vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

174 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, treloneritis

Vaporshark RDNA 40

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #945 στις: Μαΐου 23, 2015, 15:18 »
Δεν λέω ότι είναι άμοιρη των ευθυνών της όχι όμως για την οθόνη γιατί εδώ εμπλέκεται άλλος κατασκευαστής τώρα άμα έχεις πρόβλημα ψηλά γράμματα τέλος πάντων . Σκέψου εγώ που έχω την παλιά εκδοσή που έχει και άλλα ελαττώματα  :thumpdown:  . Και εγώ έχω σπαστή με την vs και βλέπω την yihi που έχει κάνει καλύτερη δουλειά .
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2015, 15:27 από drakonman »

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #946 στις: Μαΐου 23, 2015, 15:27 »
Ο κλωνος ειναι ο 1:1 της Limwell.
Αν εξαιρεσεις οτι το led στο fire button παραμενει αναμμενο κοκκινο μεχρι να μπει σε stand by, θα ελεγα οτι ειναι πολυ καλο.
Το temp control δουλευει οκ και απο ποιοτητα κατασκευης πλησιαζει αρκετα το VS χωρις να το φτανει ομως.
Καθυστερηση μετα απο το sleep εχει καθολου?

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #947 στις: Μαΐου 23, 2015, 16:19 »
Και με πρόβλημα, και με φρέσκια τιμούλα ( 210 ευρώ ). Έμορφα... (Image removed from quote.)
Αχ, ρε, Vapor Shark... (Image removed from quote.)

Περασμένα μεγαλεία, και διηγώντας τα να κλαις.
Βεβαίως και να τρελαθούμε! Δηλαδή, τι είναι η Vapor Shark; Άμοιρη ευθυνών, που συνεχίζει να διαθέτει προβληματικό το τελικό προϊόν στην αγορά; (Image removed from quote.)

Ρε φίλε γιατί αυτή η αρνητικότητα?

Γιατί δεν το προσπερνάς απλά?

Και επειδή έχουμε συναντηθεί και σε θεωρώ σοβαρό άνθρωπο πες μου ειλικρινά...

Τι προσφέρουν αυτά τα ποστ στη συζήτηση? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #948 στις: Μαΐου 23, 2015, 16:47 »
drakonman, θα χάσουμε τα λογικά μας, εδώ...

Φυσικά και έχει ευθύνη η Vapor Shark και για την οθόνη! Όχι επειδή την κατασκευάζει, αλλά επειδή την τοποθετεί σε μία δική της συσκευή και εξακολουθεί να την διαθέτει στην παγκόσμια αγορά, ενώ γνωρίζει ότι το συγκεκριμένο εξάρτημα, που προμηθεύεται από συνεργαζόμενο κατασκευαστή, είναι προβληματικό ( και το παραδέχεται, μάλιστα, δημόσια )!

Αν δεν λέγεται αυτό "θέατρο του παραλόγου", πως λέγεται; Και αν δεν κάνω λάθος, μιλάμε για το ακριβότερο boxάκι μαζικής παραγωγής στον κόσμο, αυτή την στιγμή... ( δεν υπολογίζω τα διάφορα custom και χειροποίητα boxάκια, περιορισμένης διάθεσης )

Είναι, κατά πρώτον, ξεφτίλα για την εταιρεία και το όνομά της και, κατά δεύτερον, τουλάχιστον ανήθικο το να προσπαθεί με εκπτώσεις και προσφορές να πουλήσει ότι σκαρταδούρα έχει στοκάρει, καταπατώντας ακόμη και τους διεθνείς όρους των εγγυήσεων για τις ηλεκτρονικές συσκευές.

Αφού δεν της βγαίνει! Έφτασε στην V5 και τα προβλήματα εξακολουθούν. Ας σταματήσει την παραγωγή, και ας περιμένει την σωστή και σταθεροποιημένη έκδοση της συγκεκριμένης πλακέτας, αφού απ' ότι φαίνεται έχουν κάνει προγαμιαίο συμβόλαιο, Evolv και Vapor Shark...

Μα, σε τι κόσμο ζούμε πια...

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #949 στις: Μαΐου 23, 2015, 16:53 »
Lazy Dog, αυτό ακριβώς όμως προσπαθώ να εξηγήσω, το θέμα ομαλού ρεύματος ΔΕΝ είναι θέμα γούστου,
είναι θέμα γραφήματος. Και τα γραφήματα δείχνουν πέρα από πάση αμφιβολία πως το DNA40 δίνει πιο
ομαλά/δυναμικά/όπως θες πες το ρεύματα.


Είναι κάτι το αντικειμενικό αυτό. Το αν σε κάποιον αρέσει περισσότερο (σαν αίσθηση, σαν εμπειρία)το παλμικό
ρεύμα είναι άλλου παπά ευαγγέλιο και εκεί, ναι, μπαίνει στη μέση και το γούστο. ;)


araditsas. φυσικά και ΔΕΝ κόβει το άτμισμα το DNA40, απλά μειώνει τα Volts/Watt για να διατηρηθεί η θερμοκρασία
στο επίπεδο που έχει ρυθμιστεί. Και μάλιστα το κάνει με πολύ ομαλότερο τρόπο από το SX350J, το οποίο μειώνει τα
Volts/Watt με παλμικό τρόπο, αλλάζοντας τη συχνότητα του παλμού, διατηρώντας όμως την υψηλότερη τάση.
Εγώ αυτό το θεωρώ μη επιθυμητό/μη βέλτιστο τρόπο ρύθμισης, πες το όπως θέλεις. :)
Τα έχεις και τα δύο;
Τα έχεις δοκιμάσει και τα δύο;

Για τον φίλο που είπε να μην κατηγορούμε την vs  γιατί φταίει η εβολβ  τι να σχολιάσω......
Φυσικά και θα την κατηγορώ ,εγώ vs πληρώνω και ας φρόντιζε να ήταν Οκ τώρα που δεν είναι πάω αλλού.

Είναι ωραία να έχουμε γνώμη αλλά όταν ξέρουμε και τις δυο πλευρές εγώ με δύο rdna  και  ένα sx έχω βγάλει τα συμπεράσματα μου και αν κάποιος θέλει να μένει στις εικόνες των γραμμάτων Οκ εμένα με ενδιαφέρει μόνο η ατμιστικη εμπορία που νοιώθω από το κάθε τι ακόμα και αν αυτό έχει 10€.

Όλα αυτά είναι μόνο για θερμοκρασία γιατί στα απλά ρεύματα δεν έχουν καμία διαφορά. Είναι εξαιρετικά και τα δύο.

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #950 στις: Μαΐου 23, 2015, 16:55 »
Καθυστερηση μετα απο το sleep εχει καθολου?

Ναι έχει περίπου ένα δευτερόλεπτο. Το καλό είναι πως παραμένει stand by για αρκετή ώρα (περίπου ένα πεντάλεπτο) οπότε μικρό το κακό.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #951 στις: Μαΐου 23, 2015, 17:03 »
Εξαιρετικα εκνευριστικο για μενα.
Ο κλωνος της FT των 50w συμφωνα με ενα review δεν εχει καθυστερηση. Δεν ξερει ομως κανεις ποιος ειναι ο κατασκευαστης.

Αποσυνδεδεμένος drakonman

  • *
  • 75
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #952 στις: Μαΐου 23, 2015, 17:10 »
Για μια στιγμή δεν είπα ότι μην την κατηγορούμε κολλήσατε σε μια φράση η δεν διαβάζετε τι λέω !!! Άπλα λέω ότι η vs έχει κάνει πολλά κακά σε αυτό το mod που ευθύνεται 100% η vs για την οθόνη όμως έχει ΚΑΙ άλλος την ευθύνη . τι ακριβός δεν καταλαβαίνετε ! όταν στέλνεις μήνυμα στην evolv και σου άπαντα ότι έτσι λειτουργεί η οθόνη του dna 40 εεε κάτι δεν πάει καλά , και ναι  ας μην την έβαζε άλλα τότε δεν θα πουλούσε ! 


Την άλλη εβδομάδα θα είμαι Αμερική και θα πάω να κάνω greek μανούρα για να δω ακριβός τι γίνετε με αυτό το θέμα. 

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #953 στις: Μαΐου 23, 2015, 17:10 »
araditsas, αν διάβασες κάποια από τα posts μου θα είδες πως αναφέρω πως είχα την ευκαιρία χρήσης του
M Class για περιορισμένο χρόνο (1-2 ημέρες). Το δανείστηκα από καλό μου φίλο.


Varaderum, επιτέλους εποικοδομητικό Post χωρίς απόλυτες απόψεις και με πραγματική αποτύπωση της εμπειρίας
σου. Δεν έκανες απλά ένα post να πεις την κουβέντα σου και να φύγεις, έκατσες και εξήγησες και μάλιστα
ερμήνευσες την εμπειρία σου.  :thumpup:


Προσπαθώντας κι εγώ να ερμηνεύσω την εμπειρία σου (την οποία έχω κι εγώ αν σηκώσω πολύ τα W χωρίς να
χρειάζεται) πιθανολογώ έχει να κάνει με την ρυθμό δειγματοληψίας της τιμής της αντίστασης από την πλακέτα
(για να προλαβαίνει κάθε φορά να δίνει έγκαιρα τα σωστά ρεύματα, ανεξαρτήτως των W που έχουμε ρυθμίσει).
Και νομίζω εκεί ίσως γίνουν βελτιώσεις. ;)



Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #954 στις: Μαΐου 23, 2015, 17:14 »
Αν βαλεις αποστολη με USPS δε σταματαει τελωνειο...
Εγγυημενα...


Και όμως δεν είναι εγγυημένο,πλέον.Ο τρόπος λειτουργίας των τελωνείων έχει αλλάξει,τουλάχιστον
για Ελλάδα.




Υ.Γ. Σκέφτομαι με το που έρθει η αντικατάσταση του νέου VS rDNA40 να το πουλήσω,έχω σκαλώσει να πάρω
το MVP και δεν ξέρω γιατί  :hmmm:



Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #955 στις: Μαΐου 23, 2015, 17:24 »
Μαλλον λογω ποιοτητας chris

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #956 στις: Μαΐου 23, 2015, 17:28 »
tsiv, δεν είναι αρνητικότητα. Είναι αλλεργία στον παραλογισμό και στην κοροϊδία... ( της VS, εννοώ )

Από εμένα, τέλος. Μπορεί στην V20 να τα ξαναπούμε.

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #957 στις: Μαΐου 23, 2015, 19:04 »
Την ίδια αλλεργία έχω και εγώ.
Στο επόμενο DNA που θα βγει θα περιμένω κάνα 2μηνο και αν είναι έστω λίγο καλύτερο από sx και αν έχει εγγύηση θα το πάρω. Τουλάχιστο για το 40αρι ας ελπίσουμε πως θα βγει μια έκδοση χωρίς προβλήματα.

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #958 στις: Μαΐου 23, 2015, 19:58 »
Εχει κανεις προβλημα σε καινουργιο?
Εγω με το DNA 40 που πηρα στις 8/5/2015 κανενα απολυτως προβλημα.
Με τα τοσα που ειχα ακουσει για το DNA,πηγα να αγορασω το SXmini αλλα μολις το ειδα απο κοντα και το σηκωσα αμεσως το απερριψα λογω βαρους και μεγεθους. Ετσι πηρα το DNA 40 και ως τωρα δεν το εχω μετανιωσει καθολου.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 23, 2015, 20:03 από Tolis RBA »

Αποσυνδεδεμένος Doukakos1

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vaporshark RDNA 40
« Απάντηση #959 στις: Μαΐου 23, 2015, 20:17 »
Ποιοτητα θελουμε ολοι...και ολοι εχουμε κραξει την evolv και την VS για αυτα τα θεματα...ομως μπαινει καποιος στον νημα του rdna και βλεπει 90% κραξιμο...ουτε κατι νεο για το μοντακι..ουτε καποιο νεο στησιμο..ουτε καποιο παντρεμα με εναν ατμοποιητη που του ταιριαζει...κατι ενδιαφερον βρε αδερφε! Μονο κραξιμο και συγκριση με το SX..προσωπικα μου θυμιζει τις παλιες ''καλες'' εποχες του φορουμ μεταξυ προβαταδων και τζιτζιδων....τι να πω..καταφεραμε να ''στρωσουμε'' αλλο ενα νημα  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151684 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11077 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345681 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147329 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8107 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208964 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545225 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32959 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600523 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13382 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos