vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

42 επισκέπτες, 1 χρήστης
camber

Sigelei mini 30watt

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #30 στις: Μαρτίου 25, 2015, 11:32 »
Καλοάτμιστο, αναμένουμε εντυπώσεις.

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #31 στις: Μαρτίου 27, 2015, 17:32 »
 Το έχω εδώ και κάποιες ώρες στα χέρια μου και οι πρώτες εντυπώσεις είναι ουαουυ!!!
 Έχει το κατάλληλο ύψος για τα χέρια μου , πολύ καλό κράτημα και από ρεύματα σχίζει , τολμώ να πω εφάμιλλο με το DNA30.
 Καμία σχέση με τα ρεύματα του I stick που όσο και να μου άρεσε οπτικά δεν μπόρεσα να συνηθίσω το σκληρό ρεύμα που έδινε.
 Δεν ανεβαίνω ψηλά στα 11W με 12W δουλεύω οπότε με καλύπτει απόλυτα.
 Μπράβο στα παιδιά στο Vapesin που το φέρανε σε σούπερ τιμή.


 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #32 στις: Μαρτίου 28, 2015, 01:42 »
Το δουλευω εδω και μια μερα. Ειμαι υπερευχαριστημενος  :D . Στιβαρη κατασκευη δεν κουνιεται τιποτα, πολυ καλα κουμπια, τα ρευματα επισης αυτα που πρεπει, η αλλαγη μπαταριας παιχνιδακι. Με το μεγεθος στο υψος αν και περιμενα να εχω θεμα επειδη ειμαι κατοχος istick, τελικα συνηθιζεται ευκολα. Τωρα προσπαθω να συνηθισω και το συστημα με τις μνημες που εχει, αλλα και αυτο θα γινει συντομα. Στη τιμη που το εφεραν στο vapesin απο οπου το πηρα (μπραβο στα παιδια που το φερανε), δεν νομιζω να υπαρχει καλυτερη επιλογη αγορας σε box mod αυτη τη στιγμη  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος Vapörhead

  • **
  • 181
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #33 στις: Απριλίου 01, 2015, 22:21 »

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1359
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #34 στις: Απριλίου 01, 2015, 23:52 »
Το πήρα και εγώ.
Βλέπω πως οι πιο πολλοί κάτοχοι του ειναι κατενθουσιασμένοι.
Και κατα κανόνα το συγκρίνουν με το istick.
Το istick (20 watt) κατα την ταπεινή μου γνώμη δεν αποτελεί μέτρο συγκρισης.
Είναι απλά ένα μοντάκι με μεγάλη αυτονομία και με χάλια ρεύματα.
Αν κάνουμε σύγκριση θα πρέπει να το συγκρίνουμε με το στικ των 50 watt με το οποίο είναι
κοντά και στην τιμή.
Για μένα το να το κρατήσεις χωρίς το λαστιχένιο κάλυμμα στάθηκε αδύνατο.
Γλυστράει σαν τρελό και οι γωνίες του κόβουν.
Χωρίς το λάστιχο τα κουμπιά είναι απλώς ανεκτά.
Με το λάστιχο είναι πολύ μα πολύ σκληρά.
Δεν θα ασχοληθώ με τα ρεύματά του διότι πιστεύω πως ένα μοντάκι που το κρατάμε 10
ώρες στο χέρι πρέπει κατά κύριο λόγο να είναι ΕΡΓΟΝΟΜΙΚΑ σχεδιασμένο.
Για τον λόγο αυτόν το πούλησα 2 ώρες μετά την απόκτησή του.



Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #35 στις: Απριλίου 02, 2015, 09:13 »
Θα διαφωνήσω και να πω οτι η μονη συγκριση που γινεται με το istick ειναι καθαρα για θεμα μεγεθους.
Και φυσικα δεν μπορει να γινει συγκριση με το istick που για μενα προσωπικά  αν δεν ειχε το μεγεθος που ειχε δεν θα ειχε την επιτυχια με τα τοσα θεματακια που παρουσιασε.
Και δεν μπορω να πω αυτονομια μεγαλη... μια μπαταρια  των 2200 mha (istick) απο την στιγμη που μια καλη 18650 των 2500 mha και 30 amper παρεχει πιο μεγαλη αυτονομια στα (sigelei-ipv κτλ κτλ) και ταυτοχρονα ασφαλεια .
Οσο δε για τα σκληρα μπουτον ειναι θεμα καθαρα χρηστη.
Αλλοι λενε πολυ μαλακά  μπουτον ,κουδουνιζουν,θα τα ηθελαν πιο σκληρα κτλ κτλ .
Για τις γωνιες το αναφερω στο βιντεακι οτι και μενα με χαλασε αλλα οχι σε τετοιο σημειο για να το παρατησω.
Εξαλλου αν υπολογισουμε ποσες φορες το παιρνουμε στα χερια για να ατμισουμε ειναι λιγοτερο απο δεκα ωρες ο χρονος που παραμενει στο χερι μας .
Βεβαια τα κριτιρια του καθε ενος ειναι διαφορετικα και για αυτο γινονται παρουσιασεις για να ξερει ο καθε ενας τι θα αντιμετωπισει.
Γιατι κανεις δεν παιρνει ενα μοντ χωρις να το δει εστω και σε φωτο η σε καποιο βιντεο.

Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #36 στις: Απριλίου 02, 2015, 09:25 »
Στις μετρήσεις είναι το πλέον "σωστό" και αξιόπιστο .
η Sigelei δεν έχει δώσει καμμιά βαρύτητα στο σχεδιασμό των προϊόντων της .Αυτό είναι η σκληρή αλήθεια ....βγάζει τούβλα αλλά τα ντύνει με ελαστικά ζιπουνάκια  ;D Αλλιώς θα τους είχε πάρει τα "σώβρακα" στις μικρές κατηγορίες .
Πολύς κόσμος όμως ψωνίζει με το μάτι   8) και δεν τρελλαίνεται να στρίψει αντιστάσεις για να το ψάξει περισσότερο .
Παίρνει το ροζούλι η το navy blue

ΥΓ Πότε θα μου έρθει ????????? :angry_orange:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #37 στις: Απριλίου 02, 2015, 14:05 »
Για μενα τα κουμπια ειναι παρα πολυ καλα σαν αισθηση και ανταποκριση. Σιγουρο πατημα και αθορυβα! Το λαστιχο δεν κανει τα κουμπια πιο σκληρα ή μαλακά, δεν τα επηρεαζει καθολου αφου δεν ερχεται σε επαφη μαζι τους. Αυτο που συμβαινει ειναι οτι πρεπει να ασκησεις λιγο περισσοτερη πιεση με το δαχτυλο οταν φορας τη θηκη γιατι τα κουμπια βρισκονται σε χαμηλοτερο επιπεδο απο το λαστιχο.
Οσο αφορα τις γωνιες οντως ειναι αισθητες στο κρατημα, αλλα οχι οτι κοβουν κιολας. Και σιγουρα δε γλυστραει απο το χερι. Η επιφανεια του αλουμινιου δεν ειναι λεια, αλλα σαγρε  οποτε το κρατημα ειναι αρκετα σταθερο.
Δεν τιθεται θεμα συγκρισης με κανενα istick διοτι προκειται για συσκευη με αποσπωμενη και οχι ενσωματωμενη μπαταρια γεγονος που ειναι καθοριστικο για την αγορα του και το τοποθετει σε αλλη κατηγορια.
Στα ρευματα δε θα αναφερθω εκτενως, ειναι πολυ καλα, αφου εχει πανω το τσιπακι yihi 130 που εχει πολυ καλες κριτικες.
Τελος αυτο που με ευχαριστησε περισσοτερο ειναι η στιβαρη και ποιοτικη κατασκευη του με τον πολυ καλο πολο με ss σπειρωματα, την πολυ ευκολη αλλαγη μπαταριας και τον πληρη διαχωρισμο εσωτερικου - εξωτερικου μερους. Δε γνωριζω τι συμβαινει κατω απο τις βιδες αλλα ως τελικος χρηστης δεν εχω καμια οπτικη επαφη με καλωδια, πλακετες, κτλ. και οταν το κουναω δεν αισθανομαι να κουνιεται τιποτα στο εσωτερικο. Ολα αυτα μου δινουν την εντυπωση μιας αξιοπιστης συσκευης που θα αντεξει στην καταπονηση και τον χρονο. Αυτο βεβαια μενει να αποδειχθει και στην πραξη σε βαθος χρονου. ;)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #38 στις: Απριλίου 02, 2015, 18:52 »
Εγω παντως το ακυρωσα πολλα αρνητικα ακουγονται και με προβληματισε...
Κριμα γιατι ηθελα το stepdown του και την εμφανιση του.
Ελπιζω σε ενα v2 και σε λιγο μικροτερο μεγεθος.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #39 στις: Απριλίου 02, 2015, 20:49 »
Vamire τα αρνητικά τα διάβασες από δω ή από άλλο φόρουμ;

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #40 στις: Απριλίου 02, 2015, 20:57 »
forum youtube και review σε site

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #41 στις: Απριλίου 02, 2015, 22:37 »
Εγω τα περισσοτερα review που ειδα ηταν ακρως θετικα, το ιδιο και η προσωπικη μου εμπειρια. "Πολλα αρνητικα" δεν ειδα πουθενα. Απο εκει και περα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #42 στις: Απριλίου 02, 2015, 22:52 »
Και εγω τα περισσοτερα review που ειδα ηταν ακρως θετικα απο το 2011 μονο θετικα ακου ακομα και για το rdna ακρως θετικα ακουω η εμπειρια μου ομως μου εχει δειξει να ψαχνω για τα αρνητικα και αν αυτα υπαρχουν να μη προβαινω σε αγορα. Αφου εχεις ορεξη φαε αλλο ενα κομματι και για το sigelei mini :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #43 στις: Απριλίου 02, 2015, 23:03 »
Εγω δε σου ειπα να φας τιποτα, μαλλον εσυ την εχεις την ορεξη, αλλα εγω δεν...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Sigelei mini 30watt
« Απάντηση #44 στις: Απριλίου 02, 2015, 23:05 »
sorry με παρεξηγησες εχω φιλικη διαθεση :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41438 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 249944 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420843 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158613 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15888 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131410 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 227 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 251 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 253 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 375 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 231 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767917 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966