vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

410 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, camber

Κλώνοι του Kayfun V4

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3720 στις: Απριλίου 05, 2016, 13:40 »
 Στο θέμα αποσυναρμολόγηση και συναρμολόγηση δεν έχω κανένα θέμα σε κανένα ατμό ίσα ίσα που μου αρέσει η όλοι ασχολία αυτή  Ο ν3 έχει σχεδόν την ίδια φιλοσοφια με των ν4 στο μονο που με χαλάει είναι το 19ρης δεν των έχω δει φυσικά απο κοντά και δεν ξέρω αν άλλαζα γνώμη αλλά με τους κλώνους και με τέτοιες τιμες πολύ πιθανό να χτυπάω και τους 2. ..δεν λέω οτι στο γενικό σύνολο όλοι έχουν διαρροές αλλά λογου οτι διαβάζω το νήμα και ας μην είμαι κάτοχος  βλέπω πολλούς να αναφέρονται σε αυτό το θέμα φυσικά δεν γνωρίζω απο πρωτο χερι αν όλα αυτά οφείλονται σε λάθος του χρήστη η κάπου υπάρχει και κάποιο κατασκευαστικό λάθος     

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3721 στις: Απριλίου 05, 2016, 13:44 »
Εξαρτάται από το πόσο βαμβάκι θα βάλεις,Αν βάλεις λίγο μπορεί και να έχεις διαρροές.Από κει και πέρα είναι και θέμα σε τί κλώνο θα πέσεις.

Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3722 στις: Απριλίου 05, 2016, 13:45 »
Γιωργο εγω τον εχω απο τοτε που πρωτοβγηκε....................η μονη διαρροη που ειχα ηταν στην αρχη μεχρι να αλλαξω το νο 16 λαστιχακι.απο εκει και περα αν κανεις οτι πρεπει για να γεμισεις δεν θα εχεις θεμα.τον ν3 δεν τον παιρνω γιατι ειναι ιδια φιλοσοφια με τον 4,με λιγοτερα κομματια ομως και λιγοτερα ml.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3723 στις: Απριλίου 05, 2016, 14:04 »
εγω να πω οτι δεν ασχοληθηκα με το 16, θα ειναι ψεματα
το εχω αλλαξει.
διαρροες δεν ειχα πλυμμηρα, αλλα λιγο υγρο μαζευει στην βαση.δεν με χαλαει καθολου γιατι βρισκω ευκαιρια να ασχοληθω.μαρεσει
χθες εκατσα και τον ανοιξα γιατι βαριομουνα και καθαρισα τα σπειρωματα των υγρων, γιατι πιανουν βρωμια.
εχω παρει και μπολικα οριγκακια απο fasttech και αλλαζω.
δεν νομιζω να ειναι κατασκευαστικο λαθος οι τυχων διαρροες στους κλωνους, αλλα κακης ποιοτητας/μεγεθους οριγκακιων (:tongue_smilie:).
αν καποιο οριγκακι ειναι πιο λεπτο (συνηθως ειναι) μπορειτε να βαλετε μεσα στο λουκι/θεση του 1-2 στροφες κλωστης ραπτικης βαμβακερη και θα σφραγισει σωστα χωρις να εχετε την παραμικρη διαρροη.
λεω βαμβακερη γιατι θα βοηθησει στην σωστη τοποθετηση αν την βρεξετε λιγο με υγρο αναπληρωσης να "κολλαει".
αν τον μαθεις (οπως ολοι) ειναι εξαιρετικος

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3724 στις: Απριλίου 05, 2016, 14:19 »
Αγαπημένος Ατμοποιητης (ειχα φτασει να εχω και τεσσερις διαφορετικους κλωνους, τώρα τρεις).  Απο τους λίγους ομως που δεν πέρασα σε γνήσιο . 
Εχει ωραια αίσθηση τζουρας και γευση και αν μάθεις την λογικη που δουλεύει, απροβληματιστος παρα τα 41 κομματια του. Το 16 είναι θεμα που ενδέχεται να το συναντήσεις καθως κάθε κλώνος εχει διαφορετικο βαθος στο λουκι που μπαινει το ο ρινγκ και σε άλλους δημιουργεί πρόβλημα εως ότου βρεις το σωστο και σε άλλους οχι. Έχουν γραφτεί σελιδες για αυτο με αυτους που δεν συνάντησαν θεμα να κατηγορούν το στήσιμο και τους αλλους να χτυπιούνται οτι στήνουν σωστά :tongue_smilie: 
Αν και παλιός πλέον συλλεκτικά ο κλώνος αξίζει.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3725 στις: Απριλίου 05, 2016, 15:29 »
Εγώ πάλι με τον HCIGAR δεν είχα κανένα πρόβλημα με τίποτα. Ούτε σταγόνα από πουθενά.

Αποσυνδεδεμένος antonelos

  • *****
  • 1899
  • Φύλο: Άντρας
  • Ξέρεις απο e-VESPA???
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3726 στις: Απριλίου 05, 2016, 15:31 »
και εγω αυτον εχω
τι να πω μπορει να ειχε τυχει σε εμενα παραξενο οριγκακι
κατα τα αλλα ειναι αστερι

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3448
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3727 στις: Απριλίου 06, 2016, 17:35 »
Τελικα μετα απο πολυ δοκιμη εχω να πω οτι ο infinite ειναι ενας πολυ καλος κλωνος χωρις την παραμικρη διαρροη αντιθετα με αυτον της tobeco ο οποιος ειχε θεμα διαρροης, ο ρυθμιστης αερα λειτουργει πολυ καλα. Φυσικα για οποιον θελει να στηνει με πιο χοντρα συρματα θα πρεπει να αλλαξει τις βιδες με αυτες που εχουν λιγο μεγαλυτερο κεφαλι. Το μονο θεμα που ειχα και το αντιμετωπισα (ευτυχως ειχα ανταλλακτικα) ειναι οτι το μοντακι μου διαβαζε την αντισταση οτι να'ναι. Αφου βεβαιωθηκα οτι ειναι καλα σφιγμενη η αντισταση αντικατεστησα ελατηριο και βιδα κεντρικου πολου. Λειτουργει απροβληματιστα. 

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3728 στις: Απριλίου 06, 2016, 18:53 »
Μέχρι τι βατ και Ωμ μπορεί να παίξει ο infinite; Παρακολουθούσα μια συζήτηση χθες στο καφέ απο έναν πίσω μου και λέει πως παίζει στα 60βατ και 0.4, στέκει αυτό; Το ελατήριο αντέχει;

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3448
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3729 στις: Απριλίου 06, 2016, 18:57 »
Δεν ανεβαινω πανω απο 18 watt οποτε δεν γνωριζω και δεν βρισκω το λογο να το κανω βεβαια, τωρα με τα ωμ αναλογα το συρμα επιλεγεις τι θελεις

Αποσυνδεδεμένος Dimitrisbo

  • ****
  • 1120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3730 στις: Απριλίου 06, 2016, 18:59 »
Δεν νομίζω να είναι για τόσα ο ατμοποιητής ακόμα και με το subohm κιt.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3731 στις: Απριλίου 06, 2016, 19:02 »
Υπάρχει ενα subohm kit που δίνει και ένα ινσουλειτορ θεωρητικά πιο ανθεκτικό σε μεγαλύτερες θερμοκρασίες. Αν υπήρχε θέμα εκεί θα το εντόπιζα και όχι στο ελατήριο. Βέβαια ούτε εγω το έχω κάνει ούτε και θεωρώ προσωπικά ότι ταιριάζει στην φιλοσοφία του ατμοποιητη. 

Αποσυνδεδεμένος Yeti

  • **
  • 394
  • Φύλο: Άντρας
  • Jordan. Καλλιτέχνης (...εν αγνοία της Τέχνης)
    • Red-Knot Photography
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3732 στις: Απριλίου 07, 2016, 01:58 »
Η ώρα είναι 2:00 τα ξημερώματα και μόλις τελείωσα το δέσιμο-στήσιμο και άτμισα τον καινούργιο μου Kayfun 4 Tobeco. Δεν πολυπίστευα ότι θα τα καταφέρω και μάλιστα ότι θα δω και διαφορά από τους άλλους ατμοποιητές μου, αλλά όντως η γεύση του αγαπημένου μου υγρού αναπλήρωσης είναι καλύτερη με τον Kayfun!
Θα μου πείτε, που είναι το διαφορετικό και σας το λέω τέτοια ώρα?

Μα ότι είμαι ατμιστής μόλις 10 ημερών!  ;D

Πριν από μιά βδομάδα, ούτε πέρναγε από το μυαλό μου να τολμήσω τέτοιο πράγμα, δεν ήξερα καν τι είναι ο επισκευάσιμος ατμοποιητής! Αλλά με τον ενθουσιασμό του πρωτάρη το τόλμησα. Τέσσερεις μέρες έβλεπα βιντεάκια, διάβαζα όσα λέτε, τον αγόρασα, τον έλυσα, τον καθάρισα (μιάμισυ μέρα κράτησε αυτό), έμαθα πως γίνεται το στήσιμο, τον έδεσα (χωρίς να μου περισσέψει τίποτα :))), τον έστησα και τον γέμισα με αγωνία.

Ολα πήγαν τέλεια και είμαι ενθουσιασμένος!  :thumbsup_move_1:

Ενα μεγάλο ευχαριστώ λοιπόν στην κοινότητα για τις πολύτιμες πληροφορίες που περιέχει.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3733 στις: Απριλίου 07, 2016, 02:07 »
Καλοατμιστος λοιπόν Φιλαράκο... :dance2: καλα ταξίδια...

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Κλώνοι του Kayfun V4
« Απάντηση #3734 στις: Απριλίου 07, 2016, 02:16 »
Προσοχή μη σου κολλήσει...
Καλοατμιστος....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355452 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10637 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 839 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 703 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589346 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797427 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7387 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313070 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13463 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711