vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

190 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, Sergios

Twitter

Δεν πρέπει να πυρώνουμε ούτε μια φορά το coil όταν το περνάμε στον επισκευάσιμο;

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
γιατί ρε παιδιά δεν μπορεί με 10 ατμο- τζουρες να καταλάβει κανεις διαφορά στο mc και την απλή αντίσταση, ενώ πχ με 4, λίγη ακρίβεια και λεπτότητα (υποτιθέμενα πάντα, εκτός καλου βιογραφικου) να βαθμολογήσει ένα κρασί και να γράψει την οδύσσεια και την ιλιάδα μαζί του καμπερνέ;
δεν ξέρω βέβαια αν το πάτε κάπου αλλού
και δεν θα διαφωνήσω πως το σύνολο κάνει την διαφορά και το αποτέλεσμα, υγρό και αναλογίες, φιτιλι και ταχύτητες  και ατμο και αέρας μαζί με το κόιλ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2015, 10:30 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας

Οπως αναφερουν και αλλοι παραπανω καποια υλικα χρησιμοποιουνται εδω και χρονια και οι επιιστημονες εχουν τεκμηριωμενες αποψεις και δεν χρειαζεται να κανουμε εμεις τα πειραματοζωα!

Νομιζω οτι η εξελιξη πανω σε ειδη προιοντα που αφορουν τον ανθρωπο μπορει να γινει για ενα καλυτερο αποτελεσμα και αν αυτο δεν ειναι εφικτο να ξερουμε οτι ειναι επιβλαβες.
Καποιοι απο εμας εχουμε το δικαιωμα και θελουμε να γνωριζουμε οι υπολοιποι εχουν δικαιωμα να θελουν να παραμεινουν στο σκοταδι γιατι ετσι τους βολευει δεκτα και τα δυο.
 
Και κατι τελευταιο και το καπνισμα ειναι λιγοτερο βλαβερο απο την χρηση ηρωινης οποτε με αυτο το σκεπτικο οποιος σκεφτεται να κοψει την ηρωινη ας καπνιζει σαν φουγαρο γιατι σιγουρα οι βλαβες που επιφερει το καπνισμα ειναι διαφορετικες... Επιπλεον στην αρχη κατα την διαρκεια της αποτοξινωσης απο την ηρωινη και στην αρχη του τσιγαρου θα αισθανεσαι πολυ καλυτερα και πιο υγιης απο οταν τρυπιοσουν...

Εν ολιγοις αν οντως καποιοι επιστημονες στοχευουν σε ενα καλυτερο αυριο για το ατμισμα ασ μην τους αποτρεπουμε..

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Anubis, παρότι το παράδειγμα δεν είναι ακριβές ( το κάπνισμα δεν είναι υποκατάστατο της χρήσης ηρωίνης, ούτε εναλλακτικός τρόπος πρόσληψής της ), τοποθετήθηκες πολύ καλά. Ειδικά στην τελευταία σου παράγραφο!

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Γεια σας,
Ξεκίνησα το νήμα απο την αρχή χωρίς να έχω δει το βίντεο του γιατρού ακόμα.
Προσπάθησα και έβαλα τον εαυτό μου στη θέση κάποιου νέου ατμιστη ο οποίος μόλις άρχισε να ασχολείται με επισκευασιμους ατμοποιητες και κατασκευή αντιστάσεων.
Αποτέλεσμα;
Δεν κατάλαβα τπτ!
Πιςτευω ότι θα πρεπε να γίνουμε λιγο πιο σαφείς για να μας καταλαβαίνουν και οι νεότεροι στο ατμισμα.
Πχ ποιο σύρμα είναι καλύτερο να χρησιμοποιούμε(τιτάνιο,κανθαλ η νικέλιο).
Mesh η βαμβάκι.
Επίσης στα ποσά βαττ και στα ποσά Ω είναι ασφαλέστερο το ατμισμα.
Αυτή είναι η άποψη μου.
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος TSARLY

  • ****
  • 1067
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα λιγα χρηματα θελουν κοπο,τα πολλα τροπο!
!!!!
« Απάντηση #184 στις: Μαΐου 27, 2015, 12:08 »
Αυτό θα πει δημιουργικη ασαφεια. ;)
Δεν μπορει   κανενας προς το παρον να πει πιο συρμα είναι καλυτερο(ισως το τιτανιο). :dontknow:
Βαμβακι? πιθανον. :dontknow:
Βαττ? :dontknow:Ω :dontknow:
Το ατμισμα είναι ακομα στα πρωτα βηματα  πολλα δεν ξερουμε,περπαταμε με ενστικτο και καποιες  ενδειξεις.
Απλα λεμε(και εγω) για αμυνα,  ότι είναι καλυτερο από το Κ.Τ.!! :D.
Ειμαστε σε μη χαρτογραφημένα νερα.
Ιδωμεν.
Πετρος  :thumpup:


@Στα δε υγρα.........ουδεν σχολιον :o :confused1:












« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2015, 12:33 από TSARLY »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Με αφορμή το ποστ του φίλου Varaderum, θα τονίσω και εγώ το μέτρον άριστον. Και όταν λέω "μέτρον" δεν εννοώ κυβικό μέτρο!

Φίλε mariocuzco, στις ερωτήσεις σου δεν μπορεί να απαντήσει κάποιος με απόλυτη ακρίβεια. Το κάθε σύρμα, έχει τα δικά του. Το βαμβάκι ή το mesh, επίσης. Όσο για τα watt, το άτμισμα στα 50 σε σχέση με τα 80, είναι ασφαλέστερο. Όπως και τα 30 σε σχέση με τα 50. Καταλαβαίνεις που το πάω.

Θέλω να πιστεύω ότι κανείς μα κανείς από εμάς δεν θεώρησε ποτέ ότι ο ατμός του ητ είναι εφάμιλλος του βουνίσιου αέρα. Θέλω επίσης να πιστεύω ότι αυτά που μαθαίνουμε σήμερα, λίγο πολύ τα υποψιαζόμασταν. Το ότι θεωρούμε το ητ σαφέστατα ασφαλέστερο από το κτ, είναι άλλη ιστορία. Και στο συμπέρασμα αυτό έχουμε καταλήξει εμπειρικά και σε μικρό χρονικό διάστημα. Κάποιες μελέτες έχουν γίνει και ο Dr Φαρσαλινός έχει συμβάλλει τα μέγιστα σε αυτό. Όχι μόνο ως πρωτοπόρος, αλλά και ως "καθησυχαστής" των πιο ανήσυχων σε θέματα υγείας.

Δικαίωμα επιλογής υπάρχει. Το θέμα πλέον είναι τι προτίθεται ο καθένας να θυσιάσει από αυτό που ονομάζει "ατμιστική απόλαυση" για να επιτύχει ένα πιο υγιεινό τρόπο ατμίσματος. Και αυτό είναι το κλου της υπόθεσης. Ότι υπάρχει πληροφόρηση και επιλογή. Κάποιος μπορεί να θέλει να αλλάξει σύρμα, υλικό τροφοδοσίας, τάση, υγρό κλπ. Και αποτελεί πλέον προσωπκή υπόθεση, χωρίς να χρειάζεται να την υποστηρίζει.

Από τη μία δεν με χαλάει ιδιαίτερα που δεν υπάρχουν τόοοοοσες μελέτες ακόμα, γιατί πολύ φοβάμαι ότι θα γέμιζε το φόρουμ με θέματα του στυλ "ψηφίστε τον πιο υγιεινό τρόπο ατμίσματος" (μην παίρνετε ιδέες, αν ανοίξει κάτι τέτοιο θα πάει περίπατο καθώς δεν υπάρχει κάποια τεκμηριωμένη και ολοκληρωμένη γνώμη). Επίσης, προσωπικά μιλώντας, τα ακούω και τα διαβάζω όλα περί υγείας, αλλά στο τέλος κάνω αυτό που με ικανοποιεί. Από την άλλη, θα ήθελα να έχουν μια πιο ξεκάθαρη άποψη οι ατμιστές που παίρνουν λίγο πιο σοβαρά το θέμα υγείας.

Στην αρχή είμαστε ακόμα και ας έχουμε ανάμεσά μας ατμιστές 6 ετών...

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
επειδη Αποστολε δεν τρομοκρατησα ουτε θα το ηθελα αυτο ... και σε παρακαλω μην μπουμε σε τετοιες διαδικασιες αν εσυ εχεις αλλη γνωμη σεβαστη .. εγω μεταφερα τις λεξεις του γιατρου και αυτο για το λογο να γινει μια συζητηση ..( μην τ κανουμε νημα Κ4 και εδω ) δεν ειναι τιποτα αστειο ουτε απλα να το βλεπουμε με το δικο μας ματι .. αν ειχα γνωση θα γινομουν γιατρος .. και επειδη δεν ειμαι  ρωταω αναφερω αναδημοσιεύω οτι ακουσα και ζητησα γνωμες ...  αν εσυ τα βλεπεις οτι δεν τρεχει τιποτα .. καλα κανεις δεν θα σου φερω αντιρηση .. ειλικρινα ..  αν εσυ δεν τρεχει τιποτα .. δες τι λενε ανθρωποι που ειναι πιο εμπειροι στο ατμισμα απο μενα και απο σενα .. και μαλιστα ατομα που δεν ειχα κανενα προβλημα με sub συννεφα ουτε με watt  στο θεο ... αλλα ολοι το ακουνε και το συζητανε .. δεν εχουμε παρωπίδες και ουτε θα σταματησω να ρωταω .. δεν εχω την γνωση και την ζητησα ... sorry  φιλε μου ..



κωστα φιλε μου σαφως και δε θα κανω το νημα v4 γιατι του v4 δε το χαλασα εγω αλλα οι 100 σελιδες με τα νουμερα τον ορινγκ ..

οσο για το συγκεκριμενο νημα , ο γιατρος δεν ειπε κατι καινουργιο, ειναι γνωστο αυτο απο τοτε που βρηκαν οι επισκευασιμοι οτι χαλαει η δομη καιγοντας το ... οι παλιοτεροι σαφως και το γνωριζουν .

το θεμα ειναι ενα και αφορα και την ασφαλεια μας... ποσοι απο εμας εδω μεσα γνωριζουν να στηνουν σωστα ωστε να μη χρειαζεται να πυρωση το συρμα για ελεγχο ? οποιος ξερει να στηνει σωστα θα ειναι ασφαλες στην ατμιστικη εποχη που ζουμε (  αργοτερα ισως να βγει κατι και για τους νεους ) , οποιος δε ξερει απλα πυρωνει και παιρνει τα ρισκα  η μαθαινει  η σταματαει να ατμιζει απλα  εαν φοβατε...

εγω δε ξερω να στηνω σωστα  με τη μια ( το λεω ) οποτε προσπαθω να μαθω και παιρνω τα ρισκα
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2015, 13:30 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απο την πρωτη μερα που ξεκινησα το ατμισμα στο πισω μερος; του μυαλου μου υπηρχαν και υπαρχουν ανησυχίες οχι μονο για το πυρωμα του συρματος αλλα και για ολα αυτα που εχουν σχεση με το ατμισμα.
Εξη χρονια τωρα βλεπω μεγαλη βελτιωση στην υγεια μου στις αντοχες μου στην γευση μου στον υπνο μου και σε πολλα αλλα.
Στα δεκαπεντε χρονια δεν ξερω τι μπορει να αλλαξει και αν ευθυνεται το ατμισμα για καποια δυσαρεστη εξελιξη.
Και κανενας δεν θα ειναι σε θεση να το αποδειξει γιατι το ξανα λεω τπτ δεν ειναι αθωο πλεον στην καθημερινοτητα μας απο το φαγητο μεχρι και τον αερα που αναπνεουμε.
Οποιος ησυχασε που εμαθε για το συρμα οτι αν πυρακτώνετε κανει κακο τοτε κοροιδευει τον εαυτο του.
Με τα υγρα κυριοι ειστε ολοι ησυχοι?
Για πειτε μου.Βγηκαν δυο τρεις εταιριες με πιστοποιησεις.
Ε και?
Εχει μεινει κανενας να χρησιμοποιει μονο μια μαρκα υγρων απο συγκεριμενη εταιρια?
Ακουω εδω και καιρο ανησυχιες για τα κινεζικα υγρα για τα Ελληνικα υγρα και κατασκευαστες υγρων που τα φτιαχνουν πως τα φτιαχνουν κτλ κτλ.
Ακομα δεν εχω δει τπτ για τα αμερικανικα υγρα για τα αγγλικα κτλ κτλ.
Ωραια εχουμε τπτ που να αποδεικνύει   οτι απο αυτην την πλευρα ειμαστε ησυχοι?
Εγιναν ελεγχοι σε καποια μπουκαλια αλλα οχι σε ολα  8)
Αναφερετε καπου στην σημερινη απαντηση του γιατρου μας οτι και τα μεταλλα διαβρωνονται απο τα υγρα.Εκει δεν ειδα καμια τοποθετηση γιατι?
Mε τα φιτιλια τι παιζει με το βαμβακι?
Με τα κεραμικα ?
Με τα αρωματα τα κοκτειλ και τις συνταγες που φτιαχνει ο καθενας.Ξερει κανειςς σιγουρα τι αντιδρασεις υπαρχουν αναμεσα στις προσμιξεις αρωματων απο διαφορετικες  εταιριες?
Ξερει κανεις τι χρησιμοποιει η καθε εταιρια στα αρωματα της?
Ειναι τοοοσα πολλα που προσωπικα δεν θα μπω στην διαδικασια ξερω  να στηνω η δεν ξερω .

 

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
στο μυαλο μου εισαι βαγγελη ..ειπα να μην επεκταθω σε ολα αυτα ...το εκανες εσυ !!!!

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Αυτο ομως δε σημαινει οτι δεν πρεπει να γινει μια αρχη. Αν ξερουμε ή εστω εχουμε την υποψια οτι κατι ειναι βλαβερο (κατι που μας ειπε ενας γιατρος που ασχολειται με το ατμισμα) νομιζω οτι ειναι τουλαχιστον αφελεια μας να συνεχισουμε να το κανουμε. Αν μας λεγανε οτι υπαρχει υποψια βλαβερων ουσιων στα "ταδε" μακαρονια (μακαρονας ειμαι, τι να κανουμε), μεχρι να πιστοποιηθει δε νομιζω να τα αγοραζε κανεις. Απλα ειναι τα πραγματα και ας μη μας αρεσει. Ειναι πολυ ευκολο να κανεις μια απλη αντισταση που δε χρειαζεται να πυρωσεις οπως το μικροκοιλ. Φυσικα και ειναι στην κριση του καθενος αν θα συνεχισει να πυρωνει ή οχι.


Edit: Η παραπανω ειναι η νοοτροποια του στυλ: Αφου τρωω χιλια δυο σκ@τ@ με ορμονες κτλ τι εγινε να κανω και ενα ακομα πιθανο κακο στον εαυτο μου;

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
δλδ αυτο επρεπε να το πει ο γιατρος για να σταματησετε να το κανετε? οτι πυρωνετε το συρμα και μαλακωνει για να στριβετε καλυτερα η αντισταση η για να κολαει, δε σας ελεγε τπτ μεχρι τωρα? για να μαλακωση δε σημαινει οτι η δομη του εξασθενη ?  αρα μηπως κατι παιζει εκει? λεω εγω τωρα ....


τετοια θεματα τα θεωρω απλα για να ανεβαινουν τα ποστ και τπτ αλλο..ειναι γνωστα αυτα δε πεσαμε απο τα συνεφα ... το θεμα ειναι οτι ειμαστε γενικοτεςρα πειραματοζωα στο Η.Τ  στη σημερινη εποχη , καποια στιγμη που θαρχισουν διαφορα συμπτωματα σε εμας και θα γινονται αλλαγες , θα ατμιζουν με ασφαλεια οι επομενες γενιες




Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας



Edit: Η παραπανω ειναι η νοοτροποια του στυλ: Αφου τρωω χιλια δυο σκ@τ@ με ορμονες κτλ τι εγινε να κανω και ενα ακομα πιθανο κακο στον εαυτο μου;
Νοοτροπια μπορει να ειναι αλλα γιατι στο συγκεκριμενο ζητημα σταματας να πυρωνεις mc ενω συνεχιζεις να τρως ενα σωρο σκατα ορμονες και μεταλλαγμενα?

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Δύο τα "θετικά" για εμένα, αυτά δηλαδή που μου δίνουν εύκολα τη δυνατότητα να σταματήσω το κάψιμο της αντίστασης σε κάθε στήσιμο. Το πρώτο είναι ότι ο kfl κατ'εμέ αποδίδει καλύτερα με ανοιχτές τις σπείρες, πράγμα που σημαίνει ότι εκτός της πρώτης δοκιμής δεν έκανα ποτέ ξανά mc σε αυτόν, και δεύτερο ότι πριν λίγες μέρες ο subtank mini έφυγε απ'τα χέρια μου για χέρια φίλου. Αυτό γιατί εγώ προσωπικά τον ήθελα μόνο με mc ενώ αντίθετα ο φίλος τον στήνει μόνο με τις σπείρες λίγο ανοιχτές.
Και μόνο που μου συνέβησαν τα παραπάνω λίγες μέρες πριν την παρούσα ανακοίνωση απ'τον Κο Φαρσαλινό, τα έβαλα σαν "οδηγό" στη σκέψη μου κι από χτες σταμάτησα να καίω το σύρμα πριν γεμίσει με βαμβάκι και υγρό. Μάλιστα καθάρισα καλά και το σύρμα πριν το στρίψω στη βάση του kayfun, κάτι που έκανα για πρώτη φορά όσους μήνες βρίσκομαι στους επισκευάσιμους, είθε να είναι για καλό, τι να πω.

Δύο στησίματα από χτες για δοκιμή, όλα μέχρι στιγμής άψογα αν και έχω ακόμα τη φοβία ότι χωρίς δοκιμή/κάψιμο του coil ίσως το τελικό αποτέλεσμα δεν θα ατμοποιεί καλά και θα χρειαστεί να στήσω ξανά απ'την αρχή. Αν δηλαδή πέτυχα να φτιάξω ένα coil που ανάβει σωστά από μέσα προς τα έξω χωρίς να μπορώ να το τσεκάρω για σιγουριά, ήταν η μοναδική στιγμή αλλά και αιτία που το "έκαιγα" βασικά. Μικρό το κακό όμως αν το συναίσθημα που βρίσκεται στο υποσυνείδητο λέει "όλα για καλό".. σε καμία περίπτωση πάντως δεν θα έλεγα ότι υπάρχει "μεταλλίλα" αν και στην πρώτη τζούρα που έκανα μετά το πρώτο στήσιμο χωρίς κάψιμο κάτι τέτοιο αισθάνθηκα εντελώς αμυδρά. Ίσως όμως να ήταν και ψυχολογικό τελικά.

Τα γράφω σαν προσωπική σκέψη μετά από αλλαγή μιας συνήθειας που το αποτέλεσμά της όμως δεν είναι και τόσο τραγικό εντέλει. Ειδικά αν πρόκειται γι'αυτό "το καλό" δεν χάνει κανείς αν απλά δοκιμάσει κι αποφασίσει. :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 27, 2015, 14:10 από makis206 »

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
και τα δίκυκλα επικίνδυνα είναι σε σχέση με τα αυτοκίνητα η τα φορτηγά.  ;D
Ψυχραιμία χρειάζεται. Δεν γνωρίζουμε πως διαχειρίζεται ο οργανισμός μας αυτά τα μέταλλα. ειναι πιθανόν να αποβάλλονται σε αυτές τις ποσότητες. ???

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868

Στην αρχή είμαστε ακόμα και ας έχουμε ανάμεσά μας ατμιστές 6 ετών...

Και στην αρχή θα μείνουμε δυστυχώς...

Το βλέπεις και στο παραπάνω ποστ του Βαγγέλη :D

Όπως είπε και ο φίλτατος μαίκρο όσο ''ψήνουμε υγρό σε σύρμα'' ... δύσκολα τα πράγματα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115835 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824340 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507325 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568755 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294160 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762743 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem