vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 9 χρήστες
I.P, Doubt, Buliwyf, Mimhsdr, camber, PsykieG, dvelev, ΨΗΛΟΣ, gfilip

Twitter

Τα ηλεκτρονικά τσιγάρα περιέχουν έως δεκαπλάσιες καρκινογόνες ουσίες (Ιαπωνία)

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Ωραίο το βίντεο. Δείτε το όλο. Από 8:54 και μετά μας ενδιαφέρει άμεσα  ;)


[youtube]TRL7o2kPqw0[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
ολοι καποια μερα απο κατι θα παμε ...ας παμε τουλαχιστον ευχαριστα  τρωγοπινοντας και ατμιζοντας τις δεκαπλασιες καρκινογονες ουσιες σε σχεση με το τσιγαρο :party_beer_01: :cigar: :cigar:

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Δηλαδή αν ο καπνός περιέχει 4.000 ουσίες, ο ατμός περιέχει τουλάχιστον 40.000???  :))
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2014, 21:34 από Tsadakias »

Συνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Ούτε κατά διάνοια. 1 (μια) ουσία Ενός ΗΤ που δούλεψε σε ακραίες συνθήκες μετρήθηκε λέει σε ανώτερα επίπεδα από τα αντίστοιχα του τσιγάρου. Δες το από την αρχή και βγάλε συμπέρασμα

εδιτ  :sign_op:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2014, 21:42 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Ειρωνικά το λέω, γιαυτό και πρόσθεσα την χαμογελαστή φάτσα.

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Εμείς οι ατμιστές γνωρίζουμε πολύ καλά πως μεταμορφώθηκε η υγεία μας κόβοντας το κάπνισμα.
Ό,τι και να λένε οι "ερευνητές" των καπνοβιομηχανιών δεν μας πείθουν, απεναντίας μας διασκεδάζουν  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Είναι πολύ νωρίς να ξέρουμε ΛορέντΖο οπότε κρατά μικρό καλάθι. βεβαίως η ζωή μας απέκτησε άλλο νόημα με το κόψιμο της  κακιστης αυτής συνήθειας αλλά στα δικά μου μάτια Είμαστε όλοι πειραματόζωα για τα επόμενα 15 χρόνια . οι πρώτες μελέτες Ναι μεν είναι ενθαρρυντικές αλλά ολόκληρη εικόνα θα έχουμε σε 10 15 χρόνια

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Και βεβαια ειμαστε πειραματοζωα. Θεωρω τον εαυτο μου υπερηφανο που αναβαθμιστηκα σε πειραματοζωο απο ανεγκεφαλο προβατο που οδηγειται προς σφαγη που καπνιζα τοσα χρονια!

Αποσυνδεδεμένος Nick-The-Greek

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Όπως για όλα στη ζωή έτσι και αυτό θέλει σύνεση. Θέλω να πιστεύω ότι όντως είναι καλύτερο μιας και ατμίζω αρκετά αλλά απο την άλλη έχω και κάπου στην άκρη του μυαλού ότι ίσως να βγει κάτι αργότερα που τώρα κανένας μας δεν το ξέρει/βλέπει. Για αυτό το κάτι που μιλάω εννοώ κάτι τεκμηριώμενο οχι τις μακακίες αυτές που είναι καθαρό marketing.

Αποσυνδεδεμένος Tsadakias

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Παρόλο που χρειάζονται αλλά 10-15 χρόνια για να βγάλουμε ασφαλέστερα συμπεράσματα, νομίζω ότι και σε 5 χρόνια βλέπεις αρκετές επιπτώσεις σε καπνιστή, οπότε και 5 χρονών καπνιστή/ατμιστή αν συγκρίνεις, βγάζεις αρκετά συμπεράσματα.

Αποσυνδεδεμένος Lorentzo

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Είναι πολύ νωρίς να ξέρουμε ΛορέντΖο οπότε κρατά μικρό καλάθι. βεβαίως η ζωή μας απέκτησε άλλο νόημα με το κόψιμο της  κακιστης αυτής συνήθειας αλλά στα δικά μου μάτια Είμαστε όλοι πειραματόζωα για τα επόμενα 15 χρόνια . οι πρώτες μελέτες Ναι μεν είναι ενθαρρυντικές αλλά ολόκληρη εικόνα θα έχουμε σε 10 15 χρόνια

Η καλύτερη μελέτη είναι αυτή που βιώνει ο ατμιστής στην υγεία του απο την πρώτη εβδομάδα που κόβει το κάπνισμα.
Εννοείται πως οι καπνοβιομήχανοι μέσω πληρωμένων ερευνών θα παρουσιάσουν το άτμισμα σαν τη πληγή του Φαραώ και όσο πληθαίνουν οι ατμιστές τόσο θα λυσσομανάνε τα παπαγαλάκια στα μμε.


Αποσυνδεδεμένος bujinkan

  • **
  • 324
  • Φύλο: Άντρας
Κανεις πολυ μεγαλο λαθος λορεντζο
Η μητερα μου παιρνει μονιμα ενα φαρμακο που κυκλοφορει 20 χρονια ευρεως διαδεδομενο
Πριν απο 2 χρονια περιπου βγηκε μελετη (μετα απο 18 χρονια στην αγορα) που εβγαλ το φαρμακο οφφ απο την αγορα διοτι ναι μεν για τον λογο που το λαμβανεις εχει αποτελεσματα,αλλα απο την αλλη διμιουργει κατι αλλο το οποιο ειναι πολυ κακο για την υγεια αυτουνου που το λαμβανει
Δλδ φτιαχνει κατι κακο και διμιουργει ενα αλλο κακο
Γιαυτο επιμενω
Ναι στο ατμισμα αλλα με ρεγουλα
Δεν ξερουμε σε χ χρονια τι θα βγει
Ατμιστης ειμαι και εγω στη δευτερη προσπαθεια μου αλλα πλεον πολυ συγρατημενος
Παλια εκανα 8-10 ml χωρις να σκεφτομαι τις επιπτωσεις
Τωρα πλεον ατμιζω βια 4 ml ημερησιως μη σου πω και 3
Γνωμη μου παντα

Αποσυνδεδεμένος Clark_G

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Η καλύτερη μελέτη είναι αυτή που βιώνει ο ατμιστής στην υγεία του απο την πρώτη εβδομάδα που κόβει το κάπνισμα.

Προσωπικά δεν είδα και ΤΗΝ αλλαγή εδώ και 2,5 μήνες περίπου. Δεν θα ήταν και λογικό να δω και μεγάλη διαφορά βέβαια γιατί 20 χρόνια δεν αλλάζουν μέσα σε 2,5 μήνες. Δεν λέω πως δεν είναι - όπως φαίνεται μέχρι τώρα - πιο υγιεινός τρόπος λήψης της νικοτίνης. Αλλά τουλάχιστον για μένα το κέρδος υγείας δεν είναι εμφανές. Είχα κόψει μαχαίρι το τσιγάρο για 5 μήνες και εκεί το κέρδος υγείας ήταν σαφέστατα πιο εμφανές. Πιστεύω και εγώ πως οι συνέπειες του "βάζω ατμό στα πνευμόνια" θα φανούν αργότερα.
Και φυσικά κάθε κατάχρηση, είτε σε χρόνο ατμίσματος, είτε σε ένταση ατμίσματος δεν μπορεί παρά να είναι καταπόνηση του οργανισμού και σε καμία περίπτωση "υγιεινή".
 

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Προσωπικα ειδα μεγαλη αλλαγη στην υγεια μου τους 2 περιπου μηνες που ατμιζω. Μεγαλυτερες αντοχες, περισσοτερη ενεργεια, καλυτερη γευση, οσμη, γενικοτερη ευεξια  :D . Λογικο αφου εκοψα το ΚΤ.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
 Clark_G  σαφεστατα ειδα αλλαγη προς το καλυτερο .. βεβαια η περιπτωση μου ειναι διαφορετικη ατμισμα 1.5 χρονο + πισωγυρισμα για 3 μηνες + και τους τελευταιους 4 μηνες ατμισμα παλι .. καθε δευτερη μερα κανω joking  που πριν ουτε να το σκεφτω  ειμαι στο ατμο συνολικα 2 χρονια σχεδον πια

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 246046 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1896 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121727 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 689 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 402 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8609 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297800 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827619 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios