vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 6 χρήστες
Mimhsdr, bloodlessz, PsykieG, I.P, Buliwyf, Mulder

Twitter

The Vape Laboratory by Lamda

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #75 στις: Οκτωβρίου 27, 2015, 11:43 »
Σωστό.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #76 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 13:58 »
το yayas dream στον apollo απογειώθηκε στην κυριολεξία, απόλαυση 1000% :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #77 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 15:28 »
ναι οντως σε ντριπερ και εμενα ειναι απαιχτο .. και εβαλα τις τελευταιες σταγονες μεσα σημερα  :'(

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #78 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 18:46 »
Κώστα, το είχα δοκιμάσει σε 4-5 dripper με εξαιρετικά αποτελέσματα αλλά στον apollo έδωσε ρέστα με αντίσταση 1.9Ω kanthal 0.28 σε 2.2mm διάμετρο στα 15W.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #79 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 19:14 »
Σιγουρα τα καλυτερα αποτελεσματα τα πηρα απο ντριπερ και subohm  σε αυτο το υγρο και σε τανκατο αλλα οχι τοσο ... οι γευσεις βγαινουν σαν βενταλια στους ντριπερς

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #80 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 01:24 »
Κάνω από προχθές το yaya σε ναυτίλο και έχω εντυπωσιαστεί! Πολύ ωραία γεύση με κυρίαρχη την φράουλα και μια γλυκάδα σαν ζαχαρωτό..
Μου θύμισε κάπως και το Yellow Biafra της halcyon haze. Δεν ξέρω αν συμφωνεί κανένας άλλος!  :)

Αποσυνδεδεμένος tsabasid

  • **
  • 487
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #81 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 17:40 »
Νομίζω δεν έχουν καμιά σχέση το Yaya's με το Yellow Biafra. Το yaya's αν και έχω καιρό να το κάνω, είναι γλυκόξινο υγρό από όσο θυμάμαι. Το yellow biafra είναι ήπια γλυκό με λίγες ξηροκαρπικές νότες.

Αποσυνδεδεμένος Milarepa

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #82 στις: Νοεμβρίου 18, 2015, 23:59 »
Εμένα στον ναυτίλο μου τονίζει το γλυκό μέρος πιο πολύ..Ξινό καθόλου.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #83 στις: Δεκεμβρίου 01, 2015, 12:10 »
12 monkeys, το έχω κάνει πιπίλα τις τελευταίες μέρες, φεύγουν τα ml στον phenomenon σαν νεράκι.
Εξαιρετικό άρωμα, φουλ ντουμάνια :thumpup:

The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #84 στις: Δεκεμβρίου 06, 2015, 12:35 »
Μιλωντας για το αρωμα της εταιρειας το short castle.το ειχα δοκιμασει και ελαχιστα οταν το εφτιαξα.σημερα ομως...μετα απο 2μηνες παλαιωση με το που γεμισα τον cloudone...εμεινα  με ανοιχτους τους γευστικους μου καλυκες!!!!! Πωπωπωω γευση στο θεο,νοστιμια,λεπτομερειες απιστευτες...δεν εχω λογια.αυτο το αρωμα καταχωρειται σαν ενα φουλ πριμιουμ αρωμα και ενα απο τα αγαπημενα μου...δηλ αν το δοκιμαζα σαν ετοιμο απο ξακουστη εταιρεια ανετα εχωνα 25 ευρω το 20μελο!!!! Εξαιρετικο μαγκες το υγρο.δεν περιγραφω αλλο
ΥΓ.χρησιμοποιησα βαση 90ml σε αναλογια με το αρωμα, με 3mg νικοτηνης που μου αρεσει,ετοιμη της e-liquid france με 70-30 vg-pg.

Mobile klaz speaking...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #85 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 12:47 »
Lamda for Λiquid Tetraploid, 12mg, Tobecco KF4, Kanthal D 0.28mm, 2.5mm MC, 1.95Ω, Nakamitchi

Το Tetraploid της Lamda είναι η γεύση που θα σας συντροφεύει και θα σας δροσίζει σε όλη τη διάρκεια του καλοκαιριού, ενώ τον υπόλοιπο χρόνο είναι σίγουρο πως θα σας ξυπνά όμορφες καλοκαιρινές αναμνήσεις! Ένας ιδιαίτερος χυμός όπου το καρπούζι και η φράουλα δένουν αρμονικά μεταξύ τους και πλαισιώνονται διακριτικά από χυμούς πορτοκαλιού και lime.

Πολύ ενδιαφέρουσα περιγραφή, με γεύσεις οι οποίες ξεχωριστά ή σε μικρότερα παντρέματα δίνουν συνήθως πολύ ωραίες αποδόσεις. Μου δημιουργεί μια αμφιβολία το πάντρεμα τόσο πολλών φρουτένιων γεύσεων, η καθεμιά με τη δική της ένταση και το δικό της χαρακτήρα. Όπως επίσης η τόσο υψηλή για τα δικά μου δεδομένα συγκέντρωση νικοτίνης σε μη καπνικό υγρό. Τι να κάνουμε, ας είναι καλά ο φίλος Χρήστος ο οποίος μου έδωσε κάποια ml να δοκιμάσω. Φέρνοντας το υγρό στη μύτη, αυτό που κυριαρχεί είναι το καρπούζι. Περιφέρεται και ένα όξινο άρωμα αλλά άντε να καταλάβεις σε ποιο από τα άλλα τρία φρούτα οφείλεται, καθώς και τα τρία έχουν οξύτητα σε μικρό ή μεγάλο βαθμό. Υγρό στον ατμοποιητή λοιπόν και πάμε για τα περαιτέρω.

Πράγματι, η γεύση που κυριαρχεί είναι το καρπούζι. Αλλά όταν λέμε «κυριαρχεί», έπ’ ουδενί δεν εννοούμε ότι πρόκειται για υγρό καρπούζι με άλλα συμπληρωματικά στοιχεία. Μαζί του έρχεται και μια ελαιώδης αίσθηση και μια δροσιά τα οποία έχω συναντήσει σε ένα από τα υγρά που θεωρώ κορυφαία στο χώρο των εσπεριδοειδών, το Dr. Stanley Clark’s Original Recipe Snake Oil. Και για να το θυμηθούμε λίγο, αυτή η δροσιά δεν προέρχεται ούτε από μενθόλη, ούτε από γλυκάνισο. Είναι σαφώς μικρότερης έντασης από το φιδόλαδο και εμφανίζεται μόνο κατά τη διάρκεια της εισπνοής, μετά χάνεται εντελώς και δεν αφήνει ούτε το στόμα, ούτε τη μύτη να ψάχνουν παλτό να ζεσταθούν, όπως τα περισσότερα υγρά που περιέχουν κάποιο δροσιστικό στοιχείο. Φράουλα ως ξεχωριστή γεύση δεν γεύτηκα, αλλά είναι πολύ πιθανόν να βρίσκεται εκεί ως συμπληρωματικό στοιχείο, αυτό το κάτι που δένει το υγρό. Το πορτοκάλι και το λάιμ δεν ξεχωρίζουν, αλλά προσφέρουν πικράδα, οξύτητα και σπιρτάδα στο υγρό μαζί με την ελαφρώς ελαιώδη του αίσθηση. Μπορεί να μην τα αναγνωρίσει κανείς ως ξεχωριστά στοιχεία, αλλά σίγουρα είναι αναγνωρίσιμη η συνεισφορά κιτροειδών φρούτων στο υγρό. Στη ρινική εισπνοή εμφανίζονται κάποια στοιχεία τα οποία δεν φαίνονται στην περιγραφή, και τείνουν προς κρέμα, ενώ στην εκπνοή από τη μύτη το καρπούζι έχει χαθεί και υπάρχει μια αίσθηση σαν νεραντζάκι. Το χτύπημα είναι αρκετό αλλά εύκολα ανεκτό ακόμα και από μένα, και ας μου αφήνει την αίσθηση του κορεσμένου λαιμού. Άλλωστε, είναι πέντε το πρωί, και από τις επτά χτες το πρωί που πάω σερί, έχω ατμίσει τη μάνα μου και τον πατέρα μου! Η επίγευσή του δεν περιλαμβάνει κάποιο στοιχείο να κυριαρχεί, αντιθέτως πρόκειται για μια φρουτώδη αίσθηση που θυμίζει καλοκαίρι, χωρίς όμως να μπορείς να προσδιορίσεις σε ποιο φρούτο οφείλεται.

Καλά μου τα είπε ο φίλος μου ο Χρήστος: «Ευχάριστο, φρουτένιο, θα δεις, θα σου αρέσει». Και αφού ξέρει τα γούστα μου, προφανώς το θεωρεί και αυτός ένα πολύ καλό υγρό. Θα συμφωνήσω, πρόκειται για μια εξαιρετική υλοποίηση, που σου μπερδεύει και ταυτόχρονα σου ξεκαθαρίζει πολλά πράγματα. Δεν θα το θεωρήσω καλοκαιρινό υγρό, αλλά ένα υγρό που φέρνει αυτή την ευχάριστη αίσθηση που μας κυριεύει όλους όταν μπαίνει το καλοκαίρι μετά από ένα ζόρικο χειμώνα. Αξίζει ενδελεχή δοκιμή! 91/100



Αποσυνδεδεμένος karmakoma

  • *****
  • 1634
  • Φύλο: Άντρας
  • Reboot: 8/9/15
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #86 στις: Δεκεμβρίου 21, 2015, 02:39 »
Εντυπώσεις από 3 δείγματα που τα παιδιά της smartsmoke είχαν την ευγενή καλοσύνη να συμπεριλάβουν σε μία παραγγελία μου:
1) Gaucho Verano: Καλοκαιρινό υγρό. Πεπόνι με κάποια υποψία καπνού στο βάθος. Δεν τρελάθηκα, μάλλον το πεπόνι μου αρέσει να το τρώω και όχι να το ατμίζω,
2) Tetraploid: Καρπούζι χωρίς κάτι το καπνικό και κάτι άλλο που αδυνατώ να το καταλάβω. Δεν τρελάθηκα επίσης. Προτιμάω το καρπούζι σε αναλογική μορφή...
3) Yaya Dream: Εδώ τρελάθηκα. Φοβερό υγρό. Αν και φρουτένιο, δεν κουράζει καθόλου όπως τα άλλα 2. Το δοκίμασαν 4 άτομα και άρεσε σε όλους από λίγο έως πολύ. Θα το αγοράσω σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος karolos26

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #87 στις: Δεκεμβρίου 23, 2015, 15:20 »
Καλησπερα και καλες γιορτες!!Eχω αγορασει 3 20μελαl YAYA και Gaucho Verano 6αρια και το YAYA ειναι ηδη το καθημερινο μου υγρο.Δεν σε κουραζει καθολου!!Το Gaucho Verqano ομως μου θυμισε κατι απο καμμενο καστανο,καμμενο φουντουκι...Γενικα δεν με ενθουσιασε..
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 23, 2015, 15:59 από karolos26 »

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #88 στις: Δεκεμβρίου 26, 2015, 23:21 »
Που μπορούμε να τα δοκιμάσουμε Αθήνα; Εκτός από Ν. Ηράκλειο που μου πέφτει λίγο μακριά, παίζει πουθενά αλλού;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: The Vape Laboratory by Lamda
« Απάντηση #89 στις: Ιανουαρίου 14, 2016, 19:54 »
Το νέο της διαμάντι μου έστειλε η εταιρεία για δοκιμή!

Lamda for Λiquid Gandalf, 6mg, KF3.1ES Clone, Kanthal D 0.28mm, 3.0mm MC, 2.20Ω, Nakamitchi

Ένα υγρό αναπλήρωσης που δημιούργησε η Lamda «ανακατεύοντας» την τράπουλα και ξεφεύγοντας από τα καθιερωμένα. Το Gandalf δουλεύτηκε επί μήνες σε συνεργασία με έμπειρο και φανατικό καπνιστή πίπας, με στόχο μέσω ενός μπουκέτου αρωμάτων να μιμηθεί το χαρακτηριστικό γευστικό προφίλ του καπνού πίπας. Στην παλέτα κυριαρχεί ο συνδυασμός από μαύρο Cavendish με Burley και Βιρτζίνια, ενώ σε κάποιες νότες γίνονται αντιληπτά τα τούρκικα καπνά με το μέλι και τα φρούτα. Πρόκειται για ένα ιδιαίτερο υγρό που αντιστέκεται στη μόδα των καιρών μας και αποδίδει αρμονικά σε χαμηλά βατ και «τσιγαρίσιες» τζούρες, με κάποιες νότες να αποδίδονται καλύτερα στην εκπνοή από την μύτη. Το Gandalf είναι διαθέσιμο σε συγκεντρώσεις νικοτίνης 3, 6 και 12mg/ml σε ένα χαρμάνι όπου επικρατεί ελαφρά η φυτική γλυκερίνη (VG) (40% PG / 60% VG).

Αυτά μας λέει η εταιρεία για το υγρό. Πρέπει να το έχω αναφέρει ξανά, αλλά στα νιάτα μου υπήρξα και εγώ καπνιστής πίπας, με ιδιαίτερη προτίμηση σε καπνά όπως Skandinavik Black, Captain Black μαύρο και μπλε, Amphora Κόκκινο και Capstan. Οι περισσότερες απόπειρες που έχουμε δει για υγρό αναπλήρωσης που να φέρνει σε πίπα, είναι κάτι αποτυχημένα perique, κάτι Latakia που μόνο Latakia δεν είναι και πολλές υλοποιήσεις που βασίζονται σε καπνό, καμένο ξύλο και κεράσι. Ανοίγοντας λοιπόν το μπουκαλάκι, έρχεται στη μύτη ένα πολύπλοκο σετ αρωμάτων. Κάτι καπνικό, κάτι ψημένο με την προσθήκη σίγουρα κάποιου φρούτου. Εκεί επικέντρωσα την προσοχή μου, και αν η μύτη μου δεν με γελά, ανίχνευσα νότες από κακάο και βερίκοκο. Αρχίζει και γίνεται ενδιαφέρον το πράμα και βάζω στα γρήγορα υγρό στον ατμοποιητή για να δούμε τι έχει να μας πει.

Είναι απίστευτη αυτή η αίσθηση που έλαβα!!! Η τζούρα ξεκινάει με κάποια μαλακά αρώματα Virginia τα οποία χάνονται αμέσως. Και όταν λέμε Virginia, δεν εννοούμε τη χορταρίλα που συνήθως παίρνουμε από τις περισσότερες Virginia γεύσεις, αλλά επιπέδου Black Note Prelude. Στο καπάκι, έρχεται η γνώριμη ψημένη αίσθηση του Cavendish, αρωματισμένη με κάποιες γλυκαντικές ουσίες σε απόλυτη όμως ισορροπία. Μέλι δεν γεύτηκα σε κανένα σημείο, τουλάχιστον αυτόνομα, αλλά είναι πολύ πιθανόν να ευθύνεται για την απαραίτητη γλύκα του υγρού. Υπάρχουν κάποια αρώματα, μεταξύ αποξηραμένων φρούτων και λουλουδιών, που τείνουν όμως πολύ περισσότερο προς τα φρούτα. Έδωσα πολύ χρόνο προσπαθώντας να αναγνωρίσω πιο συγκεκριμένα πράγματα αλλά δεν βρήκα άκρη. Συνεχίζω να πιστεύω έχοντας πάσα επιφύλαξη ότι πρόκειται για βερίκοκο ή ροδάκινο. Μετά από αρκετές τζούρες και αφού το στόμα μου το συνήθισε αρκετά, μου έδωσε κάποιες γεύσεις από αλατισμένη καραμέλα. Στη ρινική εισπνοή, βαριά καπνική μυρωδιά συνοδευόμενη από πιο έντονα αρώματα μελιού που θυμίζει το ψημένο μέλι το οποίο οι μερακλήδες απολαμβάνουν την καθαρά Δευτέρα αγοράζοντας την ανάλογη λαγάνα. Στην εκπνοή από τη μύτη, καταλαβαίνει κανείς ψημένο καπνό με όλη του την αμμωνία (όπως έχω ξαναγράψει, αυτό δεν είναι απαραίτητα κακό όταν έχουμε να κάνουμε με καπνικά) και αρώματα μελιού. Το χτύπημά του, είναι μπόλικο. Εύκολα το νιώθει κανείς για 9-10 ενώ το ντουμάνι σαφώς λιγότερο από το αναμενόμενο. Για την μυρωδιά στο χώρο, πρέπει να πω ότι είναι φανταστική, και κάποιοι πελάτες που μπήκαν στο γραφείο όση ώρα γράφω, έχουν εκπλαγεί ευχάριστα. Η επίγευσή του είναι μακρά και επίμονη. Έχει αρκετά μεταλλικά στοιχεία και περιστρέφεται γύρω από τον καπνό. Το μαγικό σε αυτό το σημείο, είναι η αίσθηση που αφήνει στο στόμα, ένα κάψιμο και μια πικρίλα τα οποία ο καπνιστής πίπας σίγουρα θα ανακαλέσει στη μνήμη του, ιδιαίτερα όταν ο καπνός στο βαρελάκι τελειώνει και η καύση γίνεται πιο βίαια και με μεγαλύτερες θερμοκρασίες. Βλέπουμε και αισθανόμαστε ακριβώς αυτά που μας υπόσχεται το υγρό. Προσωπικά θα το απέφευγα με τον πρωινό καφέ, καθώς είναι πολύ έντονο, σε άλλους όμως μπορεί να καλύψει ακριβώς αυτό το κενό. Θα ήθελα να το δοκιμάσω και παρέα με έντονα κόκκινα κρασιά, ένα καλό brandy ή ένα δυνατό single malt. Μου έφερε στο μυαλό εντάσεις και αρώματα τα οποία συνάντησα όταν δοκίμασα το Black Note Bravura. Και μια πρότασή μου προς τον κατασκευαστή: Ονομάστε αυτό το υγρό Gandalf the Grey. Ταυτόχρονα, πετάξτε και ένα Gandalf the White, στο οποίο να υπάρχει σαφώς λιγότερο Cavendish και περισσότερο Burley. Ίσως και μια προσθήκη Basma ώστε να χάσει κάπως από τη γεύση της πίπας αλλά να μπορέσει να αποτελέσει υγρό για ολοήμερο άτμισμα. Μου άρεσε και θα ήθελα ένα λίτρο, ευχαριστώ!!!  97/100

Αυτό όπως και όσα έχω κατα καιρούς γράψει, μπορείτε να τα βρείτε και στο blog μου



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246043 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1895 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121715 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8609 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827619 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios