vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

265 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, Tem, joki, tibolaso

ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #255 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 13:53 »
To 99% των ατμιστών καλύπτεται από τα 40w.



Μιλάω γενικά για τα 40w δεν μίλησα για provape μόνο...

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #256 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 16:24 »
αν ίσχυε ότι το 99% καλύπτεται από τα 40 w τότε όλα αυτά τα μοντάκια που έχουν 100, 150 και 200 w θα πήγαιναν άπατα. Επίσης ατμοποιητές αεράτοι θα πήγαιναν άπατοι.


Τα πράγματα όμως δεν είναι έτσι....κανείς δεν παίρνει mod των 100 w για να ατμίσει στα 30.
δε λέω ότι θα είναι συνέχεια στα 60 και 70, αλλά σίγουρα δε θα είναι συνέχεια στα 40......


Οι πωλήσεις λοιπόν των mod με πολλά w δείχνουν ότι ο κόσμος που δεν καλύπτεται από τα 40 είναι κατά τι περισσότερος από το 1%.....

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #257 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 16:39 »
-τα σπειρωματα το πολου χαλασαν...το κεντρικο πιν το βγαζω με κατσαβιδι...μετα απο 3 μηνες σβηνει η οθονη...δινει παραπανω ρευμα αποσο ζητω και μου φερνει καμμενο....δινει λιγοτερο ρευμα αποσο ζητω και εχω υποτονικο ατμο...το fire αργει να δωσει...επεσε κατω και ανοιξε ολο....μετα απο 2 μηνες δεν κανει καλη διαχειριση της μπαταριας και την καταναλωνει σε μικρο χρονικο διαστημα...δεν διαβαζει σωστα την αντισταση....ελεγχο θερμοκρασιας?εχει αλλα το προβλημα ειναι σε ποσους βαθμους να ατμιζω και ποιο ειναι καλο συρμα και ποια ποιοτητα?αβυσσος....


ειναι μερικα ποστ-προτασεις που κατα καιρους εχουμε διαβασει για τα ηλεκτρονικα μοντακια-κουτακια που εχουν ξεπερασει το προβαρι και μπραβο τους....


μερικα απο αυτα τα εχω δουλεψει(μοδα της εποχης...καταναλωτισμος)...αρκετα τα εχω πουλησει...αλλα απλα καθονται...αρκετα μου εβγαλαν προβληματα οπως τα παραπανω(μερικα απο αυτα)


το προβαρι ειναι εκει και παραμενει...γιατι ξερω οτι θα το παρω και θα ατμισω και δεν θα φοβαμαι για ολα τα παραπανω...και αν δεν εκανα το μαστορα...με κατι κατσαβιδια(ειχα εμπνευσεις :idiot1: )...θα ειχα 2 μπεεεεε....


το ξεπερασαν σε τεχνολογια ναι...ναι οι αμερικανοι δεν μπορουν να ανεβασουν πολυ τα βατ και δεν μπορουν να βαλουν tc...εχετε δικια πολλα εχουν χαμηλης νοητικοτητας τεχνικους....δεν ειμαστε καλα μου φαινεται... :hmmm: :hmmm: :hmmm:


η τιμη ειναι φωτια...τσουρουφλα...(για τα ελληνικα δεδομενα παντα) αλλα οι περισσοτεροι απο εδω εχουμε αγορασει 3-4-5 κουτιαμεσα στον χρονο(3-4-5χ 50Ε=150-250) και τα εχουμε μεταπωλησει η απλα καθονται...γιατι αραγε?


δεν κριτικαρω κανεναν για τις επιλογες του...
εχω το π3 εδω και 1 χρονο περιπου σε μαυρο...δουλευει οπως οταν το πρωτοπηρα...το χρωμα παραμενει το ιδιο(δεν χρειαζεται θηκη σιλικονης να μην ξεβαψει)...εχει μια γρατσουνια στο καπακι γιατι μου εφυγε απο τα χερια και εκανε ζημια στο πλακακι μου....το δουλευω απο 12-17w και δεν ζεσταινεται με τιποτα ουτε η πλακετα του ουτε ο πολος του...δινει σταθερα ρευματα...ουτε καμενο ουτε ψοφιο...αυτο που ζητω...διαβαζει σωστα τις τιμες.......ε ξεχασα και αν ψαξω να βρω π3 στις αγγελιες να αγορασω μεταχειρισμενο δεν βρισκω..


παρα μονο π2,5 που το πουλανε για να παρουν π3 η radius...και δεν μιλω μονο για  ελληνικα φορουμ...


υπαρχει η λογικη παιρνω φθηνα και τα αλλαζω...να δοκιμαζω και υπαρχει και η λογικη παιρνω λιγα και καλα...


εγω προτιμω την δευτερη αν και καμια φορα με παρασερνει η μοδα της εποχης...γρηγορα ξαναγυρνω ομως στην συγουραντζα...


Δεν ειναι κανεις φυγουραντζης με το να εχει προβαρι ουτε πλουσιος, απλα θελει ατμιζει σωστα και σταθερα.


 οσο για τα 100-200 και καπου ειδα 700 watt  .....εχω σομπα αλλογονου και εχει μεγαλη καταναλωση και δεν την χρησιμοποιω...δεν θα παρω αλλη ευχαριστω
ουφ τα ειπα...καλα ατμισματα

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #258 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 16:46 »
το ότι δε θα πάρεις εσύ mod των 100 w δε σημαίνει ότι δε θα το κάνει κάποιος άλλος.


δεν ατμίζουν όλοι όπως εσύ, ούτε τους ενδιαφέρει όλους το να μην έχει γρατζουνιές το mod....


και ναι , άμα έχω δώσει 50 ευρώ, ας χαλάσει στο τρίμηνο....


εσύ δώσε 400 και κράτα το 5 χρόνια, επιλογή σου....δεν ειναι καλύτερη από των άλλων, είναι απλά δική σου

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #259 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 16:55 »
νομιζω οτι ημουν ξεκαθαρος σε αυτα που εγραψα φιλε μου δεν κριτικαρα την επιλογη σου η αλλων ...αλλα εγραψα για ποιο λογο προτιμω εγω το προβαρι...απο καθε αλλο μοντακι...


εσυ παρε και 700ari...μεγια σου με χαρα σου...αδιαφορο μου ειναι...


οσο για τις γρατσουνιες , την αντοχη στον χρονο αλλα και την συγουρια τις πλακετας .... φιλε μου αυτα ειναι που ανεβαζουν την τιμη...υπαρχουν και 100αρια πλαστικα που δινουν βεβαια 60βατακια...στο 5οαρικο...δεκτα...αλλος θελει φασολαδα ...αλλος φακες....αλλος φιλετο μινιον...

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #260 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:03 »
έτσι είναι φίλε.
εσύ θα δώσεις και 400 ευρώ ενώ εγώ δε θα έδινα για αυτό ούτε 100.


για σένα είναι φιλέτο.
για μένα είναι μάρκετινγκ για να σου πάρουν 50% φράγκα παραπάνω.


πετυχημένο μάρκετινγκ, δε λέω, αλλά μάρκετινγκ....


Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #261 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:07 »
πολυ σωστα απαντησες μαρκετινγκ


Το μάρκετινγκ (marketing), αλλιώς αγοραλογία, συνίσταται στην οργανωμένη προσπάθεια μίας επιχείρησης ή ενός οργανισμού να ικανοποιήσει τις ανάγκες αλλά και τις επιθυμίες των καταναλωτών. Προσπαθεί δηλαδή, με κύριο εργαλείο την έρευνα αγοράς, να αντιστοιχίσει τα προϊόντα ή τις υπηρεσίες που παράγει με τον πελάτη-στόχο που τα χρειάζεται ή τα επιθυμεί, ή ακόμα καλύτερα αφού κατανοήσει τις ανάγκες και τις επιθυμίες του, να κατασκευάσει τα αντίστοιχα προϊόντα / υπηρεσίες με τα χαρακτηριστικά και τις ιδιότητες που ο πελάτης επιθυμεί, να του τα γνωστοποιήσει (διαφήμιση και προώθηση), να τα καταστήσει διαθέσιμα μέσα από τα κανάλια διανομής (τα μαγαζιά και οι τοποθεσίες που αυτά είναι διαθέσιμα) στην τιμή που θα πρέπει αυτά να πωλούνται.
Ο βασικός στόχος του μάρκετινγκ, ειδικότερα όσον αφορά τα καταναλωτικά αγαθά, δηλαδή αυτά που απευθύνονται στους τελικούς καταναλωτές (και όχι σε άλλες επιχειρήσεις και οργανισμους, οπότε και γίνεται λόγος για βιομηχανικά προϊόντα/υπηρεσίες) είναι οι επαναλαμβανόμενες πωλήσεις. Ειδικότερα τα στελέχη μάρκετινγκ μίας επιχείρησης ή ενός οργανισμού προσπαθούν να δημιουργήσουν μία μακροχρόνια σχέση με τον πελάτη προσφέροντας υψηλή αξία στα προϊόντα τους, αξία υψηλότερη από τα αντίστοιχα προϊόντα του ανταγωνισμού. Μέσα από την υψηλότερη αυτή αξία επιτυγχάνεται το ανταγωνιστικό πλεονέκτημα της επιχείρησης, δηλαδή η υπεροχή της ίδιας και των προϊόντων της έναντι του ανταγωνισμού. Όλα τα παραπάνω με τη σειρά τους οδηγούν σε πιστότητα των πελατών και τελικά σε επαναλαμβανόμενες πωλήσεις των προϊόντων / υπηρεσιών της επιχείρησης

το μπεε λοιπον λογω ποιοτητας αντοχης και αξιοπιστιας κοστολογειται στα 300 ευρω...το 100αρι λογω οτι δεν τα εχει αυτα στο 50αρικο...(το κειμενο ειναι απο βικιπαιδεια)

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #262 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:15 »
εσύ θα δώσεις και 400 ευρώ ενώ εγώ δε θα έδινα για αυτό ούτε 100.

Θα δώσει 240, όχι 400.

για μένα είναι μάρκετινγκ για να σου πάρουν 50% φράγκα παραπάνω.


Το 50% των 100 φράγκων είναι 50 φράγκα. Τα 400 είναι +300% (φράγκα).

Αποσυνδεδεμένος Giannis.B

  • **
  • 369
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #263 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:17 »
Το μοντ αυτο κανει για ιδιοκτητες επισκευασιμων ατμ/των που ολοι παιζουμε αντε ως 15 w max. και κατω.Για ιδιοκτητες εργοστασιακων για ντουμανια ΔΕΝ κανει.Οποιος θελει 100 w + υπαρχουν παρα πολλα μοντ που μπορουν να του δωσουν αυτο που ζητα.Περι αξιοπιστιας,ποιοτητας κατασκευης,εργονομιας,αντοχης στον χρονο,σιγουρα ειναι πολλα σκαλοπατια παραπανω απο οτι θα μπορουσε καποιος να ζητησει (γι΄αυτο αλλωστε κοστιζει και τοσο).ΔΕΝ ειναι ολα για ολους,αυτα προσφερει,στο κοινο που θα το αγορασουν και αυτο ειναι.Καθενας επιλεγει συμφωνα με τον τροπο ατμισματος και για μενα τα 40 w ειναι μια χαρα γιατι ξερω οτι θα κανει σωστη διαχειρηση ενεργειας και προσωπικα ατμιζω ως 13 w μεγιστο.Το αν αξιζει τα λεφτα του καθενας κρινει με την τσεπη του...Σε αναμονη των πρωτων ριβιου και βλεπουμε..

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #264 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:23 »
Θα δώσει 240, όχι 400.


Το 50% των 100 φράγκων είναι 50 φράγκα. Τα 400 είναι +300% (φράγκα).


κάπου μπερδεύτηκες.
είπα ότι ΕΓΩ δε θα έδινα ούτε 100. όχι ότι το κόστος κατασκευής του είναι αυτό.


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #265 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:27 »
Οι πωλήσεις λοιπόν των mod με πολλά w δείχνουν ότι ο κόσμος που δεν καλύπτεται από τα 40 είναι κατά τι περισσότερος από το 1%.....

Με αφορμή το παραπάνω, πολύ θα ήθελα να έβλεπα έναν πίνακα με τις πωλήσεις που έχουν επιτύχει τα ηλεκτρονικά μοντάκια τα τελευταία 2 χρόνια, έστω τα πιο δημοφιλή τουλάχιστον. Έτσι για να μπορούσαμε να έχουμε μια τάξη μεγέθους των πωλήσεων και να μη βγάζουμε ποσοστά από το μυαλό μας δηλαδή.
Γιατί πράγματι, η εικόνα που έχω σχηματίσει κι εγώ παρακολουθώντας το φόρουμ είναι ότι μπορεί να μην είναι 1% όσοι χρειάζονται περισσότερα από 40w αλλά δεν είναι και πολύ πάνω από 10%, οπότε η ουσία δεν αλλάζει δραματικά.Αν μάλιστα βγούμε και έξω από το φόρουμ, τότε το ποσοστό συρρικνώνεται ακόμη περισσότερο.
Αυτή είναι η δική μου αίσθηση-εντύπωση βέβαια και μιλάω για την ελληνική πραγματικότητα, αν κάνω λάθος, πάσο 8)

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #266 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:29 »
μην το παρεις ουτε σε αυτοκολλητο...εσυ θεωρεις το istick μονταρα, αλλος το προβαρι γουστα ειναι αυτα...ομως  ειναι λαθος η συγκριση του προβαρι με πλαστικα παιχνιδια μιας χρησης...
ειναι σαν να συγκρινεις πολεμικο οπλο με σφεντονα...


30 watt οποιος ατμιζει πανω απο μια ωρα ειναι απλα ταλεντο...και μπραβο του


παντως οι tsaki tsan με τους dripper kai 150watt μοντακια sto youtube μετα την 2η τζουρα κοκκινιζουν...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:34 από stavraetos »

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #267 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:33 »
χαλάρωσε, στην τελική, μπαταρίες είναι που δίνουν ρεύμα στον ατμοποιητή σου.


δεν είναι το ιερό δισκοπότηρο :))

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #268 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:35 »
μαλλον πρεπει να διαβασεις καποια ποστ πρωτα...και αρκετα θεματα και ισως καταλαβεις αρκετα....


οτι πεις...

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #269 στις: Οκτωβρίου 17, 2015, 17:40 »
αν ίσχυε ότι το 99% καλύπτεται από τα 40 w τότε όλα αυτά τα μοντάκια που έχουν 100, 150 και 200 w θα πήγαιναν άπατα. Επίσης ατμοποιητές αεράτοι θα πήγαιναν άπατοι.


Τα πράγματα όμως δεν είναι έτσι....κανείς δεν παίρνει mod των 100 w για να ατμίσει στα 30.
δε λέω ότι θα είναι συνέχεια στα 60 και 70, αλλά σίγουρα δε θα είναι συνέχεια στα 40......


Οι πωλήσεις λοιπόν των mod με πολλά w δείχνουν ότι ο κόσμος που δεν καλύπτεται από τα 40 είναι κατά τι περισσότερος από το 1%.....

Έγραψα την άποψή μου και δεν τη συζητάω επουδενί...

Αν εσύ έχεις διαφορετική... ετσι είναι αν έτσι νομίζεις :) :bye:

Τέλος οφ τοπικ από εμένα

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357734 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios