vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Billow V2 mini

Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Billow V2 mini
« στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 22:03 »
Την γνώμη σας για όποιον τον έχει δοκιμάσει.
Δεν το βλέπω πουθενά και είπα να το ανεβάσω.
Παρακαλώ τους διαχειριστές αν υπάρχει αλλού να το αφαιρέσουν.

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 22, 2015, 22:29 »
δεν τον έχω δοκιμάσει αλλα είναι η εξέλιξη του Orchid και του χαμού που έγινε με εκείνον,
και μετά ακολούθησαν Goblin, νομίζω μετά ο Goliath και πλέον δεν συμμαζεύεται.. 
Έχει τις βίδες ρύθμισης του αέρα απο κάτω, σίγουρα θα έχεις κάποια στιγμή υγρό στον 510 σου.
Εχουν βγεί τερατα στην ίδια λογική και με καλύτερα συστήματα εισαγωγής, νομίζω ο goblin mini πχ είναι με "σύρτη"στον αέρα, αν σημαίνει κάτι,
εγώ πχ δεν αλλάζω αέρα παρα μόνο για να ελαττώσω τον ατμό ίσως, αμα αρχίζω και ντρέπομαι...  :-[
με αμφίβολες τις πιθανότητες πάντα στεγνού ατμίσματος απο τα μεγέθη, εκτός ίσως απο την περίπτωση των 4πλών αντιστάσεων,
και που τα ατμίζουν ορδές, με αέρα στο "παρολίγον κλειστό" τελικά, ίσως δεν λέει και τόσα πολλά το παραπάνω...
Δίνει το πλεονέκτημα του "cloud chasing" στηγ πολύ καλή γέυση του συστήματος με  αέρα απο κάτω
Το ν Orchid V6 τον άτμιζα χωρίς καν βίδες πάντως

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

σορυ δεν ειχα δει την "μετεξέλιξη" μίνι v2
δεν ξέρω α νέχει διαφορές απο τον μεγάλο, όπως ο Goblin πχ με τον μίνι στη ρύθμιση αέρα
(που βλέπω στις φώτο πως είναι στο πλάι..)
τζετ ειναι
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2015, 22:43 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος stratos660

  • *
  • 78
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 05:43 »

Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 09:14 »


Και ο μεγάλος.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2015, 09:28 από Vaggelis pet »

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 09:18 »
Ωραίος ατμοποιητής, τον έχει δοκιμάσει κανείς αν μπορείς να κάνεις και τσιγαρίσιες τζούρες, έστω σαν τον Goblin mini ή είναι μόνο για πνευμονικές?

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 14:23 »
Με το air flow control που έχει, έχεις από αέρα που δεν έχει καμία αντίσταση (λες και παίρνεις ανάσα) μέχρι τον αέρα ερμητικά κλειστό που δεν παίρνεις τζούρα. Εμένα προσωπικά με βόλεψε και σαν "τσιγαρίσιος" ατμο....(σίγουρα βέβαια με άλλο drip tip)
Το γεγονός ότι το σώμα του είναι 23χλ τον κάνει ακόμα πιο εμφανίσιμο(aka τσαχπινογαργαλιάρικο) στα μάτια μου. (σε μαύρο χρώμα)
Είναι ο πρώτος μου RTA όποτε δεν μπορώ να είμαι και πολύ αντικειμενικός με την γεύση του-αφού δεν έχω μέτρο σύγκρισης - αλλά από όλους τους εργοστασιακούς μου  έχει μακράν καλύτερη γεύση.
Θέλει βέβαια μια δέουσα προσοχή στο στήσιμο λόγω του χώρου (μέχρι 25αρι kanthal που το έχω στήσει δεν με παίδεψε - παραπάνω δεν πήγα)
Διαρροές, στις 10 μέρες που τον έχω, δεν έχω δει ακόμα. 

Αποσυνδεδεμένος sergor

  • ****
  • 1048
  • Φύλο: Άντρας
  • Τώρα σε ρώτανε πότε θα κόψεις το άτμισμα.
    • http://e-kapnisma.gr/userbanners/banner_details_form.php
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:34 »
εχω τον μεγαλο περιπου ενα μηνα τωρα,(πριν μια βδομαδα πηρα και δευτερο) ο ατμο ειναι για πνευμονικες, τσιγαρισια οταν βαζω εχει πολυ ζεστο ατμο αδυνατο να το ατμισεις ,παντα διπλη αντισταση δεν υπαρχει δυνατοτητα μονης. απο στισιματα ειναι πανευκολος, διαροοες μηδεν, χωρητικότητα αρκετη, ντοyμανι γευση ολα  στο full.
ο μαυρος που εχω ξεβαφει ευκολα ο ασιμι δεν εχει αναγκη. το τζαμακι το εσπασα και το αντικατεστησα με ενα νανο τανκακι απο taifun gt nano kit(ταιριαζει τελια). για μενα, καλυτερος ατμο που ειχα μεχρι τωρα,  μηπως αλλαξω γνωμη οταν παρω τον cthulhu v2.
αρχικα ηταν δυσκολο να συνηθισω τις πνευμονικες αλλα με τον ατμο αυτον σε κανα δυο μερες δε καταλαβαινα τη διαφορα και μειωσα τη νικοτινη απο 6 mg σε 3mg
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 23, 2015, 15:44 από sergor »

Αποσυνδεδεμένος GgM

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 14:14 »
Μήπως γνωρίζει κάποιος αν κάνει κάποιο άλλο γυάλινο τανκακι για τον nano που να το μπορώ να το βρω στην Ελληνική αγορά?
Γιατί το δικό του δεν το βρήκα πουθενά και μάλιστα με 2-3 καταστήματα που μίλησα, μου απάντησαν πως δεν νομίζουν να τους έρθει και να το έχουν διαθέσιμο.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Billow V2 Nano
« Απάντηση #8 στις: Νοεμβρίου 25, 2015, 21:02 »
 Ο ατμοποιητής είναι πολύ καλός και για αεράτος έχει πολύ καλή γεύση! Πολύ καλή κατασκευή, ωραία σπειρώματα και καλή αγωγιμότητα με χάλκινο 510. Στήσιμο μόνο με διπλές αντιστάσεις, το deck είναι λίγο μικρό αλλά δεν νομίζω να αντιμετωπίσει κάποιος που στήνει ήδη επισκευάσιμους κανένα πρόβλημα. Ντουμάνι πολλά σύννεφα και απο κατανάλωση 'πίνει' αρκετά. Γεμίζει πανεύκολα απο κάτω με μεγάλες τρύπες και διαρροές μηδέν, θετικό οτι έχει καμπάνα και τον ανοίγεις όποτε θέλεις χωρίς να υπάρχει περίπτωση να χαλάσoυν τα coil. Με κλειστό αέρα κάνει τσιγαρίσιες αλλά δεν του πάει και είμαι σχεδόν σίγουρος οτι θα οδηγήσει σε υπερτροφοδοσία.. Δεν μου άρεσε καθόλου το drip tip ενώ θα ήθελα να υπήρχε στην συσκευασία ένα ανταλλακτικό τζαμάκι γιατί αμα σπάσει τρέχα γύρευε, είναι 23"  με βάση 22".. 


 


Κόψιμο βαμβάκι σε "στύλ Ερλ" και κατέβασμα μέσα στα λούκια..

 

Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #9 στις: Νοεμβρίου 26, 2015, 23:31 »
Να πω και εγώ. Κάτοχος περίπου 10 μέρες. Γεύση και ντουμάνι απίστευτα. Από τσιγαρισιες έως φουλ πνευμονικες. Λίγο δύσκολο στήσιμο για αρχάριους.


Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 20:54 »
Ικανοποιημένος και εγώ, αν και δυσκολεύτηκα λίγο στην αρχή λόγο μεγέθους deck, αλλά μια χαρά! Δεν με ικανοποιεί βέβαια με Ni200 στο iStick TC40 γιατί αναγκαστικά λόγο μικρότερου χώρου και διπλής αντίστασης τα Ohm βγαίνουν πολύ χαμηλά, οπότε δεν έχω καλό αποτέλεσμα όπως αντίστοιχα στον subtank mini. Περιμένω νέο modάκι για δοκιμές και με άλλα σύρματα σε έλεγχο θερμοκρασίας που μέχρι στιγμής τον προτιμώ. Πάντως παρατήρησα καλύτερη, πιο έντονη γεύση απο τον subtank mini σε αντίστοιχα στησίματα με Kanthal.

Αποσυνδεδεμένος Vaggelis pet

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 20:58 »
Τον δουλεύω με ti 0.32 5-6 σπειρες και πάει από 22 - 24 Ω. Και γεύση και ντουμάνι

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2015, 23:07 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 21:20 »
Τα δυο τελευταια στησίματά μου (έτσι τον έχω και τωρα) ειναι με twisted A1 0.25mm 5σπείρες στριμμενες στο μπλε κατσαβιδακι ~0,45Ω και κεντάει! Έχει παρα πολύ καλή γεύση ο ατμοποιητής και επειδή αναφέρθηκε πιο πάνω σε σχέση με τον Subtank,  Subtank-Billow  0-3 είναι το δικό μου σκορ..

Αποσυνδεδεμένος estrifan

  • *****
  • 1546
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 15, 2015, 21:32 »
Έτσι Vaggelis pet   ;)   Θα ψάξω διατομές και στησίματα όταν έρθει η ώρα για να μην τρελαίνομαι απο τώρα...
Περιμένω την παραλαβή να δοκιμάσω και Ti και SS   ;D
Συμφωνώ GiorgosRab!

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Billow V2 mini
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 25, 2015, 12:39 »
30ρι 316L σε 2.5ρι αξονακι, 0.45Ω

Πολυ γευση(βαζει κατω και "τσιγαρισιους" rta)

Ποιοτητα κατασκευης/σπειρωματα κτλ 10/10,

Διαρροες μηδεν,

Πανεμορφο.


Αν και πηρα ενα ανταλλακτικο τζαμακι οταν τον αγορασα, θα ηθελα κ γω να ειχε στη συσκευασια και ας πληρωνα τα 3 παραπανω €.


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 25, 2015, 12:44 από Lazy Dog »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498987 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 92 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20816 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194444 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4715 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108871 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180370 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1970 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25256 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy