vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 3 χρήστες
Metzas, lagoudakis, mfk

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος Κώστας Άλεξ

  • *****
  • 3866
  • Φύλο: Άντρας
  • Προβοκάτορας και ισοβίτης - Watch Out!
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1200 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 16:29 »
Άμα είναι "ελεγχόμενο" από την PM, εγώ και πάλι θα προτιμήσω τα "ανεξέλεγκτα". 

Επιπλέον, έχει πλάκα που χαλάνε λεφτά για έρευνα πάνω σε πράγματα που ήδη υπάρχουν. Μάλλον έχει μπει κανένας ανοιχτομάτης διευθυντής εκεί πέρα και πάνε για τεράστιο σκάνδαλο σε λίγα χρόνια. Π.χ. ας πούμε mesh αντί για αντίσταση υπάρχει ήδη: Vandy Vape Mesh RDA

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1201 στις: Νοεμβρίου 28, 2017, 20:30 »
 Από ότι φαίνεται όμως έχει και η.τ η PM. Δυο διαφορετικά ήδη που δοκιμάζει τώρα, με διαφορετικές τεχνολογίες, το mesh, που είναι με ανοξείδωτο mesh αντί για αντίσταση και βαμβάκι και με έλεγχο θερμοκρασίας (mesh) και το steem που ενώνεται η νικοτίνη με άλατα και παράγει ατμό. Το μάρκετινγκ που χρησιμοποιούνε είναι ότι πρόκειται για πλήρως ελεγχόμενα προϊόντα σε αντίθεση με τα υπόλοιπα η.τ. Το κατά πόσον θα πιάσουν σε αυτούς που θέλουν να κόψουν το τσιγάρο θα δείξει.
Θα πιάσει αν τα χώσουν αρκετά σε κυβερνήσεις για να "ελέγξουν" τον ανταγωνισμό: το άτμισμα.
Αυτή την προσπάθεια ζούμε εδώ και χρόνια.
Στον δρόμο πρέπει να έχω δει μια φορά μόνο άνθρωπο με τέτοιο. Σε σχέση με τα λεφτά που δίνονται βλέπω φτωχά αποτελέσματα. Είναι νωρίς μεν, όμως νομίζω πως δημιουργεί πελάτες αλλά δεν τους κρατάει.

Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1202 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 17:40 »
συγχαρητήρια στην Phillip Morris  για αυτο το μικρό θαύμα..  8)

η εξέλιξη του καπνίσματος είναι εδώ...!!  :eyesplash:  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1203 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 17:59 »
Θα πιάσει αν τα χώσουν αρκετά σε κυβερνήσεις για να "ελέγξουν" τον ανταγωνισμό: το άτμισμα.
Αυτή την προσπάθεια ζούμε εδώ και χρόνια.
Στον δρόμο πρέπει να έχω δει μια φορά μόνο άνθρωπο με τέτοιο. Σε σχέση με τα λεφτά που δίνονται βλέπω φτωχά αποτελέσματα. Είναι νωρίς μεν, όμως νομίζω πως δημιουργεί πελάτες αλλά δεν τους κρατάει.
Στο δεύτερο θα συμφωνήσω και έχω αναφερθεί στους λόγους. Ως προς το πρώτο όμως έχω ενστάσεις. 2 χρόνια στο νησι δεν έχω δει τόσους ατμιστές όσους έχω δει σε 2 μηνες χρήστες του iqos! Tα χώνει καλά ο παπαστρά. Στρατιά από πωλητές που μοιράζουν απλόχερα για δοκιμές.  Επίσης αρκετοί ατμιστες  με clearo το γύρισαν σε iqos. Aυτό είναι που πονάει για μένα.

Αποσυνδεδεμένος st2anger

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1204 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 18:56 »
Μεχρι και στα public τα βαλανε.

Αποσυνδεδεμένος annastas

  • ****
  • 1254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ο,τι θελω θα κανω....
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1205 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 21:18 »
Επίσης αν κάτοχος ΙQOS ''προσηλυτίσει"κι άλλον τυχερό, δίνουν εξτραδάκια ανταλλακτικά (πώς τα λένε τελοσπάντων)...το άκουσα σήμερα από ένα "σαυράκι" που έχω στην δουλειά...φυσικά η κουβέντα κόπηκε δημοκρατικά και δεν μπόρεσα να μάθω κι άλλα... :fight_knuppel:

Αποσυνδεδεμένος gipsy

  • *****
  • 1261
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1206 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 21:23 »
Α γι αυτό φαγώθηκε η άλλη να "προωθεί" Iquos με 37€  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1207 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 21:30 »
Πριν καποια χρονια σε τηλεμαρκετινκ στην τv, παρουσιαζοτανε μια συσκευη οπου εβαζε τα τσιγαρα οποιαδηποτε πακετου σε ξεχωριστες θυριδες ας πουμε,και "προτηγανιζε" τα τσιγαρα.Αυτη η διαδικασια κρατουσε 2 ωρες.Η συσκευη αυτη ηταν πατεντα του Γεωργιου Γκιολβα φανατικος καπνιστης και ο ιδιος,οπου βρηκε μια μεθοδο για λιγοτερο επιβλαβη τσιγαρα

*edit*:Mολις ειδα οτι η συσκευη υπαρχει ακομα και λεγεται nicopal και κανει 200e Δεν κανω διαφημιση ,απλα η mεθοδος με το προτηγανισμα του τσιγαρου υπηρχε πολυ πριν to iquos
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2017, 21:38 από ikaros1 »

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1208 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 21:37 »
Τους είδα κι εγώ στο public.
Δε μπορούσες που δε μπορούσες να κοιτάξεις με την ησυχία σου,από τα πεσίματα για να βάλεις tim,θα 'χουμε και τις ... με τα  πώς τα λένε τώρα.

Στάλθηκε από το Ναυτιλο μου χρησιμοποιώντας σήματα ατμού.


Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1209 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 21:38 »
Τιμ?Καλα πια χρονια πηγες? ;D

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1210 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 21:44 »
Πριν μια βδομαδα ενα ζευγαρι εφερε φιλο τους dj να παιξει στο μαγαζι που παιζω εγω.
Ο dj ηταν χρηστης και ηλεκτρονικου και iqos.
Μου εδωσε και δοκιμασα.
Ενταξει παιδια η γευση ειναι καθαρα τσιγαρισια αλλα απο εκει και μετα ολα τα υπολοιπα συμφωνα με την γνωμη του dj ειναι  τυραννια .
Για αυτο τον λογο ειχε και τρια μοντακια μαζι του  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πιστευω οτι αν υπηρχε υγρο με αυτην την γευση δεν θα ειχε ουτε ενας iqos

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1211 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 21:48 »
Καταργιεμαι την ωρα κ την στιγμη που επεισα μια φιλη να το παρει (αφου πεταξε τον ΗΤ κ δεν γυρναει προς το παρον,Γυναικες ρε φιλε) κ απο τοτε δεν μπορουμε να κατσουμε διπλα της..δλδ χωρις μλκιες το τσιγαρο το αντεχω...

Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1212 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 22:14 »
Πριν καποια χρονια σε τηλεμαρκετινκ στην τv, παρουσιαζοτανε μια συσκευη οπου εβαζε τα τσιγαρα οποιαδηποτε πακετου σε ξεχωριστες θυριδες ας πουμε,και "προτηγανιζε" τα τσιγαρα.Αυτη η διαδικασια κρατουσε 2 ωρες.Η συσκευη αυτη ηταν πατεντα του Γεωργιου Γκιολβα φανατικος καπνιστης και ο ιδιος,οπου βρηκε μια μεθοδο για λιγοτερο επιβλαβη τσιγαρα
Υπάρχει και διαφημίζεται ακόμα.
Χθες κιόλας την είδα σε κάποιο περιφερειακό.
Έχω 2 φίλους που ξέρω ότι την χρησιμοποιούσαν χρόνια.
Πιθανώς και ακόμα, αλλά δεν έχω  επαφές πια λόγω απόστασης, για να ξέρω.
Τιμ?Καλα πια χρονια πηγες? ;D

Πριν μια βδομαδα ενα ζευγαρι εφερε φιλο τους dj να παιξει στο μαγαζι που παιζω εγω.
Ο dj ηταν χρηστης και ηλεκτρονικου και iqos.
Μου εδωσε και δοκιμασα.
Ενταξει παιδια η γευση ειναι καθαρα τσιγαρισια αλλα απο εκει και μετα ολα τα υπολοιπα συμφωνα με την γνωμη του dj ειναι  τυραννια .
Για αυτο τον λογο ειχε και τρια μοντακια μαζι του  :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Πιστευω οτι αν υπηρχε υγρο με αυτην την γευση δεν θα ειχε ουτε ενας iqos


Στάλθηκε από το Ναυτιλο μου χρησιμοποιώντας σήματα ατμού.


Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1213 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 22:19 »
Τιμ?Καλα πια χρονια πηγες? ;D
Χα χα! Την προηγούμενη εβδομάδα .
ΤΙΜ έγραψα??
Πάλι καλά που δεν έγραψα και τελεστέτ.

Στάλθηκε από το Ναυτιλο μου χρησιμοποιώντας σήματα ατμού.


Αποσυνδεδεμένος Mr.R0bot

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
  • #ComeToTheVapeSide
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1214 στις: Δεκεμβρίου 19, 2017, 22:22 »
είναι αλήθεια όμως ότι είναι λιγότερο απιβλαβες από το κανονικό τσιγάρο? η συσκευή αυτή το καίει στους 300C ενώ με καύση κανονική όπως αναφέρεται είναι στους 800C 

σε όσους έχουνε αυτή την συσκευή θέλω να ρωτήσω μυρωδιά στο χώρο αφήνει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 823512 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:49
από Buliwyf
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1114545 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 13, 2024, 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 506481 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154341 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568283 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243377 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293648 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1601 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1007 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem