vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 7 χρήστες
xloupas, Tem, maprix, bloodlessz, gigelis78, tony1976, manoslykos

Twitter

HB 50watt by Hcigar

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
HB 50watt by Hcigar
« στις: Ιουνίου 06, 2015, 17:52 »
Προσφατα στα χερια μου ηρθε το ΗΒ 50Watt απο την Hcigar. H Hcigar  οπως ξέρουμε ειναι μια κινέζικη εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χωρο των κλωνων . Αν θυμαμαι καλά ο πρωτος της κλωνος ηταν απο ατμομηχανη το Nemesis το μηχανικο μοντακι .. Απο κει και περα συνεχισε με μεγαλη επιτυχια να κλωνοποιει και αλλα μοντακια και επισκευασιμους.

Τον τελευταιο καιρο αρχισε να φτοιαχνει τα δικα της μοντακια με ενα απο αυτα ειναι αυτο που θα σας παρουσιασω σημερα το HB 50 Watt.

Καποιες φωτογραφιες απο το κουτακι :











Βιντεο Παρουσιαση HB 50 Watt by HCigar


[youtube]7eICySAf45Q[/youtube]
SPECIFICATIONS
  • Adjustable Power Range: 35 Watts (HB-35) or 50 Watts (HB-50)
  • Batteries: Single 18650 IMR battery (NOT included. Recommend minimum 10A or higher)
  • Atomizer resistance: 0.3 Ω to 3.0 Ω
  • Voltage Output Range: 3.2 V to 8.5 V (when resistance of atomizer is 1.5 Ω or lower, the maximum output is 6.7 V)
  • Low Battery Voltage Cut-Off: Yes
  • Error Tolerance: ±0.5 W
510 χάλκινος πόλος με ελατήριο




Στα ενδώτερα του HB 50W




Συμπεράσματα


Το HCigar HB 50W είναι  ένα μοντακι που η εταιρεια  χρησιμοποιεισαι  ποιοτικά υλικά (κατα την δική μου γνωμη). Αν και δεν είναι η μικρότερη συσκευή εκεί έξω, σίγουρα είναι καλοφτιαγμένο, και το καλύτερο δυνατό χαρτί του είναι η τιμή. Επίσης, τα χαρακτηριστικά με μέγιστο 50W, ενώ παρέχει επίσης μια πολύ καλύτερη σύνδεση 510 με ελατηριο και όλες τις προστασίες, με ένα καταπληκτικό κουμπί fire η καλύτερη τοποθεσία θύρα USB, και με  καλύτερη τοποθέτηση των εξαρτημάτων μέσα στο κουτι (πλακετα και συνδεσμολογια) το κάνει να χτυπάει άνετα πολλα άλλα κουτια μοντακια  εκει έξω

μπορείτε να το βρείτε εδω GearBest





Διόρθωση link του βίντεο.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2015, 09:03 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #1 στις: Ιουνίου 07, 2015, 11:57 »
Κώστα πολύ ωραίο Mod επίσης αυτό δεν έχει έλεγχο θερμοκρασίας γιατί από όσο ξέρω θα έβγαζε ένα με την evolv συνεργασια.

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #2 στις: Ιουνίου 07, 2015, 12:05 »
αυτό με την γνήσια evolv πλακέτα κυκλοφορεί εδώ και καιρό
http://sweet-vapes.com/hcigar-hb-dna-40-40-watt.html

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #3 στις: Ιουνίου 07, 2015, 12:07 »
Οχι Χαρρη αυτο δεν εχει TC  ειναι με πλακετα yihi sx300  αυθεντική , σε γενικες γραμμες ειναι παρα πολυ καλο μοντ και εχω ερωτευτει το fire  κουμπι του... το εχω  συνεχεια σαν βασικο μου πια μοντακι ...  :yes:

Ναι εχει βγαλει η Hcigar  με TC  το HB 40 W   :yes:   που συντομα θα ξερω πολλα γιαυτο μιας και το χρησιμοποιω 

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #4 στις: Ιουνίου 07, 2015, 12:22 »
Το εχω και εγω το ΗΒ50 εδω και κατι μηνες.ειναι πολυ καλο μοντ και δουλευει αψογα.
Το μονο του ελλατωμα ειναι η γειωση του.
Παταγα Fire και με φρεσκια 25R samsung μπαταρια η ταση απο τα 4.2 βολτ βουταγε στα 3.1 και μετα απο λιγο εγραφε low battery.
To μονο που εκανα ηταν να μεταφερω το - καλωδιο σε καλυτερο σημειο και απο τοτε δουλευει αψογα.
Οποιος εχει το ιδιο προβλημα ας μου πει να κατσω να βγαλω φωτος.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #5 στις: Ιουνίου 07, 2015, 12:28 »
Χρηστο εγω τωρα και σχεδον 10 μερες που το εχω και το φορτσαρω δε παρατηρησα κατι τετοιο δινει κανονικα ρευματα και ξεφορτιζει κανονικα η μπαταρια μεχρι το τελος .. βεβαια εγω κατω απο 3.5 δεν το αφηνω να φτασει  .. αλλα θα ηθελα να βγαλεις καποιες φωτος να τις εχουμε εδω για τυχον βοηθεια του νηματος ... δηλαδη τι εκανες :yes:

Αποσυνδεδεμένος davarisx

  • **
  • 293
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #6 στις: Ιουνίου 07, 2015, 12:49 »
Ελυσα την βιδα που παει το μαυρο καλωδιο στην πλακετα και αντι για κατω την βιδωσα στο πανω μερος της πλακετας η το αναποδο δεν θυμαμαι παει καιρος  ;D ;D ;D
Ισως ετυχε σε εμενα αν και στην αρχη δουλευε καλα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Το ανοιξα παλι αλλα πρεπει να το διαλυσω για να βγαλω φωτο.
Λοιπον εβγαλα τον ακροδεκτη απο το πανω μερος της πλακετας και το εβαλα στο κατω μερος της αναμεσα δυλαδη πλακετα και σασι σαν σαντουιτς ενα πραγμα.

ΕDIT...
Ελυσα τα 2 καλωδια που ειναι πανω στο ασπρο μονωτικο και τα εβαλα κατω απο την πλακετα και εσφιξα την βιδα της πλακετας με τα καλωδια απο κατω.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 07, 2015, 13:13 από davarisx »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #7 στις: Ιουνίου 07, 2015, 17:38 »
Όμορφο μοντάκι.  :)

Αυτό που μου έχει κάνει ιδιαίτερη εντύπωση, είναι το γεγονός ότι παρόλο που ο κεντρικός πόλος είναι αυτορυθμιζόμενος με ελατήριο όπως λέτε, είναι ταυτόχρονα και ίσια βίδα στο επάνω μέρος του, σαν να μπορούσε να ρυθμιστεί δηλαδή στο ύψος με ίσιο κατασαβίδι.  :hmmm:

Όλα ανεξαιρέτως τα μοντάκια με πόλο με ελατήριο που έχω δει, ο πόλος τους είναι επίπεδος στο πάνω μέρος του, είναι το πρώτο μοντάκι που ξεφεύγει από αυτό τον κανόνα, εκτός κι αν έχω χάσει επεισόδια κάπου...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #8 στις: Ιουνίου 07, 2015, 17:48 »
Και στο ipv mini είναι έτσι ο κονέκτορας :yes:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #9 στις: Ιουνίου 07, 2015, 18:30 »
Παιδια αν δειτε το βιντεο .. ο ατμο καθεται μεχρι τερμα κατω δεν αφηνει κενο ... ουτε τριχα δεν χωραει να περασει απο κατω  :yes: :yes: :yes: δεν ειναι πιο ψηλα απο το επανω μερος του κουτιου

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #10 στις: Ιουνίου 07, 2015, 19:13 »
Και στο ipv mini είναι έτσι ο κονέκτορας :yes:


Σωστός.  :)

Έχω χάσει όντως επεισόδια.  ;D

Απλά είναι ένας "παράξενος" σχεδιασμός, που δυσκολεύομαι να κατανοήσω. Τι νόημα έχει ένας αυτορυθμιζόμενος με ελατήριο πόλος να θυμίζει ίσια βίδα στο πάνω μέρος του;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #11 στις: Ιουνίου 07, 2015, 19:22 »
Απο μια συζητηση  με εναν αλλον reviewer μου ειπε οτι δεν το πειραζουμε αυτο που ειναι σαν βιδα γιατι μπορει να κανουμε ζημια

η Απαντηση:
Τhe copper center pin has a slot in it, it is NOT meant to be screw adjustable! Please do not attempt to do this! Attempting to turn this center pin could cause the solder to break and damage your device!

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: HB 50watt by Hcigar Βιντεοπαρουσίαση
« Απάντηση #12 στις: Ιουνίου 07, 2015, 20:04 »
 

Όλα ανεξαιρέτως τα μοντάκια με πόλο με ελατήριο που έχω δει, ο πόλος τους είναι επίπεδος στο πάνω μέρος του, είναι το πρώτο μοντάκι που ξεφεύγει από αυτό τον κανόνα, εκτός κι αν έχω χάσει επεισόδια κάπου...  ;D
Όχι.
πολλά το έχουν πχ smok.
Αν κάνεις το λάθος και γυρίσεις την "βίδα" αρκετά, υπάρχει περίπτωση να ακουμπήσει εσωτερικά το καλώδιο του θετικού πόλου κάπου σε γείωση και να έχεις πρόβλημα.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103248 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285550 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem