vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 5 χρήστες
tsoutseki, zamploutos, ZoeM, manoslykos, Milarepa

Twitter

ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #30 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 14:03 »
Δεν θα το έλεγα.
Ακόμα και για το p3 είχε γίνει πολύ σούσουρο.
Και το p3 ήρθε μια εποχή που ο περισσότερος κόσμος ήθελε μποξ, προτάσεις άπειρες, βατ στο Θεό, tc κλπ.
Με μποξ πλέον και ( φαντάζομαι ) tc, πιστεύω ότι τα αίματα θα ανάψουν και πάλι

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #31 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 15:06 »
Όπως και να το κάνουμε ένα νέο Provari είναι πάντα μεγάλη είδηση. Όπως είναι μια νέα πλακέτα της evolv ή ένας νέος Kayfun.
Οι πιθανότητες είναι να έχει τέλεια ρεύματα και να ζήσει για πολλά χρόνια μετά το θάνατο του κατόχου του.
Φυσικά θα είναι ακριβό γιατί η σημασία στη λεπτομέρεια πληρώνεται.
Κάποιοι δεν θα μπορούν να το αγοράσουν, κάποιοι θα μπορούν αλλά θα παραπονιούνται ότι είναι υπερβολικά ακριβό κι ας έχουν 5-6 κινέζικα μοντάκια που κοστίζουν πολύ παραπάνω.
Όμως ο Αμερικάνος και αρκετοί Ευρωπαίοι δεν χρειάζεται να πουλήσουν το σπίτι τους για να προσθέσουν ένα ακόμη στη συλλογή τους



Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #32 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 18:02 »
Όπως ειπώθηκε και παραπάνω, ΘΑ κυκλοφορήσει, ΘΑ τιμολογηθεί, ΘΑ δοκιμαστεί και ΘΑ κριθεί.

Το κλου της ιστορίας, είναι ότι αν παρακολουθήσει κάποιος την ιστορία της ProVape, θα δει ότι πρώτη φορά βγάζει τόσο γρήγορα κάτι καινούριο, με δεδομένο το πόσο πρόσφατα κυκλοφόρησε το P3. Δεν θα μου φαινόταν παράξενο, αν το Radius δεν είναι τίποτα άλλο από ένα P3 σε κουτάκι, με κάποιες αναβαθμίσεις, είτε λογισμικού είτε Hardware, πχ USB...

Αλλά όπως φαίνεται θα περιμένουμε λίγο καιρό ακόμα τον μεσιέ Μπουσάρντο να μας το παρουσιάσει...

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #33 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 18:39 »
Όπως και να το κάνουμε ένα νέο Provari είναι πάντα μεγάλη είδηση. Όπως είναι μια νέα πλακέτα της evolv ή ένας νέος Kayfun.
Οι πιθανότητες είναι να έχει τέλεια ρεύματα και να ζήσει για πολλά χρόνια μετά το θάνατο του κατόχου του.
Φυσικά θα είναι ακριβό γιατί η σημασία στη λεπτομέρεια πληρώνεται.
Κάποιοι δεν θα μπορούν να το αγοράσουν, κάποιοι θα μπορούν αλλά θα παραπονιούνται ότι είναι υπερβολικά ακριβό κι ας έχουν 5-6 κινέζικα μοντάκια που κοστίζουν πολύ παραπάνω.
Όμως ο Αμερικάνος και αρκετοί Ευρωπαίοι δεν χρειάζεται να πουλήσουν το σπίτι τους για να προσθέσουν ένα ακόμη στη συλλογή τους

(Image removed from quote.)




Aυτο ειναι συλογη τωρα ;;;;      Εεεεεεεεε ;;;;;;;


Που ειναι το V1 ???  Οεοοοο......


Αστειακι..... ;D

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #34 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 18:41 »
Νομίζω πως η ProVape κινήθηκε γρήγορα γιατί με το P3 φάνηκε να μένει πίσω από τον ανταγωνισμό και έχασε έδαφος. Καλό ήταν αλλά -για πρώτη φορά- πίσω από τις εξελίξεις. Ένα καλό κουτί και σύντομα ήταν μονόδρομος. Αν είναι απλά ένα P3 σε κουτάκι ίσως δεν είναι αρκετό για μια εταιρία που σημάδεψε το ΗΤ. Τα ατμιστικά εξελίσσονται γρήγορα και είναι εύκολο από πρώτο όνομα να γίνεις αουτσάϊντερ σε 2 χρόνια.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #35 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 18:46 »
Ειχε ακουστει πριν καιρο για μια συνεργασια της Provape με την Evolv.
Ξερει κανεις τιποτε για το θεμα αυτο ή ηταν απλα μια κουβεντα στον αερα ;;;

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #36 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 18:58 »
Η φήμη αυτή πάει 1,5 χρόνο πίσω και η ProVape την είχε διαψεύσει. Αν υπήρχε τέτοια συνεργασία κάτι θα είχαμε δει ως τώρα.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #37 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 19:32 »
Οι ελάχιστες απαιτήσεις από εμένα προσωπικά είναι: customizable TC για διαφορετικούς τύπους συρμάτων, upgradability, γενικώς customization a la DNA200 σε κάθε μικροπτυχή μικρολειτουργίας και refinement. Κι αν ακούγονται υπερβολικά, μην ξεχνάμε πως αν και δεν έχουμε τιμή, φαντάζομαι πως όλοι υποψιαζόμαστε τιμή πολύ πάνω από π.χ. 180+++ ευρώ.

Η αποκλειστικότητα και το "μονοπώλιο"των ομαλών ρευμάτων κλπ. κλπ. δεν υπάρχει πλέον. Βρίσκει πλέον ο αρχάριος ατμιστής συσκευή με 40-50 ευρώ με fw upgrades, TC, ανταλλάξιμες μπαταρίες και πόσα καλούδια πλέον....

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #38 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 20:12 »



Aυτο ειναι συλογη τωρα ;;;;      Εεεεεεεεε ;;;;;;;


Που ειναι το V1 ???  Οεοοοο......


Αστειακι..... ;D

Έχεις δίκιο Βασίλη. Αυτός έχει πιο ολοκληρωμένη συλλογή  :)


Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #39 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 22:28 »
Μια που αναφέρθηκε, να και η δική μου άποψη περί αναβαθμίσεων:
Τα μοντάκια δεν είναι σούπερ πολύπλοκα για να έχουν ανάγκη αναβάθμισης. Την "ανάγκη" αναβάθμισης την δημιούργησαν οι εταιρίες για να ακολουθήσουν την ψυχολογική τάση που δημιουργείται με τα κινητά, τα τάμπλετ και τα πισιά. Συνήθως κρατούν σκόπιμα κάποια προφανή προβλήματα στο μοντ και με την αναβάθμιση τα... "λύνουν"! Οι πελάτες χαίρονται γιατί κάποιος τους "άκουσε" αντί να θεωρούν εξαπάτηση που έδωσαν λεφτά για κάτι που λειτουργεί προβληματικά ή τεχνητά περιορισμένο στο 75% των δυνατοτήτων του αντί για το 100%.

Μια σοβαρή φίρμα προτιμώ να δώσει τώρα το απολύτως καλύτερο που μπορεί στην τιμή που θεωρεί σωστή. Ας έχει καλά υλικά και αξιόπιστη πλακέτα τώρα. Δεν πείθομαι πως μαγικά θα βρει σε ένα μήνα κάτι που δεν έχει τώρα στην τεχνολογία της. Δεν θέλω προϊόν σε beta! Σε ένα χρόνο αν έχει ανώτερη τεχνογνωσία ας το δείξει με νέο προϊόν ή άλλη βερσιόν. Προσωπικά εύχομαι η ProVape να μην ακολουθήσει αυτή την τάση.

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #40 στις: Οκτωβρίου 04, 2015, 22:34 »
Έχεις δίκιο. Εγώ πάντως πιστεύω πως η δυνατότητα αναβάθμισης σου δίνει την ελπίδα μήπως κάποια εξέλιξη (π.χ. νέα υλικά συρμάτων σε TC) καταφέρεις να την κάνεις με το μοντάκι που έχεις και να γλυτώσεις την αγορά καινούργιου. Βέβαια δεν ξέρω αν στη πραγματικότητα αυτό είναι απλά μια φρούδα ελπίδα δηλ. με άλλα λόγια μια κοροϊδία από τις εταιρίες.

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #41 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 00:12 »
Το ότι οι εταιρείες χρησιμοποιούν τη δυνατότητα αναβάθμισης με αυτόν τον τρόπο (πρώιμη έξοδο στην αγορά μη τελικών και επαρκώς δοκιμασμένων προϊόντων) δεν σημαίνει πως αυτή καθ' εαυτή η δυνατότητα είναι λάθος σαν πρακτική.

Ίσα ίσα. Πάντα κάτι μπορεί να ξεφύγει και η πολυπλοκότητα έχει συνεχώς τάση αύξησης (άρα και αυξημένη πιθανότητα ύπαρξης bugs κλπ.).


Αποσυνδεδεμένος dimos1967

  • *
  • 94
  • Φύλο: Άντρας
  • salonika
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #42 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 01:07 »
γεια σας απο τα παλια
εχω αρκετα χρονια εκτος αλα να πω κατι το απλο οταν εχω ενα μοντακι που τα εχει
ολα με 60 ευροπουλα και εναν καλο ατμο που δεν εχει αστοχειες και εχω και ντουμανι και γευση και ολα γιατι να ακουμπισω 180 για αμερικαν σοπιν


μηπως εχουμε τελικα το ιδιο συνδρομο με τα κινητα και γκατζετ


με ενα EGO T-W και στην καλητερη λαβακι μινι αρχισαμε και μια χαρα ολα τωρα τι
παραπανω αποενα μοντ στα πολυ 60 w για ολα τα γουστα


provape για μενα =υπερτιμιση


και συγγνωμη εαν ειμε εκτος θεματος και για τα λαθη στην γραφη


ναμαστε καλα

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #43 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 01:28 »
Και η ιστορια επαναλαμβανεται. Πηγαινετε 3-4 χρονια πισω. Τα ιδια ακριβως γραφοταν για την provape.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: ProVari Radius (Προ-επισκόπηση)
« Απάντηση #44 στις: Οκτωβρίου 05, 2015, 03:03 »
@dimos1967
Φαίνεται πως είσαι από τους τυχερούς που είναι ικανοποιημένοι από αυτά που έχουν.  :thumpup:
Μια που το θέτεις ως ερώτηση, η δική μου στάνταρ απάντηση είναι: να μην ακουμπήσεις άλλα χρήματα εφόσον οι συσκευές σου σε καλύπτουν.

Έχω κι εγώ κάποιες ερωτήσεις:
Γιατί δεν σου αρκεί πως άλλοι δεν είναι τόσο ικανοποιημένοι όσο εσύ (ή τους περισσεύουν λεφτά ή είναι συλλέκτες ή έχουν περιέργεια ή..., ή...) και νιώθεις την ανάγκη να γενικεύσεις βασισμένος στις δικές σου εμπειρίες και ανάγκες;

Δηλαδή -και να με συγχωρείς, αλήθεια δεν επιθυμώ να γίνω εριστικός αλλά είμαι περίεργος!- τι σε κάνει να μπεις στο νήμα ενός καινούριου προϊόντος, ακριβού (δηλαδή ό,τι ακριβώς φαίνεται πως εσύ δεν χρειάζεσαι) και να φάς λίγο από τον χρόνο σου για να γράψεις σε κάποιους που μπορεί να τους ενδιαφέρει το προϊόν πως η επιθυμία τους υπάρχει εξαιτίας ενός "συνδρόμου";

Επίσης, αφόσον το προϊόν αυτό δεν το έχει κανείς ακόμα στα χέρια του, πού βασίζεις την σιγουριά σου πως θα είναι ίδιας ποιότητας με αντίστοιχο πολύ φτηνότερο; Όποια λογική υπόθεση κάνω με βγάζει στο συμπέρασμα πως δεν το ξέρεις αυτό, απλά προβάλλεις σαν γεγονός αυτό που θα ήθελες να είναι γεγονός για να δικαιολογεί τις δικές σου επιλογές και να χαίρεσαι πως οι επιλογές των άλλων είναι λάθος. Θα ήθελα την δική σου οπτική...

Τέλος, σου περνάει από το μυαλό πως αυτός ο συνδοιασμός επικριτικής διάθεσης, νουθεσίας και μιας (μάλλον παράλογης) προσωπικής σου προφητείας μπορεί να εκληφθεί ως αλλαζονία, πρόκληση και επίθεση από τους άλλους; Δεν λέω πως είσαι τέτοιος άνθρωπος. Δεν σε γνωρίζω και δεν έχω λόγο να το πω αυτό. Αλλά... το έχεις σκεφτεί;

Νά' μαστε καλά και καλά ατμίσματα!  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 51 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 34 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248759 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767048 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 173 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181494 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 366 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 334 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8646 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1124003 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios