vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

322 επισκέπτες, 0 χρήστες

Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon

Αποσυνδεδεμένος Deimos

  • **
  • 476
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #300 στις: Μαρτίου 21, 2016, 02:30 »
Στις πρώτες τζούρες συμπεριφέρεται σαν Ντρίπερ, μετά ξαναγίνεται Τανκάτος.

Αποσυνδεδεμένος blackdrone

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Tα τυφλα πουλια ο Θεος τα χτιζει φωλια....
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #301 στις: Μαρτίου 21, 2016, 03:20 »
This is phenomenal !!  :))

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #302 στις: Μαρτίου 21, 2016, 15:03 »
Εγω εχω παρακολουθησει ολο το κανονικο νημα απο την αρχη. Και τις 205 σελιδες του. Θα το πω ομως εδω μεσα. Ενα μυστικο εχει αυτος ο ατμοποιητης. Βρειτε εναν οποιονδηποτε τροπο απο ολους οσους σας ταιριαζουν εδω μεσα, αρκει μονο να απομακρυνετε οσο το δυνατον πιο μακρυα,το βαμβακι, απο τις τρυπουλες εισαγωγης αερα στο ντεκ. Οποια βαση κι αν εχετε. Κραταω μονο μια πισινη για αυτη που εχει τις τρυπουλες στο υπερυψωμενο σκαλοπατακι και μου διαφευγει αυτη τη στιγμη. Τουλαχιστον εγω αυτο κανω στον Lite και ολα καλα.

Πράγματι... Αυτό είναι το πιο σημαντικό "μυστικό"  ;)

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #303 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:07 »
Αν δεν κανω λαθος Κωνσταντινος το ονομα σου.φιλε μου. Πες τα ρε φιλε. Εχω παρακολουθησει ολα τα στησιματα σου -απιθανα και μη- και σ'αυτο το νημα και σε αλλα!!  Παρακολουθω το χωρο και το φορουμ απο το 2013,ασχετα αν αρχισα να ατμιζω απο τον περασμενο Σεπτεμβρη. Πες τα γιατι δεν καταλαβα ακομη,γιατι μου την ειπε ο φιλος Ribot,παραπανω. Ο,τι στησιμο και να γινει ως προς την τοποθετηση του βαμβακιου,στοχος ειναι να απομακρυνθει οσον το δυνατον περισσοτερο απο τις τρυπουλες. Η γευση ετσι ή αλλέως ειναι κορυφαια! Οι διαρροες ειναι το θεμα σάυτον τον ατμο,οχι η γευση. Απ'οταν το καταλαβα εχω το κεφαλι μου ησυχο. Παρόλα αυτα προσπαθω να στηνω εχοντας ολο το βαμβακι μεσα στο αυλακι.  :D ;)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #304 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:21 »
Ο Ribot είναι από τα καλά παιδιά... μην τον παρεξηγείς... ;)

ΔΕ σου τη λέει... :))

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #305 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:28 »
Παρομοιως την ιδια εικονα εχω δια το ατομον του -που λεει και κεινη η ψυχη ο Μπαμπινιωτης-γιατι εχω παρακολουθησει πολλες στιχομυθιες εδω μεσα,τοιουτοτροπως ειπειν!!!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #306 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:31 »
Πού κολλάει το σχόλιό σου βρε Απόστολε? Αυτό είναι γνωστό και έχει ειπωθεί πολλές φορές για την αποφυγή διαρροών.

Αυτή ήταν μια εύλογη απορία, σε ένα σχόλιο που διατυπώθηκε στο ξεκάρφωτο, αφού δεν είχε δοθεί κάποια πρόσφατη αφορμή ή είχε προηγηθεί κάποια ερώτηση από κάποιον. Τώρα αν εσύ κατάλαβες ότι "στην είπα", τι να κάνω εγώ φίλε μου? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #307 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:38 »
Ενα ρεζουμέ πηγα να κανω γιατι νομιζω πως το νημα δημιουργηθηκε απο το demkoni και για να αναδειξει τη γευση ,αλλα νομιζω και να προφυλαξει απο τις διαρροες του φαινομενον.Τουλαχιστον αυτο καταλαβαινω εγω. Ολα καλα κατα τα αλλα,κανενα προβλημα,ας γελασουμε λοιπον!!  :) :)

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #308 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:43 »
Ναι βρε παιδες το νημα ειναι απο τον Dem για τον Dem :))

Καλο ειναι οπως ειχε αναφερει και ο chzamp να κρατηθει το νημασε υλικο για σεταρισματα της φαινιας.
Σχολια και αποριες καλο ειναι να τις αναφερουμε στο νημα του ατμο,

Κωστη εγω τωρα που ειμαι αναμεσα σε 0.25,5 σπειρες σε 2mm ή 11 σπειρες σε 1mm :hmmm: :hmmm: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #309 στις: Μαρτίου 21, 2016, 16:49 »
Το νήμα είναι από όλους για όλους...

Ribot πάρε και το δικό μου ribbon... :))

Αυτό παίζει τώρα σε ένα Phenomenon (από τους πρώτους που βγήκαν αλλά με κάτω σκαλοπάτια στύλ Μομέντους) που έχω...














Αποσυνδεδεμένος CyberCr33p

  • **
  • 170
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #310 στις: Μαρτίου 21, 2016, 18:57 »
Εχω καιρό να χρησιμοποιήσω τον ατμοποιητή αυτόν μιας και πλέον χρησιμοποιώ dripper για να αλλάζω πιο ευκολα γεύσεις στη διάρκεια της ημέρας. Αλλά απορώ πώς σας κάνει διαρροές. Όσο τον χρησιμοποιούσα με περισσότερα από 50 στησίματα δεν είχα ποτέ διαρροή. Ίσως 2-3 φορές να είχα υποτροφοδοσία όπου με το γύρισμα μιας στροφής της καμπάνας λυνόταν. Αλλά διαρροή ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #311 στις: Μαρτίου 21, 2016, 19:10 »
Θα συμφωνησω με τον δασκαλο οτι το ribbon (κι ας χρησιμοποιω 0,5χ01) ειναι απο τα καλυτερα και πιο στρωτα στο Φαινομενο!!! Και μεχρι στιγμης κορυφαιο για μενα (μεχρι πειραματισμων με SS οπου ακομα ειναι αγνωστα μονοπατια για μενα)

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #312 στις: Μαρτίου 21, 2016, 19:19 »
Εμένα ένα πράγμα μου έκανε εντύπωση στα γραφόμενα σας.
Ο σκοπός σε κάθε στήσιμο (στύσιμο για τον Γιώργο :tongue_smilie:) δεν νομίζω ότι είναι να πάει η αντίσταση όσο πιο μακρυά από τις τρύπες του αέρα γίνεται. Υπάρχει ένα ιδανικό ύψος στο οποίο γίνεται σωστή ατμοποίηση, πολύ χαμηλά δεν χτυπάει ο αέρας όλη την αντίσταση, πολύ ψηλά δεν την χτυπάει με αρκετή ταχύτητα, για να το πω πολύ γενικά.
Για μένα ο σκοπός είναι η αντίσταση να είναι στο ιδανικό ύψος.

Αποσυνδεδεμένος ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ

  • **
  • 283
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #313 στις: Μαρτίου 21, 2016, 21:14 »
@ thenetpoet
Δεν εννοουμε το βαμβακι που ειναι μεσα στην αντισταση.Ο λογος γινεται για το βαμβακι που βρισκεται εξω απ'αυτη και οδηγει στους αυλακες τροφοδοσιας. Αυτο το βαμβακι πρεπει να απομακρυνθει οσο το δυνατον περισσοτερο απο τις τρυπουλες του αερα της αντιστασης,ειτε κουρευοντας το,ειτε τακτοποιωντας το,με ενα σχολαστικο σουλουπωμα. Και αυτο γιατι ολα οσα πρεπει να κανουμε στο ντεκ,ειναι αρκετα περιοριστικα -ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟ ΣΤΗΣΙΜΟ- για το πως θα αποφυγει καποιος τις διαρροες. Κατα τα αλλα προσαρμοζουμε ως προς το υψος,αναλογα τι θελουμε.Γευση,ντουμανια.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 23, 2016, 15:17 από ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Μ »

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4118
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Προτεινόμενα στησίματα για το Phenomenon
« Απάντηση #314 στις: Μαρτίου 23, 2016, 11:22 »
Kanthal 0.2mm, διπλή παράλληλη σε 0.2mm τρυπανάκι, 0.9Ω για μηχανικό μοντ κυρίως.




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342263 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50158 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193047 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios