vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

219 επισκέπτες, 2 χρήστες
athmichalop, treloneritis

Twitter

Heatvape Invader mini 50 w TC

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 01, 2015, 23:17 »
Μα υπαρχουν ηδη τα videa για το αδιαβροχο κομματι βρε παιδια....
Πχ αυτο εδω :
https://youtu.be/enKg_xb52FY?t=1m39s

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 02, 2015, 23:14 »
Kαι καποιες αποψεις απο μενα για το invader mini που εχω στα χερια μου απο την προηγουμενη εβδομαδα και που το δουλεψα συνεχεια εναλλαξ με θερμοκρασια και normal mode.
To invater βγαινει στα 65 δολλαρια απο την Gearbest
http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_173030.html
Kαι βγαινει σε τεσσερα χρωματα οπως αυτα στην φωτο σε μαυρο,μπλε,πρασινο και γκρι.



Το αναφερω και στο βιντεο οτι το μοντ αξιζει να το εχεις αν εισαι απροσεχτος, αν εχεις σκληρη και βρωμικη δουλεια και σε ολα τα extreme σπορ .
Ειναι βαρυ,ειναι στιβαρο και μεγαλο και καλο για το σπιτι.Μεχρι εκει.
Για εξω βολτουλες ,μπαρακια γηπεδα ξεχαστε το. Σε σταματησαν για ελεγχο θα εχεις τραβηγματα μεχρι να αποδειξεις το τι ειναι  :))
Ο ελεγχος θερμοκρασιας οσο τον δουλεψα με εναν ντριπερ  πηγε πολυ καλα αλλα λογω του οτι ειμαι της παλιας σχολης το γονατισα με την ατλαντιδα που και εκει δεν εδειξε να μασαει μεχρι στιγμης.
Αρνητικα και θετικα εχουν αναφερθει και δεν τα ξανα λεω.
Προσωπικα που δεν εχω κομπλεξ με το τι κουβαλαω εξω και ατμιζω γιατι οταν ξεκινησα δεν ειχε μικρα μεγεθη ειναι οτι πρεπει για καποιες ωρες στην "δουλεια μου"  ;D



Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 03, 2015, 00:06 »
Μπράβο Βαγγέλη, ωραίο το βίντεο, κατατοπιστικό και ουσιώδες. Επίτρεψέ μου κάποιες παρατηρησούλες ακόμη.

α)Το missfire που αναφέρεις, μετά από συστηματική παρατήρηση, θεωρώ ότι δεν είναι missfire, με την έννοια ότι ενώ πατάς το μπουτόν δε δίνει ρεύμα, οπότε πρέπει να το αφήσεις και να το ξαναπατήσεις, αλλά ότι δεν το πατάς με τη δύναμη που απαιτείται.
Αν σφίξεις δηλαδή το δάχτυλο, δίνει αμέσως ρεύμα. Με λίγα λόγια δεν επιτρέπει να χαλαρώσεις τη λαβή, θέλει δυνατό πάτημα.

β)Για τις τρύπες διαφυγής αερίων της μπαταρίας, απ' ότι έχω δει σε άλλα βίντεο, ο κατασκευαστής έχει προβλέψει όταν παραστεί ανάγκη, να ανοίγουν με κάποιο τρόπο (πετάγονται σαν αερόσακοι αυτοκινήτου :dontknow: ), τα δύο ζεύγη των ανάγλυφων "λοχιόσημων" που βρίσκονται εκατέρωθεν του fire button.Ε, τι διάολο τρανσφόρμερ θα ήταν :laugh1:
Τώρα πως ακριβώς δουλεύει αυτό το σύστημα, εύχομαι να μη χρειαστεί να το διαπιστώσουμε ποτέ.

γ)Glitcshs απ' ότι είδα δεν είχε ούτε η δική σου οθόνη, σωστά? Αυτό ήταν κάτι που το φοβόμουν εξαρχής αλλά προς το παρόν το έχω αποφύγει όμως δεν ξέρω αν είναι κάτι που φαίνεται από την αρχή ή μπορεί να εμφανιστεί και στο μέλλον. Ίσως οι κάτοχοι του rDNA μπορούν να με διαφωτίσουν, μιας και λέγεται ότι το τσιπάκι είναι κλώνος/αντίγραφό του :hmmm:

δ)Κι αυτό που κλείνει μόνο του στο 5λεπτο και πρέπει να κάνεις ξανά 5 κλικ για ν' ανοίξει, στο κάνει πάντα? Στο δικό μου δεν έχω παρατηρήσει σταθερότητα σ' αυτό. Πολλές φορές το έχω πιάσει μετά από αρκετή ώρα, σίγουρα πάνω από 5λεπτο, και δίνει ρεύμα όντας ανοιχτό :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 03, 2015, 00:16 »
α. Μα ειχα την εντυπωση οτι το ειπα οτι θελει δυναμη στο πατημα και να μην χαλαρωνεις.Μαλλον πρεπει να αλλαξω χαπια λογω ηλικιας :eyesplash: :))
β.Οσο προσπαθησα να δω βγαζωντας το καλυμα εσωτερικα τις μποτιλιες με τον πεπειεσμενο αερα δεν τις ειδα  :laugh1:
γ.Μεχρι στιγμης δεν ειχε και δεν ξερω αργοτερα αν εμφανισει αλλα πελον και να εμφανισει ειναι της μοδας  :))
δ.στο τελευταιο σε εχασα ...δεν καταλαβα  :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 03, 2015, 00:24 »
Όταν το παρατήσεις κάπου για 5 λεπτά χωρίς να το χρησιμοποιείς, σβήνει μόνο του. Πρέπει να κάνεις ξανά 5 κλικ στο fire για να σου πει hello :bye: και να ατμίσεις.
Σε μένα πότε το κάνει και πότε όχι :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 03, 2015, 00:30 »
Δεν μου το εκανε μεχρι στιγμης και ειδικα το ΣΚ που ειχα γαμους και καποιες στιγμες που ανεβαινει το κεφι αργα και οι αλλαγες γινονται στο λεπτο επανω οταν το ξανα χρησιμοποιουσα ηταν ανοιχτο.
Για αυτο σε εχασα λογω του οτι δεν μου το εκανε  :))

Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 03, 2015, 09:30 »
.

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 03, 2015, 10:00 »
Παιδιά απο ότι δείχνει ...θα αφήσει εποχή , το συγκεκριμένο μποξάκι .
Απο θέμα αυτονομίας , πώς τα πάει....?
Φαντάζωμαι με νορμάλ χρήση , γύρω στα 15 βατακια , θα κρατάει αρκετά...?
Αν και βέβαια ...είναι θέμα μπαταρίας που έχεις .

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 03, 2015, 10:20 »
pit69 το λεω και στο βιντεακι οτι αναλογα την χρηση το βλεπεις.
Και δεν νομιζω να αλλαζει κατι στο συγκεκριμενο γιατι πανω κατω τα κυκλωματα εχουν τις ιδιες συμπεριφορες και αλλαζουν σχηματ και οθονες.Οποτε ναι σε νορμαλ χρηση την μερα την βγαζει και παραπανω

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #39 στις: Ιουνίου 13, 2015, 14:40 »
Το έχω και εγώ από χθες, έχω το βασικό πρόβλημα, εκτός του ενδεχόμενου misfire που δεν είμαι σίγουρος ότι είναι από την δύναμη που πατάς το κουμπί:


Έβγαλα τον ατμο που δούλευα από χθες και τον ξανάβαλα και κολλάει στην αναγνώριση της αντίστασης χωρίς να μπορεί να την διαβάσει. Πατάω ταυτόχρονα + και - και σταματάει την προσπάθεια, ατμίζω χωρίς όμως να λέει πόσο είναι η αντίσταση και φυσικά οι θερμοκρασίες που δείχνει άλλα αντί άλλων. Καμμιά ιδέα?
 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #40 στις: Ιουνίου 13, 2015, 15:04 »
Αν εχει προσβαση στο μενου βαλτο σε normal mode λειτουργια και δουλεψε το εκει λιγο .
Και μετα προσπαθησε ξανα σε tc

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #41 στις: Ιουνίου 13, 2015, 15:22 »
το είχα ήδη κάνει και δεν έπιασε, άλλαξα ατμο, μετά το ξανάβαλα και ενώ περίμενε την αναγνώριση, πάτησα + και - πριν ολοκληρώσει και φαίνεται να την διαβάζει έστω και αν αντί 0,20 μου δείχνει 0,22. Σου έχει τύχει και εσένα Βαγγέλη αυτό?


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #42 στις: Ιουνίου 13, 2015, 15:31 »
Όταν βάζεις τον ατμο επάνω, δεν σου βγάζει την ερώτηση ότι βλέπει νέα αντίσταση, ώστε να πατήσεις το + αν είναι καινούρια ή το - αν πρόκειται για την ίδια?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 13, 2015, 15:43 από Ribot »

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #43 στις: Ιουνίου 13, 2015, 16:15 »
Το πάτησα - αλλά τίποτα. Τέλος πάντων , φαίνεται να δουλεύει καλά τώρα, ποιος ξέρει?

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #44 στις: Ιουνίου 13, 2015, 17:19 »
Πάντως μ' αυτό το "σιλικονο-καουτσούκ" πάνω από τα κουμπιά χρειάζεται εξοικείωση για να τα πατάς σωστά.
Μια εβδομάδα μου πήρε για να μου βγαίνει μηχανικά η απαιτούμενη δύναμη, χωρίς να χρειαστεί να το σκέφτομαι πριν. ;D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1552 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 541 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156574 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi