vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

81 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, manoslykos, bloodlessz

Twitter

Joyetech eGo ONE

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #510 στις: Ιανουαρίου 05, 2016, 23:25 »
Ρε μπας και είναι διαφορετικές παρτίδες οι αντιστάσεις;

Επίσης σε καμία αντιπαράθεση δεν ερχόμαστε, προς θεού δηλαδή, αντιθέτως μου αρέσει όλο αυτό γιατί θα με κάνει να τη λιώσω κιόλας να δω από τη σύρμα είναι.

Θα επανέρθω και γω με τις φωτός που υποσχέθηκα, πάντως από τη φωτό και σχέση με το δικό μου σύρμα που έχω μπροστά μου, βλέπω ότι έχει διαφορές.

Τι να πω δε ξέρω, θα κάνω νέες μετρήσεις.

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #511 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 12:08 »
Άντε στην παρτίδα του σύρματος να παίζουν μικροδιαφορές αλλά στην διάμετρο της σπείρας που χωράει άνετα το κουροεργαλείο των 2,5mm δεν υπάρχει λάθος. Εσύ με τί μέτρησες την διάμετρο της σπείρας;
Είναι δυνατόν άλλες κεφαλές να τις κάνουν με διάμετρο σπείρας 2 και άλλες με 2,5mm;
Δεν το πιστεύω :nope:

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #512 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 15:22 »
Έχεις δίκιο, εμείς μετρούσαμε σύρμα που είχα στρίψει εγώ, τρελάθηκα μόλις το πήραμε χαμπάρι, βέβαια χάλασα μια ακόμα κεφαλή αλλά δεν πειράζει.
Έχεις δίκιο φίλε Μάκη εγώ έκανα τη πατάτα, συγγνώμη για τη ταλαιπωρία, @izamel ΔΕΝ έχεις δίκιο :laugh1: :laugh1: .



 Το δοκίμασα και σε μπατονέτα με θετικά αποτελέσματα.
 

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #513 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 15:35 »
Καλά, Αλχημιστη,  δεν παίζεσαι!!  χα χα χα

Στάλθηκε από το JY-F1 μου


Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #514 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 15:46 »
Το ξέρω…
Και πρόσεξε να δεις, όταν μετρούσαμε ανοίξαμε κι άλλη αντίσταση, πως στο π… μετρήσαμε 3 φορές το ιδιο σύρμα δεν ξέρω;;;;;
Εμάς να μας βάλεις να μετρήσουμε την οικονομία τις Ελλάδας, τι Τσίπρας και πράσινα άλογα μου λέτε; Με τη μια στον πάτο.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #515 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 16:19 »
Εγώ παίδες δεν τα έχω καταφέρει ακόμα καλά με την επισκευασιμη. Εκεί που ατμιζεις καλά, ξαφνικά και ενώ δεν έχουν αλλάξει τα ωμ, μειώνεται δραματικά η παραγωγή ατμού. Το νιώθεις και στη τζουρα ότι είναι μπουκωμενο. Το κάνε πάλι χθες στον άντρα μου,  άλλαξα βαμβάκι και δούλεψε.
Μάκη πρέπει να βρεθούμε να μου δείξεις, γιατί είναι κρίμα τόσο ωραίος ατμοποιητης να μη δουλεύει σωστά και ξέρω ότι το φταιξιμο είναι δικό μου.

Στάλθηκε από το JY-F1 μου


Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #516 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 16:23 »
Δεν βλέπω κάποιο λάθος στο τρόπο σου, και μένα το βαμβάκι μπουκώνει στις 2 μέρες και το αλλάζω και ούτε έμενα παράγει μεγάλο ατμό με το βαμβάκι πάνω από δυο μέρες.
Αυτό συνήθως φταίει σε μένα τουλάχιστον από τον τρόπο που ατμίζω, από τα υγρά που δουλεύω, και αν καθαρίζω τα απομεινάρια της μέρας.
Εγώ δε τα κάνω βέβαια γιατί με βολεύει να αλλάζω βαμβάκι.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #517 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 16:29 »
Ναι αλλά το κάνει ανα 24ωρο. Το υγρό είναι ry4 double με πυραζινη, 25%pg 75%vg.
Με το εργοστασιακο setup της clr για πάνω από τουλάχιστον δέκα μέρες, δεν είχε πρόβλημα.
Μετά την άνοιξα και έστησα δικη μου αντίσταση, όχι γιατί είχε παρουσιάσει πρόβλημα αλλά εκρινα ότι ήρθε ο καιρός της αλλαγής, για λόγους υγείας.

Στάλθηκε από το JY-F1 μου


Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #518 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 16:33 »
Κατάφερα κι εγώ να τον δουλέψω με άλλο σύρμα (τα έτοιμα της ecig) και βαμβάκι, αλλά δεν ενθουσιάστηκα καθόλου. Το βαμβάκι δεν μου "πάει" όπως φαίνεται σαν υλικό. Μου μυρίζει άσχημα (ειδικά στην αρχή), γεύση υποτονική και μάλλον με ενοχλεί και στο λαιμό. Θα ψαχτώ για φυτίλι.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #519 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 16:37 »
Έχω φυτιλι, αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.
Μην έχω τίποτα διαρροές φοβάμαι.


Στάλθηκε από το JY-F1 μου


Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #520 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 16:47 »
Μήπως δεν βάζεις αρκετή ποσότητα βαμβάκι, με αποτέλεσμα να φτάνει σε κορεσμό το ίδιο το βαμβάκι; Προσπάθησε να μη το σφίξεις πολύ μπας και δεν γίνεται απορροφητικό.
Αλήθεια τι βαμβάκι έχεις; Εγώ από την ecig ότι βαμβάκι είχα τα έστειλα κάδο, περισσότερο γευστικό ήταν του σουπερ μάρκετ.
Δοκίμασε από alter ego βαμβάκια είναι περισσότερο ωραία.
Τώρα, μπες στη διαδικασία ξανά στήσε νέο σύρμα μπας και είχε κάποια αστοχία το πρώτο, και πες μας αποτελέσματα, είμαι σίγουρος ότι βάζεις μικρότερη ποσότητα βαμβάκι, το έχω πάθει.

 Κανένα πρόβλημα με το φυτίλι αλλά δεν θα σου αρέσει γευστικά.

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #521 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 16:50 »
Έχω δοκιμάσει με μεγαλύτερη ποσότητα, με μικρότερη ποσότητα, με βαμβάκι από ecig, με κο γκεν ντο και με ένα muji από ebay που μου έδωσε η Ιωάννα.
Μετά από εμπειρία στον kayfun και τώρα στον Τηλεμαχο, δεν πιστεύα ότι θα αντιμετωπιζα πρόβλημα με την CLR. Με ζοριζει το άτιμο.

Στάλθηκε από το JY-F1 μου

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #522 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 17:08 »
Το ξέρω…
Και πρόσεξε να δεις, όταν μετρούσαμε ανοίξαμε κι άλλη αντίσταση, πως στο π… μετρήσαμε 3 φορές το ιδιο σύρμα δεν ξέρω;;;;;
Εμάς να μας βάλεις να μετρήσουμε την οικονομία τις Ελλάδας, τι Τσίπρας και πράσινα άλογα μου λέτε; Με τη μια στον πάτο.



Δεν πειράζει ρε παιδιά, λάθη γίνονται, αρκεί να διορθώνονται.
Εξάλλου δεν είναι και τίποτε σοβαρό.
Το χόμπι μας κάνουμε.
Εμείς περισσότερο "ψειρίζουμε την μαϊμού" επειδή μας αρέσει να ασχολούμαστε. :))


Ανακεφαλαίωση:

Για να μην μπερδευτεί κανείς γράφω τις σωστές διαστάσεις του σύρματος που έχει η CLR κεφαλή του 1 Ohm:

Πάχος σύρματος: 0,28mm (29 AWG)
Αριθμός σπειρών : 6
Μήκος σύρματος από την τελευταία σπείρα μέχρι το πιν : 7mm
Διάμετρος σπείρας: 2,5mm

Tο μόνο που δεν ξέρουμε είναι από τί υλικό είναι το σύρμα, αλλά πού θα πάει θα το βρούμε κι αυτό.  ;)

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Έχω δοκιμάσει με μεγαλύτερη ποσότητα, με μικρότερη ποσότητα, με βαμβάκι από ecig, με κο γκεν ντο και με ένα muji από ebay που μου έδωσε η Ιωάννα.
Μετά από εμπειρία στον kayfun και τώρα στον Τηλεμαχο, δεν πιστεύα ότι θα αντιμετωπιζα πρόβλημα με την CLR. Με ζοριζει το άτιμο.

Στάλθηκε από το JY-F1 μου



Μαρία δεν μπορώ να σε βοηθήσω αν δεν δω το στήσιμό σου.
Είμαι και κομμάτι μακριά. :))
Αν μπορείς να βάλεις και καμμία φωτό της κεφαλής από πάνω μεριά στημένη με βαμβάκι, μπορεί να βοηθήσει.
Τί σύρμα χρησιμοποιείς;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 06, 2016, 17:14 από makis66 »

Αποσυνδεδεμένος thomasprevere

  • **
  • 395
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #523 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 17:28 »
Και εγω το παθαινω αυτο μερικες φορες  με τις μπουρμπουληθρες και την μειωμενη αποδοση,δεν ξερω γτ και απο που χανει η γινεται υπερτροφοδοσια αλλα καποιες φορες το παθαινω κ απλα λυνεις καθαριζεις την βαση φυσας την κεφαλη και την τρυπα της να φυγει το πολυ υγρο ξαναβιδωνεις και δουλευει οπως πριν χωρις να αλλαξω βαμβακι η κατι αλλο. :)

Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Απ: Joyetech eGo ONE
« Απάντηση #524 στις: Ιανουαρίου 06, 2016, 17:36 »
Δύσκολο να βάλω φωτο, γιατί είναι χαλασμενη η κάμερα του κινητού.
Κανθαλ χρησιμοποιω. Τώρα έκανα καινούργια με 28αρι σύρμα σε 2mm διάμετρο. Θα δείξει πως θα πάει κι αυτή.
Με το φυτιλι πως το κάνουμε; Το σύρμα πάνω στο φυτιλι το στριβω ή το περνάω μετά, όπως το βαμβάκι;

Στάλθηκε από το JY-F1 μου


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 01, 2024, 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 216 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20908 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194717 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1649 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4805 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109402 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180787 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2059 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1456 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25476 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy