vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

129 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mimhsdr, johnath, tony1976, billythekid, camber, pngtszs1976, bloodlessz, saltcity

Twitter

SMOK XPRO BT50W MOD

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
SMOK XPRO BT50W MOD
« στις: Δεκεμβρίου 19, 2014, 23:17 »
Ειχα υποσχεθει ενα μικρο review  για το μοντακι αυτο οταν θα το ειχα στα χερια μου
 
Η Smoktech κατασκεύασε   το mod Smok Xpro BT50W. Αυτή είναι η πρώτη που ενσωμάτωσε  Bluetooth στυλ κουτί mod μεταβλητής τάσης. Η Smoktech έχει το δικό της app για iOS και Android συσκευή για Smok XPro. Το Smok XPro mod box δίνει  υψηλές αποδόσεις των 50 watt. Εξυπνη  οθόνη, ανοδιωμένο σώμα από αλουμίνιο με  μεγάλη χωρητικότητα της μπαταρίας. Έχει usb θύρα φόρτισης, έτσι δεν χρειάζεται να βγάλουμε την  μπαταρία για φόρτιση.






Features
•    Short Circuit protection
•    Enable Sub-ohming ; fires at 0.2ohm
•    Operates from Xpro BT50 and cellphone
•    If system halts , can be restarted from side hole
•    Micro Charging port for charging from USB
•    Special Battery hole at bottom to ensure proper security
•    Intelligent Display
•    High frequency flat signal
•    Suitable for Android 4.3 and IOS 6.0
•    App Approved in app store

   




Type VV VW Mod
Brand Smok
Model Xpro BT50
Colors Black,Silver,Red,Blue
Material Aluminium
Working Wattage 6W-50W
Size 89mm*47.5mm*25mm
Loading resistance 0.2ohm-3.0ohm
Thread 510 Adjustable
Fit battery 1pc 18650
Support Mobile System Android 4.3 plus and IOS 6.0 plus


[youtube]CPCHayF21Kk[/youtube]


Έλαβα το κουτακι μου σήμερα και όλη μέρα  έπαιζα με αυτό , οι δυνατότητες  του όπως είπα και πριν είναι αξιοσημείωτες  στα 50Watt , πιστεύω ότι θα ικανοποιήσει μια μεγάλη μερίδα ατμιστων  σαν και μένα από αρχάριους μέχρι και πιο προχωρημένους
Το μοντ έρχεται σε ένα όμορφο διάφανο  σκληρό πλαστικό  κουτί με με τα λογότυπα της SMOK ,  στο πίσω μέρος εχει το serial number  για να δείτε αν είναι το αυθεντικό ή όχι . Αφού έξυσα το σημείο αυτό εμφανίστηκε ο αριθμός όπου πήγα στο σαιτ της εταιρείας και διαπίστωσα πως όντως είναι το αυθεντικό προϊόν  της



Η αγορά έγινε από alibaba  σαν sample όπου στάθηκα τυχερός γιατί το πήρα σε τιμή πολύ χαμηλή από την τιμή που το διαθέτουν τα μαγαζιά λιανικής
 
Το σημαντικό για μένα εκτός από την στιβαρότητα του , είναι το πολύ χοντρό αλουμίνιο κουτί του που καταλαβαίνεις πραγματικά όταν το πιάνεις  πόσο ανθεκτικό είναι , όπως και το φινίρισμα του με τη ματ μεταλλική αμμοβολή χρώμα του που κυριολεκτικά δεν   αφήνει δαχτυλιές . Ακόμα ένα δυνατό του σημείο χωρίς βέβαια να είμαι πολύ ειδικός σε κατασκευές κουτιών είναι ότι ο πόλος του είναι πολύ ανθεκτικός χωρίς να φοβάσαι να βιδώσεις πάνω οποιοδήποτε επισκευασιμο καθώς και οτι είναι ρυθμιζόμενος  με ελατήριο από ότι διαπίστωσα .. δεν είχα κανένα , μα κανένα πρόβλημα με τα σπειρώματα του .





Ένα αρνητικό σημείο του είναι ότι πατώντας το fire , το μοντ καθυστερεί πολύ να  δώσει ρεύμα στον ατμοποιητή, σίγουρα πάνω από μισό δευτερόλεπτο αλλά όχι και πάνω από ένα δευτερόλεπτο αλλά και αυτό δεν με ενόχλησε καθόλου μιας και έχω συνηθίσει να πατώ το κουμπί πριν ακόμα το βάλω στο στόμα μου οπότε δεν είχα κανένα πρόβλημα με αυτό
Ένα ακόμα  αρνητικό που διαπίστωσα είναι ότι ελαφρώς κουδουνίζει το fire  αλλά και αυτό όταν το ταλαντεύεις εσύ όχι  με το παραμικρό .


Διαστάσεις



Με το Bluetooth  έπαιξα πολύ λίγο μιας και δεν με ενδιαφέρει  και πολύ αλλά είναι πολύ βολικό να περνάς το  μοντ σε κατάσταση από ηλεκτρονικό σε μηχανικό και με πολλά αλλα καλούδια που έχει  η application και με πολλές παραμετροποιήσεις.
 


Φορτίζει από κάτω  δεν μπόρεσα να το βάλω σε κατάσταση pass through  αλλά βλέπεις ότι φορτίζει την μπαταρία από την οθόνη που ομολογουμένως είναι πολύ φωτεινή  DNA30



Δοκιμάστηκε και με kayfun και με εργοστασιακούς τύπου Nautilus δεν χαμπάριασε τίποτα και το καλό δεν αφήνει κενά στην βάση του πόλου κανένας από αυτούς λόγο  ρυθμιζόμενου πόλου



Παίρνει μπαταρία 18650 με μεγάλη αυτονομία ανάλογα σε τι Watt  ατμιζεις  και σχετικά τα σπλάχνα του είναι όλα κρυμμένα όταν το ανοίγεις έχει πολύ προσεγμένο εσωτερικό και είναι όλα καλυμμένα  Οταν το ανοιξα να βαλω την μπαταρια κοιταξτε το εσωτερικο του



Για μένα είναι ένα πολύ καλό κουτάκι που άνετα μπορεί να σου κρατήσει συντροφιά όλη μέρα χωρίς να σκέπτεσαι μέγεθος γιατί για μένα είναι πολύ μικρό και πολύ βολικό στο χέρι.




Συμπέρασμα : Θεωρώ μια πολύ καλή αγορά στα 50W με σχετικά μικρό μέγεθος και αυτονομία και πάνω από όλα ωραίο σε εμφάνιση και με δυνατότητα  Bluetooth
 
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2014, 09:22 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #1 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 11:16 »
Πολυ καλο review ... Αν ερθει και στην ελλαδα στη τιμη που το εχουν στη αγγλια ( 80-90 γιουρα) θα ειναι μια καλη προταση πιστευω...

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #2 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 11:23 »
αν την ψαξεις καλα θα το βρεις πολυ λιγοτερο οπως και εγω απο αλιμπαμπα
τους ειπα θελω ενα sample να σταλει ελλαδα και με sing air post  κοστος το μοντακι 57$  και + μεταφορικα ... βεβαια καποια στιγμη θα το φερουν και εδω και αυτοι βεβαια σαφως ειναι καλυτερα για τυχον επισκευη η οτι αλλο θελεις να ρωτησεις


παντως 2 μερα τωρα με εχει βολεψει απιστευτα .. λογω της στιβαροτητας του δεν δειχνει καθολου ψευτικο  ,, πολυ χοντρο αλουμινιο και ανεβαζω γκαζια  :yes: :yes: :yes: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #3 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 12:31 »
Καλορίζικο, Κώστα. Πολύ καλή παρουσίαση.  :thumpup:
Από απόδοση πως το βλέπεις; Όσο ανεβάζεις τάση, δίνει γκαζι ή τι 30 τι 40 τι 50, που έλεγε κι ο Κωνσταντάρας; :D

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #4 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 12:47 »
Παναγιωτη ειμαι με 1.6 ωμ  και πηγα μεχρι 26watt  καπου εκει δεν ξερω δεν  εφαγα καψουλι αλλα χτυπημα wow δεν ειμαι για τοσο μεγαλα watt προς το παρον .. καπου στα 11 με 13 Watt  το εχω και εκει ειμαι οκ με το κουτακι ..
σε γενικες γραμμες ειναι παρα πολυ καλο .. το ειπα αλλωστε .. και στο χερι μου ειναι πολυ καλο σχεδον χανεται και λογο στρογγυλεμενες ακρες ειναι πολυ βολικο ...

 με την χρονοκαθυστερηση του fire  ειναι ενα μικρο θεμα αλλα οπως ειπα δεν με χαλαει γιατι παντα οταν το πιανω πατω αμεσως το κουμπι και μεχρι να το φερω στο στομα ειναι ετοιμο .... .. και ΟΤΑΝ ειναι σε bluetooth mode  δεν εχει χρονοκαθυστερηση καμιαααααα  ... βλακεια αυτο της smok  που ενω στο bluetooth  δεν το κανει σε normal  mode  υπαρχει αυτο ...


κατα τα αλλα μια χαρα .. μια χαρα αυτονομια φανταζομαι στα 11 με 13 watt   που ειναι .. δεν το εχω δοκιμασει για μια ολοκληρη μερα φορτισης .. σημερα ειναι αυτη η μερα ...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

και για να τα βλεπουμε τα πραγματα οπως εχουν  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:   καπου εκει στα 39 watt  τηγάνιζε αυγα ο καιφον  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: αλλα ηταν πολυ νοστιμα  :idiot1: :yes: :yes: ;D ;D
[youtube]qvmVysLdS0E[/youtube]

μικρο βιντεο και στα κλεφτα να μην μας δουνε στην δουλεια .... :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

τα ντουμανια απιστευτα ..  συννεφα απο παντου  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2014, 13:46 από kostas44 »

Αποσυνδεδεμένος DASP

  • *
  • 60
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #5 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 13:47 »
Υπάρχει και το xpro M50 (χωρις bluetooth αν κατάλαβα καλά)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #6 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:20 »
Καλοατμιστο Κωστα..Το μονο που με χαλαει και δυστηχως με χαλαει πολυ και σε αυτο το μοντακι,ειναι οι βιδες στο πορτακι της μπαταριας..Οχι αλλο βιδωσε-ξεβιδωσε..Καποια στιγμη πρεπει να το καταλαβουν οι εταιριες πως αφου δινουν την δυνατοτητα στον χρηστη να αλλαζει εκεινος οποτε επιθυμει την μπαταρια,τουλαχιστο να του δινουν την δυνατοτητα αυτη με τον ευκολο τροπο (ΜΑΓΝΗΤΕΣ) και οχι με τον δυσκολο-βαρετο (ΒΙΔΕΣ)..Περα απο αυτο,τα λοιπα χαρακτηριστικα τα βρισκω πολυ ενδιαφερον :)

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #7 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:22 »
Μα γι' αυτο υπαρχει και η θυρα φορτισης usb, για να μη χρειαζεται να βαζεις-βγαζεις την μπαταρια.
Ειδαμε και με το cloupor mini που στις μισες φωτογραφιες φαινεται το μαγνητικο πορτακι να μενει μισανοιχτο.

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #8 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:23 »
ισως το κανουν για σταθεροτητα αλλα αυτο ηθελα να πω κι εγω ειναι ο δυσκολος τροπος

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
ναι αν ειναι να την αλλαζεις πολυ αραια λογω του οτι εχει usb τοτε δεν ειναι μεγαλο προβλημα

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #9 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 14:34 »
Μα γι' αυτο υπαρχει και η θυρα φορτισης usb, για να μη χρειαζεται να βαζεις-βγαζεις την μπαταρια.
Ειδαμε και με το cloupor mini που στις μισες φωτογραφιες φαινεται το μαγνητικο πορτακι να μενει μισανοιχτο.


Στo Cloupor Mini απλα δεν εχουν κανει μαλον και την καλυτερη δουλεια..Αλλα αυτος ο τροπος αλλαγης μπαταριας κατα την δικη μου γνωμη (Μαγνητες) ειναι μακραν ο καλυτερος...Μερικα παραδειγματα...Τα Sigelei...Ακομα και τα Cloupor T6-T8..Η δουλεια που εχουν κανει ειναι πολυ καλη...Και εννοειτε θα ερθουν και αλλα με μαγνητες..Και φυσικα το πανεμορφο rDNA40..Δεν ξερω αλλα οι βιδες νομιζω εχουν αρχισει να μοιαζουν ξεπερασμενες...Φυσικα οταν προσφερεται στον χρηστη η δυνατοτητα φορτισης μεσω usb,τοτε δεν ειναι τεραστιο προβλημα εντελως..Και λεω εντελως γιατι και παλι,καποια μοντακια δεν πρεπει να φορτιζονται και να ατμιζουμε ταυτοχρονα καθως οχι μονο οπως μου ειπαν ταλαιπωρουμε πολυ την μπαταρια/ες,αλλα σε καποια μοντακια ταλαιπωρουμε πολυ και την πλακετα...Παραδειγμα τα IPV2/3 και τα DNA20-30...Με το DNA40 δεν ξερω ποσο πολυ μπορει να ταλαιπωρηθει η πλακετα σε κατασταση passthrough..Ξαναλεω αυτη ειναι η δικια μου γνωμη μη βαρατε  :angel:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #10 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 15:37 »
για να πω την αληθεια θα ηθελα να ειχα και την δυνατοτητα των μαγνητων αντι βιδες . αλλα λογω του usb  δεν με στεναχωρει και παρα πολυ ... μιας και μου κραταει ολη μερα επομενως το βραδυ το παω για φορτιση ...

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #11 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 15:46 »
Για καποιον που το εχει ως κυριο μοντακι για ατμισμα και αν ατμιζει σε σχετικα ψηλα watt,ειναι πιθανον να χρειαζεται και 2 και 3 ισως φορες να μπει στην διαδικασια βιδωσε-ξεβιδωσε..Και αν καποιος ξεμεινει απο μπαταρια στον δρομο η σε εξοδο,αντε τα κατσαβιδακια κλπ κλπ..Ειναι λιγο ενοχλητικη η διαδικασια αυτη...Απο την αλλη αν εχεις μαγνητες,απλα τραβας καπακι,βγαζεις-βαζεις μπαταριες,κουμπωνεις καπακι και τελος...Οπως ειπα για καποιον που το χρησιμοποιει σαν κυριο μοντακι,θα ειναι λιγο θεμα το ολο αυτο..Αν παλι καποιος ειναι οκ με μια μπαταρια ολη μερα τοτε ολα καλα :) Αυτο που ηθελα να μαθω εγω ειναι αν το συγκεκριμενο οταν το χρησιμοπουμε ενω το φορτιζουμε ,κατα ποσο η οχι η πλακετα κουραζεται-θερμαινεται ετσι..

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #12 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 16:21 »
ειναι ενα θεμα αυτο και σωστα το θετεις imjp και σωστη η ερωτηση σου αν βεβαια παντα καποιος εχει την δυνατοτητα να βρισκεται παντα κοντα σε πριζα..αλλιως ναι αν δεν του φτανουν οι μπαταριες πρεπει να μπαινει στην ταλαιπωρια απο την αλλη σκεφτομαι κατα ποσο δυνατα ειναι τα μαγνητακια ωστε να εισαι ασφαλης και βεβαια να μην εχει κενα το κουτι..

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #13 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 17:07 »
το μοντακι οταν φορτιζει δεν εχει την δυνατοτητα pass through  αλλα οταν το εβαλα εχθες βραδυ στην φορτιση και το εβγαλα το πρωι ... (δεν ξερω ωρες φορτιση ακομα ) δεν ειχα κανενα προβλημα με ανεβασμα θερμοκρασιας ...

σημερα για να κανω λιγο πλακα και να παιξω λιγο .. ανεβαζα συχνα πυκνα τα watt  αρκετα επανω ... οπως και στο βιντεο που ανεβασα εδω... και βλεπω η μπαταρια μεχρι στιγμη απο τις 8 ωρα το πρωι ειναι λιγο επανω απο την μεση ... με ατμισμα στα 10 με 11 watt  και με πολλα τεστ αναμεσα στα 25 και 39 και βαλε watt

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: SMOK XPRO BT50W MOD
« Απάντηση #14 στις: Δεκεμβρίου 20, 2014, 18:37 »
Εγω εννοω Κωστα οτι αυτα τα οποια μπορεις να ατμιζεις ενω ταυτοχρονα τα φορτιζεις κιολας,τοτε μπορει να ψηνεται η παλκετα..Οταν δεν υπαρχει η δυνατοτητα passthrough τοτε δεν νομιζω πως υπαρχει καποιο θεμα..Οποτε το Smok μια χαρα ειναι σε αυτο :thumpup: Και ειναι και πολυ καθαρο οπως βλεπω απο μεσα με ανοιχτο το καπακι της μπαταριας..Πολυ καλο αυτο :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115964 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507435 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154803 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568814 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294225 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1767 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1134 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4023 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem