vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

235 επισκέπτες, 2 χρήστες
ZoeM, Mimhsdr

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2115 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 00:27 »
Να ρωτήσω ρε παιδιά...Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον subtank και η διαδικασία με την επισκευάσιμη κεφαλή μου φαίνεται πολύ εύκολη...Μιας και έχω τον v2 που έχει επιλογή για πιο σφικτή τζούρα αξίζει να αγοράσω και έναν kayfun;;;ή δεν θα δω τεράστιες διαφορές στην τζούρα;;;

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2116 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 00:37 »
Anubis θέλεις φυσική ή διαδικτυακή αγορά;

σε καταστημα Αθηνα και περιξ

Nai_Ego

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2117 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 00:51 »
Έχει το VaporSolutions , Ευτυχίδου 9 & Νικοσθένους, Παγκράτι (βολεύει το Μετρό "Ευαγγελισμός"). Έτσι φαίνεται στην σελίδα τους τουλάχιστον. Σου το λέω γιατί χθες αγόρασα τις 1.2Ω και είδα ότι είχαν και 1.5Ω. Τηλέφωνο [/color]213 0231926

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2118 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 01:03 »
εγινε φιλε ευχαριστω θα παρω να ρωτησω για σιγουρα αν ειναι η v2

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2119 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2015, 02:14 »
Να ρωτήσω ρε παιδιά...Είμαι πολύ ευχαριστημένος από τον subtank και η διαδικασία με την επισκευάσιμη κεφαλή μου φαίνεται πολύ εύκολη...Μιας και έχω τον v2 που έχει επιλογή για πιο σφικτή τζούρα αξίζει να αγοράσω και έναν kayfun;;;ή δεν θα δω τεράστιες διαφορές στην τζούρα;;;

Κατ' αρχάς να σου πω ότι τους έχω και τους δύο μήνες τώρα (ορίντζιναλ).
Ο ΚL+ έχει σφιχτή τζούρα και δεν έχει καμμία σχέση με τον πιο αεράτο ακόμη και στην μικρή τρύπα subtank mini.
Με τον KL+ κάνω μόνο τσιγαρίσιες τζούρες (mouth to lung).
Mε τον subtank mini κάνω μόνο πνευμονικές. Προσπάθησα να κάνω τσιγαρίσιες αλλά δεν έχουν καμμία σχέση με αυτές του KL+.
Αν δεν τους δοκιμάσεις και τους δύο δεν θα καταλάβεις ότι και να σου πω.
Αν θέλεις να βρεθούμε να σου δώσω τον KL+ (γνήσιο) να ατμίσεις.
Για μένα είναι τελείως διαφορετικοί ο καθένας άριστος στον τομέα του.
Τους αγαπώ και τους δύο γιατί ο καθένας τους είναι τέλειος σ' αυτό για το οποίο φτιάχθηκε. :_love_heart:

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2120 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 02:16 »
Παιδιά θέλω να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να αγοράσω τον subtank mini με το επισκευασιμο κομμάτι. Τώρα έχω τον lemo drop. Δεν λέω κάλος αλλά μου την σπάει που για να γεμίσεις θέλει κατσαβίδι και η ρύθμιση αέρα το ίδιο.
Θέλω να πάω στον subtank και το ερώτημα είναι θα δω διαφορα στην κατανάλωση υγρού, δηλαδή τραβαει περισσότερο υγρό από τον lemo drop ???
Πάντα ατμίζω με αντίσταση κοντά στα 1.6Ω και περίπου 8.5W (για μερικούς ίσως ακούγεται περίεργο αλλά εγώ εκεί το ευχαριστιέμαι.

Αποσυνδεδεμένος NIKKAPS

  • **
  • 189
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2121 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 03:44 »
Εγώ στον subtank v2 παίζω 1,4-1,6Ω και η κατανάλωση είναι τεράστια...αλλά απολαμβάνεις άτμισμα...

Αποσυνδεδεμένος Eizomar

  • ***
  • 910
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2122 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 10:30 »
Οντως απολαμβανεις ατμισμα αλλα εγω προσωπικα ψαχνω λιγες μερες τωρα να βρω απο που εχω μια ελαχιστη διαρροη και δεν βρισκω αν και τον εχω κανει κομματακια.........................

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2123 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 12:49 »
Από κάπου παίρνει αέρα. Δες τα λαστιχάκια που στεγανοποιούν το γυαλί πυρέξ. Το κάτω στην βάση έχει διαφορετικές πλευρές. Αυτή που δεν είναι τελείως επίπεδη μπαίνει προς το γυαλί. Σφίξε καλά (ανθρώπινα). :)

Αποσυνδεδεμένος vapec

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2124 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2015, 13:08 »
να ρωτήσω,
έκανα vertical coil στον V2 και ο ατμός, σε σχέση με το ίδιο coil οριζόντια, είναι αισθητά πιο κρύος. δλδ ανέβασα 10w για να πάρω τόσο ζεστό ατμό όσο έπαιρνα με το οριζόντιο. καταλαβαίνω βέβαια ότι η ροή αέρα είναι μεγαλύτερη λόγω του στησίματος, αλλά η διαφορά είναι τόσο μεγάλη; ή έχω κάνει κανένα μαγικό χωρίς να το καταλάβω; όχι ότι με χάλασε βέβαια....

Αποσυνδεδεμένος Green Dragon

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2125 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 10:34 »
Καλημέρα αγαπητοί συνατμιστές!
Ξεκίνησα τον kanger Subtank πριν λίγες μέρες,
θέλω να δω κάπου πως επισκευάζεται...

γνωρίζετε αν υπάρχει κάποιο βίντεο κατατοπιστικό να δω;;;
Εναλλακτικά κερνάω καφέ ή μπύρα στη γειτονιά του, οποίον συναδελφο μου δείξει live τη διαδικασία!
Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2126 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2015, 12:01 »
Είναι πανεύκολος στο λύσε - δέσε. Είμαι κομματάκι μακριά για να έρθω εκεί. :))
Ένα πολύ καλό βιντεάκι από τον Ρένο για τον subtank mini (08:00 λεπτό και μετά) είναι το παρακάτω:

http://www.aresmares.gr/1728-parousiasi-ton-atmopiiton-kanger-subtank-mini-nano/

Αποσυνδεδεμένος pit69

  • **
  • 123
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2127 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 22:39 »
Έχω τον subtank mini ,απο τον μάρτιο , και δεν έχω κανένα ιδιαίτερο πρόβλημα μαζί του , δουλέυει απροβλημάτιστα σε κάθε στήσιμο με τη RBA κεφαλη του...
Λέω να τον αναβαθμίσω με το air-flow tou V2 , και την επισκευάσιμη κεφαλή του .
Αξίζει το κόπο , θα έχει καλύτερη απόδωση σε γέυση...?
Θα χει σίγουρα  πιο σφιχτή τζούρα , αλα δεν ξέρω τι παίζει με την κατανάλωση μιάς και η κεφαλή ειναι ολίγο...διάτρητη .

Αποσυνδεδεμένος makis66

  • *****
  • 3076
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήσε την κάθε μέρα σου σα νάναι η τελευταία σου
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2128 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 23:08 »
Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά εγώ τα παράγγειλα απο Fasttech και είναι καθοδόν.
Η νεκροψία θα δείξει. :))

Αποσυνδεδεμένος slipknot1924

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #2129 στις: Οκτωβρίου 06, 2015, 09:43 »
Καλημέρα σε όλα τα παιδιά!

Σας ευχαριστώ όλους για το μοίρασμα των πληροφοριών και θα ήθελα και εγώ με τη σειρά μου να παραθέσω έναν προβληματισμό...

Πριν μερικές μέρες αγόρασα τον Subtank mini και το iStick 40w TC. Είναι η πρώτη μου επαφή με το επισκευάσιμο κομμάτι, καθώς απολάμβανα για πολύ καιρό τον K1 και τον εξαιρετικό Ναυτίλο μίνι.

Έφτιαξα λοιπόν μια όμορφη αντίσταση στα 1,6 ohm με 25αρι σύρμα, έκοψα το βαμβάκι στο ύψος της "καμπάνας" και ξεκίνησα να ατμίζω. Στην αρχή όλα υπέροχα αλλά μετά από λίγα λεπτά είχα απίστευτη διαρροή... Ξαναδοκίμασα και πάλι τα ίδια... Εντάξει, δεν είχα τη προσδοκία να στήσω από την πρώτη φορά τέλεια επισκευάσιμη κεφαλή αλλά απογοητεύτηκα λίγο.

Η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει κάποια συμβουλή ή tip που θα με βοηθούσε για το στήσιμο του subtank mini.

Έχω δει αρκετά βίντεο και έχω την αίσθηση ότι ίσως να χρειάζεται να αφήσω περισσότερο βαμβάκι, αλλά και πάλι κάποια άλλα δείχνουν να χρειάζεται πολύ λιγότερο από αυτό που έβαλα εγώ... Με τις κεφαλές δουλεύουν όλα τέλεια, δεν χάνω ούτε μια σταγόνα.

Γενικότερα με το επισκευάσιμο κομμάτι τη γλυτώνω τη διαρροή ή θα πρέπει να μάθω να ζω με αυτό;;

Αυτά τα ολίγα, σας ευχαριστώ!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 06, 2015, 10:02 από slipknot1924 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541665 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597355 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11571 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1346 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1343 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592085 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios