vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

120 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, camber, Jorge

Twitter

Aspire Atlantis 2

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #45 στις: Ιουνίου 02, 2015, 11:44 »
Ο Atlantis 1 και 2 αλλα και ολοι οι subohm δεν ειναι κανονικα για αρχαριο η νεο ατμιστη η εκτος και αν τους αρεσει πολυ ο ναργιλες...Αυτη ειναι η δικια μου γνωμη τουλαχιστο..Οσο για τα σκασιματακια,ειναι φυσιολογικα και δεν πρεπει να σε ανησυχουν καθως συμβαινει σε παρα πολλους ατμοποιητες..Σημαινει οτι γινεται ατμοποιηση του υγρου...Παντως φιλε 3371,ποτε δεν αγοραζουμε ατμοποιητη χωρις να τον δοκιμασουμε πρωτα...Ο Atlantis 2 ειδικα ειναι ισως ο καλυτερος subohm ατμοποιητης αυτη τη στιγμη στην αγορα,αλλα γενικα αν δεν εισαι φαν της πολυ αερατης τζουρας ,του μεγαλου ντουμανιου και του πολυ χτυπηματος,οι subohm δεν ειναι για σενα και θα επρεπε να στραφεις προς αλλη κατευθυνση οπως Aspire Nautilus-Mini η καποιο απο τους Delta της Joyetech (16-19-23) OXI τον Delta 2 που ειναι και αυτος subohm...Αν παντως σκοπευεις να μεινεις με τον Atlantis 1,θα σου προτεινα να χρησιμοποιεις τις νεες κεφαλες 1.0ohm που βγηκαν για τον Atlantis 2 (ΟΧΙ τις 0.5 η τις 0.3) αλλα δουλευουν κανονικοτατα και στον Atlantis 1

Αποσυνδεδεμένος 3371

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #46 στις: Ιουνίου 02, 2015, 22:57 »
Φιλε ευχαριστω.τον απολαμβανω τον atlantis, kai ειναι δυσκολο να κατέβω σε ποιο κατω ατμοποιητες.η ανησυχίες μου ηταν για τασκασιματα και οπως μου ειπες οτι ειναι οκ ηρέμησα

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #47 στις: Ιουνίου 04, 2015, 18:03 »
Μου ήρθε και μένα σήμερα η Ατλαντίδα 2, μαζί με έξι συνολικά κεφαλές, από δύο κομμάτια στα 0,3 στα 0,5 και στο 1Ω, παραγγελία από το MonteCristo shop.  :)

Δυστυχώς, από λάθος του καταστήματος, αντί για τις 0,5Ω της νέας Ατλαντίδας, μου στείλανε δύο κεφαλές στα 0,5Ω της πρώτης Ατλαντίδας, όπως βλέπετε στη φωτό, οι πρώτες κεφαλές από δεξιά.  :(





Οπότε, τις 0,3Ω κεφαλές τις έβαλα κατευθείαν στην άκρη, μια και περιμένω με μεγάλη ανυπομονησία να μου έρθει το θηριάκι μου, το Snow Wolf 200W.  ;) Δεν υπάρχει κανένας λόγος να ζορίζω χωρίς λόγο το ZeroSX στα 50W, από τη στιγμή που δεν έχει τα απαιτούμενα γκάζια για να ταίσει σωστά τις κεφαλές 0,3Ω. Έγινε και η πατάτα με το λάθος στην παραγγελία στις κεφαλές των 0,5Ω με αποτέλεσμα να έχω μόνο μία, αυτήν που είχε στο κουτί της η Ατλαντίδα.

Οπότε, και μια και ο φίλος imjp1982 μου είχε εξάψει την περιέργεια με τις κεφαλές του 1Ω, λέω ας ξεκινήσω με δαύτες. Στο ωμόμετρό μου, η κεφαλή έδειξε 1,03Ω όπως βλέπετε στη φωτό.





Αλλά και το ZeroSX τις απεικονίζει στην οθόνη του στα και τις ταίζει από 6,06V έως 6,09V στα 35W, πράγμα που σημαίνει ότι τις αντιλαμβάνεται σαν αντίσταση από 1,05Ω έως 1,06Ω. Πάρα πολύ καλά θα έλεγα, μένει βέβαια να βάλω και βολτόμετρο κάποια στιγμή, για να δω τα βολτ που θα μου δείξει ότι δίνει το ZeroSX.  :)





Οι πρώτες εντυπώσεις από την Ατλαντίδα 2 και την κεφαλή του 1Ω είναι απλά εξαιρετικές:)

Καταρχήν, δείχνει κούκλα πάνω στο ZeroSX και νομίζω ότι το ίδιο όμορφη θα δείχνει και πάνω στο Snow Wolf 200W.





Δοκίμασα επίτηδες απευθείας τα 35W και με ένα συγκεκριμένο υγρό, το Two Apples της Liqua στα 6mg νικοτίνη, επειδή αυτό το υγρό το ατμίζω και τώρα σε μία από τρεις παλιές Ατλαντίδες μου και πάλι στα 35W, ενώ το άτμιζα και μέχρι πριν λίγες μέρες και στον έναν μου γνήσιο kayfun Lite plus στο Nemesis.  ;)

Ο φίλος imjp1982 έχει δίκιο, η γεύση στις κεφαλές του 1Ω είναι εξαιρετική και σίγουρα καλύτερη από τις κεφαλές 0,5Ω της πρώτης Ατλαντίδας. Δεν θα έλεγα μια ολόκληρη κλάση επάνω, πάντως η διαφορά προς το καλύτερο είναι εμφανής και εύκολα αντιληπτή. Το ντουμάνι επίσης πολύ ικανοποιητικό και πλούσιο στα 35W, και είναι πράγματι πολύ εντυπωσιακό να βλέπεις τις κεφαλές του 1Ω να παίρνουν 6V τάση και να μην ιδρώνει κυριολεκτικά το αυτί τους.  :))

Εννοείται ότι θα τις πάω και ψηλότερα, τουλάχιστον μέχρι τα 50W. Το μοναδικό περίεργο που παρατήρησα, είναι ότι σε απανωτές τζούρες (κοινώς πιπίλα) με την Ατλαντίδα 2 στα 35W και την κεφαλή του 1Ω, ενώ το ντριπ τιπ έμενε ουσιαστικά κρύο και ο ατμός είναι απλά χλιαρός, το τζαμάκι της Ατλαντίδας ζεσταινόταν σχετικά υπερβολικά θα έλεγα. Δηλαδή με τις κεφαλές των 0,3Ω και πιπίλα στα 70-80W τι θα κάνει το τζαμάκι βρε παιδιά, θα λιώσει από την θερμοκρασία;  :))

Συμπερασματικά, όσοι είστε οπαδοί της πρώτης Ατλαντίδας και είχατε μείνει ικανοποιημένοι, σίγουρα πρέπει να δώσετε κάποια στιγμή μία ευκαιρία δοκιμής στην Ατλαντίδα 2. Θα σας πάρει τα μυαλά!...  :) 

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #48 στις: Ιουνίου 04, 2015, 18:27 »
Το τανκ Zarko στα 70 watt ΝΑΙ ζεσταινεται αρκετα...Αλλα ΟΧΙ δεν λιωνει :)) Προσωπικα μετα απο παρα παρα πολλα ml καταναλωση,οι κεφαλες με σιγουρια που προτιμω ειναι αυτες των 0.3 ohm και 1.0 ohm...Τις 0.5 κεφαλες πραγματικα δεν ξερω αν θα τις ξαναπαρω απο την στιγμη που και οι 0.3 και οι 1.0 κεφαλες αποδιδουν εξαιρετικα  :yes:




Ανεβα στα 50 watt να δεις τι προσφερει η 1.0 ohm κεφαλη :thumpup:

Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #49 στις: Ιουνίου 04, 2015, 18:29 »
Ενας εργοστασιακος που ολο μου ξεφευγει αλλα θα τον δοκιμασω συντομα.

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #50 στις: Ιουνίου 04, 2015, 19:04 »
Ευχομαι να μην εχουν κανει λαθος στο MonteCristo shop και σε εμενα στις 0.5  >:( Λογικα αυριο θα μου ερθουν

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #51 στις: Ιουνίου 04, 2015, 19:53 »
Το τανκ Zarko στα 70 watt ΝΑΙ ζεσταινεται αρκετα...Αλλα ΟΧΙ δεν λιωνει :)) Προσωπικα μετα απο παρα παρα πολλα ml καταναλωση,οι κεφαλες με σιγουρια που προτιμω ειναι αυτες των 0.3 ohm και 1.0 ohm...Τις 0.5 κεφαλες πραγματικα δεν ξερω αν θα τις ξαναπαρω απο την στιγμη που και οι 0.3 και οι 1.0 κεφαλες αποδιδουν εξαιρετικα  :yes:




Ανεβα στα 50 watt να δεις τι προσφερει η 1.0 ohm κεφαλη :thumpup:


Θα δοκιμάσω κι εγώ κάποια στιγμή και την 0,5Ω και θα σου πω.

Όσο για την 1Ω κεφαλή, πριν λίγο την ανέβασα στα 40W κι έπαθα πλάκα με τη γεύση του υγρού, αλλά ταυτόχρονα άρχισα να ζορίζομαι κιόλας,  :)) γιατί το Two Apples είναι υγρό που δεν αστειεύεται καθόλου φίλε imjp1982, το χτύπημά του ακόμα και στα 6mg νικοτίνη είναι αβυσσαλέο!!! 

Όπως τα βλέπω τα πράγματα, ο λαιμός μου στα 40W και την 1Ω κεφαλή δεν αντέχει και πολλές τζούρες στα 6mg νικοτίνη από το Two Apples, θα πρέπει να το αραιώσω ελαφρά το υγρό, αλλά τότε θα χάσω κι ένα μέρος από τη γεύση του υγρού.  :hmmm:




Ευχομαι να μην εχουν κανει λαθος στο MonteCristo shop και σε εμενα στις 0.5  >:( Λογικα αυριο θα μου ερθουν


Σκέφτομαι κι εγώ να τους πάρω κανένα τηλέφωνο, γιατί είναι καθαρά δικό τους λάθος, ενώ είχα ήδη κάποιες κεφαλές στα 0,5Ω της πρώτης Ατλαντίδας από το fasttech, δεν χρειαζόμουν και άλλες.  ;D

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #52 στις: Ιουνίου 04, 2015, 20:27 »
Eλεγα να παρω και εγω κανα τηλεφωνο,αισιοδοξω μπας και δεν γινει λαθος.
εγω πηρα 10 0.5 για να βαζω και στον Αντλαντις 1

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #53 στις: Ιουνίου 08, 2015, 11:32 »


Δυστυχώς, από λάθος του καταστήματος, αντί για τις 0,5Ω της νέας Ατλαντίδας, μου στείλανε δύο κεφαλές στα 0,5Ω της πρώτης Ατλαντίδας, όπως βλέπετε στη φωτό, οι πρώτες κεφαλές από δεξιά.  :(


Δυστυχως το ιδιο εγινε και σε εμενα :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #54 στις: Ιουνίου 08, 2015, 13:30 »
Μην το αφήσεις έτσι, εγώ δεν το έκανα θέμα και δεν τους πήρα τηλέφωνο τελικά για τα δύο κομμάτια που μου έστειλαν λάθος στα 0,5Ω μια και έχω τρεις Ατλαντίδες 1, οπότε δεν θα πάνε χαμένες οι κεφαλές.

Είναι υποχρεωμένοι να πληρώσουν και τα έξοδα μεταφοράς και να σου αντικαταστήσουν τις κεφαλές με αυτές της Ατλαντίδας 2. Προφανώς έχουν μπερδευτεί, και νομίζουν ότι στέλνουν κεφαλές της Ατλαντίδας 2, δεν έχουν αντιληφθεί δηλαδή τη διαφορά.

Ενημέρωσέ τους, γιατί θα συνεχίσουν να κάνουν το ίδιο λάθος σε όλους...

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #55 στις: Ιουνίου 08, 2015, 13:40 »
Ζαρκο ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια μαζι τους και μου ειπαν-αυτα μου στελνουν....απο τα λεγομενα ψιλοκαταλαβα αυτο που λες ποιο πανω -

Προφανώς έχουν μπερδευτεί, και νομίζουν ότι στέλνουν κεφαλές της Ατλαντίδας 2, δεν έχουν αντιληφθεί δηλαδή τη διαφορά.Ενημέρωσέ τους, γιατί θα συνεχίσουν να κάνουν το ίδιο λάθος σε όλους...
ουτε εμενα θα πανε χαμενες γιατι εχω και εγω 2-3 Αντλαντιδες 1 αλλα οπως και να εχει ηθελα τις 0.5 απο την καινουργια Αντλαντιδα ρε γμτ
μαλλον θα περιμενουμε να ξεστοκαρουν απο αυτες
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2015, 13:50 από alexS3 »

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #56 στις: Ιουνίου 08, 2015, 13:56 »
Μάλιστα. Εντάξει, από ότι καταλαβαίνω δεν το έκαναν επίτηδες, μπερδεύτηκαν οι άνθρωποι.

Εγώ θα ξαναψωνίσω από εκεί, μια και οι τιμές τους είναι αρκετά καλές για ελληνικό κατάστημα, δεν προσπαθούν να βγάλουν από τη μύγα ξύγκι δηλαδή.

Ενδιαφέρον έχουν επίσης οι κεφαλές της Vaporshark με έλεγχο θερμοκρασίας για τις Ατλαντίδες 1 και 2. Τις περιμένω πως και πως για να τις δοκιμάσω στο SnowWolf 200W. Τις βρήκα σε ένα αμερικάνικο site χτες (είναι σε πολύ μεγάλη έλλειψη) και τις παράγγειλα, και σήμερα μου τις ταχυδρόμησαν κιόλας.  :)

Έχω βρει και αυτές εδώ στο ebay, αλλά είναι εντελώς νέο φρούτο και δεν έχουν δοκιμαστεί από κανέναν. Λένε όμως ότι τις κατασκευάζει η ίδια η Aspire. Η τιμή τους πάντως είναι φοβερή, τις βρήκα ακόμα και στα 9 δολάρια (πέντε κομάτια), σε αμερικάνικο site!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος alexS3

  • **
  • 397
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #57 στις: Ιουνίου 08, 2015, 14:13 »
Ζαρκο οντως εχει πολυ καλε τιμες συν κατι μπονουν που δινει απο παραγγελιες μου βγηκαν κοντα στα 3 ευρω η κεφαλη και με δωρεαν μεταφορικα


ενδιαφερουσες οι κεφαλές της Vaporshark με έλεγχο θερμοκρασίας που βρηκες μην παει και χαμενο το Vaporshark μου :thumpup: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #58 στις: Ιουνίου 08, 2015, 15:30 »
Χαχαχά, φίλε alexS3, έχω μπερδέψει κυριολεκτικά τα μπούτια μου, φαίνεται ότι το Αλτσχάιμερ με γυροφέρνει επικίνδυνα!  :))

Αυτές παράγγειλα τελικά, της VapeOnly δηλαδή, και όχι της Vaporshark, που δεν τις έχω βρει πουθενά διαθέσιμες. Τα μεταφορικά τους είναι οχτώ δολάρια, και βγήκαν σύνολο στα 18 δολάρια, κάπου στα 16-17 ευρώ δηλαδή, τελική τιμή.  :)

Όπως βλέπεις στο κάτω μέρος της σελίδας, η sweetvapes ισχυρίζεται ότι τις κατασκευάζει η Aspire, αλλά δεν έχω ιδέα αν είναι αλήθεια.  :hmmm:

Πάντως η τιμή τους είναι λιγότερο από τη μισή από αυτές της Vaporshark, που τις έχει στα 21 δολάρια, χωρίς τα μεταφορικά. Θα δούμε σε λίγο καιρό για το εάν αξίζουν ή όχι. Η βασική τους διαφορά φαίνεται να είναι στην αντίσταση, της VapeOnly είναι στα 0,25Ω ενώ αυτές της Vaporshark είναι στα 0,15Ω...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Atlantis 2
« Απάντηση #59 στις: Ιουνίου 08, 2015, 19:53 »
Καλησπερα Zarko..Που ακριβως βλεπεις οτι τις κεφαλες που πηρες τις κατασκευαζει η Aspire? :hmmm:




Ok τωρα ειδα οτι ειναι απο Eigate οποτε  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102106 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176602 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 510 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 350 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22291 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209521 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68645 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315518 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15581 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95221 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem