vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

178 επισκέπτες, 9 χρήστες
Tem, gfilip, lagoudakis, ZoeM, Jorge, FaniFox, John K, camber, Milarepa

Twitter

Καθαρισμός ατομάιζερ

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #105 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 10:44 »
Ατμο ειχα και πριν.... Απο γευση ομως τπτ.... Ατμιζω υγρο high και ειναι σαν non και χειροτερα, οσο για γευση... τεσπα, τα πραγματα δεν εγιναν χειροτερα αλλα ουτε και καλυτερα :(

Αποσυνδεδεμένος asala

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #106 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 11:06 »
Εχω καλα νεα.
Τον καθαρισες και μην γκρινιαζεις αλλο :))
Θυμασαι οταν ηταν καινουριος που δεν ειχε καλη γευση και ηθελε στρωσιμο??
Ε!!! καινουριο τον εκανες!! ;D
Δωστου λιγο χρονο να ξαναστρωσει και ολα θα πανε καλα

Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #107 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 11:17 »
Κι εγώ έτσι θέλω να πιστεύω όπως λέει ο asala. Τεστάρισε τον κι άλλο κατά τη διάρκεια της μέρας. Λίγο ακόμα υπομονή. Ο δικός μου πάλι που έβαλα χθές βράδυ στο οινόπνευμα είναι τέλειος. Αρχίζω να πιστεύω πολύ στη λύση του οινοπνεύματος τελικά. Φαίνεται πως μου έδωσε λύση στο πρόβλημα μου  ::)

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #108 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 14:33 »
Εχω καλα νεα.
Τον καθαρισες και μην γκρινιαζεις αλλο :))
Θυμασαι οταν ηταν καινουριος που δεν ειχε καλη γευση και ηθελε στρωσιμο??
Ε!!! καινουριο τον εκανες!! ;D
Δωστου λιγο χρονο να ξαναστρωσει και ολα θα πανε καλα

οταν ηταν καινουργιος θα ειχε γευση και μαλιστα πολυ εντολη. Ειχα γραψει και κριτικη στα υγρα ryan και ελεγα οτι εχουν μια γλυκαδα απιστευτη... Αν ηταν σαν καινουργιος επρεπε να εχει περιπου αυτη την γευση. τωρα εχει την γευση που ειχε και πριν τον καθαρισω. Οπτικα καθαρισε, στην ουσια ομως δεν ειδα αποτελεσμα :(

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #109 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 14:37 »
...στην ουσια ομως δεν ειδα αποτελεσμα :(

Δυστυχώς και οι δικιές μου προσπάθειες για καθαρισμό ατμοποιητή δεν είχαν ποτέ αποτέλεσμα...
Και έκανα άπειρες...

Δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν οι άλλοι και μερικές φορές αναρωτιέμαι εάν πρόκειται απλώς για ευφορία της στιγμής.

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι στην περίπτωση που ο ατμοποιητής είναι "πνιγμένος" στο υγρό και δεν ντουμανιάζει καλά.
Το περίσσιο υγρό με φύσιγμα, "ψήσιμο" ή μπάνιο μπορεί να φύγει εύκολα.
Αυτό όμως είναι κατά τη γνώμη μου κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #110 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 14:44 »
Παιδια βοηθηστε με γιατι ειμαι ετοιμη να το...εγκαταλειψω το αθλημα παρ' ολη την προσπαθεια που εχω κανει τοσο καιρο και τα χρηματα που εχω ξοδεψει, ειχα να κανω τσιγαρο 2 μερες και αναψα ενα τωρα :(
Πριν απο λιγη ωρα μου ηρθε η παραγγελια που ειχα κανει απο ruyan(heaven-gofts). Πηρα αρκετα υγρα και ενα σωρο ατμο, ισως γνωριζοντας οτι δεν θα βρω λυση στο πιθανο προβλημα μου  :hmmm:
Με ανυπομονησια λοιπον ανοιγω το πρωτο μπουκαλακι μπανανα εγραφε απ εξω :). Γεμιζω το φιλτρακι και το βαζω σε καινουργιο ατμο...Δοκιμαζω την πρωτη ρουφηξια, πολυ χαλαρη και γευση μπανανας. Με λαχταρα συνεχιζω να τραβω τζουρες αλλα....μετα την  3η-4η με πιανει πανικος! Αντι για ατμο εβγαινε κατι σαν νεφος να το πω, ειχε λευκο χρωμα, σαν συννεφο εμοιαζε και απο γευση αστα να πανε! Διαβαζω κατι οδηγιες που ειχανε μεσα και που ελεγαν οτι αν υπαρχει προβλημα, να φυσηξεις τον ατμο καλα ωστε να φυγει οτι υγρο εχει απο μεσα, μετα να βαλεις φιλτρακι και να περιμενεις 15-20 λεπτα. Πραγματι τον φυσηξα και εβγαλε υγρο απο μεσα. Εβαλα φιλτρακι αλλα παλι τα ιδια :( Πηγαινω τοτε στο μπανιο και πλενω τον ατμο με νερο. Στεγνωμα με πιστολακι και ξανα γεμισμα. Εσταξα και αρκετες σταγονες πανω στην γεφυρα. Ατμιζω λοιπον και οι πρωτες 3-4 τζουρες ηταν οκ! Χαρα κι εγω που λετε! Αλλα ματαια...Μετα απο λιγο ξανα παλι αυτο το περιεργο συννεφο καπνου και η γευση της μπανανας χαθηκε. Δοκιμασα 3-4 καινουργιους ατμο και σε ολους εχω το ιδιο προβημα. Κανω κατι λαθος..; Την προηγουμενη φορα δεν ειχα αντιμετωπισει τετοιο προβλημα. Ειμαι στα προθυρα να τα πεταξω ολα, και να αρχισω τα παφ-πουφ...Help....

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #111 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 14:58 »
Αντι για ατμο εβγαινε κατι σαν νεφος να το πω, ειχε λευκο χρωμα, σαν συννεφο εμοιαζε και απο γευση αστα να πανε!

Άλλοι παραπονιούνται ότι δεν ντουμανιάζουν πολύ...  :laugh1: :laugh1:

Πάντως πέρα από πλάκα, δεν το ξαναάκουσα το πρόβλημα αυτό.
Έχεις πάρει και άλλο υγρο?
Μήπως να δοκίμαζες και το άλλο?

Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #112 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 15:09 »
Κική,
Καταρχήν ψυχραιμία. Σε καταλαβαίνουμε κ βλέπεις πόσα άτομα προσπαθούμε να σε βοηθήσουμε. Κανείς μας όμως δεν είναι Θεός. Από την άλλη όλοι είχαμε κι ίσως ακόμα να έχουμε πισωγυρίσματα. Και που άναψες ένα τσιγάρο τί έγινε; Σάμπως σου αρέσει τώρα;  ;D
Δε μπορεί όλα τα καινούργια ατομ. να είναι σκάρτα. Δε γίνεται αυτό.
Πιστεύω οτι οι σταγόνες που ρίχνεις είναι λίγες. 2-3 που λες δεν είναι τίποτα. Είπαμε γύρνα τον ανάποδα κ ρίξε τουλάχιστον 6-8 κ περίμενε να περάσει στη χαρτοπετσέτα απο τη μικρή οπή (το βίδωμα). Ρίξε κανα 2 καψίματα χωρίς φίλτρο και ξαναδοκίμασε.

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #113 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 15:11 »
Άλλοι παραπονιούνται ότι δεν ντουμανιάζουν πολύ...  :laugh1: :laugh1:

Πάντως πέρα από πλάκα, δεν το ξαναάκουσα το πρόβλημα αυτό.
Έχεις πάρει και άλλο υγρο?
Μήπως να δοκίμαζες και το άλλο?

Μα τo ντουμανι αυτο δεν ειναι το φυσιολογικο που βγαζει οποιοδηποτε υγρο που το ατμιζεις. Μοιαζει να ειναι ντουμανι απο καταλοιπα που εχει ο ατμο ηδη μεσα του. Ισως τους 'πλενουνε' με καποιο ειδικο υγρο. Δοκιμαζω και αλλα υγρα τωρα αλλα βγαινει ξανα και ξανα αυτο το περιεργο ντουμανι. Μαλλον πρεπει να πλυνω καλα τους ατμο να καθαρισουν απο οτι ....υπολοιπο εχουν. Στις οδηγιες γραφει: Sometimes the atomizer doesn't work properly just because the residual e-liquid in the atomizer affect the working. Please following steps to solve the problem. Blow the atomizer from the mouth piece end, try a little hard to blow the e-liquid out of the atomoizer. Install a new cartridge, wait 12-20 minitus, try smoking it again.

Αποσυνδεδεμένος Kostas

  • *****
  • 1830
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #114 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 15:12 »
Μόλις συνειδητοποίησα ότι οι ατμοποιητές είναι καινούργιοι.
Αυτό που λες μπορεί να οφείλεται στο εργοστασιακό υγρό.

Αύριο πιστεύω θα είναι καλύτερα.

Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #115 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 15:17 »
Ας τους φυσίξει καλά να φύγει το εργοστασιακό υγρό κι ας τους ποτίσει μετά με το δικό της. Τί να πω κι εγώ που έχω "καλά" ατομιζερ αλλά έχω μείνει από φιλτράκια και καπνίζω προγεμισμένα φιλτράκια nobacco που πλέον τα βρίσκω αίσχος ; Ο καθένας  "τα δικά του" έχει.....

Αποσυνδεδεμένος kiki301

  • **
  • 101
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #116 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 15:34 »
Ας τους φυσίξει καλά να φύγει το εργοστασιακό υγρό κι ας τους ποτίσει μετά με το δικό της. Τί να πω κι εγώ που έχω "καλά" ατομιζερ αλλά έχω μείνει από φιλτράκια και καπνίζω προγεμισμένα φιλτράκια nobacco που πλέον τα βρίσκω αίσχος ; Ο καθένας  "τα δικά του" έχει.....

Το δοκιμασα αυτο αλλα δεν ειχε πολυ καλο αποτελεσμα. Ας ελπισω το με ενα καλο πλυσιμο, θα ειναι οκ! Συμφωνω το ετοιμα προγεμισμενα ειναι χαλια!

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #117 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 15:49 »
Συμφωνω το ετοιμα προγεμισμενα ειναι χαλια!

Μην τα πετάτε.
Μετά από μια - δυο βδομάδες ή ένα μήνα μπορεί να σας αρέσουν.
Το έχω παρατηρήσει αρκετές φορές τελευταία και δε νομίζω να οφείλεται στα φιλτράκια και στα υγρά αλλά σ' εμένα.
Κάτι παράξενο συμβαίνει με τη γεύση, αλλάζει γούστα κάθε τόσο. Επίσης παρατήρησα ότι παίζει ρόλο το τι άτμιζες πριν.

Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #118 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 15:57 »
Μην τα πετάτε.
Μετά από μια - δυο βδομάδες ή ένα μήνα μπορεί να σας αρέσουν.
Το έχω παρατηρήσει αρκετές φορές τελευταία και δε νομίζω να οφείλεται στα φιλτράκια και στα υγρά αλλά σ' εμένα.
Κάτι παράξενο συμβαίνει με τη γεύση, αλλάζει γούστα κάθε τόσο. Επίσης παρατήρησα ότι παίζει ρόλο το τι άτμιζες πριν.
Καλά δεν είπαμε να τα πετάξουμε κιόλας. Στη τελική τα χαρίζουμε σε κανα φίλο που τώρα ξεκινάει. Αναγκαστικά τώρα τα "ξεζουμίζω" αφ ενός γιατί δεν έχω κενά αφ ετέρου γιατί δεν έχω κάνει "μπουγάδα" τα χθεσινά.
Υποτίθεται οτι τα συγκεκριμμένα προγεμισμένα είναι mlb. Δεν έχουν την παραμικρή σχέση με το αντίστοιχο υγρό της εταιρείας που ατμίζω τελευταία. Συνεπώς δύσκολο να φταίει η γεύση μου. Sorry για το off topic

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Καθαρισμός ατομάιζερ
« Απάντηση #119 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2009, 16:14 »
Παιδιά ΓΕΝΙΚΑ να σας πω, δεν μου έχει καεί ΟΥΤΕ 1 ατμ.
Το μόνο που κάνω είναι:
Καθε 5 - 7 ημέρες ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ καθάρισμα με χαρτοπετσέτα και φυσημα, σκουπισμα του ατμ και των μπαταριών επίσης με χαρτοπετσέτα,
ΚΑΨΙΜΟ 4-5 φορές από 4-5 δευτερόλεπτα με manual μπαταρία και ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟ!
Ίσως το "μυστικό" να είναι οτι διαθέτω 5 ατμ για το 901 και 4 για το evo, τους οποίους ΟΛΟΥΣ τους χρησιμοποιώ εκ περιτροπής.
Μιλάμε για χρήση καθημερινά και αρκετή για παραπάνω από 3 μήνες.
Μόλις καταλάβω οτι τα παίζει λίγο η γεύση από τον ατμ (αισθηση καμενου ή λίγος ατμός) αντικαθιστώ με άλλον και τον καθαρίζω.
Εντάξει θα πειτε εκ περιτροπής χρήση δικαιολογεί εν μέρει να μην έχω κάψει ούτε έναν. Σωστά! Όμως είμαι τόσο τυχερός και δεν μου έτυχε ούτε ένας ελαττωματικός ή παίζει ρόλο αυτή η μικρή συντήρηση και η χρήση που τους κάνω?
Όπως και να έχει, εγώ με ατμ δεν έχω κανένα πρόβλημα προς το παρόν και μου κάνει εντύπωση που αντιμετωπίζετε τόσα προβλήματα!
Μπορεί πράγματι να είμαι απλά τυχερός, θα δείξει όπως και να 'χει  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 345 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21809 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283279 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209230 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67869 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175989 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15031 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126126 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94944 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix