vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 7 χρήστες
lagoudakis, Tem, tapantari, Milarepa, PsykieG, bloodlessz, chkontog

Twitter

Kanger Subtank

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #465 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 22:45 »
Καταρχην ευχαριστω.Το δοκιμασα αλλα τιποτε.Δε φαινεται ουτε να περισσευει κατι ουτε αλλαζει κατι οοτιδηποτε και να κανω στη βαση

Sent from my Note 4 using Tapatalk
Με άλλη αντίσταση δοκίμασες και λειτουργεί κανονικά;

Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #466 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 22:49 »
Και με αλλη τιποτε.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #467 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 23:26 »
Δες το βιντεακι απο το 13:20 λεπτο. Θα καταλαβεις τι και πως ακριβως πρεπει να σφιξεις.


Αποσυνδεδεμένος kapapa

  • **
  • 251
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #468 στις: Φεβρουαρίου 19, 2015, 23:38 »
Οκ.ευχαριστω.Ελπιζω να βρω ακρη.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #469 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 00:04 »
Το μονο που βλεπω ειναι επανω που δε παταει καλα απο τη μια μερια.Δε καταφερα μεχρι εδω να το φερω να καθεται σωστα οπως και στην αλλη ,

Τρία πράγματα διακρίνω αν και μπορεί να πέφτω έξω επειδή η εικόνα δεν είναι και πολύ καθαρή, φαίνεται ότι το rba δεν έχει βιδώσει εντελώς στη βάση του subtank, αν δεν "κατέβει" όσο πρέπει τότε δεν υπάρχει και επαφή με τον πόλο.. δες το σημείο και σιγουρέψου ότι έχει βιδώσει σωστά. Το άλλο που μου φαίνεται είναι πως οι άκρες της αντιστάσεις φεύγουν έξω απ'τις βίδες, λες όμως πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο οπότε μάλλον βλέπω λάθος.
Επίσης μου φαίνεται ότι ο θετικός πόλος (η αριστερή όπως φαίνεται στη φωτό "βάση" της αντίστασης για να το πω πιο απλά) του rba είναι ξεβίδωτος (όπως προανάφερε κι ο Γιάννης παραπάνω), δείχνει να μην πατάει σωστά πάνω στο λευκό σιλικονάκι..
Τέλος πάντων, ελπίζω με το βίντεο να βγάλεις άκρη. ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 20, 2015, 00:10 από makis206 »

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #470 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 18:26 »
Ηρθε σημερα και το δικο μου.. Απο ft αγορασμενο.. Πηρα κι ενα σετ γνησιες κεφαλες 0,5ohm και ενα σετ ιμιτασιον 1,2 για δοκιμη μιας κι εχουν τα μισα λεφτα..

Επι της πραξης τωρα.. Οντως ειναι για πνευμονικες, αλλα στην 1 τρυπα με βολευει αλλα με σφιχτο driptip κι οχι με το μπουρι που ηρθε εργοστασιακα..

Απο ατμο ειναι απιστευτο τι βγαζει και ειναι εντυπωσιακο.. Απο γευση ομως κανω σκετη βαση και δεν μου βγαζει καθολου γλυκαδα.. Συγκριση με καυφουν που βγαζει πολυ γλυκαδα..

Πιστευω οτι με σωστη ρυθμιση watt γιατι ακομα ανεβοκατεβαζω, λιγο ψαξιμο με τα στησιματα θα γινει ο κυριος ατμο μου..

Αποσυνδεδεμένος antonis-tsif

  • **
  • 102
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #471 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 19:50 »
#kostastnt Εγώ τον πήρα δοκιμαστικά... Έτσι για να δω πως είναι οι πνευμονικές... τα ντουμάνια και να ατμίζεις με μικρές αντιστάσεις!Είπα στην αρχή ότι θα τον έχω για δεύτερο για καταστάσεις που δεν καλυπτόμουν από τον kayfun (όπως μετά το τρίτο τέταρτο ποτό) αλλά τελικά έγινε ο κύριος αφού πρώτα άλλαξα το drip tip και άρχισα να φτιάχνω νορμάλ αντιστάσεις 1.5 με 1.8 ohm... και με νορμάλ watt έγινε ολοήμερος.

Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #472 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 20:24 »



O ρυθμιζομενος πολος εμεινε μεσα,αλλα ο προκαλει προβλημα στην λειτουργεια του ατμοποιητη.
Προσπαθω να τον βγαλω παλι εξω και δεν μπορω.

Αποσυνδεδεμένος ThanosChron

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #473 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 21:22 »
 Καλησπέρα  παιδία  θα ήθελα να ρωτήσω κάτι στα γρήγορα …
Ξέρει κανένας πότε  θα έρθουν Ελλάδα οι αντιστάσεις Kanger Subtank OCC Temperature Sensing Coils ???
 

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #474 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 21:45 »



O ρυθμιζομενος πολος εμεινε μεσα,αλλα ο προκαλει προβλημα στην λειτουργεια του ατμοποιητη.
Προσπαθω να τον βγαλω παλι εξω και δεν μπορω.
προσπάθησε με κάτι πολύ μυτερό, το είχα πάθει κι εγώ που τον φύτεψα σε μηχανικό μοντ, αλλά τον ξανάβγαλα με τη μύτη μαχαιριού "τσιμπώντας και τραβώντας" σιγά σιγά ...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #475 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 22:43 »
Δεν έχω το μεγάλο subtank οπότε δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά αλλά υποθέτω, αυτός ο πόλος όταν συμπιέζεται δεν σηκώνει κάποιο pin απ'τη μέσα/πάνω μεριά της βάσης ώστε να κάνει επαφή με τον πόλο της κεφαλής; Μήπως μπορείτε να βγάλετε την κεφαλή δηλαδή και να σπρώξετε από μέσα για να βγει και πάλι το pin από την κάτω μεριά;
Επίσης όταν "κολλάει" μέσα, μπαίνει ολόκληρο το pin η περισσεύει κάποιο κομμάτι έξω; Έλεγα μήπως το τραβούσατε έξω με κανένα μυτοτσίμπιδο..

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #476 στις: Φεβρουαρίου 20, 2015, 23:11 »
Λοιπόν, αυτή η καινούργια αηδία που έκανε η kanger είναι ένα τεράστιο λάθος καταρχήν να προσέχετε όλοι στα mod τα οποία δεν έχουν ρυθμιζόμενο πόλο. Μένει μέσα ο πόλος και βγάζει συνέχεια  error στην αντίσταση δοκιμασμένος σε 4 διαφορετικά mod μόνο στο ipv δεν έβγαλε θέμα.
Κάτι ακόμη προσέξτε αρκετά στην επισκευάσιμη αντίσταση μην βιδώνεται πάρα πολύ το όλο κομμάτι με το deck γιατί δεν ξεβιδώνει με τίποτα.
Προτινω πάντως να χρεισιμοποιειται τον ανταπτορα 22cm.
 Εγώ τον πούλησα την πρώτη μέρα :)

Αποσυνδεδεμένος Apospol

  • ***
  • 547
  • Φριτέζας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #477 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 01:14 »
δοκίμασα και εγώ με τη σειρά μου να στήσω μια κεφαλή occ και όλα πήγαν καλά.Μεγάλη χάρη μας έκανε η kanger που έφτιαξε απλή κατασκευή (και γλυτώνουμε την αγορά occ).Παραμέρισα τους επισκευάσιμους μου και τον έχω για πρώτο.Το βαμβάκι,αν κάποιος άλλος προσπαθήσει να στήσει occ να το αφήσει να προεξέχει ελάχιστα απο τις τρύπες της κεφαλής.Οχι κόντρα με το τείχωμα,ένα κλιk πιο έξω για σωστή τροφοδοσία αλλιώς,θα έρχεται το υγρό επάνω.

Όχι εγω..να..ένας φίλος μου την έπαθε έτσι με το βαμβάκι.  ;D

Αποσυνδεδεμένος vageniko

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #478 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 07:24 »
Δεν έχω το μεγάλο subtank οπότε δεν μπορώ να ξέρω με σιγουριά αλλά υποθέτω, αυτός ο πόλος όταν συμπιέζεται δεν σηκώνει κάποιο pin απ'τη μέσα/πάνω μεριά της βάσης ώστε να κάνει επαφή με τον πόλο της κεφαλής;ΟΧΙ Μήπως μπορείτε να βγάλετε την κεφαλή δηλαδή και να σπρώξετε από μέσα για να βγει και πάλι το pin από την κάτω μεριά;ΟΧΙ
Επίσης όταν "κολλάει" μέσα, μπαίνει ολόκληρο το pin η περισσεύει κάποιο κομμάτι έξω; ΜΠΑΙΝΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΑΙ ΣΦΗΝΩΝΕΙ Έλεγα μήπως το τραβούσατε έξω με κανένα μυτοτσίμπιδο.. ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΑΝΕΙ ΜΥΤΟΤΣΙΜΠΙΔΟ.
Ο μόνος τρόπος που λειτούργησε σε μένα είναι αυτός που προανέφερα, λεπτή μύτη από κοφτερό μαχαιράκι με το οποίο τσιμπάς και τραβάς λίγο λίγο μέχρι να ξεμπλοκάρει. Εννοείται ότι προτείνεται η χρήση του αντάπτορα που γράφει ο φίλος παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kanger Subtank
« Απάντηση #479 στις: Φεβρουαρίου 21, 2015, 09:07 »
Σήμερα είπα να ασχοληθώ με το rba κομμάτι του mini μου, έφτιαξα μια αντίσταση με 0.30 Nichrome σύρμα σε 5 σπείρες και μου έδωσε ένα σύνολο στα 0.8ohm σύμφωνα πάντα με το istick30. Πολύ μου αρέσει το "πακέτο" συνολικά σε γεύση και ντουμάνι, νομίζω κάπως έτσι θα κινηθώ στο εξής.
Το θέμα μου είναι όμως άλλο, παρατήρησα ότι τα o'ringάκια του rba μου είναι τα λευκά, αυτά που πριν λίγες μέρες αναφέρατε ότι έχουν πρόβλημα και σε κάποιες περιπτώσεις έλιωσαν σαν τσίχλα.. αλήθεια, σε ποια περίπτωση μπορεί να συμβεί κάτι τέτοιο; Αν χρησιμοποιούμε πολλά watt ας πούμε;
Φυσικά και θα μιλήσω με το κατάστημα που αγόρασα το mini, θα τον βάλω να μιλήσει με τον προμηθευτή του που υποθέτω ότι θα είναι ενήμερος για τα καινούργια τα διάφανα από την kanger. Στη χειρότερη να τα πληρώσω αρκεί να έχω το κεφάλι μου ήσυχο, πόσο να κάνουν αυτά τα πραγματάκια.. υπάρχει κάποιος που να τα έχει αλλάξει στο rba του mini, που να είχε πρόβλημα με τα λευκά o'rings έστω; Υπάρχει διαθεσιμότητα στην Ελλάδα των διάφανων ανταλλακτικών ή ζήσε Μάη μου;..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246398 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827701 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511887 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios