vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

273 επισκέπτες, 2 χρήστες
grag, Tem

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #585 στις: Μαρτίου 10, 2015, 19:37 »
με λιγα λογια δε ξερει κανεις απο τη υλικο ειναι κατασκευασμενες οι αντιστασεις του , αλλα κατα τα αλλα βλεπω σε πολους νεους να προτεινετε ο συγκεκριμενος ατμοποιητης .... να παιζουνε δλδ σε χαμηλες αντιστασεις για 40-50 μλ που βγαζουν οπως ειδα να λενε, σε ηψηλα βατ με τετοιες θερμοκρασιες  ... αντεχει ολη αυτη τη πιεση το υλικο ?


λυπαμαι πραγματικα ...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2015, 19:42 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #586 στις: Μαρτίου 10, 2015, 19:51 »
Πειραζει δλδ που θελω να βαλω φιμέ τζαμάκι; ή επειδη υπήρχε ερωτηση πιο πριν που δεν εχω απαντηση επίσημη να δωσω εγω τουλάχιστον δεν εχω δικαίωμα να ρωτησω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #587 στις: Μαρτίου 10, 2015, 19:57 »
η απαντηση μου δεν ειχε ως στοχο εσενα φιλε μου , αλλα γενικοτερα , υπαρχουν πιο σοβαρα πραγματα που πρεπει να μας απασχολουν σε ολο αυτο το ντελιριο που συμβαινει τους τελευταιους μηνες προσπαθοντας η μια εταιρια να ξεπερασει την αλλη βγαζοντας συνεχως καινουργια πραγματα..κατα ποσο ειναι ασφαλη ολα αυτα που βγαινουν ? απο το καλοκαιρι μεχρι τωρα εχουν βγει απειρα καινουργια μοντελα ... ουτε η τεχνολογια στα ηλεκτρονικα γενικοτερα δε πρωχωραει τοσο γρηγορα

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #588 στις: Μαρτίου 10, 2015, 20:02 »
Δεν διαφωνώ σε αυτο που λες και γενικα στο προβληματισμό σου...
Αλλωστε εγω το δουλεύω με  rba κεφαλή και έλεγχο θερμοκρασίας
Και τελος δε χρειαζεται να ισχυει το ενα  μονο ή το αλλο... Εμφάνιση κλπ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #589 στις: Μαρτίου 10, 2015, 20:21 »
Μέχρι στιγμής ΟΛΕΣ οι ανταλλακτικές αντιστάσεις της αγορά δεν είναι από SS, πιθανότατα είναι επινικελωμένες,
οπότε δεκτός ο προβληματισμός, γενικότερα όμως, όχι μόνο για τον Subtank. Που, σε τελική ανάλυση, δίνει και
τη δυνατότητα χρήσης επισκευάσιμης κεφαλής, κατασκευασμένης εξ' ολοκλήρου από SS.


Δεκτός ο προβληματισμός, άκυρη η τοποθέτηση του στο παρόν νήμα (σε ένα πιο γενικού ενδιαφέροντος θέμα ίσως
να ήταν πιο ταιριαστό).

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #590 στις: Μαρτίου 10, 2015, 20:51 »
η απαντηση μου δεν ειχε ως στοχο εσενα φιλε μου , αλλα γενικοτερα , υπαρχουν πιο σοβαρα πραγματα που πρεπει να μας απασχολουν σε ολο αυτο το ντελιριο που συμβαινει τους τελευταιους μηνες προσπαθοντας η μια εταιρια να ξεπερασει την αλλη βγαζοντας συνεχως καινουργια πραγματα..κατα ποσο ειναι ασφαλη ολα αυτα που βγαινουν ? απο το καλοκαιρι μεχρι τωρα εχουν βγει απειρα καινουργια μοντελα ... ουτε η τεχνολογια στα ηλεκτρονικα γενικοτερα δε πρωχωραει τοσο γρηγορα



και δεν χαίρεσαι?
δηλαδή τι θέλεις να μην υπάρχει ανταγωνισμός?
έχω βαρεθεί να ακούω από ανθρώπους γύρο μου α μωρε και γω το έκανα αυτό για μια εβδομάδα αλλα δεν μπόρεσα να το συνηθίσω
και φυσικά θα προτείνω αυτήν την συσκευή σε ένα νέο για τον λόγο ότι αυτή αποδίδει αποδεδειγμένα και είναι από ανοξείδωτο ατσάλι και γυαλί οποτε θα του κράτηση καιρό και έχει και επισκευάσιμο κομμάτι οποτε θα μπορεί να δοκιμάσει αν θέλει να στήσει αντίστασης χωρίς να χρειαστεί να ψάχνει άλλον ατμοποιητή για να πεζή και άλλον για να ατμίζει
θα του πρότεινα μαζί και ένα istick 50w όμως για να έχει το κεφάλι του ήσυχο
και άμα ξαναγυρίσει στο τσιγάρο γράψε με

Αποσυνδεδεμένος LoOk

  • **
  • 390
  • Φύλο: Άντρας
  • BasilisL
    • greekecigreviews
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #591 στις: Μαρτίου 10, 2015, 22:14 »
συμφωνώ και εγω ειμαι απο αυτούς που αμα με ρωτήσουν ποιον εργοστασιακό να παρω θα πω subtank με προϋποθέσεις βεβαια
1. ηλεκτρονικο μοντ
2. να εχει δοκιμασει διοτι ειναι κυριοσ για πνευμονικές αλλιωσ αμα παμε ατμο στο στομα και μετα πνευμονια μπορει σε καποιουσ να μην αρεσει ο ζεστοσ ατμοσ

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #592 στις: Μαρτίου 10, 2015, 22:42 »


και δεν χαίρεσαι?
δηλαδή τι θέλεις να μην υπάρχει ανταγωνισμός?
έχω βαρεθεί να ακούω από ανθρώπους γύρο μου α μωρε και γω το έκανα αυτό για μια εβδομάδα αλλα δεν μπόρεσα να το συνηθίσω
και φυσικά θα προτείνω αυτήν την συσκευή σε ένα νέο για τον λόγο ότι αυτή αποδίδει αποδεδειγμένα και είναι από ανοξείδωτο ατσάλι και γυαλί οποτε θα του κράτηση καιρό και έχει και επισκευάσιμο κομμάτι οποτε θα μπορεί να δοκιμάσει αν θέλει να στήσει αντίστασης χωρίς να χρειαστεί να ψάχνει άλλον ατμοποιητή για να πεζή και άλλον για να ατμίζει
θα του πρότεινα μαζί και ένα istick 50w όμως για να έχει το κεφάλι του ήσυχο
και άμα ξαναγυρίσει στο τσιγάρο γράψε με

αλλα λογια να αγαπιομαστε ... καλα στο χαρτι σας το δωσανε ολους του ιδιο ποιημα ? μια χαρα ειναι ο ατμοποιητης ολα καλα , εγω ομως ρωτησα αλλο και δε παιρνω απαντηση ...

το υλικο των κεφαλων του ατμοποιητη αντεχει να παιξει σε τοσα μλ με subohm αντιστασεις ? υπαρχει φθορα ? υπαρχει κυνδινος να αλειωθη η επυκαληψη του χαλκου απο της υψηλες θερμοκρασιες  αν δεν ειναι απο ss η κεφαλη και να εχουμε θεμα ?

αυτες ειναι ερωτησεις κρισης οχι αν τεριαζει καλα σαν συνολο με την αλλη μοδα των τετραγωνισμενων spinner με μεγαλυτερες δυνατοτητες ( ιστικ)


και αν δε το ξερει κανεις αυτο πως προτεινει σε ενα νεο να παιξει τοσο χαμηλα με εργοστασιακες κεφαλες ? ολοι οι νεοι ξερουν να δουλεψουν το επισκευασιμο κομματι?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 10, 2015, 22:49 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #593 στις: Μαρτίου 10, 2015, 22:55 »
Δεν υπαρχει τετοια περιπτωση. Αν και μιλαω εμπειρικα, δεν νομιζω να προλαβει να ξεφτυσει η κεφαλη....θα εχεις παρει τον ατμοποιητη στο χερι πολυ ενωριτερα

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #594 στις: Μαρτίου 10, 2015, 22:59 »
ο ατμοποιητης ειναι απο ss δε προκειτε να παθει τπτ ... οι κεφαλες ειναι το θεμα σε τοσο χαμηλα ωμ

Αποσυνδεδεμένος Lazy Dog

  • ***
  • 693
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #595 στις: Μαρτίου 10, 2015, 23:12 »
Εχω καταλαβει τι ρωτας και γιαυτο σου λεω οτι δεν προκειται να φτασει σε τετοια θερμοκρασια για να ξεφτυσει το occ.

Οριστε και μια φωτο απο εναν 0.5 που εχει κανει κανα 30ρι ml. Εξυσα και λιγο με ενα σουγια στο πανω μερος αλλά δεν εβγαλε κατι.



Και για να σε προλαβω, ελυσα και εναν αλλο που ειχα παροπλισμενο και εσωτερικα δεν ειδα κατι :)

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #596 στις: Μαρτίου 10, 2015, 23:15 »
να σε καλα φιλε μου που εκανες αυτο το κοπο και εριξες κατι ουσιαστικο περαν τις εμφανισεις

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #597 στις: Μαρτίου 11, 2015, 10:32 »
αλλα λογια να αγαπιομαστε ... καλα στο χαρτι σας το δωσανε ολους του ιδιο ποιημα ? μια χαρα ειναι ο ατμοποιητης ολα καλα , εγω ομως ρωτησα αλλο και δε παιρνω απαντηση ...

το υλικο των κεφαλων του ατμοποιητη αντεχει να παιξει σε τοσα μλ με subohm αντιστασεις ? υπαρχει φθορα ? υπαρχει κυνδινος να αλειωθη η επυκαληψη του χαλκου απο της υψηλες θερμοκρασιες  αν δεν ειναι απο ss η κεφαλη και να εχουμε θεμα ?

αυτες ειναι ερωτησεις κρισης οχι αν τεριαζει καλα σαν συνολο με την αλλη μοδα των τετραγωνισμενων spinner με μεγαλυτερες δυνατοτητες ( ιστικ)


και αν δε το ξερει κανεις αυτο πως προτεινει σε ενα νεο να παιξει τοσο χαμηλα με εργοστασιακες κεφαλες ? ολοι οι νεοι ξερουν να δουλεψουν το επισκευασιμο κομματι?



έχει και κεφαλές 1.2ohm και εννοείτε ότι θα του πεις να πάρει και να χρησιμοποιεί αυτές τις κεφαλές
εκτος αυτού εγώ προσωπικά θα τον βοηθήσω στο να τρυπήσει και μια πιο μικρή τρυπα στην πλευρά που είναι κλειστός τελείως ο αέρας η αν δουλεύει με την μιση τρυπα όπως κάποιοι είπαν να το δουλέψει έτσι(αν θέλει λιγότερο αέρα)
αλλα θα έχει και την δυνατότα μετά από ένα διάστημα που θα θέλει κάτι διαφορετικό να παίξει και με την 0.5 και να δει αν αυτό του προσφέρει καλύτερο ατμισμα και τέλος έχει την δυνατότη να πάρει έτοιμες αντίστασης με nikel στο άμεσο μέλλον που θα μάθει και για τον έλεγχο θερμοκρασίας και αν αυτό τέλος πάντων προσφέρει κάτι


αν υπάρχει κάτι καλύτερο για τον νέο σε αυτά τα λεφτά με αυτήν την ποιότητα να το δούμε και αυτό γιατί όχι


αλλα όχι και να λέμε
"καλά αυτό πρότεινες στον νέο" "λυπαμαι πραγματικα ..."
αυτό sorry αλλα δεν το δέχομαι αν έχεις κάποιο στοιχειο στο ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής με αυτές τις αντίστασης προκαλεί κάτι να βγείς και να το πεις να μαθαίνουμε και εμείς όχι να πετάς ένα ερώτημα και να απαιτείς να στο απαντήσουν λες και είσαι ο στρατηγός του forum στο τι μέταλλα έχουν η κεφαλές
κανεις εδώ μέσα δεν είναι ειδικός στα μέταλλα για να σου κάνει ανάλυσης και νά σου απαντάει σε ερωτήματα επιστημονικά



τώρα πάμε και στο istick
για πες μου εσύ τι θα πρότεινες στον νέο?
δηλαδή θα του λέγες άντε ρε φλωρε αυτό θα παρεις? αυτό είναι τις μόδας...
πάρε εκεί ένα... αλλα τι?
που να έχει αυτονομία 4400 mah που για να μην σου πω 2 αλλα σίγουρα όλη την μέρα δεν θα ψάχνει να φόρτιση ακόμα και αν το κάνει πιπίλα με την 0.5 αντίσταση
που να έχει normal μέγεθος, που να σου προσφέρει τις απαραίτητες προστασίες, που να μην χρειάζεσαι φερτιστες,ομομετρα
και όλα αυτά στα 70 ευρώ

για πες τι θα του προτείνεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 11, 2015, 11:03 από kotsos75 »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #598 στις: Μαρτίου 11, 2015, 11:33 »
σου ειπε κανεις οτι θελουν ολοι να ασχοληθουν με ελεγχο θερμοκρασιας -νικελ συρματα κτλ ? ατμιστες δεν ειναι μονο στα φορουμ αλλα και εκτος φορουμ που σιγουρα τους προτεινονται πραγματα που δε τα χρειαζονται ... δεν τους ενδιαφερουν τα πολλα  βατ , δε τους ενδιαφερουν τα ντουμανια αλλα θελουν  κατι απλο να φυγουν απο το τσιγαρο , δεν ψαχνονται ολοι για το τη νεο υπαρχει και τρεχουν να το αγορασουν ουτε ασχολουνται με πολυμετρα , συρματα θερμοκρασιες ωμ κτλ ...


τη ειναι καλυτερο να παρει ενας νεος ενα ιστικ η ενα ipv mini με 2 18650 μπαταριες και να εχει και αυτονομια και ποιοτητα σαν νεος  και θα ειναι και λιγο αγαρμπος στο βιδωσε ξεβιδωσε ? ο πολος του ιστικ  δεν ενδυκνετε και για αγαρμπες χρησεις ..


ενας κ1 ενας αεροτανκ ενας δελτα , και πολλοι αλλοι καλοι εργοστασιακοι που κυκλοφορουν στο εμποριο και με μεγαλυτερες του 1,2 αντηστασεις και με τζουρες ανθρωπινες και οχι πνευμονοντουμανια ...


η ερωτηση μου δεν ειχε κανενα τονο ειρωνειας αλλα μονο προβληματισμο , και ειναι λογικος ο προβληματισμος σε τετοιου ειδος αντιστασεις , αν δε ξερεις δεν απαντας απλα , οπως και εγω δε ξερω γιαυτο και ρωτησα ..


αλλα τωρα τελευταια βλεπω πολυ κοσμο 2 μηνων ατμιστες να πουλανε πνευμα εδω μεσα γιατι πηραν ενα ιστικ και ενα καυφουν και κανανε μερικες σπειρες να ατμισουν ... καλο ειναι να κοψουμε λιγο τη φορα γιατι το επιπεδο του φορουμ πραγματικα επεσε κατακορυφα ...


δυστυχως ξανα  :yes: :yes: :yes: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος antoNiO_an2one

  • **
  • 320
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #599 στις: Μαρτίου 11, 2015, 11:46 »
Παντως η αληθεια φιλε μου ειναι οτι εισαι λιγο  προκλητικός προς τους νέους του φόρουμ... Και αν κάποιοι απο  εμας εχουμε ξεφύγει οπως λες εσυ  σαν πιο έμπειρος θα μπορουσες να το μεταδώσεις αυτο και με σωστο τροπο να καταλάβουμε το λαθος μας ή απλα μπορεις να μην ασχολείσαι μαζι μας (δε πιστευω οτι κατι εχω πει εγω ή εχω προκαλέσει καποιον αλλα ειναι  πληθυντικός ευγένειας)
Το να  κανουμε επιθέσεις απο προσωπικού δε νομιζω οτι ταιριάζει σε ενα  φόρουμ
Προφανώς καποιο περιστατικό σε εχει πειραξει αλλα δεν ειναι ωραιο να τα τσουβαλιάζουμε ολα , ουτε ολοι οι  παλιοί ειναι καλοί , ουτε κακοί και το ιδιο ισχυει και για τους  νέους.. Ουτε ειναι  αξίωμα οτι κάποιος ειναι πιο  παλιός..δεν ειναι κατι σα στρατος εδω...
 Συνατμιστες ειμαστε και θελουμε να μοιραζόμαστε το κοινώς μας  χόμπι και οχι μονο...
Φιλικά  τα λεω  παντα και ελπιζω χωρις παρεξήγηση απο κανενα


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342097 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206358 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30948 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357591 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1226 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591615 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios