vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

445 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Lemo 2 Atomizer by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #150 στις: Αυγούστου 07, 2015, 20:52 »
Φιλε μου μου θυμησεσ εμενα οταν των πρωτοπηρα που κοιταζα την αντισταση και δεν ειχα ορεξη να την χαλασω για να πλυνω  τη βαση να φυγουν η οπιεσ βρωμιεσ ειχε
Αν δεν  ξερησ να φτιαξησ αντισταση μην των ξεστυσησ στησ πρωτεσ τζουρεσ να μην τησ τραβασ μεσα θα παρησ πολλυ ασχημη γευση  φυσικα μετα απο λοιγο θα στρωση τωρα η 18ρα ειναι πολλυ δυνατη τα ιδια εκανα και εγω απλα εγω δεν ειχα 12ρα εναλακτικη λυση κανε πρωτα με 12ρα και αν και αυτη ειναι βαρια πασ αυριο και περνησ απο το ιδιο υγρο και το σπασ συγουρα με των επισκευασιμο θα σου φανη πιο δυνατη και η νικοτινη αλλα και η γευση

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #151 στις: Αυγούστου 07, 2015, 20:54 »
Επειδή τα έχω περάσει, την υπερβολική νικοτίνη την καταλαβαίνεις εύκολα, είτε σαν χτύπημα ειτε σαν έξτρα διέγερση. Δεν πέφτεις κάτω μπαμ.

Συμβουλή, άλλαξε το βαμβάκι πρώτα και πλύνε τον ατμοποιητή αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #152 στις: Αυγούστου 07, 2015, 20:59 »
Τώρα είναι το εργοστασιακό βαμβάκι μέσα , έτσι όπως το πήρα δηλαδή.. αυτό το βαμβάκι να πετάξω ;
επίσης , να πλύνω ;; τον ατμοποιητή όλο ; με νερό σκέτο ;;


Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #153 στις: Αυγούστου 07, 2015, 21:09 »
Άμα δοκιμάσεις να τραβήξεις τζούρα όπως είναι τώρα (χωρίς υγρό, ρευμα η οτιδήποτε) θα νοιώσεις μια ελαφρά λαδίλα. Βγάλε το βαμβάκι, λύσε τον ατμοποιητή και άσε τον σε ξύδι μέσα μια ωρίτσα. Μετά καλό ξέπλυμα με νερό και σκούπισμα όλες οι επιφάνειες (ειδικά αυτές που ακουμπάνε στο υγρό).

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #154 στις: Αυγούστου 07, 2015, 21:29 »
Καλησπερα και απο εμένα :)


Μια ερώτηση επάνω στον Lemo 2 , γιατί μόλις-μόλις-μόλις σήμερα τον πηρα στα χέρια μου και εγώ !! :)


Μέχρι τώρα, άτμιζα 1,8 % Νικοτίνη σε απλό Clearomizer Ατμοποιητή GS-Air με 1,5 Ω αντίσταση.
Στον Lemo 2 , που έχει 0,5 Ω αντίσταση , μπορώ να βάλω 1,8 % Νικοτίνη ;
ή πρέπει να ρίξω νικοτίνη ;;
Στην διάθεση μου αυτήν τη στιγμή έχω 1,8% και 1,2% Νικοτίνη ( 18 mg και 12 mg )
τον έχω στα χέρια μου από το πρωί και δεν τον έχω γεμίσει :(  :-\
Αν τραβας πνευμονικες ειναι πολυ η 18αρα,δοκιμασε απο 12  και κατω και καλο ειναι να κανεις οτι λεει ο φιλος ferongr

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #155 στις: Αυγούστου 07, 2015, 22:39 »
Δεν ξερω να κάνω πνευμονικές , ποτέ μου δεν έχω κανει..μέχρι τώρα κάνω Mouth-To-Lung(s).
Θα μπορέσω να κάνω Mouth to lungs με τον Lemo 2 ;; θα δοκιμασω φυσικα αλλα θα αργησω, γιατί πρώτα θα κάνω αυτό που πρότεινε ο Ferongr ..δηλαδή να τον ανοίξω όλο σε κομμάτια και να τον καθαρίσω με ξύδι και μετά με νερό ( ξέπλυμα ) και μετά στέγνωμα..


Άμα δοκιμάσεις να τραβήξεις τζούρα όπως είναι τώρα (χωρίς υγρό, ρευμα η οτιδήποτε) θα νοιώσεις μια ελαφρά λαδίλα. Βγάλε το βαμβάκι, λύσε τον ατμοποιητή και άσε τον σε ξύδι μέσα μια ωρίτσα. Μετά καλό ξέπλυμα με νερό και σκούπισμα όλες οι επιφάνειες (ειδικά αυτές που ακουμπάνε στο υγρό).



μήπως το ξύδι θα είναι βαρύ όμως ;; να μην βρωμάει ξυδίλα μετά  :tongue_smilie:
το Coil ?? που είναι 0.5 Ω έτοιμο ;; και αυτό πλύσιμο με ξύδι ;;
Το βαμβάκι που έχει τώρα , το πετάω και περνάω καινούριο ;
δεν έχω αγοράσει έξτρα βαμβάκι , μονάχα τα 2 βαμβάκια που είχε από την συσκευασία έχω




Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #156 στις: Αυγούστου 07, 2015, 22:49 »
Μετά το ξέβγαλμα δεν θα μυρίζει τίποτα. Το coil αστο πάνω δεν θα πάθει κάτι. Για το βαμβάκι, άμα δεν έχεις άλλο δεν πειράζει, απλά προσωπικά χρησιμοποιώ βαμβάκια που ξέρω από που προέρχονται.

Για mouth-to-lung σφιχτό (στύλ Kayfun Lite Plus) δεν είναι τόσο πολύ ο Lemo 2. Για χαλαρό mouth to lung (στυλ Kayfun 4) είναι ok.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #157 στις: Αυγούστου 07, 2015, 22:54 »
Φιλε μου το μπαμπακι που εχει μεσα στο κουτι ο lemo οσουσ και αν ρωτησα δεν ξερη κανησ πιασ μαρκασ ειναι αλλα το εχω βρει παρα πολλυ καλλο και στο στριψιμο αλλα ουτε μυρωδια μου αφηνη και δεν ντακωνη οπωσ το νακαμιτσι μετα απο λοιγα εμελ
Σχετικα τωρα με το ξυδι οσο και να βαλησ με ενα καλλο ξεπλυμα δεν αφηνη μυρωδια φυσικα και το καλυτερο θα ηταν να των κανησ βιδεσ να των λυσησ ολο καλο ξεπλυμα και στεγνωμα  και εποιδη η αντισταση του εναι 0.50  πολλυ χοντρο συρμα αν δεν ξερησ να στρυψησ καινουργια βγαλτην προσεχτικα και μετα την ξαναβανησ

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #158 στις: Αυγούστου 07, 2015, 23:05 »
Όχι καλύτερα το σύρμα το πολύ μετά από εβδομάδα να το πετάμε και στρώσιμο στο διάβασμα εδώ κάνα βίντεο στο ιουτουμπ και σίγουρα θα μάθει να στρίβει δεν είναι κάτι τρελό και αν δυσκολεύεται πέρνει ένα (κουρο κοιλ 2.5)  5 ευρώ και κάνει την δουλειά του .
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2015, 23:11 από RennOs »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #159 στις: Αυγούστου 07, 2015, 23:17 »
Δεν ξερω να κάνω πνευμονικές , ποτέ μου δεν έχω κανει..μέχρι τώρα κάνω Mouth-To-Lung(s).
Θα μπορέσω να κάνω Mouth to lungs με τον Lemo 2 ;; θα δοκιμασω φυσικα αλλα θα αργησω, γιατί πρώτα θα κάνω αυτό που πρότεινε ο Ferongr ..δηλαδή να τον ανοίξω όλο σε κομμάτια και να τον καθαρίσω με ξύδι και μετά με νερό ( ξέπλυμα ) και μετά στέγνωμα..





μήπως το ξύδι θα είναι βαρύ όμως ;; να μην βρωμάει ξυδίλα μετά  :tongue_smilie:
το Coil ?? που είναι 0.5 Ω έτοιμο ;; και αυτό πλύσιμο με ξύδι ;;
Το βαμβάκι που έχει τώρα , το πετάω και περνάω καινούριο ;
δεν έχω αγοράσει έξτρα βαμβάκι , μονάχα τα 2 βαμβάκια που είχε από την συσκευασία έχω




Μην ανησυχεις καμια μυρωδια δεν μενει,ετσι επλυνα εγω τον lite plus,οσο για το βαμβακι,κανε μια αλλαγη,ειναι ελαχιστο το κοστος για την υγεια
Τωρα για περισσοτερο σφιχτο ατμισμα αν δεν σε ικανοποιησει θα πρεπει να πας σε αλλες επιλογες επισκευασιμων

Αποσυνδεδεμένος Paladin

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #160 στις: Αυγούστου 07, 2015, 23:17 »
το κουρο κοιλ 2.5  τι ειναι ;

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #161 στις: Αυγούστου 07, 2015, 23:18 »
Ρενο ενωειτε οτι θελη αλαγη μετα απο καπια χρηση αλλα του ferongr ειναι ολοκαινουργιο κιι μπορη να μην ξερη να στριψη ακομα γιαυτο του πρωτινα αυτη τη λυση
 Τωρα που εχω ξεπαρη με τησ αντιστασησ μπορη να αλαζω κιι σε καθημερινη βαση και μπαμπακη και πηνιο




         Kuro Koiler Wire Coiling Tool (3-Piece Set) μπεσ και δεσ το και στο You Tupe υπαρχουν σχετικα βιντεο με το κουρο κοιλ οσο κιι να μην ξερησ φτιαχνησ τελια κοιλ
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 07, 2015, 23:24 από giorgos maniadakis »

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #162 στις: Αυγούστου 07, 2015, 23:20 »
το κουρο κοιλ 2.5  τι ειναι ;
Ειναι ενα εργαλειο που βοηθα στο στριψιμο,οχι οτι δεν γινεται με το χερι...

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #163 στις: Αυγούστου 08, 2015, 00:07 »
Ναι ρε παιδί μου μαζί σου αλλά όσο νέος και να είναι μετά από ένα μέτρο σύρμα σε δοκιμές θα το έχει πιάσει το νόημα !!!!! . εγώ προσωπικά πάνω από 3 μέρες σύρμα δεν το αφήνω και σε τέλεια κατάσταση να είναι το αλλαζω έτσι για να έχω το κεφάλι μου ασφαλές το κόστος για βαμβάκι και σύρμα είναι τπτ . Στην αρχή για παράδειγμα (καμία 10 μέρες) εφτιαχνα ψεκαστήρες υγρού για την γλώσσα μετά το ενιωσα

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #164 στις: Αυγούστου 08, 2015, 00:17 »
του ferongr ειναι ολοκαινουργιο κιι μπορη να μην ξερη να στριψη

 :eyesplash:

Έχω Lemo 2 από τη 2ά Μαΐου.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8841 1151508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:15
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 53 10912 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:56
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345618 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147286 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8085 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32952 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52473 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13351 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos