vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

127 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

NOBACCO Hybrid-e (901 σπ.)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 03, 2011, 23:35 »
Παρελαβα χθες το πρωι Hybrid-e για τη φουκαριαρα...οχι τη μανα μου...τη μπαταριουλα μου την 900mah eGO-T.Το εχω υπο δοκιμες κ ως τωρα δεν εχω βρει καμια διαφορα με το Hybrid το "κλασσικο",εχει μονο μια απειροελαχιστη διαφορα στη τσουρα ως πιο σφιχτη,αλλα αυτο μπορει κ να οφειλεται στη διαφορα τυπου μπαταριας(δε ξερω).

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 04, 2011, 01:37 »
Δυστυχώς - δυστυχώς - δυστυχώς και πολύ πολύ κρίμα... Και ο δεύτερος μου έβγαλε καμένο κι ας ήταν τύφλα στο μεθύσι από το πολύ υγρό... Δυστυχώς! Έτσι θα πρέπει να επιστρέψω στα τανκς και τις διαρροές τους. 6€ ο ένας με διάρκεια ζωής 2 - 4 μέρες είναι too much!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 04, 2011, 01:43 »
Δυστυχώς - δυστυχώς - δυστυχώς και πολύ πολύ κρίμα... Και ο δεύτερος μου έβγαλε καμένο κι ας ήταν τύφλα στο μεθύσι από το πολύ υγρό... Δυστυχώς! Έτσι θα πρέπει να επιστρέψω στα τανκς και τις διαρροές τους. 6€ ο ένας με διάρκεια ζωής 2 - 4 μέρες είναι too much!

Ζητας απ την εταιρεια να στους αλλαξει κ στους αλλαζει...Την επομενη εχεις 2 νεους καρτο,εφοσον ειναι δυσλειτουργικοι παντα.

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 04, 2011, 01:46 »
 :confused1: Θα τους αλλάξουν για γεύση καμένου;  :confused1:
μακάρι...
Θα τηλεφωνήσω με το χάραμα...
thanks πάντως...

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 04, 2011, 02:00 »



Δυστυχως ολα τα παραπανω φαινομενα (σφιχτη τζουρα ,πεσμενη αποδοση) μετα απο 4 μερες τα εχω και εγω.Ποτε δεν εχει μεινει χωρις υγρο γιατι τον ανανεωνω συχνα και οπως πολυ σωστα ειπε και καποιος παραπανω ποτε δεν πηρε πανω απο 1ml στο γεμισμα.
Μαλλον τελικα δεν ειναι τιποτα καλυτερο απο τα 510 LR cartomizer αλλα τουλαχιστον σε αυτα παιρνεις 5 με € 8
:confused1: Θα τους αλλάξουν για γεύση καμένου;  :confused1:
μακάρι...
Θα τηλεφωνήσω με το χάραμα...
thanks πάντως...


Να το πούμε άλλη μια φορά, κάντε χρήση της εγγύησης. Στο συγκεκριμένο θέμα τουλάχιστον, η NoBacco είναι άψογη!

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 04, 2011, 02:00 »

Να το πούμε άλλη μια φορά, κάντε χρήση της εγγύησης. Στο συγκεκριμένο θέμα τουλάχιστον, η NoBacco είναι άψογη!
:respect: :respect: :respect:

Αλλιως,ας κανουμε κι αλλες κληρωσεις....  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος makk

  • **
  • 116
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 04, 2011, 02:05 »
Βάγγο, δε νομίζω πως είναι θέμα παρτίδας. Είναι λίγο κουφό να είναι 2 στα 2 η αποτυχία! Το βλέπω και οι αντικαταστάτες την ίδια εξέλιξη να έχουν... Δηλαδή πτώση απόδοσης, γεύση καμένου εστω κι αν ποτέ δεν  έμειναν άδειοι... Θα προσπαθήσω να τους αλλάξω αλλά σκέφτομαι κι από την άλλη μήπως το προϊόν ρε παιδί μου, δεν προορίζεται για 5-6 συνεχόμενες εισπνοές... Στεγνώνει ακαριαία μέχρι να ξαναρουφήξει υγρό και καίγεται... Αυτό κατάλαβα... Κι εγώ δυστυχώς δεν αλλάζω τρόπο άτμισης... Κάποια στιγμή θα κολλήσω το χέρι στο κουμπί... Αφού εκεί η γεύση γίνεται σούπερ!
Αλλά έχετε δίκιο. Μια δεύτερη ευκαιρία την αξίζει...

Αποσυνδεδεμένος greekn1c

  • **
  • 422
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 04, 2011, 02:16 »


Να το πούμε άλλη μια φορά, κάντε χρήση της εγγύησης. Στο συγκεκριμένο θέμα τουλάχιστον, η NoBacco είναι άψογη!

H nobacco οπως εχει γραψει ισχυει η εγγυηση αμα δεν δουλευει το καρτο και οχι αμα εχει μειωμενη αποδοση οποτε δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις εγγυηση εκτος αν βγει off εντελως ο ατμοποιητης.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 04, 2011, 02:26 »
Βάγγο, δε νομίζω πως είναι θέμα παρτίδας. Είναι λίγο κουφό να είναι 2 στα 2 η αποτυχία! Το βλέπω και οι αντικαταστάτες την ίδια εξέλιξη να έχουν... Δηλαδή πτώση απόδοσης, γεύση καμένου εστω κι αν ποτέ δεν  έμειναν άδειοι... Θα προσπαθήσω να τους αλλάξω αλλά σκέφτομαι κι από την άλλη μήπως το προϊόν ρε παιδί μου, δεν προορίζεται για 5-6 συνεχόμενες εισπνοές... Στεγνώνει ακαριαία μέχρι να ξαναρουφήξει υγρό και καίγεται... Αυτό κατάλαβα... Κι εγώ δυστυχώς δεν αλλάζω τρόπο άτμισης... Κάποια στιγμή θα κολλήσω το χέρι στο κουμπί... Αφού εκεί η γεύση γίνεται σούπερ!
Αλλά έχετε δίκιο. Μια δεύτερη ευκαιρία την αξίζει...
Μου κάνει εντύπωση, γιατί όσο και να προσπάθησα (τους απλούς, όχι τους "-e") καμένο δεν έφεραν σε μένα παρά μόνο μια "υποψία" μετά από την 4η συνεχόμενη τζούρα με το cut-off των 6"!!!
Αναφέρω εδώ ότι τυχαίνουν περιπτώσεις με πακέτα που "γκελάρουν" τα καρτο (τα πρώτα δύο που γράφω με προβλήματα, ήταν στο ίδιο πακέτο)
Απλά το θεωρώ άδικο να πηγαίνει στο "βρόντο" τόση προσπάθεια για καλή υποστήριξη εκ μέρους της εταιρίας . (ενώ θα μπορούσα π.χ. να έχω ψωνίσει από κάπου αλλού που δε με καλύπτουν με εγγύηση ακόμη και βόλτα να πάω το όποιο εξάρτημα μέχρι το σπίτι μου και να τους το γυρίσω πίσω χωρίς να έχει ατμίσει ούτε τζούρα)
(Κι ας μην έχω μετοχές τους 8) )

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 04, 2011, 02:32 »
H nobacco οπως εχει γραψει ισχυει η εγγυηση αμα δεν δουλευει το καρτο και οχι αμα εχει μειωμενη αποδοση οποτε δεν μπορεις να χρησιμοποιησεις εγγυηση εκτος αν βγει off εντελως ο ατμοποιητης.
Πάρτε τηλέφωνο ή πηγαίνετε από το κατάστημα, δε μπορώ να το κάνω πιο λιανά ότι μέχρι προχτές  δεν είχα εγώ ή κάποιος άλλος που ξέρω ότι ζήτησε αλλαγή "μα-μου-σου -του"!!!(Το έχω ξαναγράψει)
Εκτός κι αν άλλαξε κάτι στην πολιτική της εταιρίας και δε το ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος ArXoS

  • ***
  • 857
  • Φύλο: Άντρας
    • Συνταγές μαγειρικής και ζαχαροπλαστικής
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 04, 2011, 03:03 »
κι εγώ μετά από 7 μέρες αποκλειστικής χρήσης έχω μειωμένη απόδοση, πάρα πολύ. Αν είχα 100% στις αρχές, τώρα έχω κάτω από τα 20% σε όλα (ντουμάνια, γεύση, χτύπημα) και 50% πιο σφιχτή τσούρα.
Το κάρτο δουλεύει, δε μου πάει όμως να το πάω στα παιδιά για αλλαγή. Κι εγώ νομίζω οτι η εγγύηση είναι για άλλα πράγματα (δυσλειτουργίες τραγικές ή καθόλου λειτουργία) και όχι για κόπωση λόγω χρήσης. Το θεωρώ φυσιολογική φθορά και δε φταίνε τα παιδιά γιαυτό. Άλλωστε, αυτό δε συμβαίνει και με όλους τους ατμο-κάρτο? Έχουν την ίδια απόδοση μετά από 1 βδομάδα;

Τώρα που το ξανασκέφτομαι μετά από ένα τσουβάλι ατμο-καρτο που έχω ατμίσει, θα ήταν σενάριο επιστημονικής φαντασίας να υπάρξει carto που να κρατάει για 50 γεμίσματα των 3ml (150ml συνολικά) την ίδια απόδοση  :hmmm:
Ειδικά carto πολυεστέρα, που ο πολυεστέρας ως υλικό κουράζεται ούτως ή άλλως και χάνει την απορροφητικότητα του, γιατί λειτουργεί πάνω από όλα και ως φίλτρο

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 04, 2011, 10:53 »
κι εγώ μετά από 7 μέρες αποκλειστικής χρήσης έχω μειωμένη απόδοση, πάρα πολύ. Αν είχα 100% στις αρχές, τώρα έχω κάτω από τα 20% σε όλα (ντουμάνια, γεύση, χτύπημα) και 50% πιο σφιχτή τσούρα.
Το κάρτο δουλεύει, δε μου πάει όμως να το πάω στα παιδιά για αλλαγή. Κι εγώ νομίζω οτι η εγγύηση είναι για άλλα πράγματα (δυσλειτουργίες τραγικές ή καθόλου λειτουργία) και όχι για κόπωση λόγω χρήσης. Το θεωρώ φυσιολογική φθορά και δε φταίνε τα παιδιά γιαυτό. Άλλωστε, αυτό δε συμβαίνει και με όλους τους ατμο-κάρτο? Έχουν την ίδια απόδοση μετά από 1 βδομάδα;

Τώρα που το ξανασκέφτομαι μετά από ένα τσουβάλι ατμο-καρτο που έχω ατμίσει, θα ήταν σενάριο επιστημονικής φαντασίας να υπάρξει carto που να κρατάει για 50 γεμίσματα των 3ml (150ml συνολικά) την ίδια απόδοση  :hmmm:
Ειδικά carto πολυεστέρα, που ο πολυεστέρας ως υλικό κουράζεται ούτως ή άλλως και χάνει την απορροφητικότητα του, γιατί λειτουργεί πάνω από όλα και ως φίλτρο

Ναι,αλλα ειναι αλλο πραγμα το να σου ερχεται γευση καμενου κ αλλο το να εχει μυωμενη αποδοση κ τα 2 παλικαρια που παραπονεθηκαν εχουν γευση καμενου,αρα η εταιρεια μπορει ανετα να τ αλλαξει χωρις να τους κανει "νερα".Και οπως επιμεινε κ ο συνονοματος ας παρουν ενα τηλ. βρε αδερφε δε χαλασε κ ο κοσμος... ;)

Αποσυνδεδεμένος xristosxat

  • *
  • 84
  • Φύλο: Άντρας
  • Οτι του φανει του λολοστεφανη....
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 04, 2011, 11:58 »
Σε μενα το αλλαξε κανονικα με γευση καμμενου το hybrid.....

Αποσυνδεδεμένος marile

  • *
  • 43
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Το καπνισμα.....αδυνατιζει............
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 04, 2011, 23:07 »
 :'( Βοηθεια .Καποιος ξερει καμμια πατεντουλα γιατι εχασα και το 3ο επιστομιο που μου δανεισαν και τωρα μεχρι να παραλαβω νεο ατμιζω το Hybid e σκετο και μοιαζω λιγουλακι με το avatar  του TEM . Μετα απο μιση μερα προπονηση βεβαια τα παω  μια χαρα .Ατμος φουλ και τζουρες απολαυστικες ,αλλα πως θα εμφανιστω αυριο στο λιμανι με αυτο το πραμα στο στομα δεν ξερω :-[ :-[ :-[ ???

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: NOBACCO Hybrid-e
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 04, 2011, 23:19 »
Αφού τα πας μια χαρά δεν έχεις πρόβλημα. Απορώ όμως πως τα χάνεις συνέχεια τα επιστόμια....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824352 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507351 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154762 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243863 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1754 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem