vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

69 επισκέπτες, 5 χρήστες
Milarepa, longjohn, Sergios, manoslykos, antiklitos140

Twitter

E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #195 στις: Οκτωβρίου 27, 2012, 20:22 »
χωρίς τα μεταφορικά φυσικά, οι τιμές για όσα βλέπεις στην φώτο είναι :
38€ η πίπα
11€ ο vivi nova πακετάκι με 3 αντιστάσεις
10€ η βάση
8€ έκαστο επιστόμιο ( επειδή όμως ο άνθρωπος το έφτιαξε ως δοκιμή δεν μπορώ να ξέρω αν ασχοληθεί αν η τιμή θα ναι αυτή ή άλλη- μεγαλύτερη ή μικρότερη)


Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #196 στις: Οκτωβρίου 31, 2012, 16:35 »
[youtube]http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MGWIsENJ0Pc[/youtube]

http://jazzepipe.com/index.php?Submit=Yes

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #197 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 16:44 »
Λοιπόν, έχω κι εγώ μια e-pipe 510 εδώ και τρεις βδομάδες κι είπα να μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου (και μια κακή εμπειρία που είχα).
Μ'άρεσε ανέκαθεν η εικόνα του κρατήματος μιας πίπας, τώρα δε με τις διάφορες μπαταριοθήκες που κυκλοφορούν, αισθητικά τη θεωρώ κλάσεις ανώτερη (προσωπικό γούστο).

Στο χέρι, η αίσθηση του ξύλου είναι καλή, αν και σαν φινίρισμα όσοι ασχολούνται με το "άθλημα" θα δουν ότι έχει απόσταση από αυτό που θεωρείται "άνω του μέτριου".
Σύμφωνα με τον κατασκευαστή, χωράει κανονικά το Kick.
(EDIT: και να χωρέσει το κικ -που δε χωράει δλδ- δεν μπορεί να δουλέψει, λόγω απουσίας επαφής με αρνητικό πόλο)

Είναι ελαφρώς μεγαλύτερη απ'ότι την "έκοβα" στις φοτό και τα βίντεο, αλλά δε με πολυ χαλάει αυτό, όσο το εξής:
Θέλει πολλή προσοχή όταν την έχετε στην τσέπη, γιατί το μπουτόν είναι αρκετά ευαίσθητο/μαλακό και μπορεί να ενεργοποιηθεί με το παραμικρό!!!

Αυτό μου συνέβη με απροστάτευτη μπαταρία, η οποία "ξελιγώθηκε" μέχρι τα 0,5 βολτ και ήμουν τυχερός που δεν άρχισε να βγάζει καπνούς ή να κάνει κανένα "μπαμ". (φυσικά δεν επανέρχεται, πάει για ανακύκλωση).
Αποτέλεσμα, όταν την έβγαλα απ'την τσέπη, ο ατμοποιητής ήταν ζεστός ακόμη, ενώ τα καλώδια εσωτερικά στην πίπα είχαν λιώσει εντελώς το μονωτικό κάλυμά τους και είχαν βραχυκυκλώσει!!!

Τέλος πάντων, θα την περιλάβω με τα σχετικά κολλητήρια-εργαλεία και θα προσπαθήσω να κατεβάσω λίγο το καπάκι και την υποδοχή του, ώστε να μην εξέχει τόσο πολύ.
Τώρα που το ξανασκέφτομαι, αν δε σκοπεύει κανείς να χρησιμοποιήσει το κικ μέσα, ίσως με λίγη δουλίτσα στον πάτο του μπωλ (φάγωμα και "κατέβασμα), να παίρνει και 18490/18500. (EDIT:τελικά, δεν επαρκεί το πάχος του ξύλου στον πάτο για τόσο κατέβασμα, η 18490 δεν πρόκειται να χωρέσει σ'αυτό το μπωλ).

Η συμβουλή μου: πάντα να χρησιμοποιείτε μπαταρίες με προστασία με την συγκεκριμένη.
Αν θέλετε δυνατά ρεύματα από IMR και την προτιμάτε, όταν μπαίνει στην τσέπη βγάλτε το καπάκι (ή τον ατμοποιητή, αν σας διευκολύνει καλύτερα ;) )

Τουλάχιστον, μέχρι να βρούμε έναν τρόπο ν'ασφαλίζει το μπουτόν...

(το έχει αναφέρει κι η lemy εδώ:http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,117.msg488625.html#msg488625)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 21, 2014, 21:37 από Vangos »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #198 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 05:17 »
Οφ τοπιτσ αλλά πρέπει να το αναφέρω... Ξείλγωμένες επαναφορτιζώμενες μπαταρίες μπορείς να τις αναστήσεις αν τις κάνεις λέει ένα φιλαράκι μου πατ πατ με καλώδια συνδεδεμένα με μπαταρία αυτοκινήτου... Συνήθως 3-4 πατ είναι αρκετά να αναστηθούν... Χρησημοποιεί πολλές μαζί στο αεροπλανάκι του μοντελισμού και έχει επιτυχημένα αναστήσει καμπόσες έτσι... Γιατί δεν δοκιμάζεις ?

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #199 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 12:32 »
Νομιζω οτι ο Vangos το αναφερει για την επικινδυνοτητα του πραγματος και οχι γιατι "κλαιει" την μπαταρια.
Αν κανω λαθος παρακαλω να διαγραφει.

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #200 στις: Νοεμβρίου 22, 2012, 12:36 »
<<Συζήτηση για διάφορες ηλεκτρονικές πίπες>>

Παρακαλω ας επιστρεψουμε στο θεμα μας.

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #201 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 20:56 »
Οφείλω να ομολογήσω ότι δεν γνώριζα την ύπαρξή του συγκεκριμένου θέματος... Γηράσκω αεί (ΤΕΙ ΙΕΚ κλπ) διδασκόμενος... Στο (εφ) εξής θα κάνω σωστότερο έλεγχο....

Αποσυνδεδεμένος leonidas1st

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #202 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 23:17 »
Καλησπέρα σε όλη την παρέα!!!!
Θα ήθελα να κάνω της εξής ερώτηση:
Σκέφτομαι να αγοράσω μια ηλεκτρονική πίπα αυτές τις μέρες αλλά διαβάζοντας τα σχόλιά σας και τις διάφορες παρατηρήσεις σας έχω μπερδευτεί εντελώς...προφανώς αρκετοί αναφέρεστε σε κάποιες ιδιοκατασκευές και πατέντες και εκεί ακριβώς είναι που έχω χάσει την μπάλα!!
Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν εκτός απο το μοντέλο DSE 601 έχει βγεί και κάποιο νεότερο και σαφώς πιο βελτιωμένο
Ψάχνοντας σε διάφορα (ελληνικά) e-shops βρίσκω μόνο το μοντέλο 601 (αν και έχω την εντύπωση οτι πρέπει να εχει κυκλοφορήσει κάποιο νεότερο και πιο εξελιγμένο)
 
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων
Λεωνίδας
 
 

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας

Αποσυνδεδεμένος WileECoyote

  • *****
  • 533
  • Φύλο: Άντρας
  • Voyage of H.M.S. Beagle - C.Darwin
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #204 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 23:40 »
Υπήρχε και αυτή η 510 μόνο μπωλ (και σετ), αλλά εξαντλήθηκε απ' ότι φαίνεται.

Αποσυνδεδεμένος leonidas1st

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #205 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 14:17 »
Ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντησή σας παιδιά (αν και νομίζω οτι το μοντέλο που βλέπω πρέπει να πατάς το διακόπτη κάθε φορά που
πρόκειται να ατμίσεις)
μια ακόμα τελευταία ερώτηση:
ψάχνοντας βρήκα αυτό http://www.geta.gr/eshop/index.php?page=shop.browse&category_id=2&option=com_virtuemart&Itemid=57
Όσον αφορά το πρώτο μοντέλο το απορρίπτω μιας και η παρουσίαση των μελών εδώ ήταν απόλυτα αναλυτική (και αποτρεπτική πρέπει να ομολογήσω)
Εσείς θα προτείνατε κάποιο από τα άλλα 2 μοντέλα που απεικονίζονται στο site?
(αν και το τελευταίο μου φαίνεται ίδιο και απαράλαχτο με το πρώτο μοντέλο το 601)
Θα ήθελα πραγματικά να αποφύγω τον διακόπτη που πρέπει κάθε φορά να πατάς για κάθε ρουφηξιά
 
σας ευχαριστώ πολύ και πάλι

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #206 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 14:32 »
η σκέτη κούπα με το σετ είναι και οι δύο 510. απλώς στο σετ έχεις και μπαταρίες και φορτιστή και κάρτο και τανκ.

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #207 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 14:42 »
 :hmmm:  η πρώτη και η τελευταία δεν αλλάζουν ατομαιζερ.... άρα δεν ειναι 510....μετα απο λίγο την πετάς ολόκληρη  ;D

Αποσυνδεδεμένος leonidas1st

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #208 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 14:54 »
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2012, 23:33 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #209 στις: Δεκεμβρίου 02, 2012, 22:03 »
Έχει δίκιο ο Ντεπόνης λεωνίδα αλλά για καλύτερη ποιότητα δεν επικοινωνείς εκεί που προτείνει ο ΣΕΒ και το Κογιότ ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15550 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131134 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 120 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 131 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 137 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 205 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 132 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 249401 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767515 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 218 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181670 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 431 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976