vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, camber, bloodlessz, manoslykos

Twitter

Heatvape Invader mini 50 w TC

Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #15 στις: Μαΐου 14, 2015, 13:50 »
Ξέχασες να αναφέρεις την τζούρα που τραβάει ο χρήστης :-\
Στα πόσα Joule "αδειάζει "μια γεμάτη μπαταρία είναι η πλέον αξιόπιστη μέθοδος μέτρησης  ;)

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #16 στις: Μαΐου 14, 2015, 23:35 »
πάμε, σωστός ο SEB για την παράλια μια από τα ίδια αυτό σκεφτόμουν..
2 η μπαταριά είναι υποκειμενικό σωστά, ml πολλά δεν κάνω , να έκανα  2-3 ml, (και επειδή έχω κάνει ηλίθια αγορά στο νικέλιο είμαι οριακά στις αντιστάσεις 0,1 και ψάχνω να πάρω καινούργιο)
όπως είπα μάλλον η ένδειξη έχει θέμα , οι πρώτες 3 μπάρες φεύγουν μετά από 3-4 τζούρες η τελευταία μπορεί να αντέχει ώρα-ώρες..
 δυστυχώς δεν έχω τρόπο να μετρήσω την  χωρητικότητα της μπαταρίας.
Από TC με χαρακτηρίζω  ΑΝΊΔΕΟ το ξεκαθάρισα ότι είναι η πρώτη επαφή μου σε αυτό τον τομέα..
Κατά τα άλλα ,τα glinches συνεχίζονται και να τεσταρω λίγο την συμπεριφορά του.
Διαβάζοντας και  άλλου σχόλια , το μανουαλ του δεν το λες και τέλειο ,
 πχ επειδή πολλές φόρες χάνει τα setting του χρήστη η Heatvape έχει φτιάξει ένα power off με 5 κλικ (+ και -) που κρατάει τις ρυθμίσεις.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ενα μικρο update , σε wattage mode δεν δειχνει να εχει την ιδια συμπεριφορα η ενδειξη της μπαταριας.  Στ Tc θα δοκιμασω κ σημερα με αλλο  συρμα μηπως η συμπεριφορα της ενδειξης οτι καμια φορα κατεβενα κατω απο 0,1 , (0,07 ειναι ο κοφτης μεχρι 0,08 δουλευει).
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 15, 2015, 16:29 από meyas1987 »

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #17 στις: Μαΐου 22, 2015, 17:57 »

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #18 στις: Μαΐου 23, 2015, 01:42 »
Εχω την παλια εκδοση απο αυτα που λεει ο busardos....(το κουτι σιγουρα) >:(
Το κουμπακι μια χαρα,
Σβηνει σιγουρα σε watt σε λεπτο η κατι τετοιο, σε tc καμια ωρα,
Θυμαται τις ρυθμισεις σε tc ειτε σβησει μονο του ειτε το σβησω εγω.
Σε watt πολλες φορες τις ξεχνα ,αλλα αυτο μπορει να το εχει οπως λεει μονο η πρωτη version.
ΕΧΕΙ POWER OFF ,απλα δεν το εχει το manual και δεν του το ειπαν του bursardo.(+- 5φορες)
Τα glintces για το τι mode ειναι ακριβως ομως τα ιδια.
Οσο για τον 510,απλα θα διαφωνισω, γιατι εγω εχω ενα ατμο πανω του κουμπομενο τελεια,ισως και ενα δευτερο.
(Η ενδειξη της μπαταριας που λεγαμε γινεται τελικα μονον οταν πας σε tc κατω απο το 0,1 Ω κατω απο τα ορια του, αρα δεν το λες και ελλατωμα)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #19 στις: Μαΐου 27, 2015, 16:42 »
Από σήμερα το πρωί είμαι κι εγώ κάτοχος του "φωτόσπαθου" :laugh1:
Δε θα πω πολλά γιατί ακόμη το ψάχνω και ανακαλύπτω πράγματα. Με λίγα λόγια λοιπόν, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το βάρος του.
Είναι βαρύ το άτιμο, αν και ελαφρύτερο από το sx mini, όπως είδα κι εγώ στον Μπουσάρδο. Το ipv mini που έχω ως τώρα βασικό, μου φαίνεται πούπουλο, αλλά αυτά τα πράγματα είναι θέμα συνήθειας φυσικά.
Πάντως κάνει και για αυτοάμυνα! Αν στην πέσει κανένας στο δρόμο, τον στέλνεις αδιάβαστο με το εργαλείο :tongue_smilie:
Όπως λένε όλοι, είναι στιβαρό, με πολύ καλή λαβή και καταπληκτικό κονέκτορα για κάθε ατμοποιητή. Την οθόνη θα την ήθελα μεγαλύτερη γιατί τα βλέπω οριακά χωρίς το πρεσβυώγυαλο.
Από το πρωί, μιας και αδειούχος, που το τεστάρω με διάφορους ατμοποιητές δεν έχω διαπιστώσει κάποια δυσλειτουργία, αλλά η πρώτη γενική αίσθηση που έχω είναι ότι τρώει μπόλικο ρεύμα από τη μπαταρία. Στην πορεία θα φανεί καλύτερα τι παίζεται μ' αυτό το θέμα.
Gliches, αλλαγή στα settings, missfire και τέτοια πράγματα δεν έχω επισημάνει αυτές τις 6-7 ώρες που ασχολούμαι μαζί του.

Με το θέμα του ελέγχου θερμοκρασίας τώρα, είμαι παντελώς άσχετος και δεν έχω καμιά εμπειρία από άλλο σχετικό μοντ, οπότε ξεκίνησα με τον "εισβολέα" να μαθαίνω κι εγώ.
Είχα πάρει τις προηγούμενες μέρες ένα μέτρο σύρμα Ν200, 0,32mm. Μη ρωτήσετε γιατί αυτή τη διάσταση και όχι άλλη, αυτό βρήκα μπροστά μου, αυτό πήρα και μ' αυτό έστριψα μια μονή αντίσταση για τον magma.
Το σύρμα το έστριψα σε λαμαρινόβιδα, διαμέτρου 2,7mm, 10-11 σπείρες, αρκετά αραιές τις οποίες συμπίεσα με λαβίδα για να έρθουν πιο κοντά, χωρίς να κάνω dry burn :hapy_crazy:
Η αντίσταση βγήκε 0,14Ω και αφού πέρασα βαμβάκι, το πότισα και έλεγξα για hot spot. Όλα πήγαν καλά και ως τώρα έχω γεμίσει 7-8 φορές τον magma, δοκιμάζοντας σε διάφορα w, αυτόν τον περίφημο έλεγχο θερμοκρασίας. Καθότι άσχετος όπως είπα, ξεκίνησα από 200F και ανέβαινα αφού το μηχανάκι μου έδινε κάτι 3, 4, 7 w και δεν άτμιζα. Τώρα το έχω στους 480F βαθμούς και ανέβασα μέχρι 40w. Σε όλες τις περιπτώσεις εξάντλησα τα αποθέματα του υγρού και καμμένο δεν πήρα ούτε μια φορά. Το TC φαίνεται να δουλεύει όπως πρέπει. Τώρα το πόσο αξιόπιστο είναι στο παρόν και τι επιφυλάσσει για το μέλλον, δεν το γνωρίζω.
Εγώ απλώς την εμπειρία του εντελώς αρχάριου καταθέτω για όποιον θεωρήσει ότι μπορεί να του φανεί χρήσιμη.
Η παρακάτω φωτο είναι μετά τον έλεγχο του TC και η κατάσταση του βαμβακιού είναι άριστη.
 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #20 στις: Μαΐου 27, 2015, 16:47 »
Και εγω σημερα ειδα οτι εμφανιστηκε στο αεροδρομιο οποτε συντομα θα κανω και εω μια παρουσιαση μαζι με ενα βιντεακι  ;)

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #21 στις: Μαΐου 27, 2015, 16:59 »
Άντε μπράβο ρε Μάστορα, μου έχουν βγει τα μάτια με τους reviewers της αλλοδαπής. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #22 στις: Μαΐου 27, 2015, 17:46 »
Καλοριζικο το εργαλειο σε οσους το τιμησαν. :thumpup:
Και για να δειτε τι πραγματικα αγορασατε, δειτε τα πρωτα 2 λεπτα του παρακατω βιντεο. :D


Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #23 στις: Μαΐου 27, 2015, 18:01 »
τρομακτικο το BMW.... :D :D :D

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #24 στις: Μαΐου 27, 2015, 18:02 »
audi δεν ηταν?  :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος MARK-ANTONY

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #25 στις: Μαΐου 27, 2015, 18:07 »
Audi 'λίγο" παραφουσκομένο :)) .Αυτά είναι! Αφού αντέχει το αμάξι, θα μπορεί και να αντέξει και το σκυλί μου που όλο γυροφέρνει το istick μου??6 αστέρια στο crash test! :))

Αποσυνδεδεμένος ramon

  • **
  • 427
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #26 στις: Μαΐου 27, 2015, 18:08 »
ΣΩΣΤΑ φιλε μου και μου ειπε ο γιατρος να μην αργησω να του κανω επισκεψη...χαχαχαχαχα

Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #27 στις: Μαΐου 27, 2015, 19:30 »
Με πριόνι τα έκοψε τα ελατήρια και είναι τόσο χαμηλό;;  :)) :))  Ας έρθει ελλάδα να μην μείνει ούτε ίχνος προφυλακτήρα πάνω!  :)) :))
Και για να μείνω ontopic πιστεύω οτι βρέθηκε το μοντάκι που θα κατακλύσει φέτος τις Ελληνικές παραλίες!

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 01, 2015, 13:38 »
Μακάρι να ρθει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα ελλάδα...
Αλα το βλέπω να πλησιάζει την 100άρα η τιμή του...
Πιστέυω οτί τα χει ....όλα αυτα που ζητάει ενας έμπειρος αλα και νέος ατμιστής .
Το μόνο που μένει , είναι να δοκιμαστεί και σε underwater καταστασεις , να ξέρουμε ρε παιδί μου....ποιο είναι το water resist  :))
Είδομεν......
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 01, 2015, 13:48 από pit69 »

Απ: Heatvape Invader mini 50 w TC
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 01, 2015, 13:59 »
Αλλο το water resit και αλλο το waterproof.Το λεει ο Busardo μην κανεις καμια ταρζανια  :D

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499411 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 209 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7340 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20902 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194683 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1642 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4800 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180727 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2054 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1453 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25447 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy