας
  • 14/10/2014 -> Όχι άλλο κάρβουνο!
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #240 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 11:17 »
Πρώτο δικό μου στήσιμο από χτες, 30mm kathal, 2,5mm διάμετρο, 7 σπείρες 1,4Ω στα 13W.


Η γεύση είναι αρκετά καλή στο Over The Rainbow, μου τονίζει λίγο παραπάνω το τζίντζερ και γίνεται πιο δροσερό το υγρό.  Δεν είναι απαραίτητα κακό, απλά διαφορετικό.


Μου αρέσει που είναι εύκολος στο στήσιμο, ο αέρας του γίνεται και σφιχτός που θέλω και δεν μου έχει κάνει μέχρι τώρα διαρροή.  :thumpup:


Σε γενικές γραμμές μέχρι τώρα είμαι ευχαριστημένος αλλά όχι ενθουσιασμένος.  Θα δείξει πως θα πάει  :)

Αποσυνδεδεμένος rivol

  • **
  • 194
  • Φύλο: Άντρας
  • Αλέξης
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #241 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 11:42 »
Ήρθε και ο δικός μου εχθές, πλύσιμο γυάλισμα έβαλα το διαμαντένιο τανκ των steam tuners και ένα ντριπ-τιπ από vapeland.

Στήσιμο με twisted kanthal 0.25, χτύπημα λίγο καλύτερο από KL+ αλλά από γεύση με το ίδιο υγρό εχω την αίσθηση ότι είναι ένα σκαλί ποιο κάτω, αρχή είναι βέβαια και πιστεύω υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης.

Σαφέστατα ποιο θορυβώδης από τον Kayfun (που του εχω ανοίξει στα 2 χιλιοστά την οπή του αέρα).

Το διαμαντένιο τανκ χωράει μόλις 2 ml δυστυχώς και δεν προλαβαίνεις να γεμίζεις.

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #242 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 11:56 »
Με 0,32 σε 2mm πυρήνα και αντίσταση 1,2Ω στα 14W δίνει ρέστα..!!!!
αυτο πιστευω ειναι το καλυτερο για δοκιμασε και πες μας και εγω αυτο κανω και ειναι  :thumpup:



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ο 2mm πυρηνας ειναι καλυτερος απο τον 3mm και απο τον 2,5mm  η την μπατονετα που βγαινει και αυτος στα 3 περιπου, και watt εμενα στα 13 ειναι  :baby:

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #243 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:12 »
Αυτο το ντριπτιπ που εχει το λευκο κανει η θελει αλλο για να πιανει σφιχτα?
 Για να ρυθμιζεις την ροη του υγρου ειναι?


Στην αρχή πιάνει, μετά χαλαρώνει και στο τέλος παίζει αρκετά μέχρι αέρας περνούσε στο δικό μου.
Έχει πολύ κακό o-ring στο drip tip (σκληρό), θέλει αλλαγή.

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #244 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:21 »
Mε πηρατε στο λαιμο σας... τον εβαλα στο καλαθι :D
Αντε ναρθει με το καλο να τον δουμε και αυτον,τον σκετο πηρα τι drip tip να παρω?

Αποσυνδεδεμένος norton

  • **
  • 318
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #245 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:26 »
θα τον ευχαριστηθεις στο λεω  σιγουρα,για drip tip χτυπα φασττεκ drip tip απο teflon  και θα σου βγαλει πολλα αλλα εσυ κοιτα αυτα που εχουν διπλο ορινγκακι!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
κατι σαν κι αυτο..https://img.fasttechcdn.com/221/2216205/2216205-2.jpg

Αποσυνδεδεμένος GiorgosDS

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #246 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:36 »
Mε πηρατε στο λαιμο σας... τον εβαλα στο καλαθι :D
Αντε ναρθει με το καλο να τον δουμε και αυτον,τον σκετο πηρα τι drip tip να παρω?


Τον ίδιο πήρα κι εγώ, μου ήρθε με το drip tip, ή θα αλλάξεις το o-ring (αν χρειαστεί) ή βρες κάποιο με διπλά o-rings να μπαίνει σφιχτά.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #247 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:38 »
Mε πηρατε στο λαιμο σας... τον εβαλα στο καλαθι :D
Αντε ναρθει με το καλο να τον δουμε και αυτον,τον σκετο πηρα τι drip tip να παρω?
Μην πάρεισ ακομα τριπ τιπ για το λογο οτι και ο Rabid των παράγγειλε χωρίς και τα κινεζακια μαλον του το έκαναν δώρο και έχει αναφερθεί και άλλος συνατμιστησ στο ίδιο θεμα

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Gorgolemis

  • **
  • 180
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #248 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:49 »
Με 0,32 σε 2mm πυρήνα και αντίσταση 1,2Ω στα 14W δίνει ρέστα..!!!!


Κάνει για τσιγαρίσιες η να κοιτάξω κάτι άλλο?

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #249 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 12:55 »
Βασικα διπλα γραφει οτι εχει drip tip και στους δυο αλλα σαυτον με τα 25 το δειχνει και στις φωτο.
συν οτι δινει και παραπανω oring βιδες ,δεν ξερω αν εχει αλλες διαφορες.
Οποτε αναμενω να ερθει και βλεπουμε,απο ανταλλακτικα τι γινεται?

A οχι δεν το γραφει.. :-[ 
Λαθος εκανα κατι αλλα λεει pc-foggy klp

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #250 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 15:49 »

Κάνει για τσιγαρίσιες η να κοιτάξω κάτι άλλο?

κανει λέει!  :)

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #251 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 16:48 »
Παρέλαβα κι εγώ προχθές και δεν μπορούσα να μη γράψω 2 λόγια, αφού έχω εντυπωσιαστεί  με αυτόν τον κλώνο.  Μου ήρθε κι εμένα με ντριπ τιπ, παρόλο που είχα παραγγείλει το σκέτο και η πρώτη εντύπωση αφορούσε την άψογη ποιότητα κατασκευής, είναι τόσο προσεγμένος που απορούσα πόσο καλύτερα φτιαγμένος μπορεί να είναι ο γνήσιος (τον οποίο δεν έχω δοκιμάσει). Δεν μπόρεσα να λύσω ολόκληρο το ντεκ, αλλά επειδή βιαζόμουν έκανα ένα γρήγορο πλύσιμο και ξεκίνησα να στήνω (1.4 Ω με το 32άρι Kanthal), με μια σχετική δυσκολία γιατί οι βίδες είναι πιο ψηλά από τα αυλάκια που κάθεται η αντίσταση και δεν μπορούσα να πιάσω καλά το σύρμα. Πέρασα βαμβάκι και το δίπλωσα στις άκρες, έτσι ώστε να εξέχει ένα χιλιοστό στα αυλάκια η κούρμπα που κάνει και το υπόλοιπο να ξαναμπαίνει μέσα και να κάθεται στον πάτο του ντεκ -το στήσιμο που έχει προτείνει ο netsplit δηλαδή. Διέβρεξα το βαμβάκι με unicorn milk που το έχω σε χαμηλή νικοτίνη (φοβήθηκα το δυνατό χτύπημα και μου ήταν πρόσφατες οι δοκιμές σε άλλον ατμοποιητή), βίδωσα και έβαλα ντριπ τιπ. Δεν μπορούσα να καταλάβω όμως με την πρώτη αν ξεβιδώνει ο έλεγχος του υγρού με το ντριπ τιπ, με αποτέλεσμα στην πρώτη τζούρα να πάρω ένα καμμένο που θα το θυμάμαι –φρέσκο βαμβάκι χωρίς να έχει ποτιστεί καλά, με υγρό 70% VG και κλειστά υγρά.  :eyesplash:
Από τη δεύτερη τζούρα και μετά, έπαθα την πλάκα μου. Η καλύτερη γεύση που έχω πάρει, ατμός πυκνός, αθόρυβος, χωρίς μπουρμπουλήθρες και σκασίματα, τροφοδοσία απίστευτη, το κάτι άλλο! Δοκίμασα απανωτές πνευμονικές με ανοιχτό airflow, φοβερό ντουμάνι, φοβερή γεύση και κανένα πρόβλημα τροφοδοσίας. Έχει βέβαια μικρή χωρητικότητα, αλλά έκανα 2 τανκάκια σε 3 ώρες! Αν δεν έχω πέσει τρομερά έξω ή δεν έχω ενθουσιαστεί πρόωρα, πρέπει να είναι ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει -σε σημείο να μη μου κάνει καρδιά να ατμίσω με άλλον αυτή τη στιγμή.

Επειδή μου είχε μείνει -λανθασμένα- η εντύπωση ότι είναι αεράτος ατμοποιητής, να πω ότι δεν είναι. Με τέρμα ανοιχτό αέρα κάνεις σφιχτή πνευμονική, με τέρμα κλειστό πλησιάζει KFL+ στη μεσαία ρύθμιση. Για όποιον το σκέφτεται είναι κατά τη γνώμη μου μια αγορά που δεν μπορείς να μετανιώσεις.


 

Αποσυνδεδεμένος tzifos_f1

  • ***
  • 874
  • Φύλο: Άντρας
  • ζωή ποδήλατο
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #252 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 17:13 »
@IreneS λινκ αυτού που πήρες ?

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #253 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 17:18 »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Tilemahos v2 clone
« Απάντηση #254 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 17:21 »
  Μπράβο Ειρήνη, είπες την αλήθεια χωρίς φόβο και πάθος.
Τα ίδια λέγαμε εδώ και μήνες για το άτμισμα του Τηλεμάχου αλλά δυστυχώς πολλοί συνατμιστές διαφωνούσαν (χωρίς φυσικά να τον έχουν στα χέρια τους).
Θες η τιμή, θες το αρχαιοελληνικό του όνομα, ο κύριος Τηλέμαχος δεν είχε την αναγνώριση που δικαιωματικά αξίζει.


Έπρεπε να επέμβουν οι Κινέζοι που στο 1/4 της τιμής έκαναν έναν κλώνο 1:1 πολύ ποιοτικό, ώστε οι Έλληνες να βρούνε την Ιθάκη τους...


 Και ένα κολπάκι, ώστε να έχετε πάντα τέλεια αντίσταση και να τον στήνετε εύκολα.
Μια βίδα 3 χιλιοστών στην οποία τυλίγετε αριστερόστροφα το coil σας.
Λειτουργεί με σύρματα μέχρι 0,32mm και δίνει coil με εσωτερική διάμετρο 2,5mm.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 21, 2016, 17:27 από netsplit »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342328 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357818 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11540 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios