vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

111 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, dfoust, bloodlessz, lidbab

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1125 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 23:32 »
Είναι μοναδικό αυτό που συμβαίνει και θα έλεγα σε παγκόσμιο επίπεδο σε ένα φόρουμ με σημείο αναφοράς το ΗΤ το θέμα που πάει σφαίρα να είναι το κάτι άσχετο με αυτό.
Και τι δεν θα έδινα αν η τεχνολογία με πρόσφερε την δυνατότητα να άκουγα τα σχόλια με την φωνή και τον τρόπο ομιλίας του καθενός από ότι να τα διάβαζα.
αμα τρολαρεις λογικο δεν ειναι; :)) :))

Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1126 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 23:33 »
Τα μέλη [member=12751]Steve666[/member] και [member=19850]giaderty75[/member] αποκλείστηκαν από το φόρουμ προσωρινά για 3 ημέρες.
Το ίδιο θα συμβεί και με οποιονδήποτε άλλον συνεχίσει στο ίδιο τροπάριο. Χωρίς εξαίρεση.

Αν μετά από την παρέλευση των 3 ημερών το θέμα επανέλθει στα ίδια επίπεδα ο αποκλεισμός θα είναι μόνιμος.

:telos:

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1127 στις: Οκτωβρίου 16, 2017, 23:41 »
 :( πανω που ψηνομουν.... γμτ.

Αποσυνδεδεμένος gkon961

  • *
  • 93
  • Φύλο: Άντρας
  • Ε, πού πας; Είναι γκρεμός εκεί: - Ε, τότε καλά πάω
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1128 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 00:06 »
Και εγώ ως ατμιστής μόνιμος, έχοντας πάρει τις οριστικές μου πια αποφάσεις, έχοντας κάνει τις βασισμένες σε αδιάσειστα στοιχεία επιλογές μου
αναρωτιέμαι:
Τι δουλειά έχω εδώ, σε αυτό το νήμα;

Μάλλον είναι η κατίνα μέσα μου! :D

Μου φαίνεται πως μας λείπει η πίσσα.. κάθε είδους.

Να το κοιτάξουμε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος mpari

  • ***
  • 632
  • Φύλο: Άντρας
  • Δυο λαλούν και τρείς χορεύουν
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1129 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 08:06 »
Εγώ παρότι είμαι γάβρος δεν χαλιέμαι αν ακούσω να διαφημίσουν βάζελοι την ομαδάρα τους. Και αν παίζει καλά εξω η ομάδα τους (τότε τους παλιύς καλούς καιρούς) τους χειροκροτάω με τη ψυχή μου. Συγχωρνάτε με αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τους φανατισμούς από πουθενα. Είμαι μόνιμος ατμιστής ένα χρόνο (σε 6 μέρες) και μόνο που το μύρισα το iqos μουφυγε η όρεξη να το δοκιμάσω. Αλλά ρε παιδιά το νήμα είναι IQOS από τη στιγμή που επιτράπηκε η δημιουργία του δεν είναι λογικό να εισέλθουν ακόμα και διαφημιστές του ?  

Αποσυνδεδεμένος majoragi

  • ***
  • 702
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1130 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 09:49 »
Ουφ!!!

Αντε να πεσει λιγο ηρεμια εδω μεσα...

Πισω στα δικα μας... Δασμοι και Τελωνεια ερχομαιιιιι

Αποσυνδεδεμένος cpbaroque

  • *****
  • 3695
  • Φύλο: Άντρας
    • cpbaroqueTheBlog
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1131 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 10:53 »

Διαφωνώ κάθετα με το μπανάρισμα συνφορουμιτών! Αντί αυτού, μπορείτε να τους επιτρέψετε την πρόσβαση μόνο στο νήμα της κλασικής μουσικής και όπερας. Ε, μετά θα φύγουν για τα καλά από μόνοι τους!  :yes:


Αποσυνδεδεμένος e-spy

  • *****
  • 2471
  • Φύλο: Άντρας
  • Χιούμορ είναι η τέχνη να κρύβεις τις πληγές σου...
    • 99designs
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1132 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 11:33 »
Σωστό κι αυτό.
Βέβαια δεν τους μπανάραμε κιόλας.

Ένα mute 3 ημερών έχουν.
Μια χαρά διαβάζουν τα πάντα.
ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΣΟΥ.  ;D

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1133 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 11:44 »
Το όλο ζητημα μου φαίνεται ότι ήταν να κρατιέται ψηλα στη δημοτικότητα το νήμα ώστε να είναι το πρώτο που βλέπει κανεις όταν μπαινει στο φορουμ

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1134 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 13:18 »
Εγώ παρότι είμαι γάβρος δεν χαλιέμαι αν ακούσω να διαφημίσουν βάζελοι την ομαδάρα τους. Και αν παίζει καλά εξω η ομάδα τους (τότε τους παλιύς καλούς καιρούς) τους χειροκροτάω με τη ψυχή μου. Συγχωρνάτε με αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τους φανατισμούς από πουθενα. Είμαι μόνιμος ατμιστής ένα χρόνο (σε 6 μέρες) και μόνο που το μύρισα το iqos μουφυγε η όρεξη να το δοκιμάσω. Αλλά ρε παιδιά το νήμα είναι IQOS από τη στιγμή που επιτράπηκε η δημιουργία του δεν είναι λογικό να εισέλθουν ακόμα και διαφημιστές του ?  
λογικό να εισέλθει όποιος θέλει, παράλογο και ανεπίτρεπτο να προπαγανδίζει με ψεύτικα στοιχεία.

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1135 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 14:02 »
Αλλά ρε παιδιά το νήμα είναι IQOS από τη στιγμή που επιτράπηκε η δημιουργία του δεν είναι λογικό να εισέλθουν ακόμα και διαφημιστές του ?  
Λογικό είναι να μπει όποιος θέλει. Αλλά σε όλα τα νήματα τηρούνται κάποιοι κανόνες.
Δεν υπάρχει λόγος εδώ ειδικά να μην τηρηθεί αυτό.

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1136 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 14:37 »
Διαβάζω το νήμα και προσπαθώ να καταλάβω τη στάση μερικών μπροστά στην διαφορετικότητα της προσπάθειας απαλλαγής απο το τσιγάρο.
Ο προσωπικός μου αγώνας γιατί περί αγώνα πρόκειται μετά απο πολλά χρόνια καπνίσματος με έφερε στην ευχάριστη θέση να έχω να το βάλω στο στόμα μου τρία χρόνια. Αλλά δεν ξεχνώ και όλα αυτά που με ενοχλούσαν, η PG, τα αρώματα, η αίσθηση του υγρού στα χείλη μου. Αναζήτησα τις λύσεις σε καλούς ατμοποιητές Kaifun phenomeno, χωρίς να καταφέρω να φέρω την τέλεια ικανοποίηση που αρκετοί ευαγγελίζονται ότι έχουν φθάσει. Η λύση δόθηκε μετά απο πολύ προσπάθεια με την δημιουργία επιστομίων που περιέχουν υλικά που αρωματίζουν την σκέτη βάση που ατμίζω και κόβουν την αίσθηση του υγρού στο στόμα. Αν δεν έβρισκα τον τρόπο που μου ταιριάζει ίσως δοκίμαζα και εγώ κάποιο άλλο σκεύασμα που θα με κρατούσε μακριά απο το τσιγάρο. Πιστεύω αν κάποιοι έχουν εμπειρία απο κάτι άλλο και αφού το ίδιο το φόρουμ δίνει δυνατότητα να φέρουν την γνώμη τους για το διαφορετικό γιατί πρέπει να αντιμετωπίζονται ώς υποκινούμενοι με σκοτεινούς στόχους.
ΥΓ. Το άτμισμα είναι πολύπλοκο θέμα. Άτμισμα είναι με ένα Aios και 2-3 ml την ημέρα με εξάρα νικοτίνη και 5% άρωμα, άτμισμα είναι και 10 ml την ημέρα με αντίστοιχη νικοτίνη και 25% άρωμα μέσα 
Ευχαριστώ που μοιραστήκατε τις σκέψεις μου. Το Igos πάντων δεν το έχω πιάσει ποτέ στα χέρια μου για να δώ πως συμπεριφέρεται   

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1137 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 14:56 »
Η διαφορετικότητα της προσπάθειας απαλλαγής από το τσιγάρο δεν επιτρέπεται να περνάει από δυσφήμιση του ατμίσματος, από αναφορά λανθασμένων πληροφοριών, από υποκριτική "άγνοια" πραγμάτων που έχουμε αναφέρει πολλές φορές στο νήμα.
Διαβάζω κι εγώ το νήμα και αναρωτιέμαι αν όλοι όσοι βρίσκετε κάποιον μονομερή φανατισμό διαβάζετε τα ίδια πράγματα.

Στο υπόλοιπο φόρουμ αν κάποιος ακούσει για έρευνες και ζητήσει λινκ δεν θα αντιμετωπίσει επίθεση και ειρωνία.
Στο υπόλοιπο φόρουμ δεν υπάρχει κάποιος να γράψει την προσωπική του μαρτυρία 10 φορές στο ίδιο νήμα, σαν να μην τη διαβάσαμε τις πρώτες 9 φορές.
Στο υπόλοιπο φόρουμ όταν μιλάμε για υγεία έχουμε κάνει πολύχρονο αγώνα να μιλάμε με σαφήνεια και στοιχεία.
Στο υπόλοιπο φόρουμ ξέρουμε πως δεν τρώμε καρκίνο όταν ατμίζουμε.
Στο υπόλοιπο φόρουμ όταν κοντράρονται κάποιοι δεν κατηγορούμε αμέσως για φανατισμό, απλά είναι κάποιοι που κοντράρονται.
Στο υπόλοιπο φόρουμ δεν υπάρχουν θέματα που να σχετίζονται με εταιρικούς κολοσσούς που βρίσκονται στη μέση πολυδάπανης καμπάνιας με όλους τους τρόπους.
:dontknow:
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2017, 15:02 από BigSur »

Αποσυνδεδεμένος dinos_74

  • *****
  • 1689
  • Φύλο: Άντρας
  • πεφτω γιατι μπορω να σηκωθω
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1138 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 16:27 »
Εγω θα το πω και ας με κοψει τα δυο o μπλε.


E-SPY ολο μας το χαλας εκει που περναμε ωραια.
Εισαι κακος  :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris
« Απάντηση #1139 στις: Οκτωβρίου 17, 2017, 17:01 »
Η προώθηση των iqos γίνεται από συμβεβλημένες εταιρείες που αναλαμβάνουν τέτοιου είδους εκδηλώσεις, όχι από τον Παπαστράτο. Αν είναι νόμιμο ή νομιμοφανές δεν το γνωρίζω, όποιος αμφιβάλει πάντως ούτε δικηγόρο χρειάζεται ούτε πρέπει να μπει σε έξοδα.
http://www.efpolis.gr/el/diasfalisi-oikonomikon-symefronton-katanaloton/athemites-emporikes-praktikes.html
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2017, 17:21 από Doubt »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499090 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194467 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108909 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1972 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy