vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά ατμίσματος, που αφήνουν όμορφη μυρωδιά στον χώρο..

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Ανοίγω αυτό το θέμα ..πρώτον καθώς είδα ότι οι πληροφορίες είναι διάσπαρτες σε όλα τα topic (..όσες υπάρχουν) και κατά δεύτερον για να υπάρχει μιά πιό συγκεντωμένη άποψη των "οσφρυντικών προτιμήσεων" {..τόσο των δικών μας, αλλά κυρίως αυτών που έχουμε γύρω μας (..στο σπίπι, η την εργασία)}..

Ξεκινάω λοιπόν και κάνω την αρχή με μερικές από τις γεύσεις που χρησιμοποίησα πρόσφατα ..και ανά είδος (μπισκοτοκάνελα - μενθολούχα - καπνικά - γκουρμέ - γλυκά - φρουτένια):

1) Sin Cookie (Umami), Cinammon Cookie (ebaron)
2) Gin's Addiction (Halcyon Haze), Frosty Tart (Umami)
3) Smoke (After-8), Smokey Caramel (After-8), Shooting Star (Wanted)
4) Castle Long (Five Pawns), 25 days later (After-8)
5) Bite me (After-8), Honeybrew (Dan Lucas), Spirits (Dan Lucas)
6) Red Ice (After-8)

Ολα τα παραπάνω, "πέρασαν" άνετα από τους "οσφρυντικούς υποδοχείς" ..όλων των φίλων, συναδέλφων, οικογένειας (..κάποιοι "λιγούρηδες" δε, έχουν "εθιστεί" στα μπισκοτοκανελούχα ..και όχι μόνο).... ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 16, 2015, 11:31 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος mamutsis

  • **
  • 309
  • Φύλο: Άντρας
Για το smokey caramel μου εχουν κανει και παράπονα για την μυρωδιά που αφηνει στον χώρο.
Τα καλύτερα σχολια τα ακουσα για το vamp vape (t-juice)  red astaire (t-juice)  και bite me (after8)

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2184
  • Φύλο: Γυναίκα
Η σειρά fresco δεν γίνεται συνήθως αντιληπτή. Γενικά διαπιστώνω ότι αρέσει στους άλλους η μυρωδιά των τριμπεκοειδών. Τελευταία άκουσα θετικά σχόλια για ένα DIY με μέντα και μήλα.

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
7 HEAVEN

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Gambit από Five Pawns.
Όλοι νόμιζαν πως είμαστε μέσα σε ζαχαροπλαστείο...

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, όντως Clark_G ..και το Gambit αφήνει πολύ ωραία μυρωδιά στον χώρο (..το έχω μυρίσει, το έχω ατμίσει, αλλά μέχρι τώρα δεν έτυχε να το αποκτήσω ..κάτι που θα κάνω στο εγγύς μέλλον).

@ mamutsis ..και για το castle long υπήρξαν (..από ότι έχω διαβάσει) κάποιοι που δεν τους άρεσε η μυρωδιά στον χώρο (....περί όσφρυνσης "κολοκυθόπιτα"). Πάντως στους χώρους που εγώ κινούμαι και το έχουν μυρίσει (τόσο το castle long, όσο και το smokey caramel) ..κανένας δεν διατύπωσε κάτι αρνητικό ...ιδίως για το castle long που το "λατρεύουν". {..μπορεί βέβαια και να μην πολυενοχλούσε το smokey caramel, η να μην μου το έλεγαν ..σε αντίθεση με το grandmaster ...που παραλίγο να με "πετάξουν έξω"}!!.

@ Μαρία Νεφέλη ..έχεις δίκιο για τα τριμπεκοειδή (..κάποτε ήμουν "ταγμένος" στην hallo ..μέχρι που ο λαιμός μου δεν άντεχε πλέον την πολύ pg).
{..βέβαια και εκεί υπήρχαν κάποιες ελάχιστες εξαιρέσεις ...από μερικούς που παραήταν "περίεργοι"}!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2015, 09:53 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Castle Long (Five Pawns).

Αποσυνδεδεμένος dallaskdp

  • **
  • 287
  • Φύλο: Άντρας
Cosmic Fog- Nutz

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
t-juice, forest affair

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Dabble Dooyah - Mr.GoodVape

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
American red απο TW. Οταν φυσουσα καποιοι ηθελαν να βρισκονται στο πλευρο μου.
Το αντιθετο απ' το μετα τα πιτογυρα δηλαδη...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Όχι ότι είμαι υποκειμενικός, αλλά εδώ και κάποιες μέρες συνέβη το εξής: ήμουν στο γραφείο μου και συνομιλούσα με πελάτη. Μπαίνει φίλος ατμιστής χωρίς καν να τον πάρω χαμπάρι και έχει μείνει στην πόρτα!
Ξαφνικά, αρχίζω να ρουθουνίζω στον αέρα και γυρνάω στην πόρτα και λέω "Castle Long"! Παγωτό ο τύπος!

Είναι να μην τη λατρέψεις αυτή τη μυρωδιά???

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Ολα τα μυρίζεσαι εσύ!!!!  :yes: :))




Sin cookies από όσα έχω δοκιμάσει. Γενικά, καραμέλες, βανίλιες και σοκολάτες είναι σιγουράκι όταν θέλεις να ατμίσεις σε χώρο με περίεργους που τα ... μυρίζονται όλα, χωρίς να είναι καλόβολοι σαν τον από πάνω μου.

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
..έλα...... δεν το πιστεύω αυτό για εσένα Τρύφωνα!!!  ;D

{..μίλησε ο "καταλαβαίνω τι ατμίσατε στον ατμοποιητή σας" ......πρίν από πέντε γεύσεις}!!!  :respect: :thumbsup_move_1:

Υ.Γ. πέρα από την πλάκα, η μυρωδιά στον χώρο που αφήνει το εν λόγω υγρό ....είναι καταπληκτική (..τολμώ να πω εθιστική)!!
{..και όμως και πάλι σε κάποιους (..ακόμα και εδώ μέσα κάπου το είχα διαβάσει) ..."μυρίζει κάπως".
...τι να πεί κανείς ..άβυσσος τα οσφρυντικά κριτήρια όλων μας ...και φυσιολογικό είναι..!!
Τουλάχιστον ας έχουμε μιά άποψη και να μάθουμε, στο που συγκλίνουν οι περισσότερες γνώμες..}.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Είναι και άλλο ένα, το οποίο οι περισσότεροι λέτε ότι αφήνει άρωμα παστουρμά στο χώρο αλλά εγώ όταν το μυρίσω αρχίζω να αιωρούμαι: The Grandmaster!!!

{..μίλησε ο "καταλαβαίνω τι ατμίσατε στον ατμοποιητή σας" ......πρίν από πέντε γεύσεις}!!!  :respect: :thumbsup_move_1:

Τυχαίο γεγονός, μόνο δυο φορές έχει συμβεί!  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26798 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115604 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507138 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154639 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568628 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294037 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762631 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1082 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog