vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

166 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, vag21, anetost, vasim, gfilip, manoslykos

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος bravevapor

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #435 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:16 »
Υπομονή Χρήστο και θα έρθει και για σένα η πολυπόθητη στιγμή που θα το έχεις στα χέρια σου, πραγματικά φίλε έχουμε ξαναγίνει παιδιά, όχι πως κατά βάθος δεν πάψαμε ποτέ να είμαστε
απλά αλλάξανε τα παιχνίδια μας
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 10:45 από bravevapor »

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #436 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 22:36 »
Τι μου θύμισες τώρα...την φράση:
Ένας άντρας ποτέ δεν μεγαλώνει,απλα ακριβαίνουν τα παιχνίδια του... :laugh1:


Σορρυ για το οφτοπικ

Αποσυνδεδεμένος jlemonak

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • Live to Vape, Vape to Live
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #437 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 10:20 »
jlemonak απο που το έχεις πάρει το rDNA εσύ;
Το αγόρασα από συνφορουμίτη (άψογη συναλλαγή, ευχαριστώ Πάνο!), που το είχε αγοράσει από μπιχλιμπίδι και το είχε 3 μέρες, στην πένα... δεν πρόλαβα να παίξω μαζί του χθες γιατί έτρεχα μέχρι αργά το βράδυ, αλλά σήμερα θα του αλλάξω τα φώτα...  ;D

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #438 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 10:40 »
Εδώ και δύο μέρες που το χρησιμοποιώ ..το ερωτεύτηκα (..Χρήστο εύχομαι γρήγορα να έρθει στα χέρια σου και το δικό σου)!!

..από ρεύματα: οι ενδείξεις (ohm και watt), παίζουν ίδια με το provari που το συγκρίνω (..με σαφή υπεροχή του rdna
που μπορεί να "ανέβει" σε πολύ ψηλότερα watt και να χρησιμοποιήσει πολύ μικρότερες ωμικές αντιστάσεις).

..αυτονομία: +/- 7 ml {στα 15.4 watt και με 1.37 ohm αντίσταση (kanthal 28g A1), που χρησιμοποιώ}.
Αρκετά καλή θα έλεγα για τους περισσότερους (και εγώ μέσα σε αυτούς) ..αλλά για τις φουγαροκαραβάνες του forum, άλλη μιά εφεδρική μπαταρία θα κριθεί αναγκαία, για ολοήμερη (εκτός σπιτιού) χρήση.

..ένδειξη μπαταρίας: μέχρι τα 3.6 volt (..και τα πρώτα 4 ml), δείχνει πλήρη φόρτιση και μετά η μπάρα κατεβαίνει σταδιακά μέχρι τα +/- 3.2 volt ..όπου και βγάζει μήνυμα για "weak battery" (..και αν συνεχίσεις να ατμίζεις ..στα 3.1 σταματά να δίνει ρεύμα).
{σε stelth mode (..και αυτό όπως το provari) δείχνει την τελευταία πρό stelth mode ένδειξη (όποια ήταν αυτή), αλλά και πάλι στο 3.1 κόβει τελείως την παροχή ρεύματος (..οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα)}.

Υ.Γ. σύρματα ni200 δεν χρησιμοποίησα ακόμα, καθώς τους ατμοποιητές τους χρησιμοποιώ και με άλλα μοντάκια.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 19:36 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος bravevapor

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #439 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 11:18 »
Χθες το βράδυ έπεσα πάνω σε ένα video στο youtube όπου ο τύπος εκεί έκανε παρουσίαση και των δύο rdna (v1,v2) δίπλα δίπλα, πάνω που έδειχνε τις διαφορές που έχουν στο σασί τους (οθόνες κλπ) παρατήρησα κοιτώντας το δικό μου (v2) ότι έχει το σασί της v1 αλλά με το νέο φινίρισμα (λαστιχένιο) και η διαφορά φαίνεται στο πλαίσιο της οθόνης όπου κανονικά στην v2 είναι μεγαλύτερο ενώ το δικό μου είναι πιο στενό
όπως στην v1 παρά το ότι φοράει την νέα οθόνη :dontknow:
Βάζω και photo...

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Φιλε morpheus καλημερα.Εισαι σιγουρος οτι ισχυει αυτο οτι ολα τα κουτακια rDNA40 V2 εχουν μικροτερα bezels απο αυτα της V1???Ρωταω επειδη εχω δει και φωτος της V1 με επισης λεπτα bezels..Αυτη η φωτο ειναι V1 η V2???Τα bezels παντως δεν ειναι μικρα εδω..







Η δική μου περίπτωση είναι μία απάντηση στην παραπάνω ερώτηση :confused1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 11:27 από bravevapor »

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #440 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 13:32 »
Γιώργο (Varaderum) τέτοια να μου λέτε να βλέπω και άλλους εφιάλτες στον ύπνο μου.Βέβαια στα τόσα χρόνια
εμπειρίας,έχω μάθει πως η αναμονή είναι αυτή που αξίζει παραπάνω. :thumpup:  Έχω σκάσει όμως,περιμένω πως και
πως να τα φέρει η Fabvape.


@bravevapor,ειλικρινά,απο την στιγμή που δεν το έχω στα χέρια μου δεν μπορώ να εκφέρω άποψη,τι γίνεται
με τα bezzels,κοινώς την απόσταση περιμετρικά απο την οθόνη,αλλά συμφωνώ και εγώ ότι η V2 έχει πιο μικρά.
Απο την άλλη,χωρίς να θέλω να σε βάλω σε σκέψεις,μήπως τα πρώτα που έχουν κυκλοφορήσει στην αγορά,V2,
είναι κάποια απο αυτά με το παλιό σασί,αλλά βέβαια με την καινούργια πλακέτα μέσα; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος bravevapor

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #441 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 13:49 »
Χρήστο είναι προφανές ότι το δικό μου έχει το προηγούμενο σασί γιατί αν όχι σε όλα στα περισσότερα video που έχω παρακολουθήσει τα v2 έχουν πιο μικρά bezzels... Όχι πως για μένα έχει και τόσο μεγάλη σημασία το συγκεκριμένο γεγονός, αυτό που με ενδιαφέρει πάνω απ'όλα είναι η σωστή λειτουργία της πλακέτας, όσο η πλακέτα μου δουλεύει σωστά όλα τ'άλλα είναι για να κάνουμε κουβέντα.... Ελπίζω και το δικό σου όταν έρθει με το καλό να είναι καθώς πρέπει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #442 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:08 »
Τι ακριβώς είναι αυτό που λέτε με τα bezzels; Κοιτάω την φωτό που παρέθεσες bravevapor (..και εκτός το ότι έχεις την οθόνη σε left mode) ..είναι ίδια με το δικό μου. Που έχει διαφορά το νέο με το παλιό σασί; (..όχι ότι με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα βέβαια, αφού δουλεύει άψογα!).

δικό σου (για άμεση αντιπαραβολή):


..και δικό μου:


Υ.Γ. Χρήστο, καθώς μιλάω καθημερινά με κάποιους κοινούς φίλους (πολυετής φιλία, από forum αυτοκινήτου ..που και εσύ από ότι έμαθα "ανήκεις"), ξέρω ότι είσαι υπ΄αριθμόν ένα προτεραιότητα!!). Λίγη υπομονή φιλαράκι και το πρώτο που θα πέσει στα χέρια τους ..θα είναι το δικό σου!!

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #443 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:17 »
Ας λειτουργεί σωστά όπως πρέπει και χωρίς πρόβλημα,και ας έχει ότιο bezzels θέλει,δεν με απασχολεί ούτε εμένα  :)


Ξαναβάζω τις φωτογραφίες για να δείτε διαφορές στα bezzels,οι οποίες είναι απο Review το οποίο έχει αναρτηθεί στο
παρόν νήμα.




Αποσυνδεδεμένος bravevapor

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #444 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:20 »
Γιώργο(Varaderum) κι εσύ το ίδιο με το δικό μου έχεις (στην photo έχω βγάλει το skin για να φαίνεται καλύτερα το περίγραμμα γύρω από την οθόνη...) απλά στο νέο σασί είναι πιο πλατύ το εξωτερικό περίγραμμα της οθόνης αφήνοντας μικρότερο gap από τις άκρες του mod... nothing special... :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #445 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 14:28 »
Α, καλά! Ποιό πολύ (οπτικά), μου αρέσει το δικό μας.
..άσε που αν βγήκε σε λίγα κομμάτια ..θα είναι συλλεκτικό ;D

Αποσυνδεδεμένος zac3146

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #446 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 16:12 »
Παιδια να κανω μια ερωτηση?
Η μπαταρια Panasonic NCR 18650B σε σχεση με την lg που εχει το καρχαριακι ειναι καλητερη? Εχω μια καινουρια και επειδη ειναι μεγαλητερης χωρητικοτητας ρευμ. σκεφτομαι να την βαλω στη θεση της lg! Να το κανω?

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #447 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 16:46 »
Αν το δουλέψεις μέχρι τα 10 watt, θα έχεις καλύτερη αυτονομία με την panasonic.

..από εκεί και πάνω ..παίρνει κεφάλι η lg (λόγω περισσότερων ampere).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 30, 2015, 17:43 από Varaderum »

Αποσυνδεδεμένος bravevapor

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #448 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 16:53 »
Α, καλά! Ποιό πολύ (οπτικά), μου αρέσει το δικό μας.
..άσε που αν βγήκε σε λίγα κομμάτια ..θα είναι συλλεκτικό ;D




Δεν έχεις κι άδικο Γιώργο, κάτι σαν limited edition  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος zac3146

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #449 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 17:27 »
Ευχαριστω!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 600963 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190957 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152300 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11426 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346084 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147634 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8369 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209344 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545794 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33228 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52886 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed