vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 2 χρήστες
Milarepa, webtool

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #960 στις: Μαΐου 23, 2015, 20:35 »
drakonman, θα χάσουμε τα λογικά μας, εδώ...

Φυσικά και έχει ευθύνη η Vapor Shark και για την οθόνη! Όχι επειδή την κατασκευάζει, αλλά επειδή την τοποθετεί σε μία δική της συσκευή και εξακολουθεί να την διαθέτει στην παγκόσμια αγορά, ενώ γνωρίζει ότι το συγκεκριμένο εξάρτημα, που προμηθεύεται από συνεργαζόμενο κατασκευαστή, είναι προβληματικό ( και το παραδέχεται, μάλιστα, δημόσια )!

Αν δεν λέγεται αυτό "θέατρο του παραλόγου", πως λέγεται; Και αν δεν κάνω λάθος, μιλάμε για το ακριβότερο boxάκι μαζικής παραγωγής στον κόσμο, αυτή την στιγμή... ( δεν υπολογίζω τα διάφορα custom και χειροποίητα boxάκια, περιορισμένης διάθεσης )

Είναι, κατά πρώτον, ξεφτίλα για την εταιρεία και το όνομά της και, κατά δεύτερον, τουλάχιστον ανήθικο το να προσπαθεί με εκπτώσεις και προσφορές να πουλήσει ότι σκαρταδούρα έχει στοκάρει, καταπατώντας ακόμη και τους διεθνείς όρους των εγγυήσεων για τις ηλεκτρονικές συσκευές.

Αφού δεν της βγαίνει! Έφτασε στην V5 και τα προβλήματα εξακολουθούν. Ας σταματήσει την παραγωγή, και ας περιμένει την σωστή και σταθεροποιημένη έκδοση της συγκεκριμένης πλακέτας, αφού απ' ότι φαίνεται έχουν κάνει προγαμιαίο συμβόλαιο, Evolv και Vapor Shark...

Μα, σε τι κόσμο ζούμε πια... (Image removed from quote.)
δεν θα επρεπε να το πο ,αλλα θα το πο,κοιτα φιλε μου,ελλινας που εδοσε 200+ ευρο για ενα κουτακι ,και εφαγε χοντρο πακετο ΔΕΝ ΤΗΑ ΤΟ πΑΡΑΔΕΧΤΕΙ πΟΤΕ ο κοσμος εχει βουιξι απο τα προβλειματα που βγαζει το συγκεκριμενο κουτακι,αλλα ο ελλινας προσπαθει να το βγαλει anotero.to μοτο ειναι "τοσα λεφτα το πλειροσα,ειναι το καλιτερο"δυστιχος  δεν ειναι ετσι.και εγο τιν εφαγα απο τιν εβολβ,απλος το παραδεχομε,τι εκανα?το πατισα μια στο ντουβαρι,εγινε 1000 κοματια ,και τελος.παρρειγελα απο φασττεχ το 60 ωαττ,με τεμπ.kοντρ. και λειτουργει αψογα .δεν θελο να προσβαλο κανεναν,αλλα ο ελλιναρας παραμενει ελλιναρασ

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
τορα μας πασσερνουν και τιν σαβουρα που τους εχει μενει αμανατι-----χορις εγγιισι  θα μας κουνισουν τα μυαλα    αλλα, ο τολμον νικα---- παλι εκατονδαδες θα κλαινε τα ευρουδακια τουσ
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2015, 20:42 από belgos »

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #961 στις: Μαΐου 23, 2015, 21:25 »
Το δικό μου που το έχω από της 17/11/14 δεν είχε προβλήματα από πλευράς πλακέτας  και εδώ στην Αγγλία είναι ακριβό mod σε σχέσει με άλλα . Όμως αυτό που δεν κατηγορώ την evolv είναι ότι έφτιαξε πρώτη κάτι πρωτοποριακό με ότι προβλήματα προφανώς έχει ! για την οθόνη δεν έχει δικαιολογία περπατημένοι οδό έχει δεν έβαλε και έγχρωμη ! oled είναι μπορούσε να βάλει καλύτερη , για την vs τώρα αν και θα τα πω από κοντά την άλλη εβδομάδα , απαράδεκτη η ηλεκτροστατικη απαράδεχτο το 510 που δεν είναι ατσάλινο και μην μου πιτε ότι τώρα το έβαλε !!! το vamo έχει και κάνει 40 ευρό ! Και ναι κράζω την vs γιατί είναι ο κύριος καταναλωτής των dna 40 που δεν ασκεί πίεση για αλλαγή των πλακετών και της οθόνης άλλα τα ξανά πουλά γιατί το καθεστώς εδώ τουλάχιστον είναι αλλαγή με την μια !


Αα ξέχασα εδώ έχουμε DOA 7 day όποτε η vs δεν την παίρνει να πουλήσει ακόμα και σε e-shops  :wall:  περαστικά της  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2015, 22:17 από drakonman »

Αποσυνδεδεμένος bisbirikos

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #962 στις: Μαΐου 23, 2015, 22:22 »
Βρε παιδιά.....
έχουμε ξεσκίσει (και δικαίως) την VS ,με Hana & Vaporflask τα ίδια προβλήματα υπάρχουν ?
Αυτούς γιατί τους έχουμε στην απέξω ? :confused1:

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #963 στις: Μαΐου 23, 2015, 22:31 »

φιλε μου αυτό είναι εύκολη απάντηση κοίτα τον τίτλο του νήματος και θα καταλάβεις
το νήμα δεν είναι γενικό για τις συσκευές dna 40

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #964 στις: Μαΐου 23, 2015, 22:36 »
,με Hana & Vaporflask τα ίδια προβλήματα υπάρχουν ?
Αυτούς γιατί τους έχουμε στην απέξω ? :confused1:

Ποιός έχει Hana & Vaporflask και έχει προβλήματα?


Μπαίνει ο καθένας και γράφει ότι να 'ναι όπου να 'ναι... :(

 :eleos: ρε παιδιά , λυπηθείτε λίγο και αυτούς που διαβάζουν...

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #965 στις: Μαΐου 23, 2015, 22:38 »
Belgo Γράψε όπως θες και εγώ μπαίνω για να μην ξεχάσω τα Ελληνικά μου . :thumpup:  και να περνάει η ώρα στο εργαστήριο τρέχοντας τα πειράματα  :o
σε ευχαριστο φιλε μου, ο τυπας πιο πανο πρεπει να ενοχλιθικε που εφαγε πακετο απο εβολβ,αλλα ποτες δεν θα το παραδεχτει, κριμα,

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ποιός έχει Hana & Vaporflask και έχει προβλήματα?


Μπαίνει ο καθένας και γράφει ότι να 'ναι όπου να 'ναι... :(

 :eleos: ρε παιδιά , λυπηθείτε λίγο και αυτούς που διαβάζουν...
μιλας για αυθεμτικα ,οι κλονους?πες για να αρχισο

Αποσυνδεδεμένος sakis242

  • *
  • 22
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #966 στις: Μαΐου 23, 2015, 22:56 »
Παιδια καλησπέρα. Νομίζω οτι τα προβλήματα του rdna 40 έχουν τελειώσει. Το πήρα Ιανουάριο έβγαζε προβλήματα στην οθόνη το έστειλα Αμερική σε μια εβδομάδα μου έστειλαν καινουριο ξέχασα να σας πω το κράτησα ένα μήνα μπάς και διορθωθεί κατι μου το στείλανε με την version 2 (atty locked)και μέχρι σημερα ειναι το καθημερινό μου box όλοι μερα στα χέρια κανενα προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος abe

  • *
  • 27
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #967 στις: Μαΐου 23, 2015, 23:12 »
και σε εμενα οπως εχω ξαναγραψει αρκετες σελιδες ποιο πισω δεν εχει κανενα προβλημα και ειναι 10 02 2015 χωρις το λοκ και ειναι το μονο μποξ που χρησιμοποιο απο τοτε που το πηρα

Αποσυνδεδεμένος belgos

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #968 στις: Μαΐου 23, 2015, 23:27 »
και ο σακις και εσυ,απροβλιματιστο,χαιρομε που το ακουο,γιατι τα λεφτα ειναι πολλα

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #969 στις: Μαΐου 23, 2015, 23:38 »
Και το δικό μου (v3 με κλείδωμα αντίστασης) δεν έχει κανένα πρόβλημα.

{..και μέχρι να βρεθεί κάτι να μου αρέσει περισσότερο ...δεν το αλλάζω με τίποτα}.

Αποσυνδεδεμένος kk

  • **
  • 240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #970 στις: Μαΐου 24, 2015, 00:28 »
εγώ το έχω 85 μέρες και δεν σκέφτομαι να το στείλω για κλείδωμα αντίστασης.  8)

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #971 στις: Μαΐου 24, 2015, 02:17 »
Εχει γίνει το νήμα μαύρα χάλια πραγματικά έχει πολύ πλάκα η κατάντια τους. Κρίμα αλλά βάση του και καλά ρητου ( ότι δεν σε σκοτώνει σε κάνει δυνατότερο )
θέλω να ελπίζω πως η vs θα βγάλει κάτι καλό στο μέλλον.


Υ.γ ο μπουρσαντο στο ρεβιου του sx μήπως το τονίζει ότι ναι τα ρεύματα στα χαρτιά είναι καλύτερα του vs αλλά στην πράξη το sx είναι ανώτερο λέει 
και αυτός δεν είναι τυχαίος είναι ο μπουρσαντο........
Συμφωνώ με τον φίλο ότι όταν πλερωσει ο Έλληνας λέει πως είναι το καλύτερο  εγω βγαίνω στην απέξω λόγο του ότι έκραξα τον Apollo αξίας 100 που έσταζε και μου την είπε και ο λεο αν με άκουγε τότε δεν θα έτρωγε φόλα από τον καλιξ.

Φιλάκια
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2015, 02:29 από araditsas »

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #972 στις: Μαΐου 24, 2015, 04:35 »
Παράθεση από: johnnypatras
nikos523:  το τι προτιμά ο κόσμος καθορίζεται πολλές φορές από παράγοντες άσχετους με την αντικειμενικήικανότητα της ηλεκτρονικής πλακέτας. - Όπως π.χ. στο ότι στο ένα o pbusardo έδωσε thumbs up ενώ στο άλλο  thumbs downγιατί δεν του άρεσε το Refinement (το οποίο εγώ π.χ. το θέλω και το επιθυμώ και λειτουργεί σωστά).

Υ.γ ο μπουρσαντο στο ρεβιου του sx μήπως το τονίζει ότι ναι τα ρεύματα στα χαρτιά είναι καλύτερα του vs αλλά στην πράξη το sx είναι ανώτερο λέει 
και αυτός δεν είναι τυχαίος είναι ο μπουρσαντο........

Και να πω ότι δεν το 'πα; Το 'πα.....πολλές απόψεις εδώ λοιπόν δεν είναι προσωπικές, αλλά είναι με βάση το τι είπε ο x,y pbusardo
(τον οποίο σαφώς και σέβομαι και είναι κάτι σκαλιά ανώτερος από άλλους reviewers, αλλά π.χ.δεν κάνεις review TC mods με K4, που έχουν προβλήματα στον πόλο τους και είναι γνωστό πως δεν δουλέυουν απόλυτα σωστά σε TC και άλλα λαθάκια που έχει κάνει κατά καιρούς)

Επίσης, ας μάθουν κάποιοι να διαχωρίζουν τις έννοιες....ναι, η οθόνη έχει βγει προβληματική μέχρι στιγμής. ΔΕΝ μιλάμε για αυτό όταν
αναφερόμαστε στην ατμιστική εμπειρία, αναφερόμαστε στην λειτουργία της πλακέτας και πώς δίνει τα ρεύματά της.
Η οθόνη είναι άλλο κεφάλαιο και συμφωνώ πως δικαίως, με την τιμή που έχει η συσκευή, δίκαιο είναι να γίνονται παράπονα
που δεν δουλεύουν τα πάντα τέλεια.

Μια χαρά είναι το νήμα, απλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να αποδειχτεί ότι δεν είμαστε ελέφαντες.
Επιτέλους πια.

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #973 στις: Μαΐου 24, 2015, 10:58 »
7.5 σπειρες, 0.3 συρμα. 3 εσωτερικη διαμετρος βιδας,0.13 αντισταση, fiberfreaks no1, στον subtank mini με 220 βαθμους C.
Στην σφιχτη τζουρα (μια τρυπα) αντεχει 13 βατ χωρις να μπαινει το TC.
Με 2 τρυπες αντεχει 16 βατ.
Με τερμα ανοιχτο τον αερα σε πνευμονικη αντεχει 30 βατ!
Ολα τα παραπανω βατ που δεν μπαινει καθολου το TC πεφτουν πολυ σε υποτονικες τζουρες, επηρεαζει απιστευτα πολυ η ροη του αερα την θερμοκρασια.
Απορω πως θα βγαλει ακρη ο δρ. Φαρσαλινος με το ποσα βατ ειναι ασφαλη αφου η θερμοκρασια εξαρταται απο τοσους πολλους παραγοντες.



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 24, 2015, 11:08 από Tolis RBA »

Αποσυνδεδεμένος stafis

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #974 στις: Μαΐου 24, 2015, 11:18 »
Χρήσιμες πληροφορίες.Οι σπείρες σου είναι 7,δεν έχεις μισή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151651 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11047 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345660 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147307 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8093 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208961 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545214 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32955 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52507 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600513 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360941 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13368 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos