vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

321 επισκέπτες, 5 χρήστες
white varadero, lounik, Parolos, camber, karmakoma

Cloupor mini 30W

Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #375 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:20 »
Kωστα τωρα το πηραμε.

Αν τα ειχα διαβασει πριν δεν θα εκανα καν τον κοπο. Μεχρι στιγμης δεν εχει ακουστει κατι για μπαμ.Μολις ερθει θα δοκιμαστει και θα δειξει.

Παντως υπαρχουν συμφορουμιτες που το εχουν και δεν εχουν κανενα προβλημα μεχρι στιγμης.

Αποσυνδεδεμένος billythekid

  • *****
  • 2381
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #376 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:20 »
Σε κάθε περίπτωση οι περισσότεροι το έχουμε παραγγείλει απο την προσφορά της GB και το περιμένουμε όπότε μάλλον θα πρέπει να κάνουμε τις δοκιμές μας. Και εγώ πάντως εάν τα ήξερα από πρίνα αυτά δεν θα το έπερνα.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #377 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:22 »
δεν μηλαμε για ρυθμιζομενο πολο που δεν υπαρχει και δημιουργει θεματα .. δεν λεμε για αστοχια κουμποματος καπακιου που λες οκ δεν τρεχει τιποτα , δεν λες για βαφες που γδερνονται , δεν λες οτι δεν δινει καλα ρευματα αλλα αδυνατα ... εδω λεμε για μια εταιρεια που βγαζει ενα προιον και σου λεει οτι παιζεις ρωσικη ρουλετα αν το δικο σου ειναι αυτο με την σφαιρα και τα αλλα εχουν αδειες θαλαμες ... και σου λεει βαλτο στο κροταφο και δοκιμασε ... .. πρεπει να κανει σαν εταιρεια με τετοιο σοβαρο προβλημα μια σοβαρη ενεργεια να τα μαζεψει και να δειξει χαρακτηρα ...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

ναι Γιαννη σε καταλαβαινω ... και ειλικρινα μαζι σας ειμαι απλα σκέφτομαι την εταιρεία που παει να βγαλει στην αγορα ενα προϊόν μονο και μονο να προλαβει τον ανταγωνισμό και με οτι συνεπαγεται αυτο
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:22 από kostas44 »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #378 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:32 »
Μαζική απόσυρση ενός προϊόντος δεν έχει γίνει ποτέ στην ιστορία αν δεν κάνω λάθος και μη περιμένετε να συμβεί από μια κινέζικη εταιρία. Ο λόγος απλός, θα φαλίριζε.

Άλλο να αποσύρεις κάποια συγκεκριμένη παρτίδα που εμφάνισε πρόβλημα κι άλλο ολόκληρο το προϊόν. Οπότε ας μη τρέφουμε αυταπάτες. Ούτε αντικατάσταση ΟΛΩΝ των cloupor θα γίνει ούτε πολύ περισσότερο επιστροφή χρημάτων.

Αν το πρόβλημα οφείλεται σε αστοχία ενός τσιπ κάποιας παρτίδας, δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας για τα υπόλοιπα.
Αν το πρόβλημα οφείλεται στην επιλογή ευτελών υλικών για μείωση κόστους τότε το πρόβλημα θα υπάρχει σε όλα όσα κυκλοφόρησαν έως τώρα.

Διαλέχτε και πάρτε  ;D Χαρείτε τα ή πετάξτε τα.



Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #379 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:39 »
Εγω λεω να το χαρω.........


Μεχρι.........να το πεταξω. :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #380 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:41 »
Οταν βλεπω απαντησεις εταιριας του τυπου ''Βγαλτε φωτο τα μοντ σας κ στειλτετα μας'' ας μη πω καλυτερα τι σκεφτομαι,anyway το θεμα ειναι οτι δε τα βαζω με κανεναν που το αγορασε/παραγγειλε,απλα καποια πραματα δυστηχως ειναι φανερα,κ επειδη ειναι κ η δουλεια μου (δεν ηθελα να αναφερθω σε αυτο) δεν παιζουμε κορωνα γραμματα με τετοια πραματα,κ ουτε μιλαμε για στρεσαρισματα.

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #381 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:42 »
Κι εγώ μαζί σου


Γιάννη   :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #382 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:45 »
Εχω μεινει αλλαλος με αυτα που διαβαζω. :wall: .
 Το κουτακι εχει πουλησει σα τρελο. Μερικα απο τις δεκαδες χιλιαδες που ηδη χρησιμοποιουνται παρουσιασαν λοιωσιμο στη πλακετα και μερικοι εδω ακουνε μπαμ και μπουμ και βλεπουν σπιτια να καιγονται. ΕΛΕΟΣ !!!
Εσεις που κουβαλατε στη τσεπη σας κατι που πιθανοτατα χρησιμοποιειται απο αλλους εκατο η' χιλιους στατιστικα επρεπε να φοβαστε το δικο σας μοντακι. Ας μη μιλησουμε για τα μηχανικα.
Και υστερα σας  ενοχλουν και τα καναλια που τη τριχα τη κανουν τριχια  :idiot1:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:07 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #383 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:48 »
Για άλλα μοντάκια που έχουν πουλήσει το δεκαπλάσιο δεν έχουν ακουστεί τίποτα απο θέμα ασφαλείας.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #384 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:50 »
Μπορεις να δεις κ μονος την αντηθεση των οσων λες,ευτυχως για καποιους απο εμας που τα μοντ που εχουμε στις τσεπες μας,τα εχουν 1000 ατομα κ δεν εσκασε κανενα,ουτε ελιωσε καμια πλακετα ενω το ειχες καπου να στεκετε,αλλα νταλα κ της παρασκευης το γαλα,ευχομαι να μη τυχει σε κανεναν απ οσους τα πηραν.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #385 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 00:12 »
δεν ξερω την εταιρια και τι χρημα εχει ριξει ,αν τα εχει ριξει χοντρα τοτε θελει και χοντρη σφαλιαρα..
δεν ειναι καθολου χαζα τα κινεζια  :yes: με μια καλη μεταγραφη.. :D και με καλα υλικα τυφλα να χει το rdna40  ;D
και με 40 ευρα ξανακαθιερωνετε..
κατι σαν απ τα παλια... με Ευρωπαϊκα και τα Ιαπωνοκορεατικα αυτοκινητα  αλα εχουν τ ονομα κι αλα εχουν την χαρη..και τιμη  :))

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #386 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 03:06 »
Οδηγιες απο την cloupor πως να τσεκάρετε αν το cloupor mini που εχετε είναι ενα απο τα "ελατωματικά" ή όχι.


εδώ: http://www.planetofthevapes.co.uk/news/product/2015-01-31_update-do-you-have-a-faulty-cloupor-mini-30w.html

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #387 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 04:00 »
Κανονικά θα έπρεπε οι οδηγίες και οι προειδοποιήσεις να υπάρχουν και στην ιστοσελίδα της εταιρείας. Και επίσης καλό θα ήταν να διευκρινιστεί αν τα προβλήματα που σχετίζονται με τη φόρτιση μέσω usb υφίστανται ακόμα και για όσα cloupor Mini 30w έχουν περάσει επιτυχώς το test των 15 δευτερολέπτων.

Αποσυνδεδεμένος chzamp

  • ****
  • 1000
  • Φύλο: Άντρας
  • Χρήστος.....χάρηκα...
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #388 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 04:26 »
Οδηγίες για να διαβάζουμε αυτό το νήμα. (προϋποθέτει χιουμοριστική αντίληψή)

Κατ εμέ υπάρχουν 4 κατηγορίες απόψεων εδώ. Κάθε μια λεει το κοντό της και το μακρύ της και αντε να βγάλουμε  άκρη ολοι μας ...

α) Οι Χαλαροί. Δεν έχουν αγοράσει/παραγγείλει το modaki . Έχουν αποψη για τα παντα (και καλα κάνουν). Για το mod, για την εταιρεία, για το πρόβλημα , για τις επιπτώσεις, ψιλοχαίρονται που δεν προβληματίζονται, δίνουν ανάλαφρα συμβουλές, θεωρίες περι ασφάλειας , αξιοπιστίας και μη χρήσης   κλπ..   

β) Οι Υπόλογοι. Αυτοί που το έχουν αγοράσει και είναι ήδη στα χερια τους. Εκτος από έναν φιλο που είχε πρόβλημα, ολοι οι αλλοι το γουστάρουν αλλά με οσα ακουγονται τι να πουν... Ωραίο αλλά... κάτσε να κάνουμε και μια ασφάλεια πυρρός στο σπιτι και μετα τα λεμέ....

γ) Οι εγκλωβισμένοι. Το έχουν παραγγείλει και έρχεται από τα βάθη της Ασιας. (Σε αυτούς ανήκω και εγώ) Τι να κάνουν? Να το παραλάβουν ή να το αφήσουν να γυρίσει πισω?  Είναι όμορφο, είναι δυνατο, είναι φτηνο αν σου κάτσει τύφλα να εχει το provari.... Αν δεν σου κάτσει καις από σακάκι ώς σπιτι... 

δ) Οι Guru. Ξερεται αυτοί που διπλα γράφει +2000 μνμ, Διακεκριμένοι, admin κλπ... Αυτοί μπορεί να είναι συνδυασμός  ολων των παραπάνω αλλά απλα δεν τους καίγεται καρφί (με την καλή έννοια)... Αν το έχουν ήδη, το έχουν τιθασεύσει, αν το παρήγγειλαν όταν έρθει θα το τιθασεύσουν ή θα καταλάβουν άμεσα ότι δεν.. , αν τιποτα από αυτά τότε παιδια χαλαρώστε αυτά τα έχουμε ξαναδεί...κλπ.. 

Ωραίο θα ήταν ο καθένας,  πριν γράψει αυτό που θέλει να αυτοπροσδιοριζόταν...

Πέραν της Πλάκας, εχω προβληματισθεί πολύ για το τι θα κανω και αποφάσισα να το κρατήσω, αλλά δεν μπορω να μην αναγνωρίσω ότι η gearbest σαν μεσάζοντας, χωρις να το εχω παραλάβει ακόμη και μόνο γιατί διστάζω να το χρησιμοποιήσω, μου απάντησε να το αφήσω να επιστέψει με full refund. Αντίθετα σε ένα αναγνωρισμένο πρόβλημα του vaporshark σε παραδίπλα Νήμα, Ελληνικο κατάστημα δεν αντικαθιστά/ επιστρέφει χρήματα σε συνατμιστη μας ....


Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #389 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 05:39 »
Συμφωνώ απόλυτα. Ετσι ακριβώς είναι . Στο Ελλαντα μιλάνε περισσότερο αυτοι που δεν το εχουν , φωνάζουν περισσότερο αυτοί που το πήραν με σκοτωμένη τιμή, αλλα σωπαίνουν,  τρέχουν και δεν φτάνουν αυτοί που το πήραν απο εδώ.
Για κατι  με  πρόβλημα που κανει 25 ευρω ξεσηκώνουμε τον κόσμο ενω για κάτι που κάνει 190  πάλι με πρόβλημα προσπαθούμε να δικαιολογησουμε το πρόβλημα.  Στο cloupor τωρα το εγραψα και πιο πριν . Εδω και 5 ημερες το φορτιζω απο την usb, ατμιζω οταν ειναι συνδεδμενο με αντιστασεις απο 0,5 - 1 ωμ στα 20-25 watt και ουτε καν θερμαίνεται. Το πιέζω με απανωτές τζουρες των 4-5 δευτ. και ισα - ισα  που καταλαβαίνω οτι θερμαίνεται το κουτί . Εγω ειμαι  ενας απο τους <<βλακες>> που το αγορασα 70 ευρω με εγγύηση 6 μηνων.  Και λεω <<βλακας>> πρωτον γιατι τη γνωμη μου για τις τιμες στην Ελλαδα την εχω γραψει στο αναλογο νημα και δεύτερων γιατι η εγγυηση σε ηλεκτρονική συσκευη ειναι τοσο μικρη αντίθετα με οτι λεει η νομοθεσία . Τελος απο οσα εχω διαβασει το προβλημα με το cloupor δεν ειναι κατα την διαρκεια της χρησης  του αλλα κατα την διαρκεια της φορτισης. Κατα την διαρκεια της χρησης για να γινει αυτο που βλεπουμε στις φωτο θα επρεπε να ζεματά το κουτι. Οποτε το προλαβαίνεις, και το πηγαινεις πισω. Στο μηχανικό δηλ οταν βλέπεις οτι εχει ζεσταθεί εσυ το πιέζεις παραπάνω? Μιλάμε για κίνδυνο την ωρα που κατασκευαζουμε αντιστασεις απο 0,2 εως 1 ωμ και ειμαστε υπερηφανοι για αυτο?.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342882 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593453 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios