vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

197 επισκέπτες, 7 χρήστες
karmakoma, Tem, billaras, razen, SEB, paulxan, sakissalonika

Cloupor mini 30W

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #360 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:10 »
billsal δεν είναι θέμα περι ψυχολογίας δικής μου καθώς ξέρω τι ακριβώς γίνεται με την συγκεκριμένη
βαφή rubber και σε πολλά ακόμα άλλα πράγματα.Είναι καθαρά θέμα χρήσης και τίποτα παραπάνω.
Το συγκεκριμένο βέβαια κάνει τον Απόστολο να το θεωρεί για πέταμα,εγώ που έχω το iStick κάπου
στους 3 μήνες και ακόμα και το πάνω καπάκι του έχει ελάχιστες γραντζουνιές,φαντάζεσαι πως το rDNA
με το καλό,δεν θα έχει καμία μιας και θα το προσέχω ακόμα παραπάνω.


Είμαι απο αυτούς που τους αρέσει να προσέχουν τον εξοπλισμό τους και όχι να τον κακομεταχειρίζονται
και να κατακρίνουν με τέτοιο τρόπο ότι κάποιο μοντ είναι για πέταμα.


Υ.Γ. Κάποιοι όταν κάπνιζαν,έβγαζαν το πακέτο απο την τσέπη τους σε σχήμα μπανάνας,κάποιοι το
θέλαν σιδερωμένο και το πρόσεχαν.Είναι καθαρά θέμα χρήσης όπως είπα και τίποτα παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #361 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:22 »
συνωμη δλδ θα δωσω 200 ευρω και να τρεμο πως αν βαλω επανω τον ατμοποιητη και τον βιδωσω θα μου βγαλει το χρωμα? η να βαζω τσιμουχες και να κανω διαφορες πατεντες για να αντεξει?


εχω ενα χανα μοντ κινεζικο 3 μηνες τωρα και το κατσαβιδακι μου εχει γλιστριση απειρες φορες ξεβιδωνοντας το καπακι να αλλαξω μπαταρια και δεν εχει τη παραμικρη γρατζουνια ...  το εχω λιωσει κυριολεκτικα το κουτακι αυτο , ατμιζω σχεδον 3 μηνες αποκλειστικα με αυτο, οσα εχω παρει μετα απο το χανα ειναι ακομη μεσα στα κουτια τους


υπαρχει καποιος που δε του αρεσει να προσεχει τα πραγματα του ? το συγκεκριμενο ομως κουτακι δεν χρειαζεται απλα προσοχη , αλλα πρεπει να εχει μαγικες ικανοτητες να αιωρειτε και απλα να βαζεις το στομα στο ντριπτιπ για να ατμισεις
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:32 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #362 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 15:37 »
Υπενθυμίζω οτι το νήμα αφοαρά το cloupor mini.

Αποσυνδεδεμένος spixri

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #363 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 21:08 »

Update: Do you have a faulty Cloupor Mini 30W


Για να ανακαλύψετε αν έχετε ένα δυνητικά ελαττωματικό στοιχείο, η Cloupor συμβουλεύει να δουλέψετε την συσκευή για 15 δευτερόλεπτα (το μέγιστο επιτρεπόμενο χρονικό διάστημα) με μια συσκευή ψεκασμού / δεξαμενή και να δούμε αν η οθόνη εμφανίζει το μήνυμα  "Πολύ ζεστό". Θα είναι συνετό να δούμε αν το ίδιο το κουτί ζεσταίνεται. Μπορείτε να περιμένετε να πάρετε λίγο ζεστό καθώς υπάρχει πολλή δύναμη που διέρχεται από τα συστατικά για ένα μεγάλο χρονικό διάστημα, αλλά δεν πρέπει να είναι πολύ ζεστό στην αφή
Το πλήρες κείμενο


An update has been released from Cloupor to test whether you have one of the famously faulty batch.
Shenzhen Cloupor Technology Co. have released an update to us explaining how to confirm whether you have one of the potentially faulty devices from the affected batch, after fully testing the item for 5 days and nights.


Cloupor have stated that while the number of units affected is a very small percentage, the number of products sold could see hundreds with a faulty Cloupor Mini 30W. Under the included warranty, faulty items should be replaced and users should contact their original supplier or email Cloupor directly using the email address: [email protected].


To discover whether you have a potentially defective item, Cloupor have advised you to fire the device for 15 seconds (the maximum time allowed) with an atomiser/tank on and see if the screen displays the "Too hot" message. It might also be prudent to see if the actual box itself gets hot. You can expect it to get slightly warm as there is a lot of power going through the components for a long time but it should not be too hot to touch.


If you receive this message, contact Cloupor or your original supplier immediately.


Also note that firing a tank for 15 seconds does have the potential to kill your wick and give you a burnt flavour so make sure you use a tank you are about to rewick or change the atomiser in! I didn't :D


We're really pleased that Cloupor have released information to help users replace uncertainty over the Cloupor Mini with peace of mind. As stated in our review we think this is an excellent box mod and were devastated to hear about the problems the Cloupor Mini had inadvertantly brought into the market. I have been using my mod every day since receiving it and especially hard over the last week to try and force any failure and get to the bottom of the issue, but I'm pleased to report that mine seems to be one of the good ones.


As ever, stay safe and don't put yourself at any risk when buying and using vaping equipment.


- See more at: http://www.planetofthevapes.co.uk/news/product/2015-01-31_update-do-you-have-a-faulty-cloupor-mini-30w.html#sthash.YOI0IpIx.dpuf

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #364 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 21:50 »
Χαίρομαι που έχουμε έναν τρόπο πλέον (έστω και αυτό) να δοκιμάσω το Cloupor όταν έρθει.
Θα πατήσω μια 0,5Ω πάνω (χωρίς βαμβάκι εννοείται) και θα το ΤΕΝΤΩΣΩ!




Thx  spixri για την ενημέρωση.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Και ένα βιντεάκι που βρήκα



Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #365 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 21:54 »
Σορρυ κιολα ρε παιδια,αλλα γιατι πρεπει να φτασεις ενα μοντ στο overdose για να δεις αν εχει θεμα?Πιστευετε οτι αν υπαρχει θεμα,θα σας το βγαλει μονο στο στρεσαρισμα?Εδω λενε οτι στα καλα καθουμενα ανεβαζαν θερμοκρασιες.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #366 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 22:00 »
Προσωπικά δεν ξέρω Κυριάκο,αλλά μαζί με την στενή παρακολούθηση,μιας που θα το δουλέψω επειδή μ'άρεσε σαν μοντ,
θα δοκιμάσω και αυτό...Κάτι θα είδαν δεν μπορεί...

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #367 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 22:02 »
Κοιτα,το οποιοδηποτε μοντ αν το δουλευεις συνεχεια στα τερματα,ε καποια στιγμη σιγουρα παιζει να σου βγαλει θεμα,οποτε δε νομιζω οτι ειναι τροπος για να δεις αν εχει προβλημα η οχι,καθε αλλο μπορει να δημιουργισεις ενα με αυτον τον τροπο.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #368 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 22:08 »
Πιστευω οτι το προβλημα ειναι στη συναρμολογηση σε καποια παρτιδα και οχι στο σχεδιασμο, οποτε το λοιωσιμο θα συμβει μεσα στη πρωτη εβδομαδα χρησης.
Σημερα ειναι η τριτη μερα που εσκεμενα το "λοιωνω" με χρηση παραλογα σκληρη και ακομα ολα ο.κ     :thumpup:


Εξακολουθω να πιστευω οτι το μοντακι στη τιμη του παιζει αυτη τη στιγμη χωρις αντιπαλο στο θεμα της αποδοσης.
Και εξακολουθω να πιστευω πως ολη η ιστορια καπου βρωμαει. Και οπως γινεται παντα σε τετοιες ιστοριες πολλοι σπεκουλαρουν:
Ιδιες Φωτογραφιες που γυριζουν απο site απο site απο οργιλους ατμιστες,   E-shop που το αποσυρουν για να το παιξουν καλοι (αλλα ταυτοχρονα προωθουν αλλο ανταγωνιστικο προιον), μεχρι και κατα τα αλλα καθ'ολα αξιοσεβαστο ελληνικο μαγαζι δινει πισω τα λεφτα σε οσους το αγορασαν, για να αποδειξει εμπρακτα την ευαισθησια του (αληθεια  ποσα ειχε πουλησει? για να ξερουμε και το μεγεθος της ευαισθησιας)
 :dontknow: :dontknow: :dontknow:


Συμπτωματικα το συγκεκριμενο τεστ το ειχα κανει πολλεεες φορες (orchid διπλο 0.7 ohm).  Το μοντακι ουτε που ζεσταινεται. Η μπαταρια γονατιζει παντως  ;)

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #369 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 22:35 »
Σορρυ κιολα ρε παιδια,αλλα γιατι πρεπει να φτασεις ενα μοντ στο overdose για να δεις αν εχει θεμα?Πιστευετε οτι αν υπαρχει θεμα,θα σας το βγαλει μονο στο στρεσαρισμα?Εδω λενε οτι στα καλα καθουμενα ανεβαζαν θερμοκρασιες.
Προφανώς κάποιο ολοκληρωμένο είναι ελαττωματικό σε ορισμένες παρτίδες και με αυτό τον τρόπο ανεβάζει θερμοκρασία και το πιάνει ο ελεγκτής της πλακέτας.
Μέχρι αποδείξεως του εναντίου, εμπιστευόμαστε αυτά που λέει η κατασκευάστρια εταιρία. Γιατί αν δεν την εμπιστευόμαστε δεν έπρεπε να αγοράσουμε το μοντάκι εξ' αρχής.

Αποσυνδεδεμένος agialas

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #370 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:01 »
δηλαδη εγω θα πρεπει να χω παντα αψογη μπαταρια, να μαι σε συνεχη επαγρυπνηση,να χω το νου μου μπας και το παρει η ασχετη γυναικα μου,κι αν το λιωσω.. και δεν λιωσει την πρωτη βδομαδα να φοβαμαι καποια στιγμη μη κανει μπαμ  ;D

μερικους δεν τους καταλαβαινω.. ντε και σονι το αρρωστακι να λενε οτι ειναι υγιες  ???
αντι να γινουν επιστροφη ολα και να μην αγοραζει κανεις το Cloupobam  :)) για να βαλουν μυαλο τα κινεζια:yes:
και δεν εχει καμια σημασια αν κοστιζει 10-20 η 200 ευρα

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #371 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:05 »
Ε οταν σε κανα μηνα δεις κανα μοντ με ονομα mpouflor,μην αναρωτηθεις τι ειναι,θα ξερεις ηδη ;)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #372 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:10 »
να ρωτησω κατι?  αν εχει τετοιο θεμα το συγκεκριμενο κουτακι ... του εχετε εμπιστοσύνη ? να το κουβαλάτε μαζι σας ? Οσο και να σας αρεσει το συγκεκριμενο κουτακι .. γιατι εμενα και αυτα που διαβασα δεν θα το επαιρνα .. αλλα  εγω απαντησα για μενα ... ισως ομως να μου διαφευγει κατι και να μην ειναι τοσο σοβαρα τα πραγματα

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #373 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:17 »
Για αυτό είπα ότι αν δεν έχουμε εμπιστοσύνη στην εταιρία, δεν έπρεπε να αγοράσουμε εξ' αρχής. Γιατί πάντα θα έχουμε το φόβο μη συμβεί κάτι στο μέλλον και δεν θα το χαρούμε ποτέ το μοντάκι.

ΑΝ η εταιρία είναι σοβαρή και ασχολήθηκε πράγματι με το πρόβλημα τότε η λύση που προτείνει είναι πολύ απλή και το πρόβλημα μπορεί να διαγνωστεί εύκολα ακόμη και από άπειρους χρήστες.

Αστοχίες υλικού υπάρχουν παντού. Αλίμονο αν δεν αγοράζαμε ποτέ Mercedes επειδή κάποια έβγαλαν πρόβλημα στους αερόσακους, Nokia επειδή έσκασαν κάποιες μπαταρίες ή HP επειδή κάποια τροφοδοτικά κάηκαν. Το θέμα είναι πόσο σοβαρή είναι η εταιρία και κατά πόσο μιλάει έντιμα και είναι διατιθεμένη να λύσει το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Cloupor mini 30W
« Απάντηση #374 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 23:19 »
μετα λεμε οτι φταινε τα καναλια που  δυσφημουν το η.τ  :confused1: .

μολις το παρουν χαμπαρι οτι υπαρχει τετοιο μοντακι εκει να δεις γελια  :eyesplash:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 342880 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206755 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50397 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358350 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593452 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios