vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

52 επισκέπτες, 5 χρήστες
thanos1071, Tem, camber, chkontog, manoslykos

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος teo46

  • **
  • 105
  • Φύλο: Άντρας
  • No Half Measures
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #270 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 01:09 »
συγνωμη ρε παιδια αλλα ο MINI με πνευμονικες βγαζει απιστευτα ντουμανια..με ολες τις αντιστασεις στοκ και επισκευασιμες.


για γευση δεν λεω κατι γιατι δεν εχω δοκιμασει kayfun να κανω συγκριση.

Αποσυνδεδεμένος johnnypatras

  • **
  • 215
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #271 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 03:56 »
Παίδες, κάτι κάνετε λάθος, ή σας έχουν τύχει ελαττωματικές αντιστάσεις ή δεν ξέρω κι εγώ τι....
ο ατμοποιητής βγάζει το περισσότερο ντουμάνι/watt ισχύος από οτιδήποτε άλλο έχει περάσει από
τα χέρια μου (δεν έχουν περάσει πολλά, αλλά ούτε και λίγα...).


Αν δεν λύσετε αυτό το θέμα δεν έχει νόημα η συζήτηση περί γεύσης χτυπήματος κλπ., η έλλειψη
ποσότητας ατμού από μόνη της δείχνει πως άλλα πράγματα πάνε στραβά και πρέπει να κοιτάξετε πρώτα.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #272 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 05:41 »
Για πνευμονικές και μόνο,μόνο τότε ντουμάνι και στρώνει η γεύση,χωρίς να έιναι το κάτι ιδιαίτερο.
Πνευμονικές σημαίνει τεράστια εισαγωγή αέρα τόσο ώστε να στρώνει το "κάψιμο" που λέμε όλοι
παραπάνω για νορμάλ άτμισμα.Αν πας σε νορμαλ τζούρες,τότε με 10-12 watt το μόνο που πέρνεις είναι
κάτι σαν ζεστός αέρας με ελάχιστο ατμό,τόσο όσο να νιώθεις σαν να πίνεις το ίδιο το υγρό.


Δεν έχουν πρόβλημα οι κεφαλές,απλά με αυτό το σύρμα μέσα (νομίζω 30άρι είναι) είναι μόνο για πνευμονικές
το ξαναλέω παιδιά.Στο επισκευάσιμο κομμάτι στρώνουν τα πράγματα απο γεύση και χτύπημα λόγο της
καμπάνας του και τίποτα παραπάνω.


Για μένα έχει λίξει το θέμα Mini.Σαφώς καλός ατμοποιητής,απο τους κορυφαίους για ντουμάνια/πνευμονικές
με τις εργοστασιακές αλλά με μεγάλη απώλεια γεύσης σε σχέση με το επισκευάσιμο του.Ακόμα τώρα
και με το επισκευάσιμο κομμάτι του που παίρνεις αρκετά καλή γεύση,δεν φτάνει τα επίπεδα ενός καυφουν.


Όποιος τον επιλέγει για "επισκευάσιμο" είναι λάθος κατ'εμέ,καθώς κατατάσετε στην κατηγορία ατμοποιητών
για Cloud Chasing και όχι για καθημερινό άτμισμα όπως οι περισσότεροι κάνουν.


Άποψη μου

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #273 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 10:50 »
Chris εγω την εργαστασιακη 1.2Ω την δουλευα 15 w -18 w το πολυ και ειχε παρα πολυ καλη γευση και μεγαλη παραγωγη ατμου ... Μου κανει μεγαλη εντυπωση που λετε οτι δεν εχει γευση και ατμο ... Ισως οντως ετυχε να πεσετε σε ελαττωματικες κεφαλες...

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #274 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 11:12 »
Δεν ξέρω φίλε μου,ειλικρινά.Δεν είμαι ο μόνος,όσοι πήραν τις τελευταίες μέρες το ίδιο θέμα έχουν παντώς.
Αν και τον έχω στην άκρη πλέον και τον δουλεύω μόνο με το RBA κομμάτι σαν δεύτερη γεύση,έχω παραγγείλει
ήδη απο FT και μια σειρά ανταλλακτικές 1,2Ω.Όταν έρθουν,θα δείξει...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #275 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 11:46 »
Απο θεμα ντουμανιου για μενα δεν υπαρχει θεμα, βγαζει απιστευτη ποσοτητα ατμου και με τις εργοστασιακες και με την RBA. Χανομαι στα συννεφα :)) . Χτυπημα επισης παρα πολυ δυνατο, πρεπει να κατεβασω αμεσα τη νικοτινη απο 9mg σε 6mg τουλαχιστον. Το θεμα που εχω ειναι με τη γευση που ναι μεν ειναι καλυτερη απο αεροτανκ που εχω μεχρι τωρα, αλλα περιμενα μεγαλυτερη διαφορα. Επισης ο ατμος απο τα 20 βατ και πανω (κυριως με την εργοστασιακη 0,5) γινεται απαγορευτικα ζεστος, για μενα και παλι, και η γευση μειωνεται. Ελπιζω με την RBA και με αντιστασεις που θα φτιαξω στα 1,5 με 1,8 Ω να βελτιωθει το θεμα γευσης και της θερμοκρασιας. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι η Kanger δεν εχει βγαλει αντισταση πανω απο 1,2. Νομιζω οτι η παρουσια εργοστασιακης στα 1,5 και 1,8 Ω ειναι περισσοτερο απο αναγκαια.

Αποσυνδεδεμένος christhes

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #276 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 12:16 »
Μου κανει μεγαλη εντυπωση που λετε οτι δεν εχει γευση και ατμο ... Ισως οντως ετυχε να πεσετε σε ελαττωματικες κεφαλες...


Μόνο αυτό μπορώ να σκεφτώ και εγώ.
Και οι δύο εργοστασιακές (0,5 & 1,2) χάλια. Ελάχιστο ατμό και καθόλου γεύση, πάρα πολύ χτύπημα.
Με το επισκευάσιμο όμως (microcoil 1,5 - 1,6 όπως στήνω τον kayfun) όλα καλά.
Ωραία γεύση, πλούσιος ατμός και το χτύπημα χτύπημα.


Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #277 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 12:26 »
Δεν ξέρω φίλε μου,ειλικρινά.Δεν είμαι ο μόνος,όσοι πήραν τις τελευταίες μέρες το ίδιο θέμα έχουν παντώς.
Αν και τον έχω στην άκρη πλέον και τον δουλεύω μόνο με το RBA κομμάτι σαν δεύτερη γεύση,έχω παραγγείλει
ήδη απο FT και μια σειρά ανταλλακτικές 1,2Ω.Όταν έρθουν,θα δείξει...
Ελπιζω και ευχομαι να πεσατε σε  ελλατωματικες κεφαλες γιατι ειναι κριμα να μην μπορεις να το χρησιμοποιησεις και με εργαστασιακες κεφαλες...

Αποσυνδεδεμένος mixailaggelos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #278 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 14:10 »
καλημερες κ παλι!πρωι πρωι εκατσα κ εστησα εντισταση,βγηκε στα 1,6.τωρα μπορω να πω οτι ατμιζεται κ με γευση κ ντουμανι!δε νομιζω να ξανατολμησω να βαλω εργοστασιακη κεφαλη.

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #279 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 14:32 »
και εγω την 0.5 που δουλεψα σε μηχανικο μια χαρα τα πηγε στην αρχη απλα χαλασε η γευση στο 2ο γεμισμα βεβαια σε αυτο παιζει ρολο και το υγρο..
απλα αν κατεβει πολυ το υγρο για να τροφοδοτηθει το βαμβακακι του θελει πλαγιασμα συνεχεια ε?


Επισης και με την επισκευασιμη μια χαρα τα παει που την εχω τωρα πανω και εστησα με το συρμα που ειχα μεσα και παντα στο μηχανικο με 18650!!
Πολυ ντουμανι καλη γευση γενικα ειμαι ευχαριστημενος !

Αποσυνδεδεμένος benny

  • **
  • 331
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #280 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 15:28 »
Πολυ ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.
Δοκιμασμενος με την ετοιμη αντισταση 0.5Ω.


Στάλθηκε από το DAGGER DG550 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #281 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 17:03 »
έχω εδώ κι ένα μήνα τον μεγάλο, είναι ε ξ α ι ρ ε τ ι κ ό ς σε όλα τα επίπεδα, με τις εργοστασιακές ή την επισκευάσιμη (πλην μιας 0,5 που μου κάηκε στην τρίτη τζούρα, δεν έφταιγε ο subtank όμως). για όσους επιθυμούν άλλες από τις συγκεκριμένες αντιστάσεις, στο φυλλάδιο αναφέρει -και το έχω δοκιμάσει κι εγώ - συμβατότητα με τις νέες αναβαθμισμένες κεφαλές των aerotank - genitank μέχρι και 2Ω. καλά ατμίσματα ...;)

Αποσυνδεδεμένος mixailaggelos

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #282 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 17:45 »
Υπαρχουν ελλαδα αυτες οι κεφαλες...??

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #283 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 17:48 »
Το πρωτο υγρο που μπηκε στον ατμοποιητη ηταν το Blue magic ... φοβερα ντουμανια  , γευση , ελαχιστο χτυπημα (δεν το ηθελα αλλωστε ... ολα αυτα με την επισκευασιμη.
Σημερα μπηκε το mist  Bebeca της atmos lab ... μια απο τα ιδια ... ντουμανια , γευση , ελαχιστο χτυπημα ... ολα αυτα με την επισκευασιμη στα 1.6 - 1.7 Ω  στα 9V ... πλεον ειναι all day ατμοποιητης για μενα ... μπορει αργοτερα να παρω τον μινι ... οσο για τις εργοστασιακες ,τα εχω πει ... μπορει να πειραματιστω με δικες μου αντιστασεις ...

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #284 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 17:49 »
παντού σχεδόν όπου πωλείται ο kangerάκος ... :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4686 498805 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:52
από Buliwyf
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 46 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7241 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194346 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4696 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108730 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180270 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1951 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1393 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25185 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy