vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

420 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, Tem, Kouros17, Razor.QQ15, thanos1071, Mimhsdr, Milarepa

Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #15 στις: Ιουνίου 30, 2015, 22:38 »
Mια μικρή παρουσίαση και απο μένα για το subox mini starter kit που ήρθε στα χέρια μου πριν λίγες μέρες και οσο επεξεργαζόμουν το βίντεο που θα ανέβαζα η Gearbest ανακοίνωσε μια τιμή για το starter kit του subox για κάποιο αριθμό πακέτων όποτε η τι μη του για όσους προλάβουν είναι 50 δολλαρια
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,26219.0/topicseen.html


Mod: VV / VW Mod
Ισχύς: 7-50W
Αντισταση απο 0,3 ohm
Χαρακτηριστικά: Μεταβλητή Ισχύς, οθόνη OLED
Μπαταρία αποσπωμενη18650
Υλικό: κράμα αλουμινίου, ανοξείδωτο χάλυβα
Διαθέσιμα χρώματα: Μαύρο , Λευκό




Περισσότερα στο βίντεο που ακολουθεί
Σε κάποια σημεία του βίντεο μην τρομάξετε με την φωνή μου γιατί οι καιρικές συνθήκες και οι αυξομειώσεις ρεύματος στο δίκτυο με κάνουν αν ακούγομαι βγαλμένος απο θρίλερ . :)) :))
Το ανακάλυψα αργά αφου ειχα ανεβάσει το βίντεο.


Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #16 στις: Ιουνίου 30, 2015, 23:16 »
Με έκανες Βαγγελη και το εβαλα παλι στον υπολογιστη για να δω αν ειναι passthrou  και ναι ειναι .. που αυτο με χαροποιησε πολυ αλλα με λυπησε ταυτοχρονα γιατι στις δοκιμες που του εκανα εβαλα το καλωδιο σε τελειωμενη θυρα(που καθολου δεν ηθελα να ειναι  οφφ αυτη ) και για ενα παραξενο λογο ενω εβλεπα οτι φορτιζε δεν μπορουσα να ατμισω (εσυ σαν μαστορας θα καταλαβαινεις περισσοτερα γιατι το εκανε αλλα εγω οχι) .... τωρα που ειδα το δικο σου βιντεο λεω ρε συ τι εγινε .. και τον εβαλα σε αλλη θυρα και ειδα οτι οντως εχει  passthrou ... 

Ο πόλος ειναι οντως προβλημα ευελπιστω να το αλλαξουν στην καινουρια βερσιον

Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #17 στις: Ιουνίου 30, 2015, 23:23 »
για εμένα είναι το πιο τίμιο για κάποιο ψαγμένο αρχάριο.


Το TC είναι μπέρδεμα για αρχή.


Με 110 ευρώ έχεις  ένα box 50 watt , ένα ατμοποιητή πολύ καλό που στην αρχή το δουλεύεις με εργοστασιακές και για όσο καιρό θέλεις .Αργότερα μπορείς (που σίγουρα θα το κάνεις) να το γυρίσεις στο επισκευάσιμο κομμάτι .


Επιπλέον με τα 110 ευρώ μπορείς να πάρεις ένα φορτιστή εξωτερικό μονό ή διπλό και 2 μπαταρίες samusung 25r που αντιστοιχούν σαν να έχεις 2 istick.


Στον αρχάριο εάν του πεις πάρε ένα Istick 30αρι μόλις του τελειώσει η μπαταρία θα το γυρίσει στο περίπτερο.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #18 στις: Ιουνίου 30, 2015, 23:40 »
ουτε καν ... τιμη χωμα .. ή απο Cvapor με $59.50 (δεν ξερω αν εχει και αλλη εκπτωση για το φορουμ)  ή απο Gearbest με 50$ ... και με ολα αυτα μεσα ..  και με αυτα που ειπες ενα καλο φορτιστη 2 μπαταριες και για ενα χρονο και βαλε ειναι ησυχος ... φανταζομαι .. με το πολο αν λυθει και ολα θα ειναι πιο κομπλε


Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #19 στις: Ιουνίου 30, 2015, 23:46 »
Θα το μεταφερω και γραπτα γιατι ξερω οτι πολλοι δεν βλεπουν ολοκληρα τα βιντεο.
Ειναι απαραδεκτο μετα απο τετοια εξελιξη στον χωρο του ΗΤ  να κυκλοφορουνε  mods με σταθερο πολο η ακομα και με βιδα αυξωμειωμενη και ακομα χειροτερα με σιλικονουχο μονωτικο υλικο στο συν του κονεκτορα που με γυριζει πισω τουλαχιστον 3-4 χρονια.
Εχω δει μοντακια λιωμενα απο βραχυκύκλωμα του κονεκτορα λογω οτι οι περισσοτεροι χρηστες εσφιγγαν τον ατμοποιητη με τοση δυναμη που μετα ηθελε καβουρα στην μια πλευρα και πενσα στην αλλη για να χωρισεις ατμοποιητη με κονεκτορα ξηλωμενο πλεον απο το mod.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3448
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #20 στις: Ιουλίου 01, 2015, 12:58 »
Που σημαινει οτι και οι χρηστες πρεπει να μην σφιγγουν τους ατμοποιητες σαν να μην υπαρχει αυριο..

Αποσυνδεδεμένος k_xristos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #21 στις: Ιουλίου 01, 2015, 13:45 »
Το χάσαμε το κορμί πατριωτ!!!!!! Ρε παιδιά κανένα άλλο μαγαζί εκεί στο πενηντάρικο???
Κάποια διαρροή από τον ατμοποιητη μήπως έχει προσέξει κάποιος?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 01, 2015, 14:07 από k_xristos »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #22 στις: Ιουλίου 02, 2015, 13:03 »
Διαρροες καμια μα καμια ... ο παλιος subtank mini  ειχε καποιες διαροες .. ο νεος οσο καιρο τον εχω δεν εχει καμια ... τωρα για το θεμα αγορας σε αυτα τα χρηματα που θελεις  δες εδω  και εδω

Αποσυνδεδεμένος k_xristos

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #23 στις: Ιουλίου 04, 2015, 20:43 »
Σ' ευχαριστώ πολύ. Είχα ακούσει ότι έβγαζε από τις θυρίδες του αέρα.

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #24 στις: Ιουλίου 06, 2015, 18:26 »
 Έχετε δοκιμάσει με αντάπτορα 510 σε 510, οσοι το έχετε, μήπως φτάνει να κάνει επαφή και να κουμπώνετε μετά όποιον ατμο θέλετε;  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #25 στις: Ιουλίου 06, 2015, 19:35 »
Γιωργο αισιως 3 εβδομαδες πια τωρα και εχω κουμπωσει εχτος απο το subtank mini  αλλα και kayfun , ενα  Lemo ,  ενα nautilus  χωρις κανενα προβλημα οπως εχει :yes:

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #26 στις: Ιουλίου 06, 2015, 22:46 »
 Κάποιοι είπαν οτι δεν φτάνει το σπειρωμα (ειναι βαθυ) για να δουλεψουν κάποιοι ατμο γι'αυτο το ανεφερα Κωστή. Μαλλον ατμο με κοντό πόλο όπως καταλαβα γι'αυτο η απορία-ερώτηση, γιατί μου φαίνεται μια ευκολη λυση σε τετοιου ειδους προβλημα και δεν καταπονεις και τον πολο ετσι.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #27 στις: Ιουλίου 06, 2015, 23:38 »
Απ'ότι βλέπω στο κουτί υπάρχει και η νέα αντίσταση 1.5Ω, επειδή δεν έχω τα βίντεο, την έχετε δοκιμάσει? Αν ναι, παρατηρήσατε διαφορές σε σχέση με τις παλιές? Αξίζουν την δοκιμή?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #28 στις: Ιουλίου 07, 2015, 00:12 »
και μονο που η αντισταση ειναι καθετη ΝΑΙ αξιζει να την δοκιμασεις και μικρη τρυπα (airflow)  ειναι για mouth to lung  παραπολυ καλη ... (γνωμη μου επειδη και μονο με αυτη ατμιζω αλλα και στο ιδιο υφος και την επισκευασιμη

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech SUBOX MINI STARTER KIT
« Απάντηση #29 στις: Ιουλίου 10, 2015, 20:20 »
Μου 'ρθε και μένα.

Για αρχή: το airflow control στρίβει
απίστευτα δύσκολα. Κανά tip;
(ενώ στο παλιό έστριβε πανεύκολα)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354875 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191198 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 703 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 579 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588954 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797168 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7244 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312699 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6673 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13201 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711