vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Cloupor mini 30W

Συνδεδεμένος dfoust

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1275 στις: Μαΐου 11, 2015, 16:44 »

Nαι φίλε μου έχεις απόλυτο δίκιο.  :thumpup:
Και το δικό μου πολύμετρο έχει εσωτερική αντίσταση 0,5 Ohm, οπότε αυτά τα αφαιρούμε όταν μετράμε αντιστάσεις. Μου διέφυγε τελείως η εσωτερική αντίσταση του πολυμέτρου.
Συμπέρασμα το Cloupor δείχνει με καλή ακρίβεια την αντίσταση.  :)

Στην ουσία είναι η αντίσταση του καλωδίου. Τα ακριβά πολυμετρα έχουν πολύ μικρότερη εσωτερική αντίσταση γιατί χρησιμοποιεί καλής ποιότητας καλώδια - ακροδέκτες κλπ.

Πάνε 20+ χρόνια που τελείωσα το τεχνικό λύκειο (ηλεκτρονικός)  κάτι μου έχει μείνει ;)  δυστυχώς δεν κατάφερα να το κάνω επάγγελμα.


Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1276 στις: Μαΐου 11, 2015, 17:00 »
Στο δικό μου ο μετρητής αντίστασης κάνει άλλα κόλπα. Με φρέσκια μπαταρία δείχνει 1,41Ω, με μισοάδεια 1,40Ω και όταν φτάσει στα τελευταία της 1,39Ω  ???
Δεν έχω προσέξει αν μου το έκανε άλλο μοντ

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1277 στις: Μαΐου 11, 2015, 17:04 »
Εγω μετραω μονο απο το μοντ,γιατι δεν εχω πολυμετρο ή ωμομετρο το μονο μετρο συγκρισης ειναι το στικακι που εχει ο κολλητος μου...

Τωρα μου δειχνει τα ωμ που ξεκιναω να φτιαξω,τι αποκλίσεις εχει δεν ξερω!

Αυτο με την μπαταρια μου το κανει και εμενα... νομιζω ...

Αποσυνδεδεμένος pefkiotis

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1278 στις: Μαΐου 11, 2015, 17:29 »
makis66 το υπόλοιπο της μπαταρίας σου το μετράει σωστά;

Αποσυνδεδεμένος jimsiv

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1279 στις: Μαΐου 11, 2015, 17:45 »
Σε μένα το πολύμετρο που έχω συμφωνεί με το cloupor και η διαφορά είναι στο 0.01. Μπορώ να πω ότι είναι ακριβέστατο σε σύγκριση με ένα πολύμετρο αξίας 230€. Βέβαια στο ωμόμετρο από την ft που το έχω για να στηρίζω την βάση του kayfun όταν τον στήνω έχει διαφορά 0.13 ωμ περίπου. 1.40  ωμ την βλέπει το cloupor, 1.41 το πολύμετρο και στο 1.53 το κινέζικο ωμόμετρο.
Το υπόλοιπο της μπαταρίας παίζει κανονικά και το πήρα από Gearbest (είχε και vip card μαζί)

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1280 στις: Μαΐου 11, 2015, 18:42 »
Εχει κάνεις πρόβλημα με την ένδειξη την μπαταρίας; Εμενα τι δειχνει μονιμος  full μονο αν την βγάλεις και την ξαναβάλεις πεφτει η μπάρα.  Σπαστικο πολύ αυτο

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
βρε παιδια το κωδικο αυθεντικοτητας που τον βρηκατε? Εγω το πηρα απο fasttech και δεν ειχε τιποτα μεσα

« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2015, 18:56 από GreekNick »

Αποσυνδεδεμένος kostasvapor

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
  • Στο ΗΤ απο το 2011, άκαπνος απο τις 1/1/2013 !!!
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1281 στις: Μαΐου 11, 2015, 19:30 »
Μήπως είσαι από τους τυχερούς που δεν έλαβαν VIP κάρτα?

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1282 στις: Μαΐου 11, 2015, 19:37 »
Εχει κάνεις πρόβλημα με την ένδειξη την μπαταρίας; Εμενα τι δειχνει μονιμος  full μονο αν την βγάλεις και την ξαναβάλεις πεφτει η μπάρα.  Σπαστικο πολύ αυτο

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

βρε παιδια το κωδικο αυθεντικοτητας που τον βρηκατε? Εγω το πηρα απο fasttech και δεν ειχε τιποτα μεσα

O κωδικος ειναι πισω απο το κουτι.
vip καρτα ειχε μεσα;

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Μήπως είσαι από τους τυχερούς που δεν έλαβαν VIP κάρτα?
Σαν να ειναι τιποτα special edition του το λες και εσυ.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1283 στις: Μαΐου 11, 2015, 20:14 »
makis66 το υπόλοιπο της μπαταρίας σου το μετράει σωστά;


Ναι, έτσι πιστεύω. Η στάθμη κατεβαίνει αναλογικά και όχι απότομα στην αρχή ή στο τέλος.



Για τον GreekNick : Το ID βρίσκεται σε ένα αυτοκόλλητο (scratch and check, κάτι σαν ξυστό) στο κάτω μέρος του κουτιού (αν το αναποδογυρίσεις) και μέσα στο κουτί έχει VIP card. Εγώ το πήρα από FASTTECH
Κάπου διάβασα ότι πλέον τα στέλνει χωρίς τα παραπάνω.
Σε e-mail που έστειλα στην FASTTECH για κάτι άλλο μου έγραψαν:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
All authentic items sells on our website does not come with a Security Code to verify it from official website.
But you can verify them from our website reviews to confirm it.
We have many other customers ordered this item from us as you did, and many of them have posted reviews about it.
You can refer it from our website or forum to confirm it.

The security code sticker that is used to identify if the product is authentic from KangerTech was removed by FastTech in purpose. KangerTech enforces a Minimum Advertisement Price policy, which is commonly known as MAP. FastTech was never asked to and thus has never signed any sort of such MAP agreements with KangerTech.

As a precaution for avoiding possible legal actions taken by KangerTech to raise FastTech's prices to customers, we chose to remove all security stickers from all such products. We apologize for this.

Please note that FastTech never advertised that these products come with security stickers, nor do we advertise the products as officially endorsed by KangerTech.

That said, we invite you to visit our customer forums for both crowd and professional opinions on authenticity.

You are encouraged to participate in our forums to ask questions and discuss about this.

Regarding warranty, FastTech replaces all defective products within 6 months. KangerTech products are also covered by our satisfaction guarantee policy, and you're entitled to a refund within 45 days after delivery. Detailed descriptions of our buyer's protection policies are available here:

http://support.fasttech.com/FAQ/standard-product-warranty

If you're still uncomfortable with the product, please reply and let us know. We will send you return instructions and, as soon as your return arrives, FastTech will refund you for the product.

Please feel free let us know if you other questions. FastTech is commited in providing genuine products at low prices. Thank you for your understanding.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Τα συμπεράσματα δικά σας :hmmm: :hmmm: :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 11, 2015, 20:24 από makis66 »

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1284 στις: Μαΐου 11, 2015, 20:21 »
Λοιπον, gold members των Coupor Mini... εντος της εβδομαδας (μεχρι την Παρασκευη) οπως με ενημερωσαν, οι original θηκες σιλικονης για τα μοντακια μας θα βρισκονται στο ηλεκτρονικοτσιγαραδικο http://310.gr/ :)
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 13, 2015, 13:40 από Tzenamo »

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1285 στις: Μαΐου 11, 2015, 21:03 »
Κάρτα vip φυσικά και δεν είχε. Το scratch and test δεν το είχα προσέξει.  Έβαλα τους κωδικούς στο site της  cloupor  και μου το βγάζει original.  Με την ένδειξη της μπαταρίας τα ίδια δεν λειτουργεί σωστά.  Μόνο αν την βγάλεις και την ξαναβαλεις θα δεις πόσο έχει πέσει.  Και κατι τελευταίο του αναβοσβήνει κανενος η ένδειξη των Ohm  οταν πατα το fire button?


Μόλις είδα ότι υπάρχει απάντηση σε προηγούμενο ποστ

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1286 στις: Μαΐου 11, 2015, 21:59 »
Για την μπαταρία έχει ειπωθεί ξανά. Ζήτα από τη FT αντικατάσταση.

Αποσυνδεδεμένος GreekNick

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1287 στις: Μαΐου 12, 2015, 11:36 »
Εστειλα μηνυμα και μου ζητησαν βιντεο, τους τα εστειλα και τα βιντεο. για να δουμε τι θα αποφανθουν

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1288 στις: Μαΐου 12, 2015, 11:45 »
Και κατι τελευταίο του αναβοσβήνει κανενος η ένδειξη των Ohm  οταν πατα το fire button?


Ετσι ειναι η λειτουργία του τουλαχιστον σ'εμένα..............

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1289 στις: Μαΐου 12, 2015, 12:00 »
Σε μένα δεν συμβαίνει αυτό, δεν αναβοσβήνει τίποτα.
Όλα είναι φυσιολογικά όπως στο istick 50W.
Το μόνο διαφορετικό από το istick είναι ότι αργεί να σβήσει η οθόνη για να περάσει σε κατάσταση "ύπνου" περίπου 2 λεπτά και όταν πατάς το fire button ενώ "κοιμάται" για να "ξυπνήσει" και να δώσει ρεύμα καθυστερεί μισό δευτερόλεπτο.
Κατά τα άλλα είναι απολύτως φυσιολογικό και λόγω μικρού μεγέθους το έχω όλη την ώρα μαζί μου γιατί το istick 50W είναι λίγο θηρίο (γιατί έχει 2 μπαταρίες) ;)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151777 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11151 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345752 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8150 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545312 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361052 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos