vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

125 επισκέπτες, 4 χρήστες
mathimatikos1966, Doubt, manoslykos, lagoudakis

Twitter

Καθαρισμός ατομάιζερ

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #135 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 21:51 »
Εχετε παρατηρήσει επίσης, πως οί "κινέζικοι", έχουν "μεγαλύτερη" γέφυρα από αυτούς της intellicig?(εξέχει περισσότερο).

Όλα κινέζικα είναι. ΚΑΙ αυτά της intellicig...
Από την ίδια εταιρία κατασκευασμένα...
Μία εταιρία στην Κίνα φτιάχνει τα M401 (πχ EVO)...

Πάντως έχω μια απορία που δεν ταιριάζει καθόλου με τις προσωπικές μου εμπειρίες.
Τριών μηνών παλιοί ατμοποιητές και είναι καλύτεροι από τους καινούργιους???
Κάτι μάλλον τελικά πρέπει να κάνω λάθος....

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #136 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 21:54 »
Κώστα ναι, ίσως να έχεις δίκιο, με το εβο όμως που έχει κόφτη στα 5 δευτ. πως το εξηγείς?

Πόσα έχεις δοκιμάσει και έχουν κόφτη στα 5 δευτερόλεπτα?

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #137 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 21:59 »
γιά αυτό είναι σε εισαγωγικά. γιά να ξεχωρίσουν!!!!!
εννοείτε ότι είναι από Κίνα, απλά αναρωτιέμαι ΜΗΠΩΣ η intellicig θέτει δικές της προδιαγραφές (δες τις γέφυρες καί ....) -τόχω ζήσει αυτό με τις προδιαγραφές σε άλλο άσχετο προιον.

τι να σού πω? πίστεψέ με (δεν ... έχω λόγο   :) ), δεν έχω πρόβλημα με τούς 3 ατμ.
Καί ο ένας "κινέζικος" (εννοώ όχι original evo ότι κι αν σημαίνει αυτό) έχει μικρή διαφορά σε γεύση καί χτύπημα. Ο άλλος όμως ....

Καί σαν απορία το εκφράζω περισσότερο , διότι δεν έχω ξανακάνει ... εισαγωγή!

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #138 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 22:13 »
γιά αυτό είναι σε εισαγωγικά. γιά να ξεχωρίσουν!!!!!
Έδωσες την εντύπωση ότι έχουμε τα "κινέζικα" και αυτά της intellicig.
Πολλοί νέοι φίλοι δεν γνωρίζουν τις λεπτομέριες..

εννοείτε ότι είναι από Κίνα, απλά αναρωτιέμαι ΜΗΠΩΣ η intellicig θέτει δικές της προδιαγραφές (δες τις γέφυρες καί ....) -τόχω ζήσει αυτό με τις προδιαγραφές σε άλλο άσχετο προιον.

Εγώ έχω ξοδέψει πολλά για "ειδικές προδιαγραφές" και "ειδικούς ελέγχους" που έχουν μπει στο εργοστάσιο κατασκευής του ηλεκτρονικού τσιγάρου...
Άσε με λοιπόν να έχω την προσωπική μου άποψη σε αυτό.

Βασικά δεν φταίνε ούτε πάντα οι ίδιοι οι έμποροι.
Έχουν πολλές φορές την καλή πρόθεση να διαφοροποιήσουν το προϊόν τους και να το κάνουν καλύτερο.
Και τα κινεζάκια λένε πάντα ΝΑΙ, ΝΑΙ, ΝΑΙ...
Χαμογελούνε, υποκλίνονται (όπως όλοι της Άπω Ανατολής), παίρνουν την παραγγελία και στο τέλος... δίνουν ότι γουστάρουν .
Και τα τραβάει όλα ο καημένος ο έμπορος...
EDIT: Να προσθέσω βέβαια ότι φταίει και ο έμπορος.
Κάνει μεγάλες εξαγγελίες για "ειδικούς σχεδιασμούς ξέρω γω που..", μειώνει τα ανταγωνιστικά προϊόντα μιλώντας για κακή ποιότητα κτλ... και στο τέλος έρχονται τα δικά του, πιθανώς να μην είναι καλά (και η εμπειρία μου λέει ότι δεν είναι, γιατί και ο έμπορος έχει δημιουργήσει μεγάλες προσδοκίες...) και χάνει την αξιοπιστία του...
Και άντε να ξανααγοράσεις μετά από αυτόν...

Σίγουρα έχουν βγει κάποιες καλές παρτίδες EVO, όπως φυσικά και άλλων ηλεκτρονικών.
Τώρα εάν και αύριο θα είναι εξίσου καλές, είναι θα έλεγα περισσότερο θέμα τύχης και ελπίζω να κάνω λάθος...

Το πιο σημαντικό είναι κάποιος να βρει αυτό που χρειάζεται.
Μπορεί να είναι το Evo, το BlackLine, το GG, το Mini Pipe ή οτιδήποτε άλλο.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 22:45 από Kostas »

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #139 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 22:16 »
(μα... καί συ βρε kiki 13 με την μία? τουλάχιστον εγώ μόνο 2 γιά δοκιμή!)
[/quote]

Eιχα παρει αρχικα 3 ατμο πριν 15 μερες και ατμιζανε μια χαρα, μεχρι που σχεδον τα χουνε...φτυσει τωρα. Ε και ειπα να κανω μια μαζικη αγορα :(

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #140 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 22:22 »
τι να σού πω? πίστεψέ με (δεν ... έχω λόγο   :) ), δεν έχω πρόβλημα με τούς 3 ατμ.
Καί ο ένας "κινέζικος" (εννοώ όχι original evo ότι κι αν σημαίνει αυτό) έχει μικρή διαφορά σε γεύση καί χτύπημα. Ο άλλος όμως ....

Εγώ έχω...
Είναι ένα δείγμα από την πολύ μεγάλη διακύμανση ποιότητας των η.τ. και τον τρόπο που δουλεύουν οι κινέζοι. Και δυστυχώς αυτό ισχύει σε όλα τα η.τ.

Εάν έχεις ένα πολύμετρο μέτρα τις αντιστάσεις των ατμοποιητών.
Μάλλον ο "κακός" έχει μεγαλύτερη αντίσταση...

Πάντως εάν έχει κάποιος ένα μαγαζί που πουλάει ηλεκτρονικά τσιγάρα κοντά του, με το πολύμετρο θα έκανε την καλύτερη αγορά...
Κατεβάζεις όλο το ράφι και διαλέγεις τους ατμοποιητές με την μικρότερη αντίσταση... :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #141 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 22:23 »
(μα... καί συ βρε kiki 13 με την μία? τουλάχιστον εγώ μόνο 2 γιά δοκιμή!)


Eιχα παρει αρχικα 3 ατμο πριν 15 μερες και ατμιζανε μια χαρα, μεχρι που σχεδον τα χουνε...φτυσει τωρα. Ε και ειπα να κανω μια μαζικη αγορα :(

Κική πιθανώς να έπεσες σε κακιά παρτίδα όπως και γω με τους RN4075...  :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #142 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 22:38 »
έτσι πού το θέτεις...
όντως αυτός πού "δεν μού αρέσει", σε μία τζούρα διαρκείας, ζεσταίνεται σαφώς περισσότερο.


Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #143 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 22:50 »
έτσι πού το θέτεις...
όντως αυτός πού "δεν μού αρέσει", σε μία τζούρα διαρκείας, ζεσταίνεται σαφώς περισσότερο.

Μάλλον το αντίθετο ισχύει.
Αυτός που ζεστένεται πιο πολύ πρέπει να έχει μικρότερη αντίσταση.
Ίσως τελικά να υπάρχει και κατώτατο όριο στην τιμή της αντίστασης για να βρούμε τους καλούς.

Όπως πάντα στο ηλεκτρονικό, άγνωστες οι βουλές του Κυρίου  :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #144 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 22:59 »
τέλος πάντων, αυτά τα "επιστημονικά" δεν  τα ξέρω.
πάντως σε αυτόν δεν έχω γεύση καί -αυτό είναι το μυστήριο- καθόλου χτύπημα!!!!!

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #145 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 23:19 »
Κική πιθανώς να έπεσες σε κακιά παρτίδα όπως και γω με τους RN4075...  :angry_orange:


H λογικη μαλλον αυτο λεει, εκτος και εκανα καμια γκαφα που δεν το νομιζω! Τι τους επλυνα, τι σε οινοπνευα εβαλα εναν, ολοι οι ατμο βγαζουν μια απαισια τελικα γευση. Αντε να δουμε τωρα πως θα ξεμπερδεψω  :(

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #146 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 23:22 »

H λογικη μαλλον αυτο λεει, εκτος και εκανα καμια γκαφα που δεν το νομιζω! Τι τους επλυνα, τι σε οινοπνευα εβαλα εναν, ολοι οι ατμο βγαζουν μια απαισια τελικα γευση. Αντε να δουμε τωρα πως θα ξεμπερδεψω  :(

Τον μόνο λόγο που έχω ακούσει για απαίσια γεύση είναι το εργοστασιακό υγρό.
Αλλά με τόσο πλύσιμο θεωρητικά θα έπρεπε να έχει φύγει.

Μήπως να έδινες σε έναν την ευκαιρία μέχρι αύριο το βράδυ, για να δεις μήπως και διορθωθεί?

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #147 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 23:24 »
ειλικρινα δεν ξερω τι θα μπορουσε να αλλαξει....Μαλλον κατι δεν παει καλα με την αντισταση τους. Ετσι κι αλλιως μεχρι να μου απαντησουν αυτοι και μεχρι να δουμε πως θα τα στειλω πισω, θα χει παρελθει το αυριο βραδυ :)

Αποσυνδεδεμένος sktoris

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Njoy/BL/Titan/Miniturbo/Εgo/SDMKIΙ Black+Silver
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #148 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 23:46 »
Πράγματι με τους ατμοποιητές δεν βγάζεις άκρη.
Έχω έναν μεταξύ των 3 που εναλλάσσω ο οποίος είναι σε εξαιρετική κατάσταση εδώ και 45 ημέρες.
Και αυτό χωρίς καμία ιδιαίτερη συντήρηση εκτός του φυσήματος κάθε βράδυ.
Οι άλλοι 2 αντικαθίστανται σχεδόν κάθε εβδομάδα. Άλλες φορές γρηγορότερα. Ποτέ πιο αργά.
Πρέπει να το πάρουν χαμπάρι οι εταιρίες ότι προς το παρόν δεν μπορούνε να έχουν ποιότητα κατασκευής στα ατομάιζερ
και να μειώσουν δραστικά τις τιμές σε αυτούς,
Να τους θεωρήσουν αναλώσιμους και να τους πουλάνε ως τέτοιους.

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #149 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2009, 00:01 »
να πω κάτι, πρώτον γιατί ... τόχω απορία καί δεύτερον επειδή ίσως να έχει την σημασία του καί πρέπει να μας απασχολήσει σαν φόρουμ?

δηλαδή να μιλήσουμε πιό συγκεκριμένα σε κάποιο thread ή εδώ γιά τι μάρκας συγκεκριμένα ατμ. αναφερόμαστε, αν είναι από site Κίνας ή από Ελλάδα κλπ.

(διότι βρε παιδιά, το λέω γιά πολλοστή φορά: έχω τρείς μήνες από evo καί ένα μήνα αν δεν κάνω λάθος -θα δω αύριο την απόδειξη- από nobacco καί όλοι δουλεύουν άψογα. είμαι απλά τυχερός?)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21725 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283156 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209052 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67637 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175819 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14984 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125971 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94885 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4868 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix