vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 4 χρήστες
lounik, Aoratix, zamploutos, Buliwyf

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #405 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 01:28 »
cloupor mini ειναι μεταμφιεσμενο σε rdna  :))

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #406 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 02:07 »
Συγνωμη αλλα δεν ειναι για γελια αυτα που βλεπουμε vag21...

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #407 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 03:24 »
Έβαλε μπαταρία ανάποδα(φαίνεται), το ερώτημα είναι γιατί δεν έκλεισε το chip

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #408 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 04:24 »
Κρινοντας απο τις φωτο ειναι το rDNA40 οποτε εχει προστασια απο τοποθετηση αναποδης μπαταριας..Φανταζομαι αλλος θα ειναι ο λογος που εγινε ετσι.. :hmmm: :hmmm: :hmmm: 




Edit:
Τωρα που ξαναβλεπω τις φωτο φαινεται τελικα πως εχει μπει αναποδα η μπαταρια..Ο θετικος πολος της μπαταριας ειναι αυτος που εχει καει και εχει μπει στον αρνητικο του rDNA40 που επισης εχει καει..Και παλι :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:  γιατι υποτιθεται οτι εχουν προστασια απο τοποθετηση αναποδης μπαταριας οι DNA40 πλακετες :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2015, 05:06 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #409 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 05:31 »
Το να βγάζουμε τηλε-διαγνωστικά συμπεράσματα τόσο εύκολα νομίζω ότι είναι τελείως ανούσιο και απο

την στιγμή που ο ίδιος ο bill1960 δεν πρόσθεσε κάτι παραπάνω,καλό είναι να μην είμαστε τόσο σίγουροι.


Ας μας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες περί τίνος πρόκειται και μετά μπορούμε να το συζητήσουμε.


Φιλικά.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #410 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 05:37 »
Αν προσεξεις καλα θα δεις οτι η μπαταρια ειναι η Sony VTC 4 και εχει καει ο θετικος πολος της και απο το μοντακι ο αρνητικος..Οποτε εχει μπει αναποδα..Ποια ειναι δηλαδη τα λαθος συμπερασματα Χρηστο?Οτι μας δουλευουν?Προφανως..Και ιδου φωτο απο το Facebook με την καινουργια V2..Ουτε για πλακα δεν θα εκανα την αγορα του rDNA40..Απο τις πλεον αναξιοπιστες συσκευες ...Μακαρι παιδες τα δικα σας να ειναι απροβληματιστα..Το εχω ξαναπει..Ισως σε καποια μελλοντικη Version 3,4,5,6 μπορει να καταφερουν να τα κανουν να δουλευουν σωστα τα rDNA40  :tongue_smilie:


Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #411 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 06:06 »
Αν εσύ προσωπικά δεν θα έκανες την αγορά του ποτέ,μπορείς απλά να σταματήσεις να ασχολείσαι με το παρόν νήμα.
Καθώς το να βγάζεις σκάρτη μία συσκευή απο μία φωτογραφία με χαλασμένη οθόνη,που κυκλοφορεί εδώ και καιρό,
είτε γιατί με δικό σου συμπέρασμα έγινε ανάποδη τοποθέτηση και έπαθε ότι έπαθε,είναι θα το ξαναπώ,ανούσιο για μένα
προσωπικά,αν δεν μας ενημερώσει παραπάνω ο χρήστης που τις ανέβασε τι πραγματικά έγινε.Ωστόσο και να έφταιγε
η ανάποδη τοποθέτηση (χωρίς παράλληλη χρήση με αυτόν τον τρόπο,είτε κάτι άλλο) πάλι δεν είναι κριτήριο για μένα
να υποτιμήσω μια εταιρία σαν την VaporShark με αυτόν τον τρόπο που κάνει εσύ.


Αν το κοιτάξεις απο την κατασκευαστική του πλευρά,φταίει η πλακέτα,και όχι το μοντάκι,οπότε φταίει η Evolv και όχι
η Vaporshark.Δεν βλέπω όμως κανέναν σας να μην γλυκοκοιτάζει τις DNA πλακέτες.


Δεν σου αρέσουν; Τα θεωρείς τελείως αναξιόπιστα για σένα; Δεν θα έκανες ποτέ τέτοια αγορά; Οκ το δήλωσες,σταμάτα
όμως το "flame".

Αποσυνδεδεμένος d3r3Lict

  • **
  • 119
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #412 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 06:22 »
Το να βγάζουμε τηλε-διαγνωστικά συμπεράσματα τόσο εύκολα νομίζω ότι είναι τελείως ανούσιο και απο

την στιγμή που ο ίδιος ο bill1960 δεν πρόσθεσε κάτι παραπάνω,καλό είναι να μην είμαστε τόσο σίγουροι.


Ας μας δώσει περισσότερες λεπτομέρειες περί τίνος πρόκειται και μετά μπορούμε να το συζητήσουμε.


Φιλικά.


http://www.thailandvapers.com/threads/rdna-40-goes-bang.8932/


Δεν έβγαλα κανένα συμπέρασμα, και η απορία μου είναι (όπως ρώτησα ποιο πάνω) γιατί δεν λειτούργησε η προστασία της πλακέτας

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #413 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 06:50 »
Αν το κοιτάξεις απο την κατασκευαστική του πλευρά,φταίει η πλακέτα,και όχι το μοντάκι,οπότε φταίει η Evolv και όχι
η Vaporshark.Δεν βλέπω όμως κανέναν σας να μην γλυκοκοιτάζει τις DNA πλακέτες.
Δεν μπορείς να το γνωρίζεις αυτό. Από τη στιγμή που η VS έχει προσθέσει buzzer για την ανάποδη πολικότητα, μπορεί να άρπαξε αυτός.
Το ίδιο ισχύει και αν συμβεί κάτι κατά τη φόρτιση αφού έχει βάλει δική της πλακέτα.

Παρόλα αυτά από 1-2 περιστατικά δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα ή να θάψουμε ένα προϊόν. Σε όλα τα είδη υπάρχουν κάποιες αστοχίες. Αν τα περιστατικά αρχίσουν να πληθαίνουν όπως έγινε με την αρχική έκδοση τότε αλλάζει το πράμα.


Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #414 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 06:56 »
Φιλε Χρηστο ποτε δεν εκρυψα το ενδιαφερον μου για αυτη την πλακετα...Αλλα αυτη ειναι η αληθεια τι να κανουμε τωρα...Πρωτα η V1..Λενε θα τη φτιαξουμε...Τωρα τα V2..Το ενα παρουσιαζει bugs και glitches..Το αλλο παρουσιαζει τα καλα του Cloupor Mini...Συγχωρεσε με αλλα ωραιο να λεμε τα θετικα μιας συσκευης,αλλο τοσο ομως πρεπει να λεμε και τα αρνητικα..Τι να κανουμε τωρα???Επισης λες οτι δεν θα υποτιμησεις μια εταιρια σαν την Vaporshark..Συγνωμη κιολας αλλα τι εισπραξαμε εως τωρα απο την εν λογω εταιρια?Η ποτε εγινε ποιοτικη?Μη λεμε οτι θελουμε..Επισης δεν προκειται για κανενα flame φιλε μου...Και δεν προκειται να σταματησω να λεω γιαυτο και για τα καλα του και για τα κακα του..Μηπως εσυ θα επρεπε να σταματησεις να αμφιβαλεις για αυτα που βλεπεις και ακους για την συγκεκριμενη πλακετα?Δεν εβγαλα σκαρτο το DNA40..Μαλον δεν ξερεις να διαβαζεις και συγνωμη κιολας..Ημουν ξεκαθαρος..Ειναι απο τις πλεον αναξιοπιστες συσκευες..Δεν ανεφερα ποτε την λεξη σκαρτο :bye:




Παρόλα αυτά από 1-2 περιστατικά δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα ή να θάψουμε ένα προϊόν. Σε όλα τα είδη υπάρχουν κάποιες αστοχίες. Αν τα περιστατικά αρχίσουν να πληθαίνουν όπως έγινε με την αρχική έκδοση τότε αλλάζει το πράμα.


Ηδη Γιωργο εχουμε αρκετα περιστατικα με Bugs και Glitches και στην V2 και με τον καιρο το νουμερο αυτων των περιστατικων θα αυξηθει κιαλλο..


Επισης φιλε Χρηστο η φωτο που ανεβασα οπως και αυτη που βλεπεις παρακατω,αναρτηθηκαν στο facebook πριν απο μερικες ωρες και προκειται για το rDNA40 V2 και δεν ειναι φωτογραφιες που κυκλοφορουν εδω και καιρο οπως λες :bye: 


Για την 2η φωτο απο κατω,ο χρηστης του δηλωσε αυτο:Did a nickel build on it for the first time and this happened. Also the screen was scrolling from left to right..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 29, 2015, 07:22 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #415 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 08:37 »
Κοιτάζοντας τις φωτό του καμμένου φαίνεται η ημερομηνία 8 12ατου. Αν είναι ημερομηνία κατασκευής μήπως είναι η v1;
Οπως και να'χει, το δικό μου (τρίτη μέρα σήμερα) τα πάει μια χαρά. Το έχω με ni200 28άρι στα 0,12 - 0,15 και κόφτη στους 180C.
Αψογο προς το παρόν.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #416 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:28 »
Kanthal εκτός κι αν από replace smoke που το πήρα μου έδωσε nickel γιατί το πήρα μαζί με το rdna...Όμως το περίεργο είναι ότι από την στιγμή που είχα απενεργοποιήσει τον έλεγχο θερμοκρασίας δεν μου το έβγαζε το μήνυμα μέχρι που άλλαξα μπαταρία, δεν είναι παράξενο;

Κι αυτή την στιγμή που μιλάμε στο off το έχω...

Επίσης κάτι που δοκίμασα τώρα, όταν βάζω τον sub επάνω τον διαβάζει αμέσως χωρίς να πετάει το μήνυμα...



Συγχώνευση συνεχόμενων posts

Δεν ξέρω αν είσαι εσυ ο ίδιος στο βιντεο αλλα και αυτός το ίδιο πρόβλημα φαίνεται να εχει

https://www.youtube.com/watch?v=L0ztkiJxV70&feature=youtube_gdata

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #417 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:44 »
Ηδη Γιωργο εχουμε αρκετα περιστατικα με Bugs και Glitches και στην V2 και με τον καιρο το νουμερο αυτων των περιστατικων θα αυξηθει κιαλλο..


Επισης φιλε Χρηστο η φωτο που ανεβασα οπως και αυτη που βλεπεις παρακατω,αναρτηθηκαν στο facebook πριν απο μερικες ωρες και προκειται για το rDNA40 V2 και δεν ειναι φωτογραφιες που κυκλοφορουν εδω και καιρο οπως λες :bye: 


Να σχολιάσω; Μπα άστο,δεν θα βγεί σε καλό αυτή η συζήτηση...ας βγάλει ο καθένας τα δικά του συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος bravevapor

  • *
  • 32
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #418 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:46 »
marbas όχι δεν είμαι εγώ, δεν έχω τέτοιο θέμα σαν και αυτό του βίντεο, καμία σχέση, απλώς σε εμένα παρά το ότι είχα απενεργοποιήσει το tc κάθε φορά που αλλάζω ατμοποιητη μου ζητάει να επιβεβαιώσω αν έχω επάνω την ίδια αντίσταση ή διαφορετική και που κανονικά το ζητάει όταν το tc είναι στο on....

Αποσυνδεδεμένος morpheus

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #419 στις: Ιανουαρίου 29, 2015, 10:56 »
Φιλε Χρηστο ποτε δεν εκρυψα το ενδιαφερον μου για αυτη την πλακετα...Αλλα αυτη ειναι η αληθεια τι να κανουμε τωρα...Πρωτα η V1..Λενε θα τη φτιαξουμε...Τωρα τα V2..Το ενα παρουσιαζει bugs και glitches..Το αλλο παρουσιαζει τα καλα του Cloupor Mini...Συγχωρεσε με αλλα ωραιο να λεμε τα θετικα μιας συσκευης,αλλο τοσο ομως πρεπει να λεμε και τα αρνητικα..Τι να κανουμε τωρα???Επισης λες οτι δεν θα υποτιμησεις μια εταιρια σαν την Vaporshark..Συγνωμη κιολας αλλα τι εισπραξαμε εως τωρα απο την εν λογω εταιρια?Η ποτε εγινε ποιοτικη?Μη λεμε οτι θελουμε..Επισης δεν προκειται για κανενα flame φιλε μου...Και δεν προκειται να σταματησω να λεω γιαυτο και για τα καλα του και για τα κακα του..Μηπως εσυ θα επρεπε να σταματησεις να αμφιβαλεις για αυτα που βλεπεις και ακους για την συγκεκριμενη πλακετα?Δεν εβγαλα σκαρτο το DNA40..Μαλον δεν ξερεις να διαβαζεις και συγνωμη κιολας..Ημουν ξεκαθαρος..Ειναι απο τις πλεον αναξιοπιστες συσκευες..Δεν ανεφερα ποτε την λεξη σκαρτο :bye:

Ηδη Γιωργο εχουμε αρκετα περιστατικα με Bugs και Glitches και στην V2 και με τον καιρο το νουμερο αυτων των περιστατικων θα αυξηθει κιαλλο..


Επισης φιλε Χρηστο η φωτο που ανεβασα οπως και αυτη που βλεπεις παρακατω,αναρτηθηκαν στο facebook πριν απο μερικες ωρες και προκειται για το rDNA40 V2 και δεν ειναι φωτογραφιες που κυκλοφορουν εδω και καιρο οπως λες :bye: 


Για την 2η φωτο απο κατω,ο χρηστης του δηλωσε αυτο:Did a nickel build on it for the first time and this happened. Also the screen was scrolling from left to right..


Στις photo είναι το version 1.
Στο version 2 τα bezels (η απόσταση από την οθόνη ως την άκρη) είναι μικρότερα λόγω μεγαλύτερης οθόνης




 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 600993 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190963 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152361 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11427 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346089 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147644 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8371 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209354 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33228 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52896 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361475 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed