vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος gnikolaos

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #180 στις: Ιουνίου 08, 2011, 22:51 »
Και το δικό μου είχε παει θεσσαλονική αντί Ρόδο

ελα ρε φιλε......και εσυ Ροδο??? να βρεθουμε finn για καφε να το ντουμανιασουμε............
2 φορες που παρήγγειλα δεν ειχα προβλημα

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #181 στις: Ιουνίου 08, 2011, 23:00 »
Ρε παιδιά έχω πάθει την πλάκα μου με αυτόν τον ατμοποιητή. Είναι ο πρώτος, που παρότι είναι LR έχει ευνοήσει τόσο πολύ την αυτονομία της μπαταρίας, με τρελούς ρυθμούς ατμίσματος....πιπίλα δηλαδή :baby:. Έχω κλείσει 12ωρο αυτή τη στιγμή με την ίδια μπαταρία και το χω πιπίλα....για να φανταστείτε πόσο δεν το ξεκολλάω απ το στόμα, ακόμα και μάθημα που έδινα σήμερα, άτμιζα στο αμφιθέατρο (μπας και κατέβει καμιά ιδέα :tongue_smilie: ;D :idiot1:)! :o Πράγματι όπως ανέφερε ο συνατμιστής panos παραπάνω ("Η μόνη ερμηνεία που μπορώ να δώσω αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι εξηγεί το φαινόμενο είναι ότι με dripping εγώ προσωπικά κάνω θηριώδεις τζουρες πολύ μεγάλης διάρκειας και πολλές απανωτές που ίσως κουράζουν την μπαταρία και την εξαντλούν εύκολα. Ισως είναι μη γραμμική η συμπεριφορά της μπαταρίας") πιστεύω πως αυτού του είδους οι τζούρες που και γω έκανα με driptip δεν υπάρχουν στον eGo-T και έχει συμβάλει πάρα πολύ στην αυτονομία της μπαταρίας. Άλλό ένα θετικό λοιπόν από μένα για τον eGo-T LR B! :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #182 στις: Ιουνίου 08, 2011, 23:00 »
ελα ρε φιλε......και εσυ Ροδο??? να βρεθουμε finn για καφε να το ντουμανιασουμε............
2 φορες που παρήγγειλα δεν ειχα προβλημα

Στην Ρόδο  είμαστε πάρα πολλοί  τελευταία.  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος gnikolaos

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #183 στις: Ιουνίου 08, 2011, 23:33 »
Ρε παιδιά έχω πάθει την πλάκα μου με αυτόν τον ατμοποιητή. Είναι ο πρώτος, που παρότι είναι LR έχει ευνοήσει τόσο πολύ την αυτονομία της μπαταρίας, με τρελούς ρυθμούς ατμίσματος....πιπίλα δηλαδή :baby:. Έχω κλείσει 12ωρο αυτή τη στιγμή με την ίδια μπαταρία και το χω πιπίλα....για να φανταστείτε πόσο δεν το ξεκολλάω απ το στόμα, ακόμα και μάθημα που έδινα σήμερα, άτμιζα στο αμφιθέατρο (μπας και κατέβει καμιά ιδέα :tongue_smilie: ;D :idiot1:)! :o Πράγματι όπως ανέφερε ο συνατμιστής panos παραπάνω ("Η μόνη ερμηνεία που μπορώ να δώσω αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι εξηγεί το φαινόμενο είναι ότι με dripping εγώ προσωπικά κάνω θηριώδεις τζουρες πολύ μεγάλης διάρκειας και πολλές απανωτές που ίσως κουράζουν την μπαταρία και την εξαντλούν εύκολα. Ισως είναι μη γραμμική η συμπεριφορά της μπαταρίας") πιστεύω πως αυτού του είδους οι τζούρες που και γω έκανα με driptip δεν υπάρχουν στον eGo-T και έχει συμβάλει πάρα πολύ στην αυτονομία της μπαταρίας. Άλλό ένα θετικό λοιπόν από μένα για τον eGo-T LR B! :thumpup:

Η  1000αρα η μπαταρια με παει ολη μερα...........δεν εχω δευτερη.........την φορτιζω καθε βραδυ.......απο υγρο εχει τυχει να ξεμεινω , απο μπαταρια ποτε..............

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9649
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #184 στις: Ιουνίου 08, 2011, 23:46 »
έχω παρατηρήσει ότι η διάρκεια ζωής των eGo-T  μπαταριών είναι σαφέστατα μεγαλύτερη από την αντίστοιχη διάρκεια ζωής των eGo μπαταριών. Είναι τυχαίο ή μήπως οφείλεται στον ατμοποιητή ?

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #185 στις: Ιουνίου 08, 2011, 23:57 »
Η  1000αρα η μπαταρια με παει ολη μερα...........δεν εχω δευτερη.........την φορτιζω καθε βραδυ.......απο υγρο εχει τυχει να ξεμεινω , απο μπαταρια ποτε..............
Εμένα η 1000αρα όσο πήγαινα στη σχολή (άτμιζα λιγότερο εκεί λόγω μαθήματος) μου πήγαινε πράγματι όλη μέρα (κανα 12ωρο δηλαδή). Αλλά τώρα που έχουμε κλείσει και είμαι σπίτι τις περισσότερες ώρες ή για καφέ (ατμίζω αδιαλείπτως) μου πήγαινε κανα 5ωρο...άντε 7ωρο μέγιστο! Τώρα όμως με τον eGo-T LR ξαναπήγα στο 12ωρο...13ωρο βασικά αυτή τη στιγμή και με το ίδιο αέναο άτμισμα. :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #186 στις: Ιουνίου 08, 2011, 23:58 »
9η μέρα με type b lr  ακόμα  αντέχει με 6ml περίπου  την ημέρα.  Είχα  κάποιες διαρροές  σήμερα  για λίγο όμως .

Τελικά  σήμερα  το βράδυ  φυτίλι  τέλος μάλλον  :wall: :wall: :'( :'( :'(  πολλές  διαρροές  . Θα  τον καθαρίσω  αύριο αν δεν  φτιάξει  θα  επιχειρήσω να βάλω πλέγμα  από  ego  t τελειωμένους.

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #187 στις: Ιουνίου 09, 2011, 00:02 »
έχω παρατηρήσει ότι η διάρκεια ζωής των eGo-T  μπαταριών είναι σαφέστατα μεγαλύτερη από την αντίστοιχη διάρκεια ζωής των eGo μπαταριών. Είναι τυχαίο ή μήπως οφείλεται στον ατμοποιητή ?
Και γω αυτό παρατηρώ...την έχω 4 μήνες και έχω την ίδια απόδοση με την πρώτη μέρα. Η άλλες του eGo μου πήγαν 2 μήνες και χάλασαν και οι δυο με διαφορά τριων ημερών. Πιστεύω δεν οφείλεται στο ατμοποιητή, καθότι ατμιζα την eGo-T μπαταρία με απλό 510 τους 3 πρωτους μήνες...τον 4 μήνα με 510 LR και 510 απλό εναλλάξ....και τώρα άρχισα με eGo T ατμο (μιας και την προηγούμενη φορά που πήρα eGO T A ούτε βδομάδα δεν τους χρησιμοποιήσα).

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #188 στις: Ιουνίου 09, 2011, 00:23 »
Με Α2 1.6Ω-1.9Ω eGo-T 650αρα ανετα μια ημερα ενω η ιδια με eGo-T 2.5Ω δεν μου φτανει να κλεισει η μερα. Περιεργα πραματα.

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #189 στις: Ιουνίου 09, 2011, 00:39 »
Με Α2 1.6Ω-1.9Ω eGo-T 650αρα ανετα μια ημερα ενω η ιδια με eGo-T 2.5Ω δεν μου φτανει να κλεισει η μερα. Περιεργα πραματα.
Πολύ περιέργο αυτό, όντως. :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #190 στις: Ιουνίου 09, 2011, 00:51 »
Ισως η διαφορα να εινε οντως στις λιγοτερες τζουρες, διοτι μιας και ο Α2 εινε λιγο φαγανα (αλλα χορταστικος),  βλεπεις το υγρο να σωνετε (μπουκαλακι) αλλα οι τζουρες εινε οντως λιγοτερες και μικροτερης διαρκειας. Κατι αλλο δεν βλεπω.

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #191 στις: Ιουνίου 09, 2011, 00:54 »
Ισως η διαφορα να εινε οντως στις λιγοτερες τζουρες, διοτι μιας και ο Α2 εινε λιγο φαγανα (αλλα χορταστικος),  βλεπεις το υγρο να σωνετε (μπουκαλακι) αλλα οι τζουρες εινε οντως λιγοτερες και μικροτερης διαρκειας. Κατι αλλο δεν βλεπω.
Μόνο με τζούρες εξηγείται γιατί αν το παμε με τα Ω δε βγαίνει άκρη. ;)

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 09, 2011, 00:56 »
 :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #193 στις: Ιουνίου 09, 2011, 01:36 »
Τον δικό μου τον πέταξα στα σκουπίδια! To πήρα και εγώ κ ένας φίλος μου. Και στους δυο τρέχει υγρό από εκεί που βιδώνει με την μπαταρία. Πεταμένα λεφτά!
εγω επαθα το ιδιο με εναν ατμοποιητη κυλινδρικο της nobacco 2 ml.ευτυχως το καταστημα τον δεχτηκε πισω και περιμενω απαντηση ???Ο  Joyetech eGO-T τύπου Β που πηρα τωρα δειχνει να δουλευει παρα πολυ καλα και μεχρι στιγμης καμια μα καμια διαρροη

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #194 στις: Ιουνίου 09, 2011, 10:42 »
Φίλτατε/η Zioa, είναι λίγο επικίνδυνο να είναι χαλαρά βιδωμένη η μπαταρία στον ατμο, κινδυνεύει να καταστραφεί το σπείρωμα έτσι (αν ζοριστεί λίγο η συσκευή), αλλά κάτι μου περνάει απ'το μυαλό και θα δοκιμάσω και μια ...μοντιφικασιόν , θα σας ενημερώσω σχετικά. ;)

Τροποποίηση που δοκίμασα χτες, απέδωσε καλώς στο πρώτο "μισογεμάτο" φίλτρο που δοκίμασα.
Καμία διαρροή, εκτός από τρία-τέσσερα σταγονίδια μέσα στο φιλτράκι. (φυσιολογικό κ.τ.τ.μ.γ.)

Χρησιμοποιώντας μια μεταλλική λίμα, δημιούργησα συμμετρικά με τις δύο προϋπάρχουσες "οπές αναπνοής" του άτμο, άλλες δύο καινούργιες, όσο το δυνατόν γίνεται όμοιες σε μέγεθος. Αναφέρομαι στο σημείο που έρχεται εξωτερικά σε επαφή ο ατμο με την μπαταρία, στο δαχτυλίδι με το μπουτόν της.
"Ανασαίνει" καλύτερα στις τζούρες ο άτμο και βοηθιέται προφανώς να μην κρατάει "πλούσιο" μίγμα στο συγκρότημα πυρίμαχο-αντίσταση-φιτίλι του, ακόμα κι όταν το υγρό στο τανκ "σπρώχνεται" λόγω πίεσης από τον παγιδευμένο αέρα.

Βέβαια, είναι πολύ νωρίς  ακόμη για... πανηγύρια :laugh_wave: 

Θα σας κρατάω ενήμερους...


Edit : Δεύτερο μισογεμάτο τανκ που συμπεριφέρεται σχεδόν άψογα με επαναληπτικές μακρόσυρτες τζούρες . Το "σχεδόν" πάει στο ότι το φαινόμενο της διαρροής δεν εμφανίστηκε στο στόμιο, αλλά μόνο σαν εφίδρωση στην ένωση με την μπαταρία.

Θα με συγχωρήσετε όμως αλλά θα... κόψω λίγο φόρα γιατί απ'το πρωί έχω ατμίσει τις κάλτσες μου με το B type και το δανεικό Hybrid (το οποίο επεστράφη στον ιδιοκτήτη του, μη το κάνουμε και λύσσα)
Ίσως τελικά , αν προλάβουμε έγκαιρα να αποφύγουμε τις υπερβολικές αρχικές πλημμύρες στον άτμο, να σώζεται η παρτίδα όσο αφορά το φιτίλι.

Οψόμεθα ... 8)

Α, ξέχασα, δοκιμάζω ταυτόχρονα και μιά μοντίφα (πατέντα) σχετική με το τανκ. Με βλέπω να ξεμένω από υγρά στο τέλος :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 09, 2011, 19:11 από Vangos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 67 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 68 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601066 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191018 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152448 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11462 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346124 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147676 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8403 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545914 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33259 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F