vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 7 χρήστες
joki, fratz8, bloodlessz, camber, Mulder, Ποντικός, SEB

Lemo 2 Atomizer by Eleaf

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #390 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 04:53 »
@drdninja φίλε μου για τα δικά μου γούστα μετα απο πολλά στησίματα την καλύτερη απόδοση σε γεύση στων lemo2 αλλά και σε άλλους ατμό που χρεισημοποιο   απο 6 ακόμα και 8 σπείρες ανοιχτές με σύρμα  κανθαλ νικέλιο και ss με παχοσ συρματοσ απο 040mm εωσ και 0.25 mm σε 2.5 άξονακι

Τώρα όσο αφορα αυτή την βρωμιά που λέσ αν και η φωτογραφία δεν ξεκαθαρίζει αν είναι μάκα η σκουριά ..αν είναι μάκα με παραπέμπει η σε γρουσουζι πρωην κάτοχο που βαριωταν να λύση και να καθαρίσει η ακόμα ειχε άγνοια το πώς λύνεται ο ατμό η αν είναι κλώνος μπορεί ακόμα να παιζει και το σενάριο σκουριάς  
Το λιγοτερο μια φορά την εβδομαδα γενικό λύσιμο και μπάνιο σε μπολ με υγρό πιάτων
τίποτα που λεσ φίλε μου δεν πρέπει να έχει πανω θα σε συμβούλευα να δεισ αν είναι γνήσιος αν και είναι στο κάτω μέρος τισ βάσης αν είναι σκουριά μπορεί και σε κρυφά σημεία του ατμό να υπαρχουν και αλλά 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #391 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 05:16 »
Ευχαριστω! Δεν φαίνεται για σκουριά και όχι ο ατμό δεν είναι πουθενά αλλου σκουριασμένος. Μάλλον είναι μακα γιατί όσο τον χρησιμοποίησα είχα κάποια διαρροή γιατί γεμιζα λαθος και μάλλον πήγε εκεί υγρό και δεν ξέρω και εγώ τι  :-\ Θελει τρελο τριψιμο αλλα φαινεται να βγαινει. Με τι μπορω να τη καθαρισω? Δοκιμασα οινοπνευμα αλλα δε βοηθησε. Πάντως το κουτάκι του έχει και serial και είναι με τα όλα του.

Μπορώ να βάλω και αυτό το μέρος στο μπολακι με το νερό που τα πλένω?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 16, 2016, 05:21 από drdninja »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #392 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 05:26 »
Πάρε μια παλιά οδοντόβουρτσα και ρίξε πανω λίγο υγρό πιάτων με έντονο τρίψιμο ελπίζω να φύγει τώρα σου είπα και ποιο πανω οτι σε όλους τουσ ατμό τουσ κάνω βίδες που λέμε και τακτικό πλύσιμο ..δεν μου έχει ξανά τύχει κάτι παρόμοιο και δεν ξέρω αν με κάποιο άλλο συστατικό καθαριστή ποιο εύκολα ..

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #393 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 13:40 »
Φιλε μου και εμενα την εχει αυτη τη βρωμια και εγω τον ειχα παρει μεταχειρισμενο. Γενικα οταν τον ελαβα απο το παιδι ηταν αψογος του κουτιου που λεμε αλλα μονο εκει εχει αυτη τη βρωμια που παντως δεν νομιζω να ειναι σκουρια. Νομιζω οτι δεν ειναι να ανησυχεις αλλα ας περιμενουμε να πει και καποιος αλλος με το ιδιο θεμα

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #394 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 15:29 »
Φίλε μου το θέμα μάκασ έχει να κανει με το αν ο προηγούμενος κάτοχος ηταν σχολαστικός στην καθαριότητα σε όλα τα μέρη του ατμό ..και ο ένας απο τουσ 2 δικούς μου είναι απο 2ρο χερι αλλά όταν των έλυσα ηταν πεντακάθαροσ παντού.εποιδη δεν γνωρίζω αν η νυν κάτοχοι πριν ατμισετε είδατε την μάκα η μετα δεν ξέρω ποιο απο του2 εχει να κάνει περί καθαριότητας 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #395 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 18:01 »
Κανένα πρόβλημα έχει φύγει σχεδόν.
Και τον υπόλοιπο ατμοποιητή τον άφησα σε ένα μπολάκι με ζεστό νερό, ξύδι και καθαριστικό και είναι πεντακάθαρος!
Για το αν μου πούλησαν μεταχειρισμένο για αυθεντικό δε ξέρω πάντως ήταν στημένος με τη 0.5 Ohm που έρχεται έτσι κιαλλιώς ο καινούριος Lemo 2 και παίζει τέλεια.
Άλλαξα βαμβάκια σήμερα και δεν είμαι σίγουρας αν έβαλα αρκετή ποσότητα απο βαμβάκι να πω την αλήθεια. Πόσο περίπου κόβεται? (σε πάχος γιατί σε μήκος έχω καταλάβει πως πρέπει να κάθεται χωρίς να σκεπάζει τα αυλάκια)

Πάντως είμαι πολύ χαρούμενος με την αγορά μου  :))

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #396 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 18:20 »
Φίλε μου και να σου πω με των γραφτό λογο λίγο δύσκολο απο οτι είναι το οπτικό κομάτι για καλύτερη πληροφορείση άνοιξε στο you tupe και Γράψε στην αναζήτηση  setup Lemo2 θα σε παραπέμψει σε παρα πολλά βίντεο κοίτα κάποια και αρχισε τουσ πειραματισμούς ....παντός ενα να ξέρεις παντα το βαμβάκι να είναι αφρατο  καλά και ο lemo δεν θέλει τσιγκουνιά όχι τόσο στο εσωτερικό τισ αντίστασης αλλά για μέσα στο ντεκ θέλει μπόλικο..
τώρα όσο αφορα την ποιότητα υλικών του ατμό είναι παρα πολύ καλά σε όλα τα μέρη του  αν το μονο σαν αρνητικό που του έχω βρει είναι οτι όταν είναι γεμάτος δεν μπορείς να ανοίξει  χωρίς να αδειάσει το υγρό για να κάνεις οποίο  έλεγχο χρειαστεί στην αντίσταση

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #397 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 18:49 »
Θεωρείται πολύ ή λίγο? Το βαμβάκι πρέπει να είναι κολλημένο στα τοιχώματα όταν το ποτίσω σωστά?

Το vape or not to vape  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #398 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 19:32 »
Ναι απο οτι βλέπω στη φωτο είναι λίγο ...άλαξε τροπο τοποθέτησης του βαμβακιού δλδ να το περνά μέσα στο κοίλ  σηκώνεισ τισ άκρες βιδωνει το βαρελάκι και κόβεισ μισο εκατοστό ποιο μεγαλο απο το ύψος του βαρελάκι μετα αφρατευεισ τισ άκρες και τισ γυρνάσ προσ την κάτω μεριά του ντεκ με απαλές κίνησης και όχι με πίεση μετα με έναν πολύ ψιλό αντικείμενο το απλώνεισ σε όλο το ντεκ πιέζεισ λίγο να μην κλειση την εισαγωγή  υγρού και τέλος ..

αν και το rba είναι του subtank v2 με των ίδιο τροπο στήνω και των lemo

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #399 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 19:47 »
Μου βγήκε έτσι. Μου φαίνεται εντάξει, το πότισα άτμισα αλλά δε παίρνω μεγάλες τζούρες φοβάμαι μη μου δώσει καμένο.. Αυτό που με ανησυχεί είναι ότι όταν παίρνω τζούρες χωρίς ρεύμα με κλειστό τον αέρα δεν έχω καμιά μεγάλη φυσαλίδα όπως στο με το προηγούμενο βαμβάκι. Αυτό σημαίνει ότι δε ποτίζει σωστά?

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #400 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 03:36 »
Αρκετα πιθανο, αλλα οχι αναγκαστικο.


Εκανες αυτο που σου ειπε ο Γιωργος; Εβαλες πρωτα το βαρελακι, εκοψες απο πανω το περισσευμα και μετα το εβαλες μεσα αφρατεμενο;

Αποσυνδεδεμένος drdninja

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • The eyes chico. They never lie.
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #401 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 05:31 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις παιδιά. Θέλω να τα καταφέρω με επισκευάσιμο και για καλύτερο άτμισμα, και για οικονομικούς λόγους αλλά δε περίμενα να έχω τόσα προβλήματα ρε γ@#ώτο. Ίσως έπρεπε να πάω για Kayfun...
Δοκίμασα με το τρόπο που είπε ο Γιώργος και έπαιρνα καμένο, τον έλυσα και δοκίμασα έτσι:

[youtube]UO89fU10s48[/youtube]

Είχα μερικές ωραίες τζούρες αλλά μετά πάλι καμένο. Kαθόλου bubbles όσο και αν τράβαγα με κλειστό αέρα χωρίς ρεύμα.
Μια χαρά έπαιζε ο ατμοποιητής με το βαμβάκι που είχε απο μόνος του btw, οπότε μάλλον κάνω κάτι λάθος όταν βάζω το βαμβάκι ή όταν τον δένω.

Για την ώρα κλαίω τα λεφτά μου  :'(

Αποσυνδεδεμένος papoys1

  • **
  • 131
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #402 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 07:46 »
μηπως βρε παιδια εχει ξεχειλωση το λαστικο στο κατω μερος του γυαλινου τανκ και του φραζη την εισοδο του υγρου πολυ περιεργο οτι στησιμο και αν του εχω κανει του λεμο μαλον προβλημα υπερτροφοδοσιας μου κανει
παρα το αντιθετο

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #403 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 09:39 »
Φίλε και σύντμιστη  drdninja στους 9 μήνες που έχουν περάσει απο τοτε που άρχισα το ΗΤ
πίστεψε με  έχω πετάξει παρά πολλά μετρα σύρμα και πατ απο βαμβάκι έως του να φτάσω σε κάποιο σημείο που να κάνω σεταρισμα σε ατμό χωρίς προβλήματα  τίποτα μα τίποτα δεν είναι δύσκολο να φτιαχτεί απλα να έχεις υπομονή και θεληση ..όλοι η ατμό έχουν μια βαθμίδα  δυσκολίας άλλος πολύ άλλος λίγο ....αν τωρα με την πρωτη αποτυχια κοιτασ κατι αλλο πίστεψε με οτι και εκεί θα πάρεισ απογοήτευση αν νομίζεις οτι με το πρωτο θα σου αποδώση τέλεια και σε αυτήν την περιπτωση θα ξαναγυρίσεισ σε εργοστασιακές κεφαλές ....

Εστίασε την προσοχή σου σε αυτα που θα σου πω 1το κάνε 6 η 7   σπείρες σε 2.5 άξονακι και κάνε  ανοιχτές όχι κλειστές σπείρες να ισαπέχουν όσο γίνεται μεταξύ τουσ δεσ και φωτο ποιο πριν ...το βαμβάκι μέσα στην αντίσταση να περνάη ουτε πολύ σφιχτά αλλά ουτε και χαλαρά  ο πειραματισμός φέρνει και αποτελεσματα παντα  οπωσ σου ειπα και πριν θα κοβησ το βαμβακι μετα απο την τοποθέτηση του βαρελάκι ου  και οχι ποιο πριν αφρατεμα κατέβασμα και καλο άπλωμα στο ντε( δεσ φωτο  πριν) μετα που ριξησ  υγρό στο βαμβάκι με μια βελόνα μεγαλοπη απο εκεί που είναι η εισαγωγές  υγρού πίεσε λίγο να αφήσει κάποιο κενό..τωρα πριν κανεισ ολα αυτα καθαρεισε λιγο των ατμο και κοιτα χωρισ υγρο οταν βιδωνησ το τζαμι στο ντεκ αν το πολύ σφίξεισ υπάρχει και η περιπτωση το κάτω λάστιχακι να σου κλείνει τισ τρύπες εισαγωγής υγρού ελπίζω να σε οπλισα με λίγοι υπομονή  και εδώ είμαστε για οτι άλλο χρειάστη


Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Απ: Lemo 2 Atomizer by Eleaf
« Απάντηση #404 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 10:04 »
[youtube]8-m8KLMrAFE[/youtube]           


@ drdninja

1] το  συρμα  να πιανει  στις  βιδες 

2] οι  τρυπες  εισαγωγης υγρου  100%  open

3] το  βαμβακι  να  ειναι  σαν  τοιχος  [  πλακε ]  μπολικο  δεξια /αριστερα  καθολου  πανω  απο  τρυπα  εισαγωγης 

δλδ  το  βαμβακι  να  μπορει  να  τραβα  ολο  το  υγρο  που  θα  μπαινει απο  καναλια  εισαγωγης 

και  στο  μυαλο  σου  παντα  ολοι  οι  τανκατοι  ειναι  ατμο  /  υπο  πιεση  αερα  δλδ  παντα  λιγο  αερα μεσα  στο  τανκ 

ετσι  τον στηνω  εγω  -   δες  τι  θα σου  ταιριαξει 
καλα  στησιματα 

 :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 17, 2016, 10:20 από xalkidapro »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345463 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10758 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147177 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8012 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208846 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545025 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32892 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52377 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600257 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360795 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195747 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos