vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

104 επισκέπτες, 6 χρήστες
vasim, Sergios, maprix, Milarepa, goran, Buliwyf

Twitter

Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #90 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 08:36 »
Είναι πραγματικά πολύ ωραίο να μπορεί κάποιος να αφιερώνει τον χρόνο για τόσες δοκιμές με στησίματα και ακόμα καλύτερο να τις μοιράζεται με όλους.
Demkoni μας γλυτώνεις πολύ χρόνο  :thumpup:


Να πω κάτι που έχω παρατηρήσει σχετικά με τα στησίματα που έχω κάνει ως τώρα. Όπως και να έχω βάλει το βαμβάκι, είτε να ακουμπάει στην βάση, είτε να μπαίνει μέσα στα λούκια, είτε να γεμίζει τελείως τη βάση, δεν έχω ποτέ πρόβλημα υπερ ή υπο τροφοδοσίας και η γεύση είναι εξαιρετική.
Μάλλον έχει να κάνει πιο πολύ με τη σωστή ποσότητα βαμβακιού που δεν πνίγει την αντίσταση ειδικά στο κομμάτι του βαμβακιού που είναι μέσα στην αντίσταση.
Δεν θέλει πολύ βαμβάκι το φαινόμενο...



« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 08:44 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος arispat

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #91 στις: Σεπτεμβρίου 19, 2015, 19:10 »
Οπως είπε και ο φιλος παραπάνω όντως δεν θελει πολυ βαμβάκι!
  Δοκιμαζω εδω και 2-3 μερες ενα στησιματάκι πολυ καλό κατ εμε!
Βαμβάκι με ισιο πάχος με αυτο που ειναι μεσα στη αντίσταση,ενα κομάτι φυτιλοβαμβάκι ισόπαχο δηλαδή,που γυρίζει και μπαίνει όλο μεσα στα αυλάκια μεχρι το κατω μέρος της βάσης.
 Το φυτιλι πρέπει να βγεί οσο πιο κοντό γινεται (χωρις Π) και πρεπει να είναι όλο μεσα στο λούκι μέχρι το κάτω μέρος της βάσης χωρις να το στρίψουμε ή να το τσακίσουμε.
 Δεν μου βγαζει ούτε διαρροές ούτε υποτροφοδοσία,αυξάνει το χτύπημα και η γευση-γευση!
Ακομη δεν μετακινείται το βαμβάκι με το άνοιξε κλείσε του μπέλ καπ για γέμισμα ,με αποτέλεσμα μετα απο 2-3γεμίσματα να εχω ψιλοδιαρροές!
   
 
 

Αποσυνδεδεμένος kermitlabros

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #92 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 10:51 »
Kαλημέρα σε όλους!!
Nα κανω μια παρακληση για ολους εμάς που μολις μπήκαμε στο club του Phenomenon...
Επειδη διαβάζω και ξαναδιαβάζω...και...εχω λιγο μπερδευτεί...Μήπως θα μπορούσε καποιος φιλος να δώσει εναν μπούσουλα αναφορικα με τα εξής:
1) Υψος των coil απο τις βίδες (ποια η διαφορά-αν υπάρχει-σε σχεση με την ποσοτητα/ποιοτητα/θερμοτητα του αέρα)
2) Μicrocoil  or not microcoil ...;; (διαφορες στην ατμιση..υπάρχουν;)
3) Κλειστη η καμπάνα; Aνοιχτή η καμπάνα; Και αν ναι ..μιση στροφή..μία στροφή..;;
Προσωπικα ο ατμός μου αρεσει κρύος,η αντίσταση μου θελω να είναι μεταξύ 1.4 -1.8 και οχι αεράτος(στον ναυτίλο μινι ειμαι στην δεύτερη τρύπα).
Ευχαριστώ εκ των προτέρων και please :) μην μου πείτε δοκιμασε μόνος σου και θα δείς τι σου αρεσει :) διοτι κατι η ηλικια,κατι η πρεσβυωπεία,με το ζόρι καταφερνω να το στριψω το ρημαδι το σύμα και να το βιδώσω,παρόλο που εχω και τον πινακα, με το τι συρμα σε τι διαμετρο σε ποσες σπειρες....Ποτέ δεν εχω καταφέρει τον στόχο.... :confused1:
Καλημέρες....

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 13:06 »
Εγώ τον χρησιμοποιώ αποκλειστικά με temp control οπότε δεν μπορώ να σου προτείνω κάτι συγκεκριμένο για kanthal.
Για το ύψος της αντίστασης, γενικά τον στήνω έτσι ώστε να ξεκινάει το κάτω μέρος του coil λίγο πιο πάνω από τις βίδες του ντεκ.
Έτσι έχει αρκετό αέρα ώστε να δημιουργεί καλό ντουμάνι αλλά όχι τόσο πολύ ώστε να μειώνει τη γεύση. O ατμός είναι δροσερός προς μέτρια χλιαρός.
Την καμπάνα στο στήσιμο που κάνω την έχω πάντα κλειστή και ανοιχτές τις 4 από τις 6 τρύπες αέρα.
Αν ανοίξω και τις 6, τότε μισή στροφή άνοιγμα στην καμπάνα και ανέβασμα 20-30 βαθμούς στο tc.

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 13:59 »
1) Υψος των coil απο τις βίδες (ποια η διαφορά-αν υπάρχει-σε σχεση με την ποσοτητα/ποιοτητα/θερμοτητα του αέρα)

Οσο πιο χαμηλά τόσο πιο πολύ χτύπημα, ζεστό ατμό και ποσότητα. Οσο πιο ψηλά , λιγότερο χτύπημα, πιο κρύο ατμό, λιγότερο ατμό, περισσότερη γεύση.
Σχετικά με το τι πρεπει να κάνουμε κανόνας δεν υπάρχει. Είναι τι θέλει κάθε φορά ο κάθε ένας. Εγώ προτιμώ κάπως ψηλά ή το κάτω μέρος της σπείρας να είναι λίγο πιο πάνω από τις βίδες. Το σύνηθες αγαπημένο μου στήσιμο είναι 6-7 ανοιχτές σπείρες με 0.28 mm canthal σε 2 mm άξονα που μου δίνει 1.3 - 1.5 ohm αντίσταση.

Σχετικά με τα σύρματα φαίνεται να ισχύει το εξής : όσο πιο λεπτά είναι τα σύρματα μας , τόσο περισσότερη γεύση , τόσο περισσότερο χτύπημα και λιγότερος ατμός.
Όσο πιο χοντρά είναι τα σύρματα μας , τόσο λιγότερη γεύση , τόσο λίγότερο χτύπημα και περισσότερος ατμός.
Η λογική σε γενικές γραμμές είναι ότι τα χοντρά σύρματα δίνουν μεγαλύτερη επιφάνεια ατμοποιήσης και άρα περισσότερο όγκο ατμού αλλά χρειάζονται και περισσότερο ρεύμα για να πυρώσουν αλλά και πυρώνουν πιο αργά. Το αντίθετο για τα λεπτά σύρματα που όμως εκεί επειδή αρπάζουν εύκολα είναι πιο ορατός ο κίνδυνος για "καμμένο" αν δεν υπάρχει καλό στήσιμο/τροφοδοσία.
Επίσης ωραίο υλικό για πειραματισμούς και στον phenomenon είναι τα σύρματα canthal ribbon που προσφέρουν μεγαλύτερη επιφάνεια ατμοποίησης με λιγότερες σπείρες αλλά ίσως είναι λίγο πιο περίεργα στο τύλιγμα
Με την επέλαση των ντουμανιών , των microcoils κτλ, η έννοια του χοντρού σύρματος ανέβηκε στα σύρματα διατομής 0.40 και πάνω και ένα σύρμα 0.25 π.χ. θεωρείται λεπτό. Για κάτω από 0.20 ούτε λόγος (εκτός από κάποιους  :)) ).  Πριν μερικά χρόνια το 0.20 θεωρούνταν μάλλον χοντρό και χρησιμοποιούνταν αρκετά τα  0.16 -0.18. Φυσικά μιλάω για αντιστάσεις που είναι φτιαγμένες μόνο από ένα σύρμα. Τέλος πιστεύω , ότι τα σύρματα 0.25 με 0.28 είναι πολύ καλή επιλογή για ισορροπημένα ατμίσματα με ευκολία στησίματος (νορμάλ άρπαγμα, ευκολία στριψίματος κτλ) για ατμοποιητές αυτού του τύπου. Φυσικά πάντα κάποιος μπορεί να στρίψει μία ωραία απλή αντίσταση με 0.20 και 2άρι φυτίλι και 4 σπείρες  8) .

2) Μicrocoil  or not microcoil ...;; (διαφορες στην ατμιση..υπάρχουν;)

Το microcoil δίνει περισσότερο ντουμάνι ενώ αυτή με τα κενά (spaced) δίνει καλύτερη γεύση.
Με τις spaced ίσως να υπάρχει και λίγο μεγαλύτερη ζωή στο φυτίλι/βαμβάκι/σύρμα γιατί η θερμοκρασία εφαρμόζεται σε μεγαλύτερη επιφάνεια και δεν "καίει" συνέχεια ένα σημείο.
Μετά τις πρόσφατες πληροφορίες ότι δεν πρέπει να πυρακτώνονται τα σύρματα επ ουδενί διότι αλλάζει η δομή του μετάλλου, αρκετοί πλέον κάνουν spaced.
Αυτό βέβαια σημαίνει ότι δεν μπορεί να γίνει και burn out οπότε συχνότερα θα πρέπει να αλλάζεται και το σύρμα της αντίστασης (ή να καθαρίζεται με τρίψιμο αν αξίζει τον κόπο). Προσωπικά στρίβω νέα αντίσταση.

3) Κλειστη η καμπάνα; Aνοιχτή η καμπάνα; Και αν ναι ..μιση στροφή..μία στροφή..;;

Την καλύτερη γεύση και απόδοση θα την πάρει κανείς στα όρια της υπερτροφοδοσίας δλδ. θα ανοίγεις τόσο την καμπάνα όσο σου επιτρέπει το στήσιμο σου ώστε να υπάρχει αρκετό υγρό για να παίρνεις καλή γεύση αλλά όχι διαρροές. Αν το στήσιμο είναι ιδανικό ίσως να μην χρειάζεται καθόλου άνοιγμα αν και μισή στροφή - εμπειρικά - έχει σχεδόν πάντα καλό αποτέλεσμα. Αν τα υγρά σου αποτελούνται περισσότερο από VG ίσως χρειάζεται λίγο άνοιγμα περισσότερο για να βοηθηθεί η ροή.

λίγο  ;) off topic
Από την μικρή μου εμπειρία , έχω να πω ότι κανόνες και νόμοι στο άτμισμα δεν υπάρχουν στο άτμισμα (εκτός αυτού του ohm  :D ). O καθένας ξεκινά με ένα μπούσουλα και ψάχνοντας και δοκιμάζοντας βρίσκει αυτό που τον ικανοποιεί εκείνη την χρονική περίοδο. Άλλος θέλει το πρωί κάτι "δυνατό" με χτύπημα για να ξυπνήσει και όλη την ημέρα ατμίζει χαλαρά και άλλος ξεκινά ήρεμα και καταλήγει με subohm το βράδυ για να "γουστάρει". Με τις δοκιμές και την εμπειρία βρίσκει κανείς τον εξοπλισμό, τα αναλώσιμο και το στήσιμο που του αρέσει για όσο του αρέσει.
Το μόνο που θέλω επιστήσω την προσοχή είναι η ΑΣΦΑΛΕΙΑ. Επειδή πολλά βλέπουμε και ακούμε (άλλα αλήθεια άλλα ψέματα) δεν χρειάζεται σε ένα μήνα από την ego και το clearomizer να πάμε σε box με 200watt και 0.2 ohm coils. Πριν χρησιμοποιήσουμε κάποιο mod/μπαταρία/άτμο/σύρμα κτλ ας μάθουμε  τουλάχιστον τα βασικά για τα χαρακτηριστικά του και τις ιδιότητες του. Aς είμαστε  προσεκτικοί , σκεπτόμενοι και ενημερωμένοι. Όλοι με ερωτήσεις και δοκιμές μάθαμε  :yes:

Να με συγχωρήσουν οι εμπειρότεροι για το κατεβατό αλλά δεν βλάπτει πιστεύω να θυμίζουμε κάποια πράγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 12:35 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος AK47

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 16:28 »
Είχα την αίσθηση ότι όσο πιο χαμηλά είναι η αντίσταση τόσο πιο κρύος ο ατμος και όσο πιο ψηλά τόσο πιο ζεστός...μαντάρα τα έχω κάνει.... Χαχαχχαα

Sent from my OnePlus using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2015, 19:46 »
Ο Βλαδίμηρος είναι από τους πιο έμπειρους ατμιστές του φόρουμ... :respect:

Η μόνη διαφορά που έχω είναι στο ότι θεωρώ οτι όσο πιο πάνω η αντίσταση αυξάνει και το χτύπημα, αλλά και αυτό δεν είναι απόλυτο, γιατί παίζει ρόλο και η διάμετρος του coil...
Αλλά είναι τόσο προσωπικό το θέμα "επισκευάσιμος" που κάτι που κάνει πχ ο Βλαδίμηρος να μην το κάνω εγώ στο ίδιο ύψος coil που να δημιουργεί διαφορά...

Δηλαδή μια μικρή λεπτομέρεια μπορεί να αλλάξει την ατμιστική συμπεριφορά του επισκευάσιμου πχ απόσταση σπειρών... Τί να πεις... Άβυσσος!!!  :))

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2015, 12:00 »
Έγινε μία μικρή προσθήκη για τα σύρματα στην προηγούμενη μου ανάρτηση.

Κωνσταντίνε ευχαριστώ και υπερανταποδίδω  :bow:

Αποσυνδεδεμένος OldBoy.Gr

  • *
  • 97
  • Φύλο: Άντρας
  • Life is what happens while we ... make plans
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #98 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 03:12 »
Φιλε Vladimirus,
οπως θα δεις αν τσεκαρεις το προφιλ μου δεν γραφω πολυ συχνα παρα μαλλον ατακτα και σκορπια, οποτε να'ναι με λιγα λογια. Αλλα διαβαζω το φορουμ συχνα πυκνα κι αν οχι καθημερινα, τουλαχιστον πρωι, μεσημερι βραδυ  :))
Ομως διαβαζοντας το παραπανω ποστ σου δε μπορω παρα να πω ενα Μπραβο γιατι πολυ απλα πιστευω πως θα ειναι ενας καλος μπουσουλας και μεγαλη βοηθεια αν οχι για ολους μας τουλαχιστον για τους νεοτερους στο ατμισμα με επισκευασιμο δλδ για αυτους που εχεουν πραγματικα την "αναγκη" βοηθειας προκειμενου να μη χαθουν στον κυκεώνα της (υπερ/παρα/υπο)πληροφορησης, του μαρκετινγκ και πολυ περισσοτερο των λαθος επιλογων λογω αγνοιας η απλα αθωου ανθρωπινου ενθουσιασμου.
Μπραβο σου λοιπον φιλε γιατι σου αξιζει καθε επαινος.

Με εκτιμηση


ΥΓ. Και να ξερεις πως μετα το ποστ εκεινο με τα περιεργα coils στον PhenomenoN σε μισω τοσο οσο και τον Demkoni που καθε που τον διαβαζω εχει φροντισει να βρει ενα νεο τροπο να εξιταρει τη φαντασια μας περι στησιματων με αποτελεσμα αντι να ειμαι στο κρεβατι του πονου ξαπλα με 40 πυρετο που εχω ανεβασει 2-3 μερες τωρα, αντ'αυτου να καθομαι πανω απο τον ατμο και να του αλλαζω στησιματα. :))
Γι'αυτο σας μισω τωρα και τους δυο και γι'αυτο να'στε καλα και οι δυο που με αυτα και με τ'αλλα σχεδον περασα την ιωση και δε τη καταλαβα ο δυσμοιρος πανω απο ενα γραφειο να στηνω και να ξεστηνω τη Φενια μου (Ναι του εχω δωσει και ονομα και παρακαλω no comment επι τουτου) 8)

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #99 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 09:50 »
Κωνσταντίνε (OldBoy.gr) ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.
Χαίρομαι αν βοήθησα έστω και λίγο.

Το μόνο που έχω να συμπληρώσω είναι ότι όταν κάποιος βρεί ένα setup ικανοποιητικό ή και απλά αποδεκτό με την βοήθεια κάποιων , καλό θα ήταν  στην πορεία να κάνει ένα διάβασμα από την αρχή στα επί μέρους θέματα που τον ενδιαφέρουν στο forum ώστε να έχει πιο σφαιρική εικόνα.

Καλά ατμίσματα σε όλους  :baby:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #100 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 10:03 »
Το ποστ του Βλαδίμηρου πράγματι είναι σημείο αναφοράς και περιέχει πολύ γνώση που ήρθε μετά από παίδεμα και εμπειρία!! :respect:


Μετά το σετάπ με το 1,05 διάμετρο coil, το οποίο το καταευχαριστήθηκα, έπρεπε να γίνει το επόμενο βήμα...

Διπλό coil λοιπόν... Το πάνω coil είναι 1,05 διάμετρο και το κάτω 1,10...
Αυτό έγινε ώστε με τις ίδιες σπείρες να έχω ίδια ωμική αντίσταση στα coils ώστε να ανάβουν ταυτόχρονα...



Έδωσα ιδιαίτερη προσοχή στο πως θα κατέβουν τα ποδαράκια της πάνω αντίστασης, ώστε να αποτελούν ουσιαστικά μέρος του σετάπ... Και να φαίνονται σαν να είναι συνέχεια στις σπείρες της κάτω αντίστασης...













Και ενώ είχα στήσει και έψαχνα στο κουτί τα βαμβάκια, ήρθε στο χέρι μου ένα ξεχασμένο φιτίλι 1,00 mm από εποχής Α2-Τ... Οπότε αποφάσισα να το χρησιμοποιήσω...



Έκοψα τα φιτίλια σε κατάλληλα μήκη ώστε η καμπάνα κατά την τοποθέτηση να τα φέρνει μέσα στα λούκια του deck...



Το πρόβλημα όμως ήταν τα ποδαράκια και το επικείμενο καψούλι σε περίπτωση που στεγνώσει το φυτίλι... Οπότε δημιούργησα με βαμβάκι 2 μικρές "αποθήκες" οι οποίες έλυναν και τα δυο προβλήματα...



Όμως τα coils ήταν πολύ κοντά το ένα στο άλλο... Τοποθέτησα λοιπόν ίνες βαμβακιού ανάμεσα, και έτσι είχα το τελικό αποτέλεσμα...







Έτσι λοιπόν, έκλεισε ακόμη ένα σετάπ! :)



Το σετάπ χαρακτηρίζεται από... Γευσάρα, πολύ ζεστό ατμό και χτύπημα...
Λόγω θερμοκρασίας ατμού και χτυπήματος δεν μου άρεσε τόσο πολύ, όμως αυτά τα στοιχεία μπορεί να αρέσουν σε κάποιον από εσάς, οπότε το ανεβάζω...

Κάτι τελευταίο... Όταν το χάλασα και πήγα σε ένα coil setup, η γεύση μου φάνηκε υποτονική!!!! :))

Το διπλό παν κατ coil βγάζει ΓΕΥΣΑΡΑ!!!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 10:15 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #101 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 10:29 »
ωραίος, βάρτου Infinity coil!
Το διπλό παν-κατ δεν ακουμπάει στην καμπάνα;

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #102 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 10:37 »
Δύσκολο στήσιμο φίλε demkoni και από ότι φαντάζομαι και χρονοβορο. Πολλά μπράβο!

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #103 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 10:42 »
Κωνσταντίνε αν δεν χάλασες το setup με την 2πλή, βάλε του και την άλλη καμπάνα να μας πεις αν έχει διαφορά.   :bye:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #104 στις: Σεπτεμβρίου 24, 2015, 12:56 »
chillo... Δεν ακουμπάει...

Βλαδίμηρε... Το χάλασα και το μετάνοιωσα!!! :wall:
Αξίζει όμως να το ξανακάνω...

Δεν μου πήρε πολύ χρόνο... Πιο πολύ χρόνο πήρε να κόψω τα βαμβακάκια που έβαλα ως αποθήκες...

Γενικά με διπλές τριπλές στο φαινόμενο, δεν θέλει κόπο, θέλει τρόπο και δεν παίρνει τόση ώρα όση νομίζετε!!! 8)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1870 247165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 27, 2024, 21:07
από treloneritis
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572546 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2075 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 327237 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8813 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827846 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 512383 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios