vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 3 χρήστες
tasos1976, th3ofilos, kkoumas

Twitter

Υγρά 7

Αποσυνδεδεμένος conan

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 30, 2015, 00:04 »
Sample pack αναμένεται αύριο στο σπίτι. Δεν με αρέσουν τα καπνικά, αλλά θα τα δοκιμάσω όλα για να έχω προσωπική άποψη. Οψόμεθα.....

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 30, 2015, 18:10 »
να πω ότι τα έφερε και ο Μιχάλης στο vapeclub για εμάς εδώ πάνω στα βόρεια.Δεν  τα έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά ψηνομαι για τα λεμονοειδή.
Για την επίγευση στο ροδάκινο και το συνδοιασμό του με τα φρούτα του πάθους μία ανάλυση παραπάνω;

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #47 στις: Μαΐου 01, 2015, 01:55 »


Λίγη υπομονή! Αύριο ξεκινάει η δοκιμασία τους!!!

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος tt.ss

  • **
  • 294
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #48 στις: Μαΐου 01, 2015, 09:45 »
Περιμένω  να  διαβάσω  την έκτη   αίσθηση  σου  ……..περι  7even  :)   

Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #49 στις: Μαΐου 01, 2015, 19:41 »
να πω ότι τα έφερε και ο Μιχάλης στο vapeclub για εμάς εδώ πάνω στα βόρεια.Δεν  τα έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά ψηνομαι για τα λεμονοειδή.
Για την επίγευση στο ροδάκινο και το συνδοιασμό του με τα φρούτα του πάθους μία ανάλυση παραπάνω;


Ιδιαίτερα σημαντική πληροφορία για μας τις «μπουγάτσες»... Κάτι τέτοιες προσπάθειες που έχουν 18 μήνες μελέτης, θέλω να τις δοκιμάζω, για....!!

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #50 στις: Μαΐου 04, 2015, 21:32 »
Ρισκάροντας να βγει μεθαύριο ο μετρ Cruiser και να γίνουμε ρεζίλι, θα πω ότι έχω πάθει πλάκα με τα υγρά αυτά. Τα δοκίμασα όλα, αγόρασα το Heaven και το Seas επειδή είμαι πλήρης από καπνικά και ήμουν σε αναζήτηση πιο γλυκοφρουτένιου υγρού. Ροδάκινο και σοκολατένια φράουλα στα καλύτερά τους, για τα δικά μου γούστα πάντα.
Ομολογώ όμως ότι ακόμα και αυτά που δεν θα προτιμούσα (π.χ. το Arts) φαίνονται πολύ "δεμένα" υγρά. Τα αρώματά τους είναι το κάτι άλλο και μόλις ανοίξεις το μπουκάλι καταλαβαίνεις ότι κάτι καλό σε περιμένει. Well done.

Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #51 στις: Μαΐου 05, 2015, 16:54 »
Πήγα λοιπόν από τον κο. Μιχάλη στο Vapeclub όπου είναι ο μόνος προς το παρών που έχει τη σειρά 7 στην Θεσσαλονίκη...

Όντας από τους - ας πούμε «τυχερούς» όπου δεν με ενοχλεί κάποια γεύση... Όπως π.χ. ενοχλεί κάποιους η βανίλια ή το βούτυρο και κάποιους ακόμα και το πεπόνι, έκανα δοκιμή στα τυφλά αφού εσκεμμένα δεν πληροφορήθηκα για τις γεύσεις και τα αρώματα των υγρών. Ήξερα μόνο ότι ήταν ένα Project από την ReplaceSmoke εδώ και 1,5 χρόνο, με αρώματα από την εταιρία που μας προσφέρει τα T-Juice και Holy Juice.

Μου δίνει πρώτο λοιπόν το 7 Lives... Καπνικό, με πρώτη σκέψη ότι είναι σε συνδυασμό με... Κανέλα;;... Γαρύφαλλο;;... Κανελογαρύφαλλο;... Με ενημερώνει ο Μιχάλης ότι είναι λέει Virginia με μέλι και μυρωδικά. Εγώ, μέλι, δεν κατάλαβα. Ίσως είναι σε βαθμό που απλά θα στρογγυλέψει τις όποιες «γωνίες» έχουν τα υπόλοιπα μυρωδικά όπως η κανέλα ή το γαρύφαλλο. (Καλό, όχι κάτι ιδιαίτερο).

Δεύτερο ήταν το 7 Kings... Επίσης καπνικό που εδώ όμως μου ερχόταν κάτι οικείο... Κι αυτό ήταν ένα πιο «φιλικό» Primo Verde με ξεκάθαρες νότες βουτύρου. Ο Μιχάλης μετά μου είπε ότι ήταν ένα Virginia με καραμέλα βουτύρου. Είχα την αίσθηση ότι το βούτυρο την είχε πνίξει την καραμέλα. (Επίσης καλό, επίσης όχι κάτι ιδιαίτερο).

Τρίτο μου έδωσε το 7 Seas... Εδώ έχουμε ένα ξεκάθαρο ροδάκινο επίσης γνώριμο καθώς γνωρίζω το ροδάκινο από την Holy Juice το οποίο και εδώ στο 7 Seas, είναι έντονο και ίσως θα έλεγα κρεμώδες!? Στο τέλος της εκπνοής, άφηνε κάτι περίεργο για μένα, απροσδιόριστο για να πω αν ήταν άσχημο ή καλό. Πάντως έχω δοκιμάσει και καλύτερα ροδάκινα σε υγρά αναπλήρωσης αλλά και χειρότερα. (Μέτριο, όχι κάτι ιδιαίτερο).

Τέταρτο μου έδωσε το 7 Sins... Εδώ κλέβουν την παράσταση η μέντα και το λεμόνι. Σε καλή ένταση η μέντα και το λεμόνι θα έλεγα ότι δίνει την αίσθηση της φρεσκάδας κι όχι τον χυμό του λεμονιού. Με ενημερώνει ο Μιχάλης ότι έχει λέει και μανταρίνι... Κι εκεί είναι που το μανταρίνι θα το ήθελα αρκετά πιο έντονο για να γίνει πιο «ευκολόπιοτο» και πιο μυρωδάτο. (Μέτριο, όχι ιδιαίτερο).

Πέμπτο μου έδωσε το 7 Arts... Δροσερότατο Lemoncello που η μόνη διαφορά με το Lemoncello της Holy Juice, είναι ότι αυτό ίσως είναι λίγο πιο γλυκό.
Στην ουσία το Lemoncello είναι ένα ποτό όπου κλείνεις φλούδες λεμονιού σε ένα βάζο με αλκοόλ για 10 μέρες και μετά το ανακατεύεις με σιρόπι ζάχαρης.
Το προσφέρεις παγωμένο κι ακόμα καλύτερα με τριμμένο πάγο. (Καλό, όχι κάτι ιδιαίτερο).


Έκτο μου έδωσε το 7 Heaven... Ήταν κάτι γλυκό, ψιλο-κρεμώδες που δεν μπορούσα να προσδιορίσω. Βρε ξανά... Βρε ξανά - μανά... Τίποτα. Μου λέει ο Μιχάλης, κι άλλοι δυσκολεύτηκαν να καταλάβουν τι είναι... Και είναι φράουλα με λευκή σοκολάτα.
Έμεινα έκπληκτος γιατί δεν αντιλήφθηκα τίποτα απ' αυτά που είπε. Ίσως λίγο αφού έμαθα για την λευκή σοκολάτα. Η φράουλα πουθενά. Ήταν ένα σώμα, δεν ξεχώριζε τίποτα. Μια γεύση. (Μέτριο αλλά ασυνήθιστο).

Έβδομο και τελευταίο το 7 Wonders... Απλά πράγματα παιδιά... Ένα Vamp Vape χωρίς την καρύδα. Μια πολύ καλή κρέμα καραμέλας. Αυτό και τίποτ' άλλο.
Γεμάτο άρωμα και γλύκα. Όχι όμως στο σημείο να κουράσει. Τουλάχιστον εμένα. Σκεφτείτε ότι γεύεστε μια κρέμα καραμελέ, χωρίς όμως το σιρόπι καμμένης ζάχαρης. (Όχι κάτι ιδιαίτερο αλλά αρκετά καλό).

Τελικά έφυγα με ένα 10μελο 7 Wonders όπου επιβεβαιώθηκαν τα παραπάνω σε Magma με 1,1 ohm διπλής αντίστασης.

Τελευταία σχόλια...

Το χτύπημα σε όλα τα υγρά, ήταν κάπως άτονο για 6άρια. Ακόμα και στον Magma.

Επίσης να σημειώσω την πολύ καλή παρέα του κου. Μιχάλη στη διάρκεια των δοκιμών.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #52 στις: Μαΐου 05, 2015, 20:36 »
Ωραία παρουσίαση. Με κράτησε η ευγένεια παρέα με την ευθύτητα του λόγου και της άποψης.

Αποσυνδεδεμένος panagosg

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #53 στις: Μαΐου 05, 2015, 21:08 »
7 Heaven. Παρα πολυ καλη φραουλα ,η καλυτερη που εχω δοκιμασει.Επισης μυριζει καταπληκτικα στο χωρο , ολοι μα ολοι γυρω μου με ρωτουν  :D

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #54 στις: Μαΐου 05, 2015, 21:13 »
Δηλ. απο οτι καταλαβα δεν σου αρεσε κανενα  :hmmm:






el.sincemylastcigarette.com


Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #55 στις: Μαΐου 05, 2015, 21:59 »
Δοκίμασα τα περισσότερα, με όση άποψη μπορείς να βγάλεις σε μαγαζί και τελικά πήρα το 7 heaven. Έχει μία επίγευση όμως η οποία δεν μου πολυαρέσει ή ξενίζει και δεν ξέρω τί ακριβώς είναι. Τη σοκολάτα δεν την καταλαβαίνω, την φράουλα πιό πολύ. Μετά είναι αυτή η επίγευση που δεν θυμίζει ούτε τη σοκολάτα ούε τη φράουλα, όποιος ξέρει τί είναι ας το πεί. Πάντως όποιος περιμένει κάτι σε γεύση μιλκ σεικ σοκολάτα φράουλα δεν είναι ακριβώς.
 
Κατά τα άλλα ειναι απαλές οι γεύσεις των υγρών, μόνο το λεμοντσέλο είναι λιγάκι πιό αρωματικό. Εντύπωση μου έκανε το 7 lives με την επίγευση κανελογαρύφαλλου ή ότι είναι αυτά τα μυρωδικά, το οποίο αν και δεν μου αρέσουν τα καπνικά το δοκίμασα έτσι για να δώ και μπορούσα να το ατμίσω με κάποια ευχαρίστηση. Δεν ξέρω άν είναι για όλη την ώρα αλλά παντως δεν είναι ακριβώς καπνικό, το 7 kings ας πούμε δεν μου άρεσε. Το 7 wonders σαν το vamp vape όπως ειπώθηκε χωρίς την καρύδα. Καλό αλλά δεν το πήρα γιατί δεν ήξερα πόσο θα με λιγώσει, το vamp vape το σπάω για να το ατμίσω.

Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #56 στις: Μαΐου 05, 2015, 23:13 »
Δοκίμασα μόνο τα καπνικά δεν με τρελαίνουν οι άλλες γεύσεις, αυτό που μου άρεσε έμενα το 7 kings το οποίο δοκιμάζω να δω αν αντέχεται για όλη την μέρα...

Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #57 στις: Μαΐου 05, 2015, 23:18 »
Δηλ. απο οτι καταλαβα δεν σου αρεσε κανενα  :hmmm:






el.sincemylastcigarette.com


Εμένα ρωτάς; :)

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 05, 2015, 23:25 »
 :yes: :yes: :yes:











Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά 7
« Απάντηση #59 στις: Μαΐου 05, 2015, 23:51 »
Παιδια εγω μετανιωσα που πηρα το sample pack,οταν ανοιγεις τα μπουκαλια κ τα μυριζεις λες οπα,εδω ειμαστε!οταν αρχιζεις κ δοκιμαζεις απογοητευση δυστυχως!ατονες γευσεις κ στο τελος μια παραξενη επιγευση στα πιο πολλα,δε θα γραψω ξεχωριστα,θα το κανουν αλλοι καλυτερα,!εμεινε να δοκιμασω αυριο το arts που ισως να ξεχωρισει μαζι με το sins.απορω με την τοση μελετη κ τοσο ψαξιμο για να τα φτιαξουν!τα υγρα εμειναν ανοιχτα 4 ημερες πριν τα δοκιμασω!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 303 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241179 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3283 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12700 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 681 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7795 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5266 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111707 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan