vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 9 χρήστες
Sergios, manoslykos, Ηρακλης, lagoudakis, Milarepa, PsykieG, camber, Jorge, nuts

Twitter

Παραγωγή υγρών άτμισης απο το Πανεπιστήμιο Πατρών (Liquidom eliquids)

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Ουτε εγω τα βλεπω...


Παντως ρε παιδι μου ειναι μπροστα... Το ψαχνουν και καλα κανουν..
Ειτε  μαρκετιν ειτε πραγματικη ερευνα για την δουλεια που επελεξαν ειναι καλο...
Ξυπνας και την αγορα.. Να ακολουθησει & μην επαναπαυεται...


Υπερ υμων των καταναλωτων θεωρω...

Αποσυνδεδεμένος elenitaaaaa

  • **
  • 167
  • Φύλο: Γυναίκα
κι εγω χθες που πήγα στο κατάστημα της nobacco εδω στις Σερρες, με ενημέρωσε ο ιδιοκτήτης ότι περιμένει αυτά τα υγρα και μου είπε ότι κατασκευάζονται στο πανεπιστήμιο της Πάτρας.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Κατι δεν μου καθεται σωστα...  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Μακαρι να ειναι κατι αξιολογο και να παει το η.τ στην Ελλαδα ενα βημα μπροστα.
Αλλα δε γινεται να μην το σχολιασω. Πολυ επηρεασμενοι απο Game of Thrones και παιχνιδια του στυλ DotA μου φαινονται αυτοι που φτιαξανε τη σελιδα..
Διαβαζω για House of Ocelot και House of Peacock. Και αλλα του στυλ "The Castle of Wisdom", "The Mystical Powers", "The White Wizards" κτλ κτλ.
Γνωμη μου απο τη στιγμη που θελουν να ακολουθησουν μια αλλη πορεια απο τη συνηθισμενη, καθαρα επιστημονικη δλδ, δε πρεπει να αναλωνονται σε επιλογες marketing στυλ Tolkien. Το ιδιο ισχυει και για τις περιγραφες των υγρων.

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Περιμενω ποιοτητα
και καλες τιμες
αντε να δουμε

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
." Το ιδιο ισχυει και για τις περιγραφες των υγρων."

[/quote]Η nobacco είναι μια σοβαρή εταιρία και θα μπορούσε να προσλάβει
΄να σοβαρό άνθρωπο για τις περιγραφές των υγρών της και όχι αυτό το χάλι

/000452_1B3E5A
DIY ΑΡΩΜΑ APACHE 10ml
Η καπνική γεύση των ερυθρόδερμων που πάντα είχαν κόντρα με τους cowboys. Ξεχάστε τις φαντασιώσεις προσομοίωσης και δοκιμάστε τη γεύση που ενέκρινε ο μάγος της φυλής.
Λεπτομέρειες προϊόντος
Τιμή πώλησης: 6,15 €

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Εμένα το concept πάντως μου αρέσει. Μια εταιρεία δεν περιμένει να πουλήσει υγρά μόνο επειδή είναι η Nobacco και επειδή συνεργάζεται με Πανεπιστήμιο για την παραγωγή τους. Πρέπει να σου κινήσει και την περιέργεια με το όνομα και την περιγραφή. Γενικά το να επιλέγεις θέμα, δεν είναι κακή στρατηγική. Ιδιαίτερα κάτι το οποίο παραπέμπει σε Middle Earth, σου δίνει το περιθώριο να περιμένεις και καπνικές και λοιπές γεύσεις.

@ΓΙΩΡΓΟΣ52

Υπάρχουν τέσσερις σχολές στην περιγραφή γεύσεων:
α) Η ειλικρινής, με ωραία γραφή (λ.χ. Five Pawns)
β) Η αφηρημένη που δεν έχει καμια σχέση με τη γεύση (λ.χ. American Stars Easy Rider)
γ) Η αφηρημένη που αφήνει υποννοούμενα για τη γεύση (λ.χ. το APACHE που έγραψες)
δ) Αυτή που δεν έχει καμία σχέση με την πραγματικότητα (λ.χ. η πλειοψηφία των υγρών που υπόσχονται λαγούς με πετραχείλια)

Όλες εκτός από το τελευταίο είναι αποδεκτές και έχουν το σκοπό τους.

Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ 52

  • **
  • 191
  • Φύλο: Άντρας
Εγώ ψηφίζω την κουρτίνα Α :))

Αποσυνδεδεμένος fredy

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
6.5 € τα 10ml στο site της Nobacco αλλά προς το παρόν τα έχει out of stock.

http://www.nobacco.gr/el/e-shop/e-liquids/the-liquidom-154

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Πόσα από τα €6.5 άραγε να μένουν στο Πανεπιστήμιο;...

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3875
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
6.5 € τα 10ml στο site της Nobacco αλλά προς το παρόν τα έχει out of stock.

http://www.nobacco.gr/el/e-shop/e-liquids/the-liquidom-154
Είναι λογικό άμα τα συσκευάζουν όλα ένα-ένα με το χέρι όπως δείχνει το βίντεο. Ακόμα και οι Κινέζοι δούλοι επαναστάτησαν και τους πήραν μηχανές συσκευασίας  :))
Πέραν της πλάκας είναι πολύ σωστή σαν κίνηση, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου αν πραγματικά παράγονται εξολοκλήρου στο Πανεπιστήμιο.

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Πιθανολογω οτι προκειται για μια απο τις πολλες start-up εταιρειες που ξεπεταγονται μεσα στα Πανεπιστημια απο καθηγητες και διδακτορικους/μεταπτυχιακους. Και απλα εκανε συμφωνια με τη Nobacco ωστε να διαθετει τα υγρα της.  Δε νομιζω να πηγαινουν λεφτα στο Ιδρυμα. Το ολο θεμα βρισκεται στο οτι μπαινει το ονομα του Πανεπιστημιου σαν "δικλιδα ασφαλειας". Τωρα αν αυτο περα απο τους λογους marketing που εξυπηρετει, μας φερει πιο κοντα σε ακομα "ασφαλετερα" υγρα αναπληρωσης, μενει να φανει στη πραξη.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Εγω προσωπικα ειμαι πολύ χαρούμενος που μπαινει στο παιχνιδι το Πανεπιστήμιο Πατρων , κατα καιρους εχουν κανει πολλα σοβαρα εργαστηριακα ευρηματα σε πολλους τομεις ...
 Και νομιζω δεν ρισκαρουν αν δεν ειναι 100% σιγουροι για το προιον που βγαζουν στα εργαστηρια τους .. και δεν θα θυσιάσουν καριέρες και ονομα Πανεπιστημίου , νιωθω πιο καλα αν τα υγρα μου εχουν περασει απο κει παρα απο ενα ιδιώτη παραγωγό ατμιστικων υγρων που τα παρασκευάζει στην κουζίνα του ...   ευτυχώς ελάχιστοι ειναι .. :yes:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Oi γεύσεις της σειράς The Liquidom διατίθενται σε δύο διαφορετικές εκδόσεις.
Το λευκό κουτάκι περιέχει την VG based , το μαύρο κουτάκι την PG based έκδοση.
Στα καταστήματα της Nobacco υπάρχουν αυτη τη στιγμή έξι συνολικά γεύσεις οι οποίες διατίθενται και στις δύο εκδόσεις.
Η  PG based έκδοση έχει αναλογία 80%PG - 20%VG.


Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Εμενα παντως με ενοχλησε λιγο αυτη η ιστορια..

Αφενος δεν μου αρεσει να βλεπω το πανεπιστημιο να μπαινει στο παιχνιδι του εμποριου, αλλα να εμπλεκεται μονο στο θεμα της ερευνας (των ατμιστικων υγρων εδω)
Αφεταιρου, δεν μου αρεσει να χρησιμοποιουνται οι ελαχιστοι, πλεον, ποροι του πανεπιστημιου και τα εργαστηρια του στο να παραγεται καποιο προιον.. που τα κερδη θα πηγαινουν στην εταιρια/καθηγητες/μεταπτυχιακους κλπ

Αν το πανεπιστημιο εκατσε και δημιουργησε μια "συνταγη" ατμιστικου υγρου ως προτζεκτ για καποια εταιρια, ας της την δωσει και ας βγει απο το εμπορικο παιχνιδι.. Αν η "συνταγη" αυτη ήταν σε ερευνητικα πλαισια απο τον καθηγητη/φοιτητες, ας δημοσιευτει να ωφεληθει η επιστημονικη κοινοτητα απο τα αποτελεσματα της ερευνας..

Αυτο, το οτι γινεται καποιο εργαστηριο του πανεπιστημιου γραμμη παραγωγης καποιου προιοντος για συμφερον καποιων, δεν το καταλαβαινω.. και προσωπικα δεν μου αρεσει.

(δεν ξερω.. τα εργαστηρια και οι οποιοι ποροι του πανεπιστημιου που περασα, το εχω στο μυαλο μου οτι πρεπει να χρησιμοποιουνται για να την ερευνα προαγοντας την επιστημη και για την εκπαιδευση των φοιτητων... οχι ως βηματα για κερδος)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 331 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 255 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 21731 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 283164 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209065 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 67650 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1462 175828 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:31
από Olga68
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 314586 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 14988 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 125975 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 94890 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem
Αλλοίωση γεύσης υγρού Shake and Vape 3 4870 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 07, 2024, 13:07
από Aoratix