vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 3 χρήστες
webtool, Mimhsdr, camber

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1065 στις: Απριλίου 15, 2015, 20:02 »
Τελικά παίδες προσπάθησα να κάνω παραγγελία απο DealsMachine και το Free Shipping έγινε 33,76 γιούρα! Κρίμα και είχα χαρεί..

[ΔΙΟΡΘΩΣΗ]
 Το έκανα εγώ λάθος, πρέπει να συμπληρώσεις διεύθυνση και να αποθηκεύσεις. Συγνώμη για την στιγμιαία παραπληροφόρηση!  :sign_sygnomi:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 15, 2015, 20:59 από GiorgosRab »

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1066 στις: Απριλίου 15, 2015, 20:12 »
Τελικά το GB έχει καλή εξυπηρέτηση.Τους έστειλα το video με το cloupor μου και απάντησαν:
Thanks so much for placing order with GearBest. 
 
We are extremely sorry for the problem you encounter.
 
There are some feasible proposal we can offer for you reference based on our Return and Warranty policy. Please refer to http://www.gearbest.com/about/warranty-and-return.html to know our warranty and return policy.
 
Items Sub-total :28.99 USD - saving:0 USD + Insurance 0.00 USD + Shipping Costs :0 + tracking_number_price: 1.99=Grand Total:30.98 USD
 
1) We can apply $29 points to your account; it can be applicable for your next order.
2) If you need a replacement, you can pay us $2 for a tracking number and there is no need to return the previous one for you, then we send you a new one by Registered Flat Rate Shipping. Registered Flat Rate Shipping has a tracking number for you to trace delivery information online. 
3) You keep it and we can refund you $15, deducting a small part of the refund as compensation for our shipping fee. Because you choose free shipping and the shipping cost is that we paid for you to shipping company.
4) You can send it back and we give you refund or resend you a new one for free. In this case, you need to pay the returning shipping cost.
 
Please kindly tell us which one do you prefer to?
 
We look forward to your response.

Απο οτι εχω δει σε αλλα ποστ στο φορουμ (δε θυμαμαι σε ποια) η μετρηση που κανεις δεν ειναι σωστη γιατι ενα απλο πολυμετρο δεν σου δινει τη σωστη μετρηση των volt που δινει η συσκευη σου. Αυτο συμβαινει γιατι το ρευμα που δινει το κλουπορακι και πολλα αλλα μοντακια αυτης της κατηγοριας δεν ειναι συνεχες. Για να παρεις σωστες ενδειξεις θελεις αλλου ειδους συσκευη μετρησης. Ειδικος δεν ειμαι και μπορει να κανω λαθος και σιγουρα καποιο μελος με μεγαλυτερη γνωση πανω στο θεμα μπορει να απαντησει με μεγαλυτερη ακριβεια.

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1067 στις: Απριλίου 15, 2015, 20:28 »
Μπορεί να έχεις και δίκιο.Δεν έδινε πάντως ρεύμα ανάλογο τον ρυθμίσεων.Ακόμα και στα 30w δεν έδινε όπως τα 7w σε άλλο mod που έχω.Στο "ατμισμα" είδα την διαφορα και μετά βγήκαν τα πολύμετρα.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1068 στις: Απριλίου 15, 2015, 20:30 »
Τελικά παίδες προσπάθησα να κάνω παραγγελία απο DealsMachine και το Free Shipping έγινε 33,76 γιούρα! Κρίμα και είχα χαρεί..

(Image removed from quote.)

(Image removed from quote.)

Μια χαρα δουλευει κατι εχεις κανει λαθος ;)

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1069 στις: Απριλίου 15, 2015, 20:56 »
Vamire είχες δίκιο, έπρεπε να συμπληρώσω πλήρη διεύθυνση και να πατήσω "save" για πάρω "rates".  :eyesplash:

Έριξα την παραγγελία! Cloupor & Mini Nautilus με 35 Ευρώ!   :dance:

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1070 στις: Απριλίου 15, 2015, 21:16 »
Απο οτι εχω δει σε αλλα ποστ στο φορουμ (δε θυμαμαι σε ποια) η μετρηση που κανεις δεν ειναι σωστη γιατι ενα απλο πολυμετρο δεν σου δινει τη σωστη μετρηση των volt που δινει η συσκευη σου. Αυτο συμβαινει γιατι το ρευμα που δινει το κλουπορακι και πολλα αλλα μοντακια αυτης της κατηγοριας δεν ειναι συνεχες. Για να παρεις σωστες ενδειξεις θελεις αλλου ειδους συσκευη μετρησης. Ειδικος δεν ειμαι και μπορει να κανω λαθος και σιγουρα καποιο μελος με μεγαλυτερη γνωση πανω στο θεμα μπορει να απαντησει με μεγαλυτερη ακριβεια.
Το ρεύμα του cloupor είναι συνεχές και μπορούμε να πάρουμε εξαιρετικά ακριβείς και σωστές μετρήσεις ακόμα και με πολύ φθηνά πολύμετρα.

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1071 στις: Απριλίου 15, 2015, 21:31 »
Θα ήθελα την γνώμη σας.Να δοκιμάσω την τύχη μου με ένα δεύτερο cloupor ή να προτιμήσω το
ipv mini;

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1072 στις: Απριλίου 15, 2015, 21:50 »
Αν και αυριο παραλαμβανω κλουπορ απο gb ,ελπιζβ να μην εχω θεμα....
Μπορω να σου πω οτι αν το ipv ηταν πιο ομορφο(εγω το θεωρω ασχημο και βαρύ, για αυτο δεν το προτιμησα) θα επαιρνα το ipv...

Τωρα οτι θες..
Οι περισσοτεροι εδω μέσα δεν ειχαν θεμα με το κλουπορ..

Αποσυνδεδεμένος Thorin13

  • ***
  • 837
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1073 στις: Απριλίου 16, 2015, 00:02 »
Να πω την αμαρτία μου, με ψήνει και το iTaste MPV 3.0, ρε παιδιά...
Λίγο ογκώδες μεν, αλλά έχει και τόσες δυνατότητες από όσο έχω δεί. Μόνο η GearBest είδα ότι το έχει, αλλά δεν ξέρω αν είναι η τελική έκδοση, γιατί είδα ότι έχει την θύρα micro USB από κάτω και όχι από μπροστά και κάτω από τα δύο κουμπιά όπως είναι κανονικά.


Μπορεί να είμαι λίγο off topic (το ξέρω, μην βρίσετε), αλλά με έψηνε κι εμένα λιγάκι το Clouporάκι λόγω τιμής και επειδή ψάχνομαι ΣΙΓΟΥΡΑ για 2ο MOD πλην του iStick που έχω ήδη, ανάμεσα σε Cloupor Mini, IPV Mini, iTaste MVP 3.0 και ίσως ξανά iStick (αλλά 50άρι).


Δεν ξέρω τι να διαλέξω...


(Τελικά είναι όντως free shipping από DealsMachine; Δεν δοκίμασα περαιτέρω με εγγραφή, καλάθι και αποστολή...)

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1074 στις: Απριλίου 16, 2015, 02:13 »
το mvp 3 της GB αυθεντικο και τελικη εκδοση πρεπει να ειναι.. εχει και το  βιντεο του bussardo. Oμως εγιναν out of stock
Ola τα  mods που γραφεις , πραγματι ειναι fina  ;)
Eιμαστε προνομομιουχοι που τα βρισκουμε σε αυτες τις τιμες! 8) Αλλοι μη ενημεροι για το φορουμ και τις ηλεκτρονικες αγορες τα χρυσοπληρωνουν ;D
Το  κλουπορακι με 20ευρω , εργονομικο και με αφαιρουμενη μπαταρια, εξαιρετικη και αυτο περίπτωση ;)

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1075 στις: Απριλίου 16, 2015, 08:08 »

Δεν ξέρω τι να διαλέξω...


(Τελικά είναι όντως free shipping από DealsMachine; Δεν δοκίμασα περαιτέρω με εγγραφή, καλάθι και αποστολή...)

Καλημέρα! Και εγώ με στικ 30 ειμαι αλλά όπως είπες ήθελα και εγώ ενα δευτερο μοντάκι, πες το βίτσιο μιας και ειμαι πολυ φρέσκος ατμιστης. Όταν ειδα την τιμη για το κλουπορακι το παρηγγειλα χωρις 2η σκεψη, ειναι τζαμπα! Τωρα αν εκανα σωστα ή λάθος θα δειξει στο μελλον, δεν με πολυνοιαζει ομως γιατι ειναι ενα 20ευρω μονο και οχι 60!  ;)

Ναι, τα μεταφορικα ειναι μηδενικά! Πληρώνεις εαν θέλεις 2,5ευρω για tracking και 1,5ευρω για ασφάλεια πακέτου.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1076 στις: Απριλίου 16, 2015, 09:00 »
Vamire είχες δίκιο, έπρεπε να συμπληρώσω πλήρη διεύθυνση και να πατήσω "save" για πάρω "rates".  :eyesplash:

Έριξα την παραγγελία! Cloupor & Mini Nautilus με 35 Ευρώ!   :dance:

Μια γενική "συμβουλή", θέλει προσοχή σε πακετάκια ατμό & μοντ γιατί μερικές φορές η τιμή του πακέτου είναι λίγο μεγαλύτερη από το να πάρεις τα πράγματα ξεχωριστά. Για παράδειγμα στο dealsmachine & στη gearbest έχει ναυτίλο και istick πακέτο σε πιο ακριβή τιμή από το να τα πάρεις ξεχωριστά.
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 16, 2015, 10:44 από thenetpoet »

Αποσυνδεδεμένος boson

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1077 στις: Απριλίου 16, 2015, 19:06 »
χρονια πολλα   :)

το δικό μου δουλεύει μια χαρά μέχρι στιγμής.
πάντως όλα σε όλα τα προιόντα βγαίνουν κ κάποια ελαττωματικά.

       :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1078 στις: Απριλίου 17, 2015, 19:11 »
Παρελαβα χτες,τεστ γνησιοτητας και 15ς ολα οκ (αν και βρωμθσε το σπιτι)

Με την σαμσουνγκ 25ρ μια χαρα...

Σαν ατμισμα τελειο,πολυ απαλα ρευματα.
Πολυ στιβαρη κατασκευη,τα κουμπια δεν κροταλιαχουν,μονο λιγο το καπακι!!

Πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.μακαρι να μην βγαλει κανα  θεμα!!!

Αποσυνδεδεμένος dNikos

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #1079 στις: Απριλίου 17, 2015, 21:06 »
Καταλήγω ότι πρόκειται για άψογο μοντάκι εφόσον δεν έβγαλε το δικό μου πρόβλημα:

Επι μισή ώρα  το άτμιζε με επανωτές τζούρες ένας μπαταριομανής  ::) στα 30 watt με αντίσταση στα 0,76 ΩΜ. Το χέρι του πήρε φωτιά το μέταλλο πυρακτώθηκε αλλά αυτός χαμπάρι δεν έπαιρνε. Ευτυχώς κάποια στιγμή αφαιρεθηκε και του το άρπαξα από το χέρι.
 Εγκαυμα έπαθα. :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 27 9000 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:59
από Chris66
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2120 344088 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:22
από BigRed
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207823 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32046 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598812 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359428 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1963 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos