vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

126 επισκέπτες, 4 χρήστες
madtracker, bloodlessz, ahill2, manoslykos

Twitter

IQOS - Η Συσκευή θερμαινόμενου καπνού της Phillip Morris

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #120 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 12:17 »
Δειτε το αλλιώς παίδες. Το τσιγαράκι αυτό ειναι προθάλαμος για το άτμισμα. Μαθαίνει ο κόσμος να πατάει κουμπί.

Αποσυνδεδεμένος pechr

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #121 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 12:20 »
έχεις δίκαιο είναι παλιά φωτογραφία. Δεν πρόσεξα την ημερομηνία.

Επίσης για την πολωνική εταιρεία δεν βρήκα ούτε καν στίγμα στον χάρτη, όχι street view.

Συμπληρώνω ότι για μία Ιταλική εταιρεία που κυκλοφορεί βάσεις στην χώρα μας δεν βρήκα διαδικτυακή σελίδα. αν κάποιος το ξέρει η την έχει βρει ας μας την κοινοποιήσει

κατα καιρούς έχω προσέξει ποστ μελών που γινονται αρκετά επιθετικα προς τα αλλα μέλη με ειρωνικά σχόλια. Όπως κάποιο που απευθυνόταν σε εμένα λίγο πριν.
Θέλω να πιστεύω ότι ΔΕΝ εκφράζουν το πνεύμα της κοινότητας, θέλω να πιστευω ότι το πνέυμα της κοινότητας είναι οι δημιουργικές συζητήσεις και η ανταλλαγή απόψεων.
Τιθασεύστε τα παθη σας, δεν δίνουμε συνεντευξη σε δελτίο τύπου, ΑΠΛΑ ΣΥΖΗΤΑΜΕ
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2016, 13:56 από pechr »

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #122 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 12:21 »
Ευχαρίστως θα το δοκίμαζα. Ευχαρίστως θα το κάπνιζα, σαν περίεργο γκατζετάκι.

Παρ' όλα αυτά, με φοβίζει ο ερασιτεχνισμός τους. Δεν είναι τόσο βλάκες, με αυτή την πορδή να χτυπήσουν το άτμισμα ή να δελεάσουν τον καπνιστή, (σκέψου τώρα, βάλε μου στο τραπέζι αυτό, παρέα μ' ένα καμελάκι σκέτο...).  

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #123 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 12:57 »
H ιστορια επαναλαμβανεται.
Μου θυμιζει τις διαμαχες οταν πρωτοβγηκε το ΗΤ σε σχεση με το ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος E-VAPOR

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #124 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 14:01 »
Μολις αρχισα να παιρνω φορα να τρεξω να το αγορασω .Τους χρωσταω βλέπεις αρκετα χρηματα από τοτε που τους ξεφυγα από το μαντρι τους και πρεπει να τους τα επιστρεψω .!!!! :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος pechr

  • *
  • 36
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #125 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 14:14 »
Για να είμαστε ακριβείς φίλε @pechr η διεύθυνση δεν είναι εκεί που δείχνεις εσύ αλλά εκεί που δείχνει η πρώτη φωτογραφία. Μη βιαστείς να πεις ότι καλά τα λες γιατί τα δεδομένα από την περιοχή είναι του 2011 όπως φαίνεται καθαρά από τη δεύτερη φωτογραφία. Τα πέντε αυτά χρόνια σε αυτή τη διεύθυνση σε αυτό το χωράφι μπορεί να έχουν κτιστεί  σύγχρονες εγκαταστάσεις. Πάντως δεν μπορούμε να πούμε αυτό που λες. Φιλικά πάντα πιστεύοντας ότι παραπλανηθηκες.
Δέχομαι αυτό που λες και συμφωνώ απόλυτα μαζί σου. :)
Άλλωστε για αυτό ανέβασα φωτογραφία από την εικόνα του maps ώστε να το συζητήσουμε.
Και χαίρομαι επίσης που με διόρθωσες με σωστότερη τεκμηρίωση.  :101010:
Είστε πολλά παλιά μέλη και μαθαίνω από εσάς. :respect:
Ειμαι σχετικά καινούργιος στο άτμισμα και μπορεί να κάνω λάθη ή μπορεί να δώσω λάθος πληροφορία, δεν το έκανα με σκοπιμότητα :)
Επίσης είμαι σίγουρος οτι με αυτό το κομμάτι συζήτησης πολλοί μπήκαν στον κόπο να ψάξουν στο maps στοιχεία των εταιρειών που δουλευουν στα υγρά τους.

Αποσυνδεδεμένος to_theio_tragi

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #126 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 14:22 »
Δεν ξέρω αλλά κάτι μου λέει οτι στο απώτερο μέλλον ίσως να δούμε κάποιο πάντρεμα των  δύο τεχνολογιών ατμού και θέρμανσης  καπνού με στόχο η μεν να πετύχει την μέχρι τώρα άπιαστη τσιγαρισια γεύση και η δε την ακόμα πιο ασφαλή χρήση... Ο ανταγωνισμός δεν είναι κακός, ίσα ίσα εξελίσσει πιο γρήγορα και ρίχνει τα κόστη... Απο κει και πέρα η επιλογή είναι του καθενός... Πάντως οι βάσεις ώστε το παραδοσιακό  κάπνισμα να καταλήξει μουσειακό είδος σαν το βινύλιο με κάποια πανάκριβα πούρα και καπνούς πίπας να είναι τα μόνα που θα κυκλοφορούν τίθενται σιγά σιγά...

Αποσυνδεδεμένος specemarine

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
  • Funeral Fog.
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #127 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 14:29 »
12 τζούρες το τεμάχιο,20 ''τσιγάρα'' το πακέτο και τιμή όσο ένα πακέτο τσιγάρα;
Πέρα από όλα τα άλλα,όχι ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Aris08

  • *
  • 54
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #128 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 17:06 »
Πάντως αν κάποιος έφτιαχνε ενα μοντακι που να σου επιτρέπει να προγραμματίσεις το πόσες τζουρες θα κανείς και κάθε πόςο διάςτημα θα το αγόραζα με τα χίλια για να αποφύγω την πιπίλα. Ή θα αγόραζα τέσσερα τέτοια μοντακια για να εναλλάσσω... χεχεχε

Αποσυνδεδεμένος Chronisb

  • *****
  • 1772
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #129 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 17:49 »
Αρη, είναι offtopic αλλά πλάκα-πλάκα..... σε λίγες μέρες θα υπάρχει!!! :)
https://www.fasttech.com/product/6033000

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #130 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 17:50 »
Παίρνω το θάρρος να σου απαντήσω εγώ με βάση το μήνυμα που δέχτηκες από το προηγούμενο μέλος.
Θέλω να ξεκαθαρίσω ότι είναι ένα παντελώς φιλικό μήνυμα με σεβασμο.
Πήρα την διευθυνση μίας γνωστής γαλλικής εταιρείας που κυκλοφορει βάσεις αλλα και υγρά στην χωρα μας.
Την διευθυνση την βρήκα κάτω κατω στο contact us.
Έβαλα την διευθυνση στο google maps και μετά επελεξα το street view ώστε να έχω πλάνο το μέρος που ανήκει σε αυτή την διευθυνση.
Το αποτέλεσμα ήταν αυτό που θα δεις παρακάτω στην εικόνα.
Σε ένα χωριό με διπλανό χωματοδρομο σε όψη λες και βλέπω μαντρι στο χωριό μου

Σε άλλη γνωστή πολωνική εταιρεία που κυκλοφορεί στην Ελλάδα, η διευθυνση που δίνει στο contact us ούτε καν υπάρχει στους χάρτες.
εεε όσο να ναι κάτι με κάνει να αμφιβάλλω
Το να αμφιβάλλεις είναι δικαίωμά σου.
Αν θες να το συζητήσουμε, το ψάξιμο στο street view δεν σου δίνει απαντήσεις και δεν δικαιώνει (κατά την δική μου γνώμη) τις αμφιβολίες. Όχι μόνο οι παλιές φωτό αλλά και η πολύ συχνή δήλωση έδρας σε άσχετο μέρος ή και άλλη χώρα από τις αποθήκες ή τον χώρο παραγωγής μιας εταιρίας, είναι πράγματα που κάνουν το κριτήριο αυτό προβληματικό.
Πάντως το να απομονώνεται μια φράση και να κρίνεται το ύφος χωρίς να λαμβάνεται υπόψη το συγκείμενο (το εννοιολογικό πλαίσιο, τα συμφραζόμενα, όπως θες πες το) μεταφέρει μόνο ότι επιλέγεις εσύ να μεταφέρει.
Στην πράξη, είμαι σίγουρος πως κάποιοι παρασκευαστές δεν είναι σόι. Στατιστικά και μόνο, το θεωρώ σίγουρο. Αυτό όμως δεν μπορεί να αποτελεί επιχείρημα που αξιολογεί μια κατηγορία σε σύγκριση με άλλη κατηγορία.
Πχ:
Τα έτοιμα γλυκά, συσκευασμένα, με συντηρητικά, που τα τρώει ο ήλιος και παλιώνουν σε ένα περίπτερο, συνολικά δεν είναι καλά όπως ενός ζαχαροπλαστείου. Το να πει κάποιος "ναι, αλλά δεν ξέρεις τι ποντίκια κυκλοφορούν στο ζαχαροπλαστείο, τα περίπτερα σε ενόχλησαν!" μπορεί σε συγκεκριμένες περιπτώσεις να είναι σωστό. Εξάλλου και ένα σταματημένο ρολόι δείχνει την σωστή ώρα δυο φορές τη μέρα! Αλλά δεν αλλάζει το γεγονός πως όλοι ξέρουμε πως τα γλυκά ζαχαροπλαστείου είναι καλύτερα και δεν θα πάρουμε παστάκι από το περίπτερο να το πάμε σε κάποια επίσκεψη. Το ξέρουμε καλά, ξέρουμε και το γιατί, και οι πιθανές εξαιρέσεις δεν αλλάζουν τον κανόνα.

Αν όλα αυτά πρέπει να τα εξηγήσω με προσοχή και λεπτομέρεια θα φάω κάμποσο χρόνο από την ζωή μου. Θα το κάνω, όταν απαντώ σε ερωτήσεις ή ευγενείς και τεκμηριωμένες γνώμες και αντιρρήσεις. Αλλά αν απαντώ σε αφορισμούς και παντελώς ατεκμηρίωτες ατάκες θα μιλήσω με ανάλογη διάθεση και συντομία. Ας πούμε πως τιθασεύω τα πάθη μου μέχρι που κάποιος ξαμολάει τα δικά του. Μετά... δεν εγγυώμαι τίποτα.

Αποσυνδεδεμένος savo

  • *****
  • 1548
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #131 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 18:08 »
και ένα σταματημένο ρολόι δείχνει την σωστή ώρα δυο φορές τη μέρα!
Τι είπε ο άνθρωπος

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #132 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 18:31 »
Πολύ καλό αλλά δεν είναι δικό μου! ;)

Αποσυνδεδεμένος ati

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #133 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 18:36 »
@pechr σίγουρα όλοι έχουμε τους προβληματισμούς μας όχι μόνο σχετικά με τα υγρά αλλά και με άλλα αναλώσιμα. Όπως είπε και ο BigSur και μόνο στατιστικά αν το δεις κάποιοι δεν θα είναι σωστοί ή τουλάχιστον όχι αυτό που δείχνουν. Προσωπικά επιλέγω υγρά και βάσεις όχι σύμφωνα με τη διαφήμιση που πέφτει ή τις παρουσιάσεις κάποιου reviwer  αλλά με βάση τις πληροφορίες που έχω αναζητήσει και βρει για τις εταιρείες που τα παράγουν, πχ οι μεγάλες αγγλικές εταιρείες και όχι μόνο παρέχουν πληροφορίες και για τις εγκαταστάσεις τους και για τους προμηθευτές τους. Από εκεί και πέρα όλοι είμαστε ενήλικες και κάνουμε τις επιλογές μας, τέλος του offtopic από εμένα.

Στο θέμα τώρα πιστεύω ότι το μεγαλύτερο αρνητικό του άκαπνου τσιγάρου της ΡΜ είναι οι δώδεκα τζούρες και το κόστος του πακέτου αυτά και μόνο θα αποθαρρύνουν πολλούς.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Phillip Morris εγκαινιάζει το νέο Τύπο άκαπνου τσιγάρου
« Απάντηση #134 στις: Νοεμβρίου 05, 2016, 18:42 »
Τι είπε ο άνθρωπος (Image removed from quote.)

Ναι είναι ο καλύτερος μετά το ψωμί σε φέτες  :tongue_smilie:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499100 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 111 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7264 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1572 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108922 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180397 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1973 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1407 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25271 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy