vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά Mr. Good Vape

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #45 στις: Απριλίου 04, 2015, 23:39 »
@Araditsas τώρα κάνω after-8 25 days,vcookie,diy ry4asian,apple pie,liqua virginia,eleven green,dan lucas spirits,Halo longhorn.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #46 στις: Απριλίου 05, 2015, 00:12 »
Χαχαχαχ εσύ τα κάνεις όλα lol.  Οκ θα δοκιμάσω και αν χρειαστεί θα πω την γνώμη μου. Πάντως μου έκοψες τα φτερά χαχα

Galaxy Note 3


Αποσυνδεδεμένος conan

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #47 στις: Απριλίου 05, 2015, 02:29 »
Τα δοκίμασα στο κατάστημα της Καλαμαριάς σε dripper ΟΛΑ. Δεν ξετρελάθηκα με κανένα και να πω την αλήθεια μου φάνηκαν λίγο ακριβά, δεν αγόρασα....

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #48 στις: Απριλίου 05, 2015, 18:17 »
ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΕΝΟΣ από το Sundae Fundae.

Από τη γεύση δεν έχω βγάλει άκρη ακόμη, αλλά το χτύπημα πολύ καλό
και θύμιζε και κάτι καπνικό. Μου 'βγαλε μια έντονη όρεξη για finger food.
(αν λέγεται έτσι) Συνδιάστηκε με onion rings, τυροκροκέτες με jalapelos
και pickle-sauce. Με μια Dr. Pepper κερασάκι στην τούρτα, το combo με
απογείωσε σε ανώτατη γευστική απόλαυση. Την επόμενη φορά λέω να
κουμπώσω και ένα Texas burger. Αργά το βράδυ πριν το ύπνο, το άτμιζα
σκέτο με μανία. Βαρύ το άτιμο, αλλά ιδιέταιρο.

Σίγουρο θα το 'ξανάπαιρνα (να βρίσκεται) και στη σειρά μπαίνουν τα
Moon Sugar & Bahama Mama. Ίσως και το Dabble Dooyah, αν και
μισώ την κανέλα. Πρέπει να διαβάσω εντυπώσεις αλλονών να δω κατά
πόσο είναι έντονη ή αίσθηση που αφήνει (άμα είναι ίσα-ίσα παλεύεται).
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 06, 2015, 02:05 από FML »

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #49 στις: Απριλίου 06, 2015, 09:32 »
Βρε μπας και ψάχνεις αφορμή για καλό τσιμπούσι?  :laugh1: :laugh1:
Το συγκεκριμένο υγρό σε εμένα δεν έβγαλε πάντως τίποτα καπνικό.

Αποσυνδεδεμένος ALEXANDROS-

  • *
  • 64
  • Φύλο: Άντρας
  • Βασίλη είσαι εδώ!!!!!....Χρήστο είσαι εδώ!!!!!
    • www.facebook.com/alexandros.nterpoulis?ref=tn_tnmn
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #50 στις: Απριλίου 06, 2015, 09:54 »


 :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος Steve666

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #51 στις: Απριλίου 08, 2015, 19:30 »
Τα δοκίμασα στο κατάστημα της Καλαμαριάς σε dripper ΟΛΑ. Δεν ξετρελάθηκα με κανένα και να πω την αλήθεια μου φάνηκαν λίγο ακριβά, δεν αγόρασα....

Σε τι rda τα δοκίμασες αν επιτρέπεται - δικό σου ή του καταστήματος κ τι ατμίζεις συνήθως? Έτσι από περιέργεια γιατί εμένα  το bahama mama που πήρα πχ για δοκιμή το εντάσω στα καλύτερα υγρά που κυκλοφορούν ελλάδα...κ ααα -κάνω μόνο καπνικά (el toro δλδ)

Αποσυνδεδεμένος Serviani

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #52 στις: Απριλίου 11, 2015, 02:05 »
Είναι πράγματι πολύ αξιόλογα υγρά,τα έχω δοκιμάσει όλα,το Dabble Dooyah έχει γίνει απο τα αγαπημένα μου.Κατάλοιπα στην αντίσταση ναι αρκετά.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #53 στις: Απριλίου 14, 2015, 20:15 »
Dabble Dooyah
Oh yeahhhh!!!!
Μιαμ μιαμ... :)) Νοστιμότατο και βασικό στον Magma πλέον. Εύγε.

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #54 στις: Απριλίου 16, 2015, 11:09 »
Δοκίμασα και εγώ το Karna Cream εχθές! Βρήκα τα συγκεκριμένα υγρά επιτέλους και στα Χανιά!
Γεύση ροδάκινου στην εισπνοή και γλυκιά κρέμα στην εκπνοή που μένει για αρκετή ώρα στον ουρανίσκο!
Προσωπικά δεν με κούρασε καθόλου. Η δοκιμή έγινε σε Nautilius mini και istick 30 στα 10w 4.4v. Νικοτίνη επέλεξα 18mg ντουμάνι έχει πολύ καλό βελούδινο θα το περιέγραφα και μέτριο χτύπημα που δεν με χαλάει καθόλου! Θα δοκιμάσω και άλλα σίγουρα από την συγκεκριμένη σειρά μιας και από ότι κατάλαβα πρόκειται για πολύ καλής ποιότητας υγρά !! Τιμή λίγο τσιμπιμένη αλλά σε ανεκτό επίπεδο... Επόμενη δοκιμή θα γίνει ελπίζω σήμερα του Karma Cream και στον kl+!

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #55 στις: Απριλίου 19, 2015, 13:16 »
Λοιπον, 4 υγρα και απο μενα, στα 6mg και σε kayfun4 με 1Ω αντισταση:


- Dabble Dooyeh


Γλυκο υγρο, η αληθεια ειναι βειβαια οτι κανενα απο τα υγρα της συγκεκρινενης εταιριας δεν ειναι έντοναααα γλυκο, εχουν απλα μια γλυκαδα ή ξιναδα αναλογα το υγρο.
Αρκετα εθιστικο υγρο, απαλο στο ατμισμα (δειγμα καλης βασης) και μου θυμιζει αρκετα... μακεδονικο χαλβα βανιλια, αυτον με τους ξηρους καρπους :thumpup:


8,5 στα 10


- Melon Head


Γλυκοξινο υγρο, περισσοτερο προς το ξινο. Πεπονι στην γευση σε συνδιασμο με εξωτικα φρουτα. Το πεπονι δεν ειναι εντονο στην γευση οπως π.χ. σε αλλα υγρα που εχω συναντησει και γενικοτερα ειναι ευκολοατμιστο. Ειναι απο τα υγρα που σου αφηνουν μια ευχαριστη γευση στο στομα μετα το ατμισμα.


9 στα 10


- Dream Sicle


Πορτοκαλι. Γλυκο πορτοκαλι, περισσοτερο προς το γλυκο παρα στο ξινο. Καλη γευση, αλλα οχι για ολη τη μερα. Βγαζει κατι απο καραμελα στην γευση, ξερετε αυτες με τα φρουτα τις διαφανες. Πλησιαζει πολυ το πορτοκαλι του e-baron αλλα με πιο light γευση.


8 στα 10


- Karma Cream


Ροδακινο, γλυκο ροδακινο. Πλησιαζει αρκετα... την κομποστα ροδακινο αλλα σε light κατασταση. Ευκολοατμιστο και ευχαριστο υγρο, ιδιως τωρα που πλησιαζει το καλοκαιρι θα το ελεγα "ιδανικο" (ισως και με 2-3 σταγονες μεντα στα 30ml να γινεται και δροσιστικο). Πολυ καλο υγρο παιδια, προτιμήστε το αν κανετε φρουτενια και δεν θα το μετανιωσετε.


9,5 στα 10

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #56 στις: Απριλίου 27, 2015, 00:31 »
Το συγκεκριμένο υγρό σε εμένα δεν έβγαλε πάντως τίποτα καπνικό.
Με διορθώνω. "Ψημένη" γεύση μου 'βγαλε.



Το Sundae Fundae, αγορασμένο 3-4 Απρίλη, δοκιμάσα να το ατμίσω
άλλες 2 φορές τις επόμενες 2-3 μέρες, αλλά δεν την πάλεψα.

Στα μέσα Απρίλη χτύπησα και το Moon Sugar.
Με αυτό δεν την πάλεψα καθόλου. Βρίζαμε με την παρέα τον "Ποπάι".
(έτσι λέμε  τον τύπο πάνω στη συσκευασία, άλλο αν δεν έχει καμία σχέση με Ποπάι...)

Σήμερα ξανα-προσπάθησα το Sundae Fundae. Ατμιζόταν ok. Είχα και σε έναν
άλλο ατμοποιητή μόνο βάση. Λέω "δε ρίχνω λίγο Moon Sugar" να δω αν πλέον
την παλεύει; Έ, κατέληξα να αδειάζω τη βάση στο νεροχύτη για να το γεμίσω
full Moon Sugar. Και αυτό πλέον ατμιζόταν ok. Δεν μπορώ να πω πως μου
προκάτελαν καμιά ιδιέταιρη εντύπωση, αλλά μου κράτησαν ευχάριστη
παρέα σήμερα. Ξαναμπήκαν στο ντουλάπι και τα 2 και δοκιμή πάλι σε
μερικές μέρες.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 27, 2015, 10:02 από FML »

Αποσυνδεδεμένος conan

  • *
  • 17
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #57 στις: Απριλίου 29, 2015, 16:41 »
Σε τι rda τα δοκίμασες αν επιτρέπεται - δικό σου ή του καταστήματος κ τι ατμίζεις συνήθως? Έτσι από περιέργεια γιατί εμένα  το bahama mama που πήρα πχ για δοκιμή το εντάσω στα καλύτερα υγρά που κυκλοφορούν ελλάδα...κ ααα -κάνω μόνο καπνικά (el toro δλδ)
Ανασκευάζω την υποκειμενική μου δήλωση και από ότι φαίνεται πρόωρη εκτίμηση..... Στον δικό μου kayfun v4, είπα να δώδω μία δεύτερη ευκαιρία στα υγρά, μιας και μου αρέσουν τα γλυκά και όλοι λένε πως είναι κάπως έτσι αυτά. Επιβεβαιώνω λοιπόν πως ξετρελλλλλλλάθηκα με το Sundae Fundae και πήρα και το Sweet Lovin που περιμένει κλειστό. Θεωρώ λοιπόν πως ή η λιγοστή εμπειρία μου ή το ότι τα υγρά δεν έχουν "σταθερή απόδοση" ή οι διαφορετικοί ατμοποιητές επηρέασαν την κρίση μου. Επανορθώνω λοιπόν.....

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #58 στις: Μαΐου 01, 2015, 00:30 »
Τα δοκίμασα όλα! Ποιοτικά υγρά με πολυπλοκότητα, κυρίως γλυκών, γεύσεων. Μου άρεσε οτι απο την εισπνοή, τη μυρωδιά και την επίγευση καταλαβαίνεις τις γεύσεις να "παντρεύονται". Για τα γούστα μου 3 μου αρέσαν και θα μπορούσα να πάρω. Δεν λέω οτι δεν τα αξίζουν αλλά προσωπικά θεωρώ την τιμή υψηλή..
Αναφέρω κατα σειρά προτίμησης:
Heavens Candy
Sundae Fundae
Moon Sugar

Αποσυνδεδεμένος free

  • *
  • 33
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Mr. Good Vape
« Απάντηση #59 στις: Μαΐου 04, 2015, 18:35 »
Τα έχω δοκιμάσει όλα δύο φορές, και τις δύο έφυγα από το κατάστημα με το Sundae Fundae. Για τα γούστα μου ήταν το λιγότερο γλυκό μαζί με το Melon Head και το Bahama Mama. Επίσης όπως αναφέρθηκε παραπάνω και εμένα το συγκεκριμένο κατά την εκπονή μου αφήνει μία υποψία καπνικού.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 04, 2015, 18:44 από free »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240863 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500826 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 178 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 569 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7668 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21321 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195648 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2018 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5159 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111045 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181866 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan