vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

152 επισκέπτες, 5 χρήστες
mathimatikos1966, nXtLs, Lobotomizer, Jorge, MrGeneral

Twitter

Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις

Αποσυνδεδεμένος dimitrisbass3

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #105 στις: Αυγούστου 04, 2015, 00:56 »
Κλεινοντας 3 χρονια ατμισματος  :D  και μετα απο αρκετους ατμοποιητες που εχω δουλεψει,θεωρω το kayfun οτι ηταν και το Malboro οταν καπνιζαμε...ενας ατμοποιητης που ταιριαζει σχεδον σε ολους..


Για χρηση εκτος σπιτιου τον χρησιμοποιω συνεχεια με σκετη βαση χωρις αρωματα χωρις τιποτα,βεβαια οταν ειμαι σπιτι τον αφηνω στην ακρη και ξεκιναει το ντριπινγκ...!


Γι' αυτο θα ελεγα οτι ναι ο kayfun παραμενει ατμοποιητης χωρις ανταγωνισμο,οσο αφορα την απλοτητα του και παιρνοντας ενα ατμισμα σεβαστο οπως και αν το στησεις.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #106 στις: Αυγούστου 06, 2015, 13:35 »
Κάποια μηνύματα, μεταφέρθηκαν εδώ

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #107 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 13:13 »
Καλησπέρα σε όλους τους φίλους.
Ωραίο θέμα.
Πιστεύω πως αξίζουν λίγο παραπάνω οι γνώμες νέων ατμιστών όπως εγώ, εξάλλου όλοι από εκεί περνάμε, που άθελά μας είναι κι η περίοδος όπου είμαστε και πιο αντικειμενικοί. 

 
Η δική μου μικρή εικόνα:

 
2ος μήνας ατμίσματος, (30 ημέρες Ναυτίλος), απλά και φθηνά υγρά, και 3η ημέρα με επισκευάσιμο ατμοποιητή Kayfun Lite plus.

 
Στην περίπτωσή μου λοιπόν, ξεκίνησα με Ναυτίλο που με κράτησε μακριά απ' το τσιγάρο με τον καλύτερο τρόπο. Υπέροχο μηχανάκι, ό,τι υγρό έτυχε να επιλέξω το απόλαυσα μέχρι τελευταίας σταγόνας. Απόσβεση χρημάτων δεν κάνω ακόμα και το ξέρω καλά (1ο μοντάκι και μελέτη για 2ο, 2 ατμοποιητές, διπλές μπαταρίες, εξωτερικός φορτιστής, 5αδες αντιστάσεων, υγρά, μπουκαλάκια, επιστόμια, θήκες, κουτάκια, βαμβάκια, σύρματα, κατσαβιδάκια, ταγκάκια, σκατουλάκια κ.λπ. κ.λπ). 

 
Ο πρώτος μπούσουλας ήταν ασφαλώς να πάρω γνώμες από ανθρώπους τού χώρου. Η απάντηση μία: Kayfun (Lite plus).

 
Δεύτερος πονηρός μπούσουλας η παρατήρηση: φίλοι και εχθροί είχαν κι από έναν.

 
Σε άλλο νήμα έγραψα για τις πρώτες μου δοκιμές. Έφτιαξα αντίσταση για καλλιστεία, βαμβάκι από κομμωτήριο, υγρό φραουλίτσα, και με το πρώτο κλικ γεύση παντόφλας. Εργοστασιακός ατμοποιητής που συγχωρεί αρκετά λάθη και την πάτησα; Μετά από στήσιμο-φροντιστήριο αστραπή, μέσα από απλούς περιορισμούς, είναι όλα μια χαρά. Υπέροχος ατμοποιητής, όμορφος, ποιοτικός, ευφυέστατος σχεδιασμός.

 
Αποτέλεσμα τριών ημερών: Απόλαυση.
Δεν ζήτησα ιδιαίτερες ή εξεζητημένες γεύσεις. Δεν ψάχνω το τέλειο.  Αυτό που κατάλαβα:
Η χρυσή τομή για να μείνω μακριά από το τσιγάρο, για να μπω ιδανικά στο άτμισμα και για να γίνει φυσιολογική απόσβεση χρημάτων, χωρίς να χάσω σε απόλαυση, ήταν σωστά βήματα.

 

 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 10, 2015, 13:34 από JoeBarTeam »

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #108 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 13:32 »
""Έφτιαξα αντίσταση για καλλιστεία, βαμβάκι από κομμωτήριο, υγρό φραουλίτσα, και με το πρώτο κλικ γεύση παντόφλας.""

Είσαι ωραίος. :thumpup:

Έχω λιώσει στο γέλιο.  :lotpot: :lotpot: :lotpot:

Να είσαι καλά.  :respect:

Υ.Γ. Μην αγχώνεσαι με τον Kayfun θα τα βρείτε εύκολα. Λίγο υπομονή και επιμονή.  :)

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #109 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 13:38 »
Χαχαχα. @makis66, καλησπέρα.


Δεν ήξερα τι άλλο να πω χαχαχα. Δεν ξέρω και πώς τα κατάφερα την 1η φορά κι έφτιαξα γεύση κλανιάς.



Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #110 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:42 »
Ευκολάκι!
Στο πρώτο μου στήσιμο, το πχιο "απλό" με το φυτίλι, πριν τα μικροκόλια και τα "σούπερ" βαμβάκια, πήρα μεταλλοκαμμενοψοφιμίλα! Θεωρητικά είχα ακολουθήσει πιστά όλες τις οδηγίες αλλά το αποτέλεσμα ήταν εμετός!
Θέλει κάποια εξοικείωση το άθλημα.
Είμαι καυφουνού, τον αγαπώ, βριζόμαστε, τα βρίσκουμε, δεν έχω δοκιμάσει άλλον επισκευάσιμο ως τώρα αλλά δεν τον συγκρίνω με κανέναν εργοστασιακό! :nope:

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #111 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 14:48 »
zerom οτι δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ επισκευάσιμο με εργοστασιακό ατμό συμφώνο  απόλυτα αλλά όταν θα δοκιμάσεισ και κάποιων άλλο ατμό ποιο αέρα το η γεύση του kayfun και η απόδοση του θα σου φανεί εργοστάσιακου ατμό 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #112 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 15:24 »
Καλά κόψε κάτι  :))

Αποσυνδεδεμένος dred

  • **
  • 212
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #113 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 15:29 »
εγώ για τον kayfun έχω να πω ότι είναι το καλάσνικωφ ΑΚ-47 των ατμοποιητών.μπορεί να μην είναι σούπερ σε γεύση-ντουμάνι-χτύπημα αλλά τα έχει όλα σε πολύ καλό επίπεδο,είναι απλός,παίζει παντού υπό όλες περίπου τις συνθήκες κ δεν σε αφήνει στα δύσκολα.
Υ.Γ.  η τιμή του χώμα κ μπορείς να τον βρεις παντού

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #114 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 15:51 »
Ρε παιδιά θα με τρελάνετε; Και γεύση και ντουμάνι και χτύπημα έχω ωραιότατα! Φυσικά και μπορεί να υπάρχουν επισκευάσιμοι που να ΜΟΥ ταιριάξουν ακόμα καλύτερα ή και όχι τελικά. Μη βάζουμε ισοπεδωτικές περιγραφές σε ήδη πιο ψαγμένες συσκευές, βασισμένοι στην υποκειμενικότητά μας!
Στον καθένα ό,τι ταιριάζει.
Ντρίπερ πχ μόνο κ μόνο γιατί ζεσταίνεται πολύ η τζούρα, προσωπικά δε γουστάρω κι ας λένε κάποιοι ότι είναι η ναυαρχίδα των γεύσεων.
Γούστα είναι όλα.
Και τα υγρά που κάνω έχουν μικρότερα ποσοστά αρώματος πχ, άλλος όμως δεν την ακούει κάτω από 20%. Θα βγάλω άχρηστο αυτόν που θέλει 2 κουταλιές ζάχαρη στον καφέ του επειδή εγώ τον πίνω σκέτο;
 Ξαφνικά βγάλαμε τζούφιο τον καυφούν; Ε σόρυ, αυτά είναι υπερβολές

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #115 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 16:04 »
Τι να λέμε τώρα.. Εδω έχουμε την Μενεγάκη των ατμοποιητών, και συζητάμε αν υπάρχει καλύτερος.
Ναι υπάρχουν, αλλά η ευκολία με απλό στήσιμο να πάρεις το 8/10 του ανήκει.
Εντάξει, κάπου κάπου κάπου λίγη γκρίνια, με τα λάστιχα ας πούμε. Ε, και; Ας αλλαχθούν. Τα καλύτερα του πρέπουνε, τα πιο λουσάτα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #116 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 16:06 »
zerom οτι δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ επισκευάσιμο με εργοστασιακό ατμό συμφώνο  απόλυτα αλλά όταν θα δοκιμάσεισ και κάποιων άλλο ατμό ποιο αέρα το η γεύση του kayfun και η απόδοση του θα σου φανεί εργοστάσιακου ατμό 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλό το χιούμορ Γιώργο, αλλά βάλε και καμιά φατσούλα! Όχι τίποτα άλλο, θα νομίζει ο κόσμος ότι τα λες και σοβαρά!

Και είμαι ο πρώτος που λέει ότι οι KF δεν μπορούν να παίξουν κάποια υγρά όπως μπορούν να τα παίξουν άλλοι ατμοποιητές (Tribeca πχ, που κατά την άποψή μου οι KF το υποτιμούν κατά πολύ), αλλά το ίδιο συμβαίνει με όλους τους επισκευάσιμους!

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #117 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 16:31 »
Από όταν άνοιξα την τρύπα αέρα στα 2χιλ. στον πρώτο κλώνο μου είδα τρελλή διαφορά απόδοσης. Τώρα τους έχω ανοίξει όλους και είναι στα όρια του να μπορείς να τραβήξεις πνευμονική. Με αυτη τη μορφή θεωρώ ότι είναι από τους καλύτερους ατμοποιητές που έγιναν ποτέ.

mobile


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #118 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 16:36 »
zerom οτι δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ επισκευάσιμο με εργοστασιακό ατμό συμφώνο  απόλυτα αλλά όταν θα δοκιμάσεισ και κάποιων άλλο ατμό ποιο αέρα το η γεύση του kayfun και η απόδοση του θα σου φανεί εργοστάσιακου ατμό 

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Νομίζω οτι μ΄αυτά που υπογράμμισα σε bold, εννοείς ότι οι πιο αεράτοι ατμοποιητές έχουν καλύτερη γεύση.
Καλύτερη γεύση σίγουρα δεν έχουν. Οι αεράτοι - δλδ οι πνευμονικοί, θέλουν βατ και τα βατ μειώνουν τη γεύση.
Φιλικά εντελώς θα σου πω, ότι σε βλέπω σε πολλά νήματα να παροτρύνεις συνέχεια τα μέλη να πάρουν Lemo. Οκ, κατανοητό έγινε ότι αυτός ο ατμοποιητής εσένα σε κρατάει μακριά από το τσιγάρο, αλλά η κοπέλα λέει ότι της αρέσει τόσο ο ΚΛ, ώστε ατμίζει μόνο μ΄αυτόν (και είμαι και πολύ παλιά ατμίστρια) Και παροτρύνεις ακόμη κι αυτήν να πάρει πνευμονικό ατμοποιητή;


Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Απ: Kayfun εναντίον όλων ή Όλοι εναντίον των Kayfun - Γνώμες, απόψεις
« Απάντηση #119 στις: Δεκεμβρίου 10, 2015, 17:14 »
Κρύβε χρόνια εσύ! :tongue_smilie: :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571377 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1612 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7668 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121004 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 606 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 331 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326197 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8460 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827337 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9505 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios