vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

122 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, ZoeM, Mimhsdr, jajavax

Lemo 2 Atomizer by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #405 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 10:45 »
Μολις μου φυγει το κρυωμα εγω θα δοκιμασω αυτό το στησιμο    μπας  και επιτελους παρω γευση από τον lemo2 ,όπως εχω ξαναπει συγκρινοντας τον lemo2 με τον earl κλωνο που εχω είναι κλασεις κατώτερος γευστικα ο lemo2 και πιστευω ότι αυτό οφείλεται καθαρα στο ότι  ο lemo2 εχει τεραστια καμπανα και καμιναδα και εκει χανεται η γευση ,με το παραπανω στησιμο ισος γεμισει καπως ο χωρος και παρω γευση!

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #406 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 11:36 »
@ valsam φίλε μου η καθέτου η οριζόντιος οτι σεταρισμα και να κάνεισ  απο την στιγμη που δεν σε ικανοποιήσει γευστικά απο την αρχή δεν θα καταφέρεις απόλυτος τίποτα με το σεταρισμα του τύπου στο βίντεο ...το  μονο που θα καταφέρεις είναι αν δεν ξέρεις να φτιάχνεισ όμοιες αντίστασης η στην αντίθετη να σου σπασει τα νεύρα λογο λεπτομέρειας και να χαλάσεισ μονο σύρμα και βαμβάκι..σου εύχομαι ολόψυχα περαστικά σου και καλη επιτυχία στο νεο κοιλ   

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #407 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:15 »
Εγώ πάντως διαπίστωσα ότι σε 80 vg - 20 pg, έχει ένα θεματάκι με την τροφοδοσία. Το πήγα 70-30 και είναι σαφώς καλύτερα. Περιμένω PG για να ολοκληρώσω τα πειράματα. όσο αφορά στο βαμβάκι, συμφωνώ με τον Γιώργο, μόνο που το κόβω σύριζα με την καμπάνα και είναι άψογο από θέμα τροφοδοσίας. Με το κόψιμο εκεί, έρχεται ακριβώς πρόσωπο με τα λούκια. Παρακάτω αν πάει έχει υπερτροφοδοσία.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #408 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 12:21 »
Γιωργο κακα τα ψεματα σε σχεση με τον erlkonigin ακομη και με τον kayfun 3.1 o lemo 2 χανει αισθητα σε γευση,με αριστα το 10 σε γευση αναμεσα στους τρεις αυτους ατμοποιητες (αυτους ειχα και εχω αυτους συγκρινω)λοιπον βαζω 10 τον erl,7-8 τον kayfun και 4-5 τον lemo 2!
Η σχεδιστικη φιλοσοφια deck-καμπανας-καμιναδας είναι σχεδόν ιδιες και στους τρεις ατμοποιητες ,ο πιο γευστικος ειπαμε είναι ο erl και εχει την μικροτερη καμπανα μετα ερχεται ο kayfun που εχει λιγο μεγαλυτερη καμπανα από τον erl και μετα ερχεται ο lemo που εχει την μεγαλυτεη με διαφορα από τους τρεις,και αυτό είναι που με κανει και πιστευω ότι γι'αυτον τον λογο είναι και ο πιο ανοστος!
Υπαρχει καποιος τροπος να στενεψει ο χωρος της καμπανας ?
Μονο αμα εχεις μηχανουργειο και φτιαξεις custom καμινοκαμπανα,πραμα απιθανο!
Γι'αυτο λεω αμα γεμισει ετσι στυλ με το πιο πανω στησιμο που ξερεις ισος και κανουμε τιποτα,δεν θα με ζορισει καθολου το στησιμο μιας και ετσι επισκευαζα τις bvc κεφαλες μονο που εκει το μέγεθος ηταν μικροσκοπικο!
Δεν το κανω τωρα μιας και όπως ειπα είμαι καραμπουκομενος και δεν θα καταλαβω τιποτα από γευση!

Αποσυνδεδεμένος asteratos89

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #409 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 14:25 »
εχει κανεις διαροες απο τη ροη αερα?

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #410 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 15:48 »
Αν έχεις διαρροές σημαίνει κάτι πήγε στραβά με στο στήσιμο. Αν θες βάλε φώτο να βοηθήσουμε.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #411 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 20:52 »
εχει κανεις διαροες απο τη ροη αερα?


Μηπως εβαλες λιγο βαμβακι ή κοντο;

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #412 στις: Ιανουαρίου 23, 2016, 03:10 »
Όλο τον παροπλίζω κι όλο τον επαναφέρω πανάθεμα το βελούδινο του άτμισμα! Να μην είχε το κουσούρι με το άδειασμα υγρού όταν πρέπει να αλλαχθεί η αντίσταση και θα τον είχα καθημερινό.
Μόλις έστησα σε 2.5 άξονα, 1.4Ω για να δοκιμάσω το Sweet Accelerator από την νέα σειρά της Liqua HP. Αυτά είναι, λίγη κρεμούλα, λίγα φρουτάκια!
Για το βαμβάκι αν δεν σας βολεύει το κόψιμο πάνω από την καμπάνα, μπορείτε να κόψετε το βαβμάκι ελάχιστα μετά τις τρύπες εισροής υγρού. Αφράτεμα στο βαμβάκι, πότισμα, ελαφρύ κόλλημα στο deck και απ'τις δύο μεριές και τέλος. Όταν γεμίζετε να θυμάστε πάντα, κλειστό το δακτυλίδι εισαγωγής αέρα, ξαπλωτός ο ατμοποιητής και γεμίζουμε ακουμπώντας τη μύτη απ'το μπουκαλάκι στην μια άκρη της ωπής αναπλήρωσης.

Τα γράφω γιατί και γω όταν τον πρωτοπήρα απογοητεύτηκα καθώς άπειρος με επισκευάσιμους τότε.

Αποσυνδεδεμένος valsam

  • ***
  • 791
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #413 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 13:50 »
Eκανα το παραπανω στησιμο και ηταν απογοητευση,τελικα εστριψα 2 25mm συρματα σε twisted και εφτιαξα μια αντισταση στα 1,2οhm το ανεβασα στα 18watt και είναι πολύ καλυτερα γευστικα,παλι υπολειπετε αρκετα γευστικα σε σχεση με τον erl αλλα είναι πολύ καλυτερα από πριν!
Τι συρματα,στα ποσα ohm,και στα ποσα watt προτείνεται για γευση και ντουμανη?

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #414 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 14:43 »
Αχ βρε Γιάννη απο την στιγμη που πήρες απο άλλο ατμό παραπανω γεύση οτι σεταπ και να κάνεις στων lemo  θα είναι μάταιοσ κόποσ ..δεν έχω δοκιμάσει των erl και δεν μπορω ουτε την τζουρα του να συγκρίνω αν είναι σφιχτή η αέρα τη η απο γευση ..αλλα κρινωντασ απο εμένα που ημουν φανατικός τισ πνευμονικής τζουρασ έχω κανει μεγάλη στροφη σε  kayfun με tyni tank  σε tilemahos και calix που είναι ακόμα στων δρόμο παντα μηλαω για τα γουστα τα δικα μου

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #415 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 20:35 »
Eκανα το παραπανω στησιμο και ηταν απογοητευση,τελικα εστριψα 2 25mm συρματα σε twisted και εφτιαξα μια αντισταση στα 1,2οhm το ανεβασα στα 18watt και είναι πολύ καλυτερα γευστικα,παλι υπολειπετε αρκετα γευστικα σε σχεση με τον erl αλλα είναι πολύ καλυτερα από πριν!
Τι συρματα,στα ποσα ohm,και στα ποσα watt προτείνεται για γευση και ντουμανη?

Twisted 0.4mm, 0.8Ω, 40W.

Όταν αδειάσει το τανκ θέλω να δοκιμάσω να τον στήσω με διπλή αλλά λίγο διαφορετικά από το συνηθισμένο. Αν πετύχει θα βγάλω φώτο.  ;D

Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #416 στις: Ιανουαρίου 27, 2016, 22:41 »
Νεος κατοχος του lemo 2.
Καλως σας βρηκα

Παρελαβα εχτες το νεο μου ατμοποιητη.
Εκανα το απαραιτητο μπανακι του αν και ηταν αρκετα καθαρος.
Παρατηρησα οτι ελειπε το o ring της καμπανας αλλα εβαλα ενα απτα ανταλακτικα...

Εδω εχω μια απορια.
Ενω το drip tip εμπαινε σχετικα ευκολα,αφου εβγαλα τα οριγκακια για να πλυνω και το drip tip μετα το drip tip δεν εμπαινε  χωρις ζορισμα με αποτελεσμα να ψιλοχαλασουν...παρολο που ειχα βαλει λιγο λαδακι...

Ετσι και αλλιως βεβαια θα το αλλαζα με αλλο που εχω αλλα ουτε αυτο εμπαινε ευκολα...Ουτε στον tron που ειχα εμπαινε ευκολα...

Που θα βρω εξτρα orings να εχω καβατζα?βρηκα στο FT  αλλα δεν ξερω διαστασεις....

Επισης κατι αλλο.με την εργοστασιακη αντισταση ειχα σκασιματα εντονα πραγμα ενοχλητικο για αυτο σημερα εκανα δικο μου στησιμο.πηγαινοντας να βγω στα 1.8 βγηκα στα 2.16 και δουλευοντας το στα 15 w ειμαι ικανοποιημενος...

Αλλα μηπως υπαρχει προβλημα που εβγαλα τοσο μεγαλη αντισταση οσο αφορα την μπαταρια ή τον ατμοποιητη;

Αυτα...

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #417 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 11:23 »
Για τα σκασίματα, πρόσεξε το βαμβάκι. Έχεις βάλει λιγότερο από το κανονικό. Πρέπει να μπαίνει όχι εύκολα αλλά όχι και να σου χαλάει τις σπείρες.
Ανταλλακτικά νομίζω είναι δύσκολο να βρεις.
Στα βαττς, όπου σου αρέσει. Αλλά καλό είναι να μη ξεπερνάς τα 4,2 βολτς συνέχεια.

Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #418 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 12:06 »
Για να παιζω στα 4.2 v πρεπει να κατεβω στα 11.3 w με αντισταση 1.56ohm και εκει παιζει υποτονικα....γιατι ομως το λες αυτο?

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vaggos59

  • **
  • 437
  • Φύλο: Άντρας
    • meteoacharnes
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #419 στις: Φεβρουαρίου 03, 2016, 12:20 »
Δεν ξέρω γιατί σου παίζει υποτονικά. Με 1,47 Ωμ, ατμίζω στα 8,5 Βαττς με 3,53 Βολτς. Καθόλου μα καθόλου υποτονικά.
Και για να μη τραβας πολλά αμπερ και ξελιγώνεις και ζορίζεις την μπαταρία.
Υπάρχει η προστασία, αλλά η υπερβολή είναι υπερβολή και το σωστό από άποψη ρευμάτων είναι το σωστό.
Κατέβασε την αντίσταση στο 0, 5 πχ να δεις πόσο λιγότερα βολτς χρειάζεσαι.
 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345439 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10739 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147172 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8010 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208843 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52370 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195742 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos