vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

311 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος john@kis

  • **
  • 263
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2415 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 22:09 »
Κάνα φθηνό αξιόπιστο μαγαζί στο εξωτερικό για αγορά γνήσιων εργοστασιακων ετοίμων αντιστασεων ξέρει κάποιος;;;

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2416 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 22:12 »
@makis kai giorgos maniadakis

Τα συρματα εσωτερικα τα κοβω συριζα και δεν περισευει ουτε μισο χιλιοστο απο το σημειο που βιδωνουν. Το θεμα ειναι οτι μου το κανει μονο με το συγκεκριμενο μοντ.........στο στικακι πυροβολαει κανονικα ο ατμοποιητης .....στο Κβοχ μονο ο καυφουν δουλευει κανονικα. Γιαυτο μου φαινεται παραξενο το τι συμβαινει.......επειδη δεν βγαζω ακρη.   :hmmm:

Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι ο πολος του σαμπτανκ πιεζει πολυ τον πολο του μοντ αλλα και παλι ...ο πολος εχει ελατηριο εσωτερικα αρα ατοπο. το πιο πιθανο ειναι το λαστιχακι που εχουν βαλει για να μονωνει ο πολος απο το σωμα του ατμοποιητη, να εχει σκιστει ή καποια μικροδιαρροη εσωτερικα να προκαλει τα βραχυκυκλωματα..

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2417 στις: Νοεμβρίου 15, 2015, 22:26 »
ευτυχωσ δεν ανεβοκατεβαζει τα ωμ ομωσ οταν το εστησα εκει που πιανει το βιδακι το συρμα στον θετικο πολο ειναι χαλαρο

Αρα ολος θετικος πολος ειναι χαλαρος κουνιεται δλδ; Κοιτα κανονικα ολα πρεπει να ειναι σφιχτα και να κανουν επαφη. Το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να δεις μια αλλη βαση rba δεις τη διαφορα. Επισης μπορεις να πας εκει που τον πηρες (αν τον πηρες απο ελλαδα) να δειτε το προβλημα. Τελος αν οντως προκειται για ελλατωματικο κοματι, συμβαινουν και αυτα, αγοραζεις μια νεα RBA και καθαρισες.

Αποσυνδεδεμένος zmy5710

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2418 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 19:26 »
εφτιαξα στην δουλεια μου μια λεπτη ροδελιτσα που μπενει σφιχτα πανω στο βιδακι και ετσι βιδωνω τωρα κανονικα. :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2419 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 23:03 »
Καλησπερα, θα ηθελα τη βοηθεια σας, μολης παρελαβα το subtank mini V1 μεταχειρισμενο και επειδη ηταν τιγκα στα υγρα του εριξα ενα πλυσιμο, το θεμα ειναι τωρα πως ειμαι αναγκασμενος να περιμενω μια μερα να στεγνωσει η μπορω να του ριξω ενα στεγνωμα με το πιστολακι και λιγο χαρτοπετσετα και ειμαι ενταξει? αναφερομαι για το airflow system που ειναι μαζι με το πολο λογω των μικρων τρυπων ειναι δυσκολος ο καθαρισμος εκει μεσα :/


Επισης μεσα στην επισκευασιμη βρηκα ηδη μια ετοιμη στυμενη αντισταση μονο το συρμα, επειδη δεν βρισκω αυτον που μου το εδωσε τωρα να τον ρωτησω ετσι ειναι σε ολα τα subtank mini υπαρχει στριμενη αντισταση μεσα στξην επισκευασιμη ετοιμη και αν ναι ποσα Ωμ ειναι?

Αποσυνδεδεμένος GK1980

  • ***
  • 523
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2420 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 23:13 »
Σκούπισε τον  με  χαρτί  καλά  και  θα  είναι  οκ,η στημένη  αντίσταση  που  έχει  μέσα  είναι  μάλλον  0,5  ohm δες  αν  είναι  καλά  πιασμενο  το  σύρμα  στα  βιδακια και   τοποθέτησέτη  στην  βάση  του subtank  και  δες πάνω  στο  mod  πόσα  ohm  είναι αν  είναι  όλα  εντάξει  περνά  βαμβάκι  και  είσαι  έτοιμος.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2421 στις: Νοεμβρίου 16, 2015, 23:16 »
Τη μετρησα, 0.6 λεει οτι ειναι της εκανα και ενα dry burn στεγνη οπως ηταν για να δω και αν δουλεψει στα 11W μου ηρθε μια μυρωδια βρωμισε το συρμα και εγινε μαυρο  :/ Τωρα ειναι για πεταμα?

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2015, 02:32 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2422 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 00:43 »
Κάνα φθηνό αξιόπιστο μαγαζί στο εξωτερικό για αγορά γνήσιων εργοστασιακων ετοίμων αντιστασεων ξέρει κάποιος;;;

www.cvapor.com --> Με τη χρήση GRE18OFF αν δεν θυμάμαι καλά παίρνει 18% έκπτωση.
www.fastttech.com

Και τα δύο πουλάνε γνήσιες κεφαλές.

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2423 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 10:34 »
Και απο  https://www.fasttech.com το εκπτωτικο κουπόνι XMAS για 10% για των μήνα νοεμβριο και 5% για των μήνα δεκεμβριο

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2424 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 13:55 »
Μετα απο την εμπειρια μου με τον συγκεκριμενο ατμο και το τελικο συμπερασμα ειναι πως προσωπικη μου γνωμη παντα οτι θα πω τωρα ο συγκεκριμενος ατμοποιητης δεν απευθυνετε σε πρωιν καπνιστες αλλα σε χομπιστες που τα πνευμονια τους αντεχουν, πηρα καμποσες τζουρες χθες και ξαφνικα ειχα ζαλαδες μουδιασμα σε ολο το σωμα πονοκεφαλο, ταχυπαλμιες και ταση για εμετο με 4mg νικοτινης μονο, λιγο ελειψε να παω στο νοσκομειο μετα τη χθεσινη περιπετεια, εχω ατμισει με παρα πολλους ατμο και πολυ περισοτερη νικοτινη αλλα μονο με το συγκεκριμενο ατμοποιητη επαθα αυτο το πραγμα, δεν ειναι φυσιολογικο αυτο το ατμισμα κατα τη γνωμη μου τοσο αερατες τζουρες τοσος ατμος μεσα στο πνευμονι πιστευω πως δεν κανει καλο, σε καποιους αλλους ισως ταιριαζει σε εμενα παντως η αερατη τζουρα ουτε κατα διανοια γι αυτο τον εβαλα κατευθειαν σε αγγελια και παω σφαιρατος για kfl+ και πραγματικα ελπιζω να δω μια καποια διαφορα στη τζουρα γιατι αν ειναι και στο kayfun αερατη θα μεινω με τους εργοστασιακους.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2015, 14:04 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2425 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 14:08 »
Φίλε Γιώργο  κατέβασε τα βατ κατέβασε νικοτίνη βάλε την ποιο μικρή τρύπα η πνευμονικές δεν ταιριάζουν σε όλα τα πνευμόνια  κανω πνευμονικές απο το πρωι έως που θα πάω για ύπνο και με 9ρι και 6ρι υγρά και δεν έχω πάθει τίποτα μονο όταν στο υγρό σταξο πιραζινη μόνο τοτε με ψιλό ζαλίζει ποιο χαλαρο ατμισμα και θα δεισ οτι θα μαθεισ τα χουγια του

Στάλθηκε από το Hive V 3G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2426 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 14:33 »
Παιδια εγω εφοδιαστηκα με 10 διαφορετικες γευσεις για να δοκιμασω ολα 12ρια νικοτινη και τα ατμιζω μια χαρα σε ναυτιλο! Αυριο το πολυ μεθαυριο περιμενω να παραλαβω subtank mini και απ'οτι καταλαβα μ'αυτα που διαβαζω υπαρχει ενδεχομενο να μου 'τιναξει τα πεταλα' ο subtank με την πολυ πιο αερατη τζουρα του! Σ αυτην την περιπτωση πως μπορω να κατεβασω την νικοτινη στα υγρα? Μπορω σιγουρα να παρω τα ιδια με μηδενικη και αρα να παω στα 6mg/ml, υπαρχει κανενας πιο οικονομικος τροπος απο το να παρω αλλα τοσα υγρα? :D

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2427 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 14:41 »
Η μόνη εναλλακτική είναι να αραιώσεις με βάση της αρεσκείας σου και να το κατεβάσεις σε ότι ποσοστό νικοτίνης θέλεις, απλά το υγρό θα χάσει λίγο σε ένταση. Αυτό βέβαια δεν είναι κατ' ανάγκη κακό γιατί πολλές φορές προτιμάμε να μην είναι πολύ έντονο το άρωμα του. 

Αποσυνδεδεμένος mel9887

  • ***
  • 731
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2428 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 14:49 »
Δεν εχω ασχοληθει καθολου φιλε μου δυστυχως προε το παρον μ'αυτα! Δηλαδη παιρνω μια μηδενικη βαση και το ριχνω στο 6? Κατι σαν αυτο δηλαδη?
http://www.310.gr/%CF%85%CE%B3%CF%81%CE%AC-%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8E%CE%BD-%CF%84%CF%83%CE%B9%CE%B3%CE%AC%CF%81%CF%89%CE%BD/vaseis-atmistikes/vasi-atmistiki-revolute-0-mg


Εκτος απο ενταση εχει διαφορα και στη γευση μια τετοια μιξη?

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2429 στις: Νοεμβρίου 17, 2015, 14:53 »
Και αυτό μπορείς να κάνεις....και άλλα όμως. Εννοώ ότι δεν είναι απαραίητο να ανακατέψεις με μηδενική βάση αλλά και με τριάρα για παράδειγμα. Είναι όμως άλλου νήματος συζήτηση αυτό....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541052 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30920 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597033 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591468 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios