vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

165 επισκέπτες, 1 χρήστης
vougiouklakis

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #855 στις: Μαρτίου 14, 2015, 07:26 »
Εν αναμονή του cloupor, θα ήθελα να ρωτήσω :  χωράνε οι aw 18650 που έχω; http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=24&product_id=1017
ευχαριστώ.


Έχω στο coupor τις MXJO απο fabvape και έχουν ύψος 65mm. Το ίδιο ύψος δίνει στο site τους και για τις aw, άρα θεωρητικά χωράνε.

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #856 στις: Μαρτίου 14, 2015, 09:30 »
Εμένα σήμερα πήρε το βαπτισμα του πυρος στο πεφτειν  :tongue_smilie: Οντας μερικες μερες κρεβατι λογω μεσης, μου φυγε κυριολεκτικα απο τα χερια και επεσε κατω αλλα μετα την οπτικη αυτοψια , ολα οκ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Mitsakos

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #857 στις: Μαρτίου 16, 2015, 12:21 »
Για όσους δεν πρόλαβαν το κουπονάκι ή το θέλουν ακόμα πιο φθηνό το έχει σήμερα και μέχρι άγνωστο στα 26€ http://www.gearbest.com/electronic-cigarettes/pp_130257.html  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #858 στις: Μαρτίου 17, 2015, 02:22 »
Καλημερα σε ολους, δε ξερω αν εχει ηδη γραφτει αλλα θελω να σας δειξω το δικο μου Cloupor Mini ακριβως ετσι οπως παρατεθηκε η παραπανω φωτο που ειδα στη 2η σελιδα του θεματος. Αυτα που βλεπετε σε διαφορες φωτο ειναι καμμενα "μαιμου" Mini, κλωνοι/αντιγραφες... & φαινεται καθαρα στο οτι δεν υπαρχει το δευτερο button. Αυτο συμβαινει στο εξωτερικο (δειτε πχ ατμοποιητες). Μην πιστευετε τον καθενα γιατι δεν υπαρχει καμια εταιρια στον κοσμο που να εχει κατασκευασει το οτιδηποτε σε μικρες η σε μεγαλες ποσοτητες & δεν υπηρχαν καποια μικροθεματα. Στην περιπτωση του Mini η Cloupor εχει πουλησει πανω απο 130.000 ως σημερα & απο ολα αυτα βρεθηκαν προβληματικα & αλλαχτηκαν τα 41 λογο προβληματικης λειτουργιας στο chip το οποιο διαγνωστηκε απο τους χρηστες την πρωτη κιολας μερα λειτουργιας του mod. Πραγματι 41 κομματια ειχαν αυτο το θεμα αλλα καποιοι ηθελαν να το βγαλουν σκαρτο το Mini απο την αρχη λογο εταιριων & ανταγωνισμου & το εσκιζαν με κακη χρηση & μπαταριες της πλακας. Το τεστακι ειναι απλο, 15 δευτερολεπτα πατημα του button στα 30watt & τοτε θα ειστε σιγουροι. (Αλλη εταιρια στα κυβικα του Mini εχει αραγε αναλογο τεστ ασφαλειας χρησης;) Χμμμ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #859 στις: Μαρτίου 17, 2015, 10:15 »
Στην φωτογραφία με το καμένο cloupor το δεύτερο button δεν υπάρχει γιατί έλιωσε η πλακέτα σε εκείνο το σημείο και προφανώς έπεσε το κουμπί.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #860 στις: Μαρτίου 17, 2015, 14:11 »
Δεν νομίζω να έμπαινε κάποιος στην διαδικασία να φτιάξει ένα πανομοιότυπο clupor και να ξεχναγε το ένα από τα τρία κουμπιά... Στην φωτώ το κουμπί απλά λείπει και δεν φαίνεται η τρύπα.. Το τεστ που πρότεινε η εταιρεία, για μένα είναι επιεικώς γελοίο. Κατά τα άλλα συμφωνώ ότι δόθηκε υπερβολική διάσταση στο θέμα, αλλά όχι άδικα καθώς η ίδια η εταιρεία έβγαλε και το τεστ αλλά και V2 με parts νέων προμηθευτών.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #861 στις: Μαρτίου 17, 2015, 16:46 »
Φιλοι, υπαρχουν καμια δεκαπενταρια φωτο στο διαδικτυο που κυκλοφορουν με "καμμενα" Mini, τα οποια στις 13 απο τις 15 οχι μονο δεν εχουν το κουμπι - αλλα δεν εχουν καν τη θεση του κουμπιου & αν δειτε προσεκτικα επιμελως προσπαθουν να τα κρυψουν αυτοι που τις βγαζουν. Δε λεω περισσοτερα γιατι ειμαι σε θεση να γνωριζω οτι απο τα 7 στα 10 mod τετοιου τυπου μεχρι τα 30W, οι αντιγραφες πεφτουν βροχη αντιγραφοντας ακομα & τις λεγομενες ταινες ασφαλειας (δειτε κλωνο φωτο). Και επαναλαμβανω & λεω οτι δεν υπαρχει καμια απολυτως συσκευη στον πλανητη αυτο που δεν ειχε & εβγαλε καποιο fault κατα την συναρμολογηση του. Το να κυκλοφορησουν 200.000 συσκευες v1 + v2 (εως τωρα βαση Cloupor) & να παρουσιασουν προβλημα στο πορτακι πισω με τους μαγνητες η στη λειτουργια του chip (επισημα βαση δεδομενων & στοιχειων που εχει η Cloupor εως τωρα ειναι 28). Ο ανταγωνισμος εκει εξω ειναι τεραστιος ιδιαιτερα στην Κινα που εχει την πρωτοκαθεδρια στα περισσοτερα. Και η Cloupor ως σοβαρη εταιρια δεν διακινδυνεει το ονομα της για πλακα γι αυτο προχωρησε & στην αναβαθμιση του μικρου & οχι στην αποσυρση του.

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #862 στις: Μαρτίου 17, 2015, 16:56 »
Μολις μου ηρθε  η αντικασταση απο GB (επιτελους),


νο. 001287χχ θεωριτικα 2nd παρτιδα.


ΔΕΝ θα κανω καν το τεστακι να το φερω στα ορια του με τερμα γκαζια ,μην μας λιωσει και δαυτο...


Και μια οδηγια για την GB, ζητατε refund σε καθε προβλημα και ξανααγοραστε το προιον αν θελετε ,μιας και μου ζητησαν να πληρωσω τα μεταφορικα για να μου το αντικαταστισουν με καινουργιο το clouporaki.


Οσο για το αλλο,ετοιμαζετε το χειρουργιο του να επαναφερουμε το κυκλοφοριακο του  :)) :)) ...


Ελπιζω σε καλυτερη τυχη με αυτο μιας και ειναι πανεμορφο το ατιμο :yes: [size=78%]..[/size]

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φιλοι, υπαρχουν καμια δεκαπενταρια φωτο στο διαδικτυο που κυκλοφορουν με "καμμενα" Mini, τα οποια στις 13 απο τις 15 οχι μονο δεν εχουν το κουμπι - αλλα δεν εχουν καν τη θεση του κουμπιου & αν δειτε προσεκτικα επιμελως προσπαθουν να τα κρυψουν αυτοι που τις βγαζουν. Δε λεω περισσοτερα γιατι ειμαι σε θεση να γνωριζω οτι απο τα 7 στα 10 mod τετοιου τυπου μεχρι τα 30W, οι αντιγραφες πεφτουν βροχη αντιγραφοντας ακομα & τις λεγομενες ταινες ασφαλειας (δειτε κλωνο φωτο). Και επαναλαμβανω & λεω οτι δεν υπαρχει καμια απολυτως συσκευη στον πλανητη αυτο που δεν ειχε & εβγαλε καποιο fault κατα την συναρμολογηση του. Το να κυκλοφορησουν 200.000 συσκευες v1 + v2 (εως τωρα βαση Cloupor) & να παρουσιασουν προβλημα στο πορτακι πισω με τους μαγνητες η στη λειτουργια του chip (επισημα βαση δεδομενων & στοιχειων που εχει η Cloupor εως τωρα ειναι 28). Ο ανταγωνισμος εκει εξω ειναι τεραστιος ιδιαιτερα στην Κινα που εχει την πρωτοκαθεδρια στα περισσοτερα. Και η Cloupor ως σοβαρη εταιρια δεν διακινδυνεει το ονομα της για πλακα γι αυτο προχωρησε & στην αναβαθμιση του μικρου & οχι στην αποσυρση του.


εμενα που ελιωσε, μια χαρα αυθεντικο ηταν,και κουμπακια ειχε και απο ολα απο την εταιρια, scratch and  check κλπ κλπ...


Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #863 στις: Μαρτίου 17, 2015, 17:10 »
Φιλε meyas1987 δεν αμφιβαλω οτι σου παρουσιασε θεμα & σου το αλλαξαν (ησουν απο τους 28 ατυχους), αλλα η αγορα σου εγινε απο site του εξωτερικου απο οτι καταλαβα. Αν επιτρεπεται ποσο σου κοστισε συνολικα μαζι με τα μεταφορικα; Και αν μπορεις να μας πεις οταν πεφτει σε sleep mode πατωντας το fire button για να ατμισεις αν εχει την καθυστερηση των 0.7sec

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #864 στις: Μαρτίου 17, 2015, 17:12 »
@tzenamo

H 2η φωτό που δείχνεις είναι η πλακέτα DNA40 μέσα σε cloupor. Δεν νομίζω ότι προσπάθησε να εξαπατήσει κανείς. Κάποιος modder θα έβαλε την πλακέτα μέσα στο cloupor.
Όταν δείχνεις φωτό καλό θα ήταν να βάζεις και κάποιο link με την προέλευσή τους.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #865 στις: Μαρτίου 17, 2015, 17:24 »
Camber, φωτογραφιες τετοιες κυκλοφορουν στο google, απο τη στιγμη που ειναι fake δεν εβαλα πηγη, αλλα οποιος θελει κανοντας ενα απλο search τις βλεπει. Στα γνησια κομματια σαφως συμφωνω μαζι σου οτι θελουν πηγη. Οσο για τη 2η φωτο που ειπες οτι ειναι πλακετα DNA 40 μεσα σε Cloupor, λογικα ειναι αυτη η πλακετα (δεν ειμαι βεβαιος) αλλα δεν ειναι μεσα σε Cloupor παρα σε εναν ακομα κλωνο του  :) γι αυτο λεω θελει προσοχη σε οτι γραφεται & ακουγεται απο πηγες που δεν ειναι & τοσο αξιοπιστες γενικοτερα.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #866 στις: Μαρτίου 17, 2015, 17:27 »
Μήπως είσαι αντιπρόσωπος της?

Αποσυνδεδεμένος meyas1987

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #867 στις: Μαρτίου 17, 2015, 17:31 »
28$ αγορα απο εξωτερικο σωστα, και 10 $ courier, 5 αν το εστελνα με το αργο.μπορεις να πας στις σελιδες 42-44 που ειχα ππαραθεσει το ολο θεμα και photos.Ολες οι λειτουργιες ειναι ιδιες με γνησια,ναι ειχε και την καθυστεριση.
η GB ειναι επισιμος seller της Cloupor παρεπιπτοντος.

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #868 στις: Μαρτίου 17, 2015, 17:38 »
Ηρθαν τα jwraps μου και ειμαι χαρουμενος!! Πιστευω εφτασε σε αλλα επιπεδα το κλαοπορακι  :))

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #869 στις: Μαρτίου 17, 2015, 17:53 »
Οχι Tsiv καμια σχεση με αντιπροσωπο & τετοια, απλος αγοραστης ατμιστης ειμαι απλως ηθελα να σας παραθεσω οτι η πραγματικοτητα δεν ειναι ολα οπως τα βλεπετε & παρουσιαζονται σε διαφορα site. (Υπαρχει τεραστιος ανταγωνισμος εκει εξω).
Meyas1987 καλοριζικο το μοντακι, καλοατμιστο. Παιδια που μπορουμε να βρουμε θηκες σιλικονης; Εχουν κυκλοφορησει στην Ελληνικη αγορα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343799 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207530 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542959 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31887 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51076 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598493 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359181 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12248 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194039 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1724 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1807 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595568 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios