vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β

Αποσυνδεδεμένος parpen

  • ****
  • 1006
  • Φύλο: Άντρας
  • A-2 + PP by Craven.gr + VV +Rc_mizer by Sokin
    • Parpen's e-liquid calculator
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #165 στις: Ιουνίου 08, 2011, 14:49 »
Βρήκα και το θέμα...ορίστε
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,1739.15.html

και εδώ το θέμα με το e-shop που κινδυνολογεί στηριζόμενο σε μια "χουντικής νοοτροπίας" απόφαση

http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,394.0.html

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #166 στις: Ιουνίου 08, 2011, 15:03 »
Nα γράψω και εδώ (ακόμη μια φορά) πως η υπερ-ροή στους ΤΑΝΚ, οφείλεται στην καύση του φιτιλιού που έχει γίνει από την χρήση. Βεβαιότατα και είναι εντονότερη όταν έχει απομείνει λίγο υγρό στην Αμπούλα. Ότι μέτρο και να πάρετε, δεν θα έχει ουσιαστικό αποτέλεσμα. Χρειάζεται αλλαγή φιτιλιού.
Εάν βρεθεί φιτίλι που η συμπεριφορά του είναι σταθερή (δηλαδή δεν αλλοιώνεται τόσο εύκολα σαν υλικό, από τη χρήση), τότε ο ΤΑΝΚ θα αποτελεί ατμιστικό υπερ-όπλο, γιατί σαν ατμοποιητής κρατάει και δεν πεθαίνει εύκολα.

...τότε , αν ήταν καμένο φιτίλι δλδ, θα είχα πρόβλημα από τις πρώτες αρειμάνιες τζούρες μου. Και διαρροές χωρίς να ατμίζω δεν υπάρχουν (όσο το τανκ είναι γεμάτο).
Αντίθετα, όλα τα ...ζουμάκια αρχίζουν μόλις πέσει η ποσότητα στο επίπεδο που προανέφερα και σταματούν αν δεν ατμίζω.
Σημειώνω ότι αυτό συμβαίνει από την πρώτη χρήση , και των τριών ατμο , με στάξιμο αρχικό στο καρφί του φιτιλιού κτλ. κτλ. (πότε πρόλαβαν να καούν και τα τρία φιτίλια δλδ. με μία και μοναδική χρήση???)
Τους ατμο τους καθαρίζω με οξυζενέ και dry burning κάθε 2η μέρα χρήσης και θα έλεγα ότι λειτουργούν όπως την πρώτη μέρα.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #167 στις: Ιουνίου 08, 2011, 15:11 »

@  gnikolaos

Τωρα μηπως να παθω πανικο ?? Συγγνωμη μα πολλες φορες μου εχει ερθει υγρο στα χειλια ειδικα στις αρχες οταν ξεκινησα το ατμισμα κ οπως βλεπετε ειμαι εδω ακομη...ΖΩΝΤΑΝΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ????   :o :o :o

Δεν ειπα οτι πινω το υγρο με την νικοτινη μα ακρκετες φορες συμβαινει να αναιβει στο στομα! Αν πεθαιναμε τοσο μα τοσο ακαριαια μηπως εγω πεθανα κ δεν το γνωριζω?   :hmmm: :hmmm: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2011, 15:26 από DARK ANGEL »

Αποσυνδεδεμένος Zioa

  • ***
  • 525
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #168 στις: Ιουνίου 08, 2011, 15:39 »
...τότε , αν ήταν καμένο φιτίλι δλδ, θα είχα πρόβλημα από τις πρώτες αρειμάνιες τζούρες μου. Και διαρροές χωρίς να ατμίζω δεν υπάρχουν (όσο το τανκ είναι γεμάτο).
Αντίθετα, όλα τα ...ζουμάκια αρχίζουν μόλις πέσει η ποσότητα στο επίπεδο που προανέφερα και σταματούν αν δεν ατμίζω.
Σημειώνω ότι αυτό συμβαίνει από την πρώτη χρήση , και των τριών ατμο , με στάξιμο αρχικό στο καρφί του φιτιλιού κτλ. κτλ. (πότε πρόλαβαν να καούν και τα τρία φιτίλια δλδ. με μία και μοναδική χρήση???)
Τους ατμο τους καθαρίζω με οξυζενέ και dry burning κάθε 2η μέρα χρήσης και θα έλεγα ότι λειτουργούν όπως την πρώτη μέρα.

Δοκίμασε να ξεβιδώσεις την μπαταρία τόσο όσο να έχει ίσα ίσα επαφή με την μπαταρία λήγω πριν φτάσει στο επίπεδο που προανέφερε ή δοκίμασε από την αρχή  ξεβίδωτο 

Αποσυνδεδεμένος gnikolaos

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #169 στις: Ιουνίου 08, 2011, 17:35 »
@  gnikolaos

Τωρα μηπως να παθω πανικο ?? Συγγνωμη μα πολλες φορες μου εχει ερθει υγρο στα χειλια ειδικα στις αρχες οταν ξεκινησα το ατμισμα κ οπως βλεπετε ειμαι εδω ακομη...ΖΩΝΤΑΝΗ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΛΑΘΟΣ????   :o :o :o

Δεν ειπα οτι πινω το υγρο με την νικοτινη μα ακρκετες φορες συμβαινει να αναιβει στο στομα! Αν πεθαιναμε τοσο μα τοσο ακαριαια μηπως εγω πεθανα κ δεν το γνωριζω?   :hmmm: :hmmm: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:


Δοκιμασες ποτε υγρο χωρις νικοτινη???   
Εγω δεν εχω δοκιμασει  με νικοτινη........με το  Nicotine Strength Zero (0mg/ml)    ειμαι απολυτα ικανοποιημένος, δεν μπορω να καταλαβω τι παραπανω θα μου προσφερει η νικοτίνη,.......
δοκιμασε, ισως δεν σου χρειαζεται και εσενα.....

Αποσυνδεδεμένος pontmarley

  • **
  • 197
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #170 στις: Ιουνίου 08, 2011, 17:38 »
Μετά από μια μέρα χρήσης (και παραπάνω) του LR έχω να παρατηρήσω τα εξής:

1)Πιστεύω πως αποδίδει καλύτερα μόνο με PG, παρά με VG. Έκανα μια αμπούλα μόνο PG και μια μόνο VG. Στη PG δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα...στη VG όμως είχα το πρώτο καμμένο, λόγω κακής ροής. Βέβαια με μια-δυο τζούφιες τζούρες επανήλθε. Το 1ο καμμένο του ατμοποιητή δηλαδή μου ήρθε με VG. Ωστόσο τα ντουμάνια με VG μόνο, είναι πολύ δελεαστικά οπότε θα ξαναδοκίμασω σίγουρα. Αυτή τη στιγμή ατμίζω μια αμπούλα Μerenda 90% PG, 10% VG στα 24 mg. Εξίσου καλή απόδοση με τη σκέτη PG. Tώρα σκοπεύω να δοκιμάζω, ανά αμπούλα και διαφορετικά ποσοστά VG και PG για να δω τι μου ταιριάζει καλύτερα, αλλά και με ποιες αναλογίες αποδίδει καλύτερα συγκριτικά.

2)Μέχρι στιγμής δεν είχα την παραμικρή διαρροή.

3)Η μετάβαση της γεύσης είναι πολύ άμμεση. Από αμπούλα με μήλο, σε αμπούλα με Μερέντα, η εναλλαγή γεύσης έγινε πάρα πολύ γρήγορα, στις πρώτες τζούρες (αν όχι στην πρώτη).

4)Προσπαθώ να του βρω αρνητικά μέχρι στιγμής, για να παρέμβω με αλλαγή φιτιλιού, αλλά δεεεεν.....ίσως είναι το γραφτό του να καθυστερήσουμε την "εγχειρηση" :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Kosmas

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #171 στις: Ιουνίου 08, 2011, 18:44 »
Σε μενα ο πρωτος τυπου β αντεξε περιπου μια εβδομαδα χωρις ουτε καμμενο αλλα και καμια διαροη.
Μετα αρχισε να εχει σφιχτη τζουρα, δοκιμασα να σκαλισω λιγακι με βελονα αλλα το παρακανα και εσπρωξα το φυτιλη προς τα κατω με αποτελεσμα να αρχισει τις διαροες. Και μιας και με το ανοιγμα και αλαγες φυτιλιου δεν τα παω καλα πηρε τον δρομο του για τον καλαθο των αχρηστων.
Οσο δουλευει καλα παντως ειναι μια χαρα, σαν ενας τυπουΑ LR με μεγαλυτερη αυτονομια. Κατα τα αλλα το ιδιο.

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #172 στις: Ιουνίου 08, 2011, 19:22 »
Δοκίμασε να ξεβιδώσεις την μπαταρία τόσο όσο να έχει ίσα ίσα επαφή με την μπαταρία λήγω πριν φτάσει στο επίπεδο που προανέφερε ή δοκίμασε από την αρχή  ξεβίδωτο

Φίλτατε/η Zioa, είναι λίγο επικίνδυνο να είναι χαλαρά βιδωμένη η μπαταρία στον ατμο, κινδυνεύει να καταστραφεί το σπείρωμα έτσι (αν ζοριστεί λίγο η συσκευή), αλλά κάτι μου περνάει απ'το μυαλό και θα δοκιμάσω και μια ...μοντιφικασιόν , θα σας ενημερώσω σχετικά. ;)

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #173 στις: Ιουνίου 08, 2011, 19:27 »
9η μέρα με type b lr  ακόμα  αντέχει με 6ml περίπου  την ημέρα.  Είχα  κάποιες διαρροές  σήμερα  για λίγο όμως .

Αποσυνδεδεμένος Gabriel74

  • ****
  • 1482
  • Φύλο: Άντρας
  • Plaudite, amici, comedia finita est!
    • Violin love
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #174 στις: Ιουνίου 08, 2011, 19:43 »
Περίμενα σήμερα τις αμπούλες και τον τύπου Β και μου είπαν από την ACS οτι καταλάθος έχουν πάει Λαμία και θα έρθουν αύριο...
 :wall: :wall: :wall: :idiot1: :idiot1: :idiot1: :sad_eyes: :sad_eyes: :sad_eyes: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun: :fight_shot_thickgun: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :fight_fryingpan: :sign_kraniooo:

Αποσυνδεδεμένος zalaros

  • *****
  • 1092
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #175 στις: Ιουνίου 08, 2011, 19:51 »
Περίμενα σήμερα τις αμπούλες και τον τύπου Β και μου είπαν από την ACS οτι καταλάθος έχουν πάει Λαμία και θα έρθουν αύριο...

Δεν μας έφτανε το πρόβλημα του funstore, τώρα έχουμε πρόβλημα και με την acs :angry_orange: :wall: Το δικό μου δέμα την προηγούμενη βδομάδα ήρθε Θεσ/νίκη και αντί να πάει στο υποκατάστημα Καλαμαριάς πήγε μια βόλτα μέχρι την Ξάνθη :o :confused1:

Αποσυνδεδεμένος MANOSF

  • ***
  • 503
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #176 στις: Ιουνίου 08, 2011, 19:52 »
Δεν μας έφτανε το πρόβλημα του funstore, τώρα έχουμε πρόβλημα και με την acs :angry_orange: :wall: Το δικό μου δέμα την προηγούμενη βδομάδα ήρθε Θεσ/νίκη και αντί να πάει στο υποκατάστημα Καλαμαριάς πήγε μια βόλτα μέχρι την Ξάνθη :o :confused1:

Και το δικό μου είχε παει θεσσαλονική αντί Ρόδο

Αποσυνδεδεμένος zantos

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #177 στις: Ιουνίου 08, 2011, 20:06 »
εγω τελικα παρελαβα με 1 μερα καθυστεριση αρα δεν τρεχει τιποτα χθες εκανα νεα παραγγελια ατμο τυπου B και υγρα βασης για 2 φιλες να δουμε ποτε θα ερθουν.αν ερθουν αυριο η μεθαυριο ολα καλα.
οσο για τους lr που παρελαβα αμεση γευση,καλο χτυπημα,καμια διαροη.
ελπιζω να λειτουργησουν ετσι ολοι.η νεα παραγγελια των 6 τεμαχιων δεν ειναι lr κατοπιν αιτησεως των κοριτσιων

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #178 στις: Ιουνίου 08, 2011, 21:23 »
παρήγγειλα έναν από ivape..ωραίο το άτμισμα με opw-lr με dripping αλλά ρουφάει πολύ υγρό..10 μλ σε 4 μέρες δεν το αντέχει η τσέπη μου!

Αποσυνδεδεμένος fotis67

  • ***
  • 639
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...!!!
Απ: Ατμοποιητές eGo-T τύπου Β
« Απάντηση #179 στις: Ιουνίου 08, 2011, 22:47 »
Σε μενα ο πρωτος τυπου β αντεξε περιπου μια εβδομαδα χωρις ουτε καμμενο αλλα και καμια διαροη.
Μετα αρχισε να εχει σφιχτη τζουρα, δοκιμασα να σκαλισω λιγακι με βελονα αλλα το παρακανα και εσπρωξα το φυτιλη προς τα κατω με αποτελεσμα να αρχισει τις διαροες. Και μιας και με το ανοιγμα και αλαγες φυτιλιου δεν τα παω καλα πηρε τον δρομο του για τον καλαθο των αχρηστων.
Οσο δουλευει καλα παντως ειναι μια χαρα, σαν ενας τυπουΑ LR με μεγαλυτερη αυτονομια. Κατα τα αλλα το ιδιο.

Καλό είναι φίλε μου (όπως και σε όλους τους ατμό),
κάθε βράδυ για <<συντήρηση>> ένα καλό φυσιματάκι...
για να φύγουν τα περιττά υγρά που συσσωρεύονται....
μεταξύ αντίστασης και προς το βίδωμα 510.
Οι ατμοποιητές μετα από αυτό ανασαίνουν.....
ειδικά αν μάλιστα χρησιμοποιείς PG ατμιστικά υγρά. 

Επίσης σε αλλαγή φιτιλιού που έκανα σε ατμό τύπου Α,
με καταπληκτικά αποτελέσματα, έβαλα λίγο φιτίλι και μάλιστα
υπό μορφή θηλιάς, όπου τις δύο άκρες τις ένωσα από κάτω προς το καρφί,
χωρίς περισσεύματα και από τις δύο πλευρές.
Όποτε έβαζα παραπάνω φιτίλι, και μάλιστα από την μεριά της αντίστασης,
μετά χαμός από υγρά.
Περισσότερα.... για το θέμα αλλαγή φιτιλιού, καλό είναι να συμβουλευτής
τους εμπειρότερους.
Ααααα... φιτίλι χρησιμοποίησα από Α2(που δεν έχω...) ;) ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 08, 2011, 23:01 από fotis67 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 70 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 69 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601068 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191018 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152448 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11463 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346124 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147676 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8404 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545915 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33259 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F